dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 493 z 998
Pokaż wyniki od 9.841 do 9.860 z 19943
  1. #9841
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sigma_74 Zobacz post
    Witam
    ja mam inny problem
    piec kupiony z Firmy NOWAK z Dziadowej kłody 20 KW
    dom ma 150 m2
    sterownik ST 37

    nie wiem jak mam go ustawić
    od września walczę, masę opału idzie, a podajnik chodzi i chodzi
    po nocy jest 1 - 2 wiadra zgorzeliny
    juz robiłem cuda,
    podawanie 18 sekund - postój 70 s
    podawanie 15 sekund - postój 40

    żadne nie powodują że jest popiół, jest zgorzelina a nieraz niedopalony węgiel,
    wcześniej przez 5 lat był piec z Ogniewka i było cudownie, oczywiście bez podajnika, 3 t miałuy na zime a w domu sauna
    teraz poszło ponad 2 tony groszku i szału nie ma.

    nie wiem co i jak mam to coś ustawić.
    może Wasza sugestia ?

    sasiad ma taki sam piec, ten sam opał i u niego oki.
    Witam. To ustaw na początek tak, jak ma sąsiad, tylko WSZYSTKIE nastawy -temp. zadaną, priorytet CWU, czas podawania , czas przerwy, siła nadmuchu, otwarcie przesłony wentylatora, przerwa w podtrzymaniu, temp. załączania pompy, histereza. Wszystko. Sprawdź, czy masz dmuchawę taką samą, jak sąsiad. Potem opisz efekty - najlepiej z podaniem, co to za węgiel spalasz, ze zdjęciami płomienia w trakcie pracy retorty i popiołu. i np. w którymś z ekogroszkowych topiców. Pozdrawiam i Wesołych Świąt - Jacek

  2. #9842

    Domyślnie

    Witam,

    Koledzy, czy do poczciwego camino nadaje się węgiel koksujacy z kopalni Sośnica ( 800 zł/tona ) ??? Jeśli tak to jak tym palić ???

    Paliłem teraz ruskiem ( 650 zł/tona ), odgazowywał się na samym pw ok 6-7h, ale potem koksował jedynie ok 4-5 h. No i było z niego całe wiadro popiołu.

  3. #9843
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lysy1l

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    279

    Domyślnie

    Od lat palę tym węglem - mam deputat. Do spalania od góry rewelacyjny. Bardzo wysoka kaloryczność, znikoma ilość popiołu.
    Świetnie odgazowuje i koksuje. To jest węgiel praktycznie o tych samych parametrach co Marcel.
    Wykwalifikowany palacz górnego spalania po kursie korespondencyjnym.

  4. #9844

    Domyślnie

    Rozpaliłem o 10 godzinie i do teraz ( 13sta ) nie moge sie pozbyć dymu z komina, próbowałem juz róznych kombinacji pg/pw i nie mogę trafić.

    Poza tym bardzo trudno mi złapał temperaturę ( w sumie dopiero po 3 h ). Jest do niego jakaś specjalna dawka powietrza ???

  5. #9845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drifte Zobacz post
    Witam,

    Koledzy, czy do poczciwego camino nadaje się węgiel koksujacy z kopalni Sośnica ( 800 zł/tona ) ??? Jeśli tak to jak tym palić ???

    Paliłem teraz ruskiem ( 650 zł/tona ), odgazowywał się na samym pw ok 6-7h, ale potem koksował jedynie ok 4-5 h. No i było z niego całe wiadro popiołu.
    dokładnie jest tak z tym ruskim węglem także to normalne

    zobaczysz wymiennik po tej sośnicy to się przerazisz.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 23-12-2012 o 12:18
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  6. #9846

    Domyślnie

    Po ruskim wymiennik i wyczystka były nawet ok, smoły 0, nalot jedynie, który schodzi normalnie tylko obmiatajac go. W 2 miesiace spaliłem 1400 kg ruska. Piec czyszczony raz na ok 5 dni, częściej nie było potrzeby. Jedyny minus to ta masa popiołu

  7. #9847
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drifte Zobacz post
    Witam,

    Koledzy, czy do poczciwego camino nadaje się węgiel koksujacy z kopalni Sośnica ( 800 zł/tona ) ??? Jeśli tak to jak tym palić ???

    Paliłem teraz ruskiem ( 650 zł/tona ), odgazowywał się na samym pw ok 6-7h, ale potem koksował jedynie ok 4-5 h. No i było z niego całe wiadro popiołu.
    Za tą kasę to kupisz jakiś fajny orzech typ 32.1, np. Bobrek, Chwałowice,Wesoła, Staszic itp, znacznie niższa zdolność spiekania, mniej smoły i łatwiejsze palenie. Sośnica to typ 33 - raczej wymagający od palacza sporych umiejętności, nawet w kotłach zasypowych. Pozdrawiam i Wesołych Świąt - Jacek

  8. #9848
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lysy1l

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    279
    Wykwalifikowany palacz górnego spalania po kursie korespondencyjnym.

  9. #9849

    Domyślnie

    Koledzy, problem w tym, ze nie mam dostępu do róznych węgli Na 10 składów w moim miescie tylko w 3 dowiedziałem się skad maja węgiel. I tak oto mam do wyboru tylko Sośnicę 800 zł/T, Marcel 850 zł/T, Piast i Ziemowit 800 zł/T, Ruski 650 zł/T.

    Inne składy nie wiedza lub nie chca powiedzieć bo tna w wała i szukaja jeleni, których w Polsce nie brakuje
    100m kw, cegła, 10 cm styropian
    Poddasze 18 cm wełna
    Camino 3/7 z KPW, miarkownik ciągu.
    Temp. zadana 50 stopni C
    Temp. w domu 22-23
    Konsumpcja węgla ok 28 kg/dobę.

  10. #9850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drifte Zobacz post
    Po ruskim wymiennik i wyczystka były nawet ok, smoły 0, nalot jedynie, który schodzi normalnie tylko obmiatajac go. W 2 miesiace spaliłem 1400 kg ruska. Piec czyszczony raz na ok 5 dni, częściej nie było potrzeby. Jedyny minus to ta masa popiołu
    dokładnie.
    ale 1400kg w dwa miesiące to chyba w okresie przejściowym
    gdzie na zew. panują plusowe temp.?
    wiadomo kazdy z nas ma inny dom (zapotrzebowanie na ciepło)
    u mnie w okresie przejściowym 750-800kg
    w mrozy około 1200kg

    ale w miesiącu!!

    jedyny plus tego węgla to że ładnie sie pali i nie syfi kotła
    kaloryczność max 22000
    masa popiołu

    teraz zakupiłem kwk wesoła to już inna jazda i uważam że zdecydowanie jest lepszy od np.marcel
    jest b.kaloryczny nie spieka się popiołu b.mało
    lekka sadza się pojawia ale naprawdę nie dużo co myślę że potrzebuję lepszych warunków do odgazowania bo szkoda
    tych cenny gazów puszczać kominem bo ten wegiel ma duży potencjał.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 23-12-2012 o 12:43
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  11. #9851

    Domyślnie

    1400 kg spaliłem/spalę od 01.11.2012 do końca 31.12.2012. W mróz jak wczoraj np idzie mi ok 30 kg, w listopadzie przy temp 2-8 stopni szło 20 kg, często mniej.
    100m kw, cegła, 10 cm styropian
    Poddasze 18 cm wełna
    Camino 3/7 z KPW, miarkownik ciągu.
    Temp. zadana 50 stopni C
    Temp. w domu 22-23
    Konsumpcja węgla ok 28 kg/dobę.

  12. #9852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drifte Zobacz post
    1400 kg spaliłem/spalę od 01.11.2012 do końca 31.12.2012. W mróz jak wczoraj np idzie mi ok 30 kg, w listopadzie przy temp 2-8 stopni szło 20 kg, często mniej.
    u mnie ostatnio mrozi noc -11 dzień -8 i tego "wesołego" idzie na dobe 36kg.
    z czego zawsze zostaję średnio 1,5kg z koksowanego węgla i rzucam go na górę nowego zasypu i tak w kółko
    dom 172m2 nie ocieplony.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 23-12-2012 o 13:03
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  13. #9853

    Domyślnie DS

    DS - Dworek ZN 17kW

    Witajcie,

    Tak jak radziliście dzisiaj zatkałem śrubami otwory dystrybutora powietrza. Efekty to cały zasyp zapalił się po ok. 60 min. oraz płomienie skierowane są całkowicie w dół pod wymiennik, a nie tak jak wcześniej pną się ku górze. Być może mam zbyt mały palnik i dlatego cały zasyp zajmuje się tak szybko? Może zostawić tylko jedną płytkę szamotową ustawioną pionowo?

    Po 1,5 godz. od rozpalenia dymu z komina brak, czyli rozumiem, że spalanie przebiega poprawnie?

    Dodam również, że tuż nad węglem pojawił się niebieski płomień, czy tak powinno być?


    Dzięki,
    Pozdrawiam.

  14. #9854

    Domyślnie

    Witam

    Dodam również, że tuż nad węglem pojawił się niebieski płomień, czy tak powinno być?
    Ten płomień pokazuje, że masz już cały zasyp rozpalony. Spróbuj podać PW pod ruszt (masz na dole cegłę- zrób przy tylnej ściance 2-3 otwory).
    Pamiętaj, że sama szczelina kilku centymetrowa nie zapobiega zajmowaniu się zasypu. Ważne aby ona była na ok. 10 cm od wysokości rusztu. Jeżeli dolna krawędź wiszącego wymiennika jest w połowie zasypu- ten się szybko zapali.

    Spójrz na moje rozwiązanie- link w sygnaturce.
    Ostatnio edytowane przez jacbelfer ; 24-12-2012 o 11:36
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  15. #9855

    Domyślnie

    Witam. Last Rico,powinieneś dostać nagrodę Nobla za te informacje. Mam piec pospawany z blachy 22 lata temu.W tamtych czasach nie można było dostać czegokolwiek .Żeby mi zrobili piec w prywatnym warsztacie ślusarskim musiałem załatwić blachę bo nie było materiału. Firma w której pracowałem obracała dewizami i w niej było wszystko wiec załatwiłem blachę. Piec działa do dziś. Paliłem w piecu od dołu i zawsze smoła i sadza. Przeczytałem w zeszłym roku Twoją radę palenia od góry ale jakoś nie miałem do tego przekonania. Jak smoła wyszła przez cegłę do wewnątrz budynku przypomniałem sobie o tym paleniu od góry i tak zrobiłem. Po prostu rewelacja. Ładuję nie całą węglarkę i pali się 12 godz. Co najważniejsze nie ma smoły!!!.

  16. #9856
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Remigiusz.
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Strzyżów
    Kod pocztowy
    38-100
    Posty
    118

    Domyślnie

    Witam,

    chciałem wam tylko pokazać jak wygląda palenie z dmuchawa

    http://youtu.be/lwZB8BtRzUI
    C.O.: DEFRO Optima Komfort 15kW, Miarkownik ciągu Honeywell, Zawor 4D ESBE, Grawitacja & Pompy, stalowo żeberkowe kaloryfery
    C.W.U.: Taurus OG 150l
    DOM ~115m²: 45cm cegla + pustaki betonowe, 5 komorowe okna plastikowe, Piwnica + 2 pietra, poddasze nieużytkowane
    KOMIN: Murowany z cegły 140x170mm, 12m wysoki

  17. #9857

    Domyślnie

    Remigiusz - daje do myślenia...

    Do LastRico- może udałoby się przenieść ten filmik na początek wątku, kiedy proponujesz Twój sposób ?

    Wesołych Świąt dla CZYSTO SPALAJĄCYCH oraz wszystkich pozostałych.
    Jacek
    Ostatnio edytowane przez jacbelfer ; 24-12-2012 o 16:36
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  18. #9858
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Witam kolegę zz292. Chcę powiedzieć że bardzo się cieszę że mogłem
    coś zmienić na lepsze, Myślę że to jest właściwy kierunek, smoła daje ciepło.
    A jeśli spala się bez dymu i zapachu, to już wyraźny sukces. Pozdrawiam.


    Remigiuszu, nie wygląda to dobrze. Najgorsze jest to, że nikt z nas by tego
    nie zjadł (nie przyjął do wewnątrz organizmu) ale sąsiad i tak nam to wciśnie
    do gardła na siłę! Oddychać przecież WSZYSCY musimy, a nasz dom - bierze
    powietrze z najbliższej okolicy - a nie z Majorki...

    -----------------------------------------------------------------------

    Wszystkim czytającym jak również Wszystkim piszącym
    oraz Waszym Rodzinom
    przesyłam najszczersze, GORĄCE życzenia świąteczne:

    WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

    Last Rico.
    Ostatnio edytowane przez Last Rico ; 24-12-2012 o 14:55
    beton wiąże ludzi...

  19. #9859
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel3410

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Witam wszystkich i dziękuję szczególnie koledze Last Rico za założenie tego tematu, gdyż uświadomił wielu ludzi w tym mnie jak powinno się prawidłowo palić we własnych kotłach

    Staram się dostosować do wszelkich porad aby uzyskać optymalne spalanie, ale nadal nie jestem w pełni zadowolny.
    Posiadam taki piec:
    http://www.kotlostal.com.pl/index.ph...mid=18&lang=pl 12kW

    dmuchawa skręcona ma minimum (20%), przedmuchy wyłączone, wlot wentylatora przysłonięty w ok 80%, wszystkie drzwiczki szczelne, uszczelniona przegroda między paleniskiem a popielnikiem przy drzwiczkach zespolonych, za drzwiczkami zespolonymi w otworze paleniska oryginalna kształtka szamotowa (wygląd cegły z uchwytem). Powietrze wtórne podane "prowizorycznie" w drzwiczkach zasypowych jest rozetka którą odkręciłem, po drugiej stronie drzwiczek sa otwory, 2 na górze i 2 na dole drzwiczek. Te na dole zaślepione, a z tych górnych powietrze przekierowane w rurkę miedzianą 28 poziomo a następnie przed pierwszym wymiennikiem na dół. Ta pionowa część kończy się na wysokości dolnej krawędzi drzwiczek zasypowych.
    Wiem, że stanowczo odradzacie PW przy dmuchanie, ale nigdy nie zauważyłem aby powietrze wydostawał się tędy na zewnątrz, jest stale zasysane do kotła.
    Mój problem polega na tym, że w początkowej fazie palenia węgla gazy ładnie się wypalaną "żywym ogniem" jednak po czasie góra paleniska stygnie i już nie dochodzi do zapłonu gazów, tworzy się smoła w kotle. O "niebieskich płomyczkach" nie ma mowy...
    Montując wentylator przy otworze po rozetce dostarczałem więcej powietrza ale nie zmieniło to sytuacji.

    Co w takim wypadku robić?

    Dodam jeszcze, że jest to nowy kocioł , wycinanie jakichkolwiek otworów zakończy się
    planuję zatem zamiast dmuchawy założyć jakąś klapką sterowana ze sterownika. (trochę potrzeba na to czasu...) Myślę, że jej wielkość powinna wystarczyć, jak piec był rozpalony, wyłączyłem wtyczke od wentylatora i otworzyłem ręcznie klapkę przy dmuchawie to po malutku temperatura zaczęła rosnąć.

    Wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku!!
    Ostatnio edytowane przez pawel3410 ; 24-12-2012 o 15:22

  20. #9860

    Domyślnie

    Wszystkiego co najlepsze dla wszystkich. Wesołych, spokojnych i ciepłych Świąt.

Strona 493 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony