dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 568 z 998
Pokaż wyniki od 11.341 do 11.360 z 19943
  1. #11341
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Bez sprawdzenia się nie dowiesz, ja u siebie coś takiego mam i jest dużo lepiej

  2. #11342

    Domyślnie

    Cytat Napisał artur11 Zobacz post
    Bez sprawdzenia się nie dowiesz, ja u siebie coś takiego mam i jest dużo lepiej
    wystarczy z KPW na końcu zmniejszyć wylot teraz zrobić to na srodku czy na dole np przysłonić dwoma blaszkami po 2,5 cm z doły i z góry a w srodku zostanie 1cm przerwy?o to chodzi

  3. #11343
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Masz zdjęcia to podglądaj dysza to nie to samo co przesłona - ma być dysza - przesłonę masz na klapce !!

  4. #11344

    Domyślnie

    Cytat Napisał artur11 Zobacz post
    Masz zdjęcia to podglądaj dysza to nie to samo co przesłona - ma być dysza - przesłonę masz na klapce !!
    przyslonienie końcówki kpw nic nie dało. czyli wymiar dyszy to powinna mieć z 25cm szerokości i z 2cm otwór?jak myślisz

  5. #11345
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Za duże, masz podać PW nad zasyp, tak żeby się zmieszało z palnymi gazami.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0838viadrus_male.jpg
Wyświetleń:	347
Rozmiar:	40,4 KB
ID:	167091  
    Ostatnio edytowane przez artur11 ; 02-02-2013 o 18:01

  6. #11346

    Domyślnie

    piłkarz1616 przecież powietrze musisz podawać w proporcji PP-PW. Walisz na górę w dużej ilości samo PW i wychładzasz zasyp który robi się czarny i zaczyna dymić. Musisz dojść do takiej proporcji powietrza żeby utrzymywało żar na górze i stopniowo odgazowywało mieszając się z PW do dobrego spalania. Inaczej dymiąc ucieka przez komin.

  7. #11347

    Domyślnie

    Cytat Napisał pilkarz1616 Zobacz post
    do ZUG i wszystkich ZNAWCÓW!
    u mnie coś nie tak z KPW wymiary 11x6 gazy nie chcą się zapalić przy uchyleniu jej w jakiej kol-wiek pozycji klapki natomiast przy uchyleniu drzwiczek na ok 1,5cm o wym 26x38 wszystko się zaczyna do palać niebieskimi płomykami i jasnymi płomieniami zero dymu co jest grane? już jestem załamany nie mówiąc o żonie która mnie ciągle opier ...że siedzę przy piecu.
    witam
    piszesz o KPW a co jest z PG w tym momencie i w którym momencie sie to dzieje licząc od rozpalenia.?
    nie wiem jakbyś dmuchał jak nie będziesz miał odpowiedniej temp. żaru na górze zasypu to zapłonu nigdy nie będzie tylko kupa dymu (węglowodorów nie spalonych)
    jak u ciebie pracuję PG od chwili rozpalenia
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  8. #11348
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AVE5074

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    150

    Domyślnie

    Cytat Napisał yareka Zobacz post
    Musiałem czyścić wymiennik po paleniu drzewem przez brata(dorzucił trochę a 48 oC było nastawione) to cyknąłem fotki. Oczywiście wszystko prowizorka
    Do czyszczenia można wyjąć tylko górny profil i całość cofnąć w kierunku drzwiczek.
    Dzięki za zdjęcia nieźle pomyślane:
    -Jak ze szczelnością? (chyba że nie jest taka ważna?)
    - te profile są spawane? (widziałem jeden element co wchodzi jedno w drugie jak to skombinowałeś?) ta druga pionowa część to tylko na wcisk?- czy musi być szczelnie spasowana? Jest tam jakiś kołnierz coby uszczelniało górną pokrywę - wyczystkę przy tym profilu?
    -Jakie sterowanie dopływem powietrza? bo nie widzę..
    - Nie dymi ci się na kotłownię?- swoją drogą to byłby niezły komin- nie masz tu mniejszych oporów jak do komina? (ja chcę wejście powietrza dać od dołu koło dolnej wyczystki)

  9. #11349
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Rybnicznin, ZUG tylko, że po uchyleniu drzwiczek mu się pali, więc jest temp. ale coś nie tak z PW.

  10. #11350

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    witam
    piszesz o KPW a co jest z PG w tym momencie i w którym momencie sie to dzieje licząc od rozpalenia.?
    nie wiem jakbyś dmuchał jak nie będziesz miał odpowiedniej temp. żaru na górze zasypu to zapłonu nigdy nie będzie tylko kupa dymu (węglowodorów nie spalonych)
    jak u ciebie pracuję PG od chwili rozpalenia
    w tym momencie PG jest zamkniete uchylam KPW to albo dmucha ostro jak mocniej uchyle a jak mniej to dymi i nie można ustawić zeby było dobrze a jak uchyle drzwiczki na 1,5cm to od razu gazy się zapalają i nic nie dymi? jest to przez cały okres palenia praktycznie.

  11. #11351

    Domyślnie

    Cytat Napisał artur11 Zobacz post
    Rybnicznin, ZUG tylko, że po uchyleniu drzwiczek mu się pali, więc jest temp. ale coś nie tak z PW.
    właśnie tu chodzi wyłącznie o KPW jak otwieram drzwiczki jest lux wszystko dopala sie .
    chciałem zrobić taką dyszę ale bym musiał uciąć kpw bo mam tak dociętą 1cm do otwierania drzwiczek na a nie chce psuć jak narazie.
    a może wyciąć dziure w drzwiczkach tak ok 25 x 7 i w tedy bedzie git? tylko szkoda drzwiczek jak bedzie nie tak?

  12. #11352

    Domyślnie

    Artur11 i piłkarz1616 bo po uchyleniu drzwiczek dostaje więcej powietrza i się zapala ta ilość gazów która się już wydobyła, ale to nie znaczy że jest dobrze. Musi trzymać żar na górze zasypu. żeby wydobywające się gazy w tym żarze paliły się. Nie wiem jakie on ma tam dokładnie warunki(wielkość komina, rodzaj opału itd.) Przy dużej średnicy komina jak kociołek go nie dogrzewa to też może mu się zmniejszać cug, co przy braku szybszej reakcji miarkownika może powodować czarną górę zasypu i dymienie.

  13. #11353
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Z zamkniętym PG to raczej nie będzie się palić, no jest to możliwe ale tylko w 1 fazie odgazowywania węgla.
    Hehe Rybniczanin pisaliśmy w tym samym momencie, ale sprawa się chyba wyjaśniła, jak zamknięte PP czy PG to nie ma się co palić. Piłkarz przytrzymaj te drzwiczki górne otwarte tak z 10 albo więcej minut i zobacz co się dzieje. Jak PP będzie dalej zamknięte to na pewno zgaśnie u góry.
    Ostatnio edytowane przez artur11 ; 02-02-2013 o 19:42

  14. #11354

    Domyślnie

    Cytat Napisał pilkarz1616 Zobacz post
    w tym momencie PG jest zamkniete uchylam KPW to albo dmucha ostro jak mocniej uchyle a jak mniej to dymi i nie można ustawić zeby było dobrze a jak uchyle drzwiczki na 1,5cm to od razu gazy się zapalają i nic nie dymi? jest to przez cały okres palenia praktycznie.
    jak jest PG zamknieta to gazy wypalają się tylko przez chwilę i później to juz normalne że nic nie będzie się palić ponieważ nie są węglowodory produkowane ,natomiast otwarcie drzwiczek jedynie rozrzedza powietrze które nic nie daje jedynie gdzie nie gdzie dotrze powietrze aby dopalić resztki.

    zamknieta PG = BRAK tlenu ,brak tlenu to brak węglowodorów.
    skoro PG zamknieta znaczy że masz osiągnięta temp. na kotle to co ty chcesz jeszcze spalać i po co
    to jest moment podtrzymania. Jak PG masz zamknietą i widzisz ze z komina leci dym to znaczy że masz guzik szczelny kocioł.

    I jak temp. na kotle spada to miarkownik PG otwiera dostarcza tlen i znowu zaczyna się produkcja węglowodorów a żar nad zasypem osiąga temp. zapłonu i tak w kółko
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  15. #11355

    Domyślnie

    @ Yareka
    Fajnie zrobiłeś te KPW to jakby namiastka kotła Stropuva.Nic tylko dorobić rozdzielacz powietrza nad zasypem i kawałek rury teleskopowej,potem odwrócić sterowanie czyli miarkownik jeżeli masz to niech steruje tą power rurą a od dołu tylko symbolicznie powietrze jak w protoplaście i hulaj dusza piekła nie ma Co i jak wygląda znajdziesz na ...Tube.
    Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po tym terminie.
    Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  16. #11356

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    jak jest PG zamknieta to gazy wypalają się tylko przez chwilę i później to juz normalne że nic nie będzie się palić ponieważ nie są węglowodory produkowane ,natomiast otwarcie drzwiczek jedynie rozrzedza powietrze które nic nie daje jedynie gdzie nie gdzie dotrze powietrze aby dopalić resztki.

    zamknieta PG = BRAK tlenu ,brak tlenu to brak węglowodorów.
    skoro PG zamknieta znaczy że masz osiągnięta temp. na kotle to co ty chcesz jeszcze spalać i po co
    to jest moment podtrzymania. Jak PG masz zamknietą i widzisz ze z komina leci dym to znaczy że masz guzik szczelny kocioł.

    I jak temp. na kotle spada to miarkownik PG otwiera dostarcza tlen i znowu zaczyna się produkcja węglowodorów a żar nad zasypem osiąga temp. zapłonu i tak w kółko
    to dlaczego jak mam otwartą KPW nie chce sie dopalac a jak drzwiczki otworze to sie dopalają?

  17. #11357

    Domyślnie

    Cytat Napisał pilkarz1616 Zobacz post
    to dlaczego jak mam otwartą KPW nie chce sie dopalac a jak drzwiczki otworze to sie dopalają?
    przecież napisałem "otwarcie drzwiczek jedynie rozrzedza powietrze które nic nie daje jedynie gdzie nie gdzie dotrze powietrze aby dopalić resztki."

    ale nie rozumie o co walczysz o resztki weglowodorów po zamknięciu PG.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  18. #11358

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    przecież napisałem "otwarcie drzwiczek jedynie rozrzedza powietrze które nic nie daje jedynie gdzie nie gdzie dotrze powietrze aby dopalić resztki."

    ale nie rozumie o co walczysz o resztki weglowodorów po zamknięciu PG.
    nie chyba żle zrozumieliśmy się jak miarkownik zamknie PG to KPW nie chce dopalić a jak drzwiczki otworze to zaczynają sie dopalać.

  19. #11359

    Domyślnie

    Cytat Napisał pilkarz1616 Zobacz post
    nie chyba żle zrozumieliśmy się jak miarkownik zamknie PG to KPW nie chce dopalić a jak drzwiczki otworze to zaczynają sie dopalać.
    nie przejmuj się tym nic złego.
    otworzy sie ponownie PG i ponownie bedzie KPW swoja role spełniało
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  20. #11360

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    nie przejmuj się tym nic złego.
    otworzy sie ponownie PG i ponownie bedzie KPW swoja role spełniało
    tylko po co ma dym lecieć jak mogło by się dopalic i podgrzac jeszcze bardziej i to chce osiągnąć żeby to się dopalalo dzięki KPW a nie chce a na to wychodzi że mogło by tylko w czym tkwi wina za małe kpw lub za mocno dmucha a nie wiruje nad zasypem a żar mam cały czas na górze

    może ktoś inny ma pomysl jak to ogarnąć?
    Ostatnio edytowane przez pilkarz1616 ; 02-02-2013 o 21:05

Strona 568 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony