dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 561 z 998
Pokaż wyniki od 11.201 do 11.220 z 19943
  1. #11201

    Domyślnie

    Przecież pisałem wcześniej że tego drewna energetycznie może miałeś więcej jak tego węgla. Saunę robisz w domu zamiast zmagazynować ciepło i wykorzystać na następny dzień. Lubisz krytykować innych a sam marnotrawisz energię przy tak ocieplonym domu, zamiast ją wykorzystać. Ktoś popełnił błędy przy budowie(albo tak chciał), ale Ty świadomie to robisz w postaci sauny. Bez obrazy ale nie lubię jak ktoś krytykuje kogoś nie widząc swoich wad.

  2. #11202

    Domyślnie

    Cytat Napisał loli174 Zobacz post
    Ale przy dolnym czy górnym paleniu?
    Przy każdym paleniu z dmuchawą.

  3. #11203
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ogniowy Zobacz post
    z całą stanowczością - wymiennik reku jest tak zbudowany , że nie dopuszcza do tego - to by dopiero było , jakby bąk puszczony w łazience rozchodził sie po pokojach (znaczy się nie rozdziela tych gazów, ale też nie miesza z nawiewanym - poza tym z kotłowni jest zabierane tylko około 20% tego ciepłego powietrza- pozostałe 80 to z kuchni,łazienek, garderoby), poniżej mała fotorelacja - spaliłem od 14.00 to co wczesniej podałem - 4kg węgla plus drzewo - zdjecie na taczce...a teraz fotki z 19.57 jak widać na zdjęciu....w domu 26 st.C, w zasobniku 200 litrów wody o temperaturze górnego zładu 70 st. C, na piecu ok 60 st.C, na sterowniku pompy ładującej 54 st.C (z pieca woda przechodzi szeregowo przez grzejnik za ścianą w garażu). Obraz dopalającego się węgla w załaczeniu.
    Ja bym się na to nie połasił zawsze morze się rozszczelnić ,pęknąć itd...
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  4. #11204
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szponi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    298

    Domyślnie

    WBR

    Możliwości i rozwiązań jest kilka. Jak kolega loli174 nie wie czy ma wężownicę lub inne zabezpieczenia, to trzeba go zachęcić, żeby zobaczył jak ma zabezpieczony swój układ zamknięty.
    Pancernik Camino 9,7kW, RCK i komin fi135 - 11m, powierzchnia do ogrzania 46,4m2 w starej nieocieplonej kamienicy.

  5. #11205
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    loli174

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    pełczyce
    Kod pocztowy
    73-260
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szponi Zobacz post
    WBR

    Możliwości i rozwiązań jest kilka. Jak kolega loli174 nie wie czy ma wężownicę lub inne zabezpieczenia, to trzeba go zachęcić, żeby zobaczył jak ma zabezpieczony swój układ zamknięty.
    Z tego co zauważyłem są dwa zawory bezpieczeństwa: jeden tuż pod zbiornikiem przeponowym a drugi koło zegara ciśnienia zaraz przy wyjściu z kotła.

  6. #11206

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Ja bym się na to nie połasił zawsze morze się rozszczelnić ,pęknąć itd...
    wydaję mi się , że głównie w kotłowniach obawiamy się czadu , a ten za Wikipedią:

    Właściwości fizyczne
    W temperaturze pokojowej jest to bezbarwny, bezwonny i niedrażniący gaz. Jest trudno rozpuszczalny w wodzie. Tlenek węgla ma nieco mniejszą gęstość od powietrza, lecz jako produkt spalania paliw (czad) powstaje jednak w mieszaninie z ciężkim dwutlenkiem węgla, co sprawia, że spaliny mają sumaryczną gęstość większą od powietrza i gromadzą się w dolnych partiach pomieszczeń
    Wobec tego zabieranie ciepłego powietrza z kotłowni przez reku przy założeniu jego rozszczelnienia , nawet przy wytworzeniu CO nie jest moim zdaniem niebezpieczne - szybciej gaz "wyleje" się na pomieszczenia, niż zostanie wciągnięty przez wentylację mechaniczną w kotłowni.

  7. #11207

    Domyślnie

    loli174 całe palenie od góry jest bardzo proste tyle że Ty masz do d.u.p.y wpuszczane to powietrze wtórne w drzwi wmontuj rurę która na końcu będzie spłaszczona wówczas osiągniesz jakiś porządny efekt, powietrze główne masz masz mieć możliwość zamykać na super szczelnie , a to że jest sznur wcale tego nie gwarantuje


    kiedyś pytałem ale nikt nie odpowiedział ale wniosek jeden puszczanie powietrza wtórnego w ten sposób że w paleniku jest wstawiona pionowa rura nie sprawdziło się,lepszy efekt dała kierownica

  8. #11208
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    loli174

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    pełczyce
    Kod pocztowy
    73-260
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał agmarw Zobacz post
    loli174 całe palenie od góry jest bardzo proste tyle że Ty masz do d.u.p.y wpuszczane to powietrze wtórne w drzwi wmontuj rurę która na końcu będzie spłaszczona wówczas osiągniesz jakiś porządny efekt, powietrze główne masz masz mieć możliwość zamykać na super szczelnie , a to że jest sznur wcale tego nie gwarantuje


    kiedyś pytałem ale nikt nie odpowiedział ale wniosek jeden puszczanie powietrza wtórnego w ten sposób że w paleniku jest wstawiona pionowa rura nie sprawdziło się,lepszy efekt dała kierownica
    A mógłbyś jaśniej napisać z tą rurą, gdzie ją zamontować?
    Czy powodem wybuchów w kotle może być jego przewymiarowanie?
    U mnie 19KW na 110m2

  9. #11209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ogniowy Zobacz post
    Dane o Twoim domu , reku i spalaniu wychodzą blado....coś musisz zmienić...niestety...
    Nie wiem ,co artur11 mógłby zmienić,ale w wielu przypadkach jest już musztarda po objedzie.Twój dom przede wszystkim nie ma mostków termicznych:
    ściana-fundament -grunt ,w przeciwieństwie do wielu domów ocieplonych zewnątrz.A więc małe straty,dobra wentylacja=dom pasywny.
    I tu aż ciekawi mnie czemu przy tak niskim zapotrzebowaniu na energie cieplną zdecydowałeś się na paliwa stałe(Przecież w cenie jednej tony węgla ogrzałbyś ten dom prądem )
    Ps Jak w tej technologi wykańcza się mury od wewnątrz,chodzi mi o tynki?

  10. #11210
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel_i
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Posty
    215

    Domyślnie

    W kotłowni zabroniony jest montaż wentylacji mechanicznej, a jeszcze połączonej z wentylacją całego domu ( rekuperacja ) to niebezpieczne.
    W kotłowni dopuszczalne jest zastosowanie wentylacji mechanicznej indywidualnej ( czytaj - tylko dla pomieszczenia kotłowni ), jeżeli będzie zamontowany wentylator nawiewny o wydajności większej co najmniej o 30% od wentylatora wywiewnego.
    Generalnie w kotłowni stosujemy wentylację GRAWITACJNĄ ze względów bezpieczeństwa.
    Ostatnio edytowane przez pawel_i ; 30-01-2013 o 20:28
    DS - Defro Optima Plus 20kW plus 3x750L bufor - obecnie DS
    PG pod ruszt, PW w drzwiach załadunkowych, palnik z szamotu, rura Wezyra.
    Podtrzymanie zasilania Tatarek + 100Ah

  11. #11211

    Domyślnie

    Cytat Napisał G69 Zobacz post
    Nie wiem ,co artur11 mógłby zmienić,ale w wielu przypadkach jest już musztarda po objedzie.Twój dom przede wszystkim nie ma mostków termicznych:
    ściana-fundament -grunt ,w przeciwieństwie do wielu domów ocieplonych zewnątrz.A więc małe straty,dobra wentylacja=dom pasywny.
    I tu aż ciekawi mnie czemu przy tak niskim zapotrzebowaniu na energie cieplną zdecydowałeś się na paliwa stałe(Przecież w cenie jednej tony węgla ogrzałbyś ten dom prądem )
    Ps Jak w tej technologi wykańcza się mury od wewnątrz,chodzi mi o tynki?
    Ja mam płyty gipsowe, klejone na klej do styropianu, ale podobno można na to kłaść tynki tradycyjne, i gipsowe - płyty sprawdzają się jednak rewelacyjnie.
    Zapotrzebowanie dzienne domu to około 50 kw ciepła (przy -20 i +20 wewnątrz )co daje w nocnej taryfie około 15 pln dziennie....obecne spalanie to około 3 pln wegiel i liczę 2 pln drewno - a że siedzę w domu na emeryturze, to po co przepłacać...prosta kalkulacja.

  12. #11212

    Domyślnie

    Cytat Napisał loli174 Zobacz post
    Z tego co zauważyłem są dwa zawory bezpieczeństwa: jeden tuż pod zbiornikiem przeponowym a drugi koło zegara ciśnienia zaraz przy wyjściu z kotła.
    To zdecydowanie za mało. ZB to ostateczność, a potrzebne jest urządzenie, które nie spowoduje ubytku wody i spadku ciśnienia w układzie. Wężownica przykładowo schładza wodę, a zawór DBV wywala wodę gorącą z zasilania, dopuszczając powoli chłodnej do powrotu.
    Loli, lepiej zabezpiecz swój układ zamknięty albo zrób otwarty. Żartów z tym nie ma.

  13. #11213
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ogniowy Zobacz post
    wydaję mi się , że głównie w kotłowniach obawiamy się czadu , a ten za Wikipedią:

    Właściwości fizyczne
    W temperaturze pokojowej jest to bezbarwny, bezwonny i niedrażniący gaz. Jest trudno rozpuszczalny w wodzie. Tlenek węgla ma nieco mniejszą gęstość od powietrza, lecz jako produkt spalania paliw (czad) powstaje jednak w mieszaninie z ciężkim dwutlenkiem węgla, co sprawia, że spaliny mają sumaryczną gęstość większą od powietrza i gromadzą się w dolnych partiach pomieszczeń
    Wobec tego zabieranie ciepłego powietrza z kotłowni przez reku przy założeniu jego rozszczelnienia , nawet przy wytworzeniu CO nie jest moim zdaniem niebezpieczne - szybciej gaz "wyleje" się na pomieszczenia, niż zostanie wciągnięty przez wentylację mechaniczną w kotłowni.
    To jest czerpnia wentylacji mechanicznej a nie grawitacyjnej
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  14. #11214

    Domyślnie

    Cytat Napisał loli174 Zobacz post
    A mógłbyś jaśniej napisać z tą rurą, gdzie ją zamontować?
    chodzi oto żeby powietrze wtórne (które masz przez drzwiczki zasypowe) wpadało na żar rozpędzone a nie swobodnie błąkało się po piecu w Twoim przypadku PW przechodzi przez klapkę i trafia na blachę (tak narysowałeś) a zamiast tej blachy wstaw właśnie rurę żęby ona kierowała PW stąd Kierownica Powietrza Wtórnego czyli KPW a Ty masz LPW czyli luźne powietrze wtórne

  15. #11215
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AVE5074

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    150

    Domyślnie

    Ukłon w stronę Kol. ZUG - miałem zrobić PW przez wymienniki rurą 1 1/2 cala - próbowałem z rurą 1 1/4 cala ni huhu nie wlazło może puścić z 1 1/4 początek a potem podzielić dwoma rurami 1 calowymi i zrobić 2 wyloty 1" PW? jak sądzicie?
    Ostatnio edytowane przez AVE5074 ; 30-01-2013 o 21:37

  16. #11216
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szponi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    298

    Domyślnie

    loli174

    WBR świetnie wyręczył mnie z odpowiedzią. Ja dopowiem jeszcze odrobinkę chcąc podziałać na Twoją wyobraźnie. Czy wiesz, że z chwilą gdy woda w kotle osiągnie 100C, ciśnienie wzrośnie i otworzy się ZB to z 1 litra wody będziesz miał w kotłowni ok. 1700 litrów gorącej pary?? !!! 1,7m3 wyobrażasz to sobie? Wystarczy 4-5 sekund i cała Twoją kotłownia będzie ekstremalną sauną, lepiej żeby wtedy nikogo tam nie było. Jeżeli parę wytworzysz już w kotle pod ciśnieniem, to wylatująca na zewnątrz będzie niewidoczna. O konsekwencjach lepiej nie wspominać. Mam nadzieję, że podziałało na wyobraźnie
    Ostatnio edytowane przez Szponi ; 30-01-2013 o 21:37
    Pancernik Camino 9,7kW, RCK i komin fi135 - 11m, powierzchnia do ogrzania 46,4m2 w starej nieocieplonej kamienicy.

  17. #11217
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał AVE5074 Zobacz post
    a nie zajmuje się cały wsad na grubym węglu? - chodzi mi o te szpary między bryłami
    PS. z zapaleniem grubego nie mam najmniejszych problemów (palnik i trochę drzewa)
    Jak jest więcej drewna na wierzchu i odpowiedni kocioł .Też zapalam palnikiem to bardzo wygodne ,papieru nie daję gazety nie nadają się do rozpalania a te kolorowe to już nawet nie za bardzo da się spalić lepiej oddać to na skup ,kłopot dużo popiołu z kartonów gazet itd... i wynoszenia czyszczenia nie przechodzi przez ruszta bez naszej pomocy ,brudzi się kocioł wymiennik nie polecam .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  18. #11218

    Domyślnie

    Cytat Napisał AVE5074 Zobacz post
    Ukłon w stronę Kol. ZUG - miałem zrobić PW przez wymienniki rurą 1 1/2 cala - próbowałem z rurą 1 1/4 cala ni huhu nie wlazło może puścić z 1 1/4 początek a potem podzielić dwoma rurami 1 calowymi i zrobić 2 wyloty 1" PW? jak sądzicie?
    próbuj ,trzymam kciuki
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  19. #11219

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    a między końcówką KPW a ujściem do wymiennika?
    czekam na jakieś info ok 20cm po skosie.

  20. #11220
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał AVE5074 Zobacz post
    Ukłon w stronę Kol. ZUG - miałem zrobić PW przez wymienniki rurą 1 1/2 cala - próbowałem z rurą 1 1/4 cala ni huhu nie wlazło może puścić z 1 1/4 początek a potem podzielić dwoma rurami 1 calowymi i zrobić 2 wyloty 1" PW? jak sądzicie?
    Może da się lekko potraktować młotem -sklepać zrobić elipsę ,są jeszcze kształtowniki zamknięte z różnymi grubościami ścianek , kwadratowe i prostokątne, może to się nada .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

Strona 561 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony