dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 580 z 998
Pokaż wyniki od 11.581 do 11.600 z 19943
  1. #11581
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    przecież ja palę nie całe 28kg/24h po instalacji sprzętu na stopce.
    ludzie jak wy liczycie
    i porównywanie spalania jest trochę bezsensu ponieważ nie mamy takich samych domów i mieszkamy zupełnie gdzie inndziej
    Słuszna uwaga, ja nie twierdzę że takie porównania są miarodajne, chodziło mi tylko o to że miałem można tanio i skutecznie palić.

    Cytat Napisał ZUG
    a wątek nie jest o spalaniu miału tylko rabi z tym wyskoczył
    ja sobie nie wyobrażam jaki trzeba mieć cug aby palić na miarkowniku.
    Ale trafiają tu ludzie, którzy mają kotły zasypowe i pół piwnicy miału i nie wiedzą co z tym zrobić, więc nad nimi też można się pochylić.
    Poza tym miał to też węgiel kamienny, czy się mylę
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Tom1000k ; 09-02-2013 o 10:59

  2. #11582

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom1000k Zobacz post
    Słuszna uwaga, ja nie twierdzę że takie porównania są miarodajne, chodziło mi tylko o to że miałem można tanio i skutecznie palić.
    co do miału nic się nie mogę wypowiedzieć ponieważ nie palę nim tylko widzę że jakaś chora spirala sie rozpętała w tym wątku co może spowodować że nowi zrezygnują z tego co tu jest istotne przekazane przez tyle lat co zabiegał bez interesownie LR .

    widzę że między czasie coś dopisujesz
    masz rację miał też jest węglem i na ten temat LR też się wypowiadał że do miału dmuchawa jest potrzebna
    i widzę żeby to miało jeszcze większy sens tu oprócz pisania o jakim kotle jest mowa trzeba jeszcze pisać czym palimy aby nie było nie porozumienia.
    czyli GS-miał lub GS-groszek itd,itp
    Zaraz ktoś inny wyskoczy z antracytem że to trzeba palić to tak a nie inaczej i trzeba mieć to a nie tamto robi się wielki śmietnik.

    a z tą moją stało-palnością dajcie sobie spokój
    ostatni zapis jest świeżym raportem po z mianie sterowania.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 09-02-2013 o 11:10
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  3. #11583
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    co do miału nic się nie mogę wypowiedzieć ponieważ nie palę nim tylko widzę że jakaś chora spirala sie rozpętała w tym wątku co może spowodować że nowi zrezygnują z tego co tu jest istotne przekazane przez tyle lat co zabiegał bez interesownie LR .
    Zaraz ktoś inny wyskoczy z antracytem że to trzeba palić to tak a nie inaczej i trzeba mieć to a nie tamto robi się wielki śmietnik.
    No sory, ale:
    Palę miałem węglowym, który jest jednym z sortymentów zasadniczych węgla kamiennego.
    Palę od góry.
    Przechodzę wszystkie etapy palenia od rozpalenia, przez odgazowanie, zgazowanie itd itp
    Palę czysto, z komina leci tylko para wodna i co2
    Wspomagam się nadmuchem z powodów opisanych dwa posty wyżej.

    Czy to nie jest Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego ??
    A nie jakaś "chora spirala"?

    Pozdrawiam ;]

  4. #11584

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom1000k Zobacz post
    No sory, ale:
    Palę miałem węglowym, który jest jednym z sortymentów zasadniczych węgla kamiennego.
    Palę od góry.
    Przechodzę wszystkie etapy palenia od rozpalenia, przez odgazowanie, zgazowanie itd itp
    Palę czysto, z komina leci tylko para wodna i co2
    Wspomagam się nadmuchem z powodów opisanych dwa posty wyżej.

    Czy to nie jest Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego ??
    A nie jakaś "chora spirala"?

    Pozdrawiam ;]
    nikt nie neguję palenia miałem ale LR dla miału nie założył tego wątku i sam ON nawet nim nie pali
    przeczytałeś chociaż 100stron od początku.

    palisz miałem czysto i ekonomicznie to super i oto chodzi ale ja nie będę do swojego sortu palił dmuchawą bo to bez sensu.

    i przez to wszystko nowi teraz będą mieli mętlik czy palić dmuchawą czy nie
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  5. #11585
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    nikt nie neguję palenia miałem ale LR dla miału nie założył tego wątku i sam ON nawet nim nie pali
    przeczytałeś chociaż 100stron od początku.
    Przeczytałem więcej niż 100 stron zapewniam cię

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    palisz miałem czysto i ekonomicznie to super i oto chodzi
    dziękuję

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    ale ja nie będę do swojego sortu palił dmuchawą bo to bez sensu.
    oczywiście, przecież ja do tego nie zachęcam.

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    i przez to wszystko nowi teraz będą mieli mętlik czy palić dmuchawą czy nie
    Nie posądzam cię o to że nie czytasz ze zrozumieniem, więc zapewne przegapiłeś jak napisałem włączając się do dyskusji:

    Cytat Napisał Tom1000k Zobacz post
    dmuchawa nie wychładza mi pieca, bo jest ustawiona na minimalne przedmuchy, które dostarczają tylko niezbędną ilość powietrza do spalania, co przy szczelnym kotle zasypanym do pełna miałem jest niezbędne.
    I tu dochodzimy do sedna; mowa jest o paleniu miałem! I dla palenia miałem przyznaję robitowi rację. Nie ma mowy o paleniu miałem w kotle zasypowym bez dmuchawy!
    A jeżeli ktoś pali grubszym węglem to wtedy wywala dmuchawę i kombinuje, nie mam nic przeciwko ;]
    Pozdrawiam

  6. #11586

    Domyślnie

    Cytat Napisał artur11 Zobacz post
    Nie pamiętam czy masz KPW ale zakładam, że tak, to zostaje Ci: wyłożenie kotła w środku szamotem tak żeby jego powierzchnia się zmniejszyła. Możesz też podwiesić deflektor z cegieł szamotowych na drutach z elektrod wolframowych albo postawić daszek ( z tych cienkich szamotek) na cegłach postawionych w pionie które będą oparte o ruszt - na całą szerokość kotła przylegających do tylnej ściany i zostawisz z 10 cm luzu od drzwiczek załadowczych. Cegły są po parę złotych a dotniesz je szlifierką kątową z tarczą do kamienia. Inwestycja niewielka a ma 2 plusy: zmniejsza komorę spalania i podnosi temperaturę u góry zasypu. Nie spróbujesz to się nie dowiesz
    Mam podwieszoną cienką płytkę szamotową nad paleniskiem, ale nie wiem czy prawidłowo. Płytka jest umieszczona płasko na wysokości trochę powyżej dolnej krawędzi drzwiczek zasypowych na środku paleniska. Nie wiem czy umieszczona w ten sposób spełnia jakąś rolę?

  7. #11587
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    KPW ma dmuchać pod nią, najepiej jak będzie wisiała 1-2 cm po 1-wszym wymiennikiem, zostaw przerwę z jednej strony ( u ciebie od strony drzwiczek) a z innych stron niech przylega do ścianek kotła, na próbę połóż blachy dla uszczelnienia.

    Pleban68 ewidentnie brakuje Ci temperatury nad zasypem lub PW lub masz zbyt rozrzedzone gazy aby się zapaliły. Palisz na zbyt małej mocy a komora kotła jest wielka, musisz zrobić gorącą zwężkę, gorącą komorę itp co ci będzie łatwiej. Powinno pomóc
    Ostatnio edytowane przez artur11 ; 09-02-2013 o 12:34

  8. #11588

    Domyślnie

    Cytat Napisał artur11 Zobacz post
    KPW ma dmuchać pod nią, najepiej jak będzie wisiała 1-2 cm po 1-wszym wymiennikiem, zostaw przerwę z jednej strony ( u ciebie od strony drzwiczek) a z innych stron niech przylega do ścianek kotła, na próbę połóż blachy dla uszczelnienia.

    Pleban68 ewidentnie brakuje Ci temperatury nad zasypem lub PW lub masz zbyt rozrzedzone gazy aby się zapaliły. Palisz na zbyt małej mocy a komora kotła jest wielka, musisz zrobić gorącą zwężkę, gorącą komorę itp co ci będzie łatwiej. Powinno pomóc
    W komorze zasypowej po zmniejszeniu smoła już nie jest problemem, a jeśli chodzi o PW nie wiem dokładnie jaka u mnie jest jego droga. Jeśli jest rozprowadzane tymi otworami na dole drzwiczek zasypowych to jak zamontować KPW. Zamieszczam zdjęcia może dadzą wyobrażenie jak to u mnie wygląda.




    Ostatnio edytowane przez pleban68 ; 09-02-2013 o 13:38

  9. #11589
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Nie wiem gdzie Ci dmucha PW, ale widze wypalone drzwiczki, PW z drzwiczek ma dmuchać pod deflektor a teraz chyba leci nad nim rozproszone. Deflektor na całą szerokość i dużo wyżej, dorób kierownice PW:rurę, profil, cokolwiek skierowaną w zasyp. Za szybko płynie woda, skręć jakiś zawór o połowę - musisz jakiś mieć !!!

    PRZECZYTAJ PIERWSZE STRONY WĄTKU I ZRÓB TAK JAK JEST NAPISANE.

  10. #11590

    Domyślnie

    Cytat Napisał pleban68 Zobacz post
    ... jeśli chodzi o PW nie wiem dokładnie jaka u mnie jest jego droga. Jeśli jest rozprowadzane tymi otworami na dole drzwiczek zasypowych to jak zamontować KPW.
    "Na już" zatkaj wełną dwa skrajne otwory. Więcej szkodzą niż pomagają. Docelowo dorób KPW tylko na dwóch środkowych. Może dwa małe KPW będzie łatwiej i z lepszym efektem?

  11. #11591

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom1000k Zobacz post
    Muszę się tu włączyć w dyskusję i przyznać koledze robitowi rację.
    Też palę w kotle z Pleszewa miałem i zasyp 35 kg starcza mi na dobre 24h przy -8 na dworze, co jest osiągiem nieporównywalnie lepszym niż kolegi ZUGA, bo mój miał kosztuje 450zł/t. I dmuchawa nie wychładza mi pieca, bo jest ustawiona na minimalne przedmuchy, które dostarczają tylko niezbędną ilość powietrza do spalania, co przy szczelnym kotle zasypanym do pełna miałem jest niezbęne.
    I tu dochodzimy do sedna; mowa jest o paleniu miałem! I dla palenia miałem przyznaję robitowi rację. Nie ma mowy o paleniu miałem w kotle zasypowym bez dmuchawy!
    A jeżeli ktoś pali grubszym węglem to wtedy wywala dmuchawę i kombinuje, nie mam nic przeciwko ;]
    Pozdrawiam.

    Ps. Jak ktoś pali miałem w kotle zasypowym i ma problemy, to chętnie coś poradzę, bo temat mam opanowany.
    Ten post zmusił mnie do włączenia się . Przecież przez ponad 500 stron była mowa że dmuchawa jedynie zdaje egzamin przy paleniu miałem, żeby dostarczyć odpowiednią ilość powietrza do mieszanki, bo powietrze nie umie się przebić przez drobną granulację. Dlaczego robit i Ty nie czytacie uważnie. Większość pali węglem i do tego skierowana jest mowa o dmuchawach. Wskakuje jeden z drugim pokroju rabita i miesza w wątku robiąc zamieszanie. Dlatego jak zauważyłeś autor tematu prosi o dobry opis kotła i rodzaj opału.Druga sprawą jest to że nie do każdego kotła odpowiada miał, tak samo jak drewno. Może być paliwem zastępczym na chwilę, ale nie na stałe palenie

  12. #11592

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    Ten post zmusił mnie do włączenia się . Przecież przez ponad 500 stron była mowa że dmuchawa jedynie zdaje egzamin przy paleniu miałem, żeby dostarczyć odpowiednią ilość powietrza do mieszanki, bo powietrze nie umie się przebić przez drobną granulację. Dlaczego robit i Ty nie czytacie uważnie. Większość pali węglem i do tego skierowana jest mowa o dmuchawach. Wskakuje jeden z drugim pokroju rabita i miesza w wątku robiąc zamieszanie. Dlatego jak zauważyłeś autor tematu prosi o dobry opis kotła i rodzaj opału.Druga sprawą jest to że nie do każdego kotła odpowiada miał, tak samo jak drewno. Może być paliwem zastępczym na chwilę, ale nie na stałe palenie
    bardzo ładnie i mądrze to napisałeś ,może w końcu inni to zrozumieją.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  13. #11593
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dex001
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kamiennik
    Kod pocztowy
    48-388
    Posty
    258

    Domyślnie

    pleban68

    KPW to podstawa u ciebie i musi dmuchać Ci pod tą cegłę
    Na razie puki co to stosuj Sadpal bo nie doczyścisz tego wymiennika

  14. #11594

    Domyślnie

    Cytat Napisał dex001 Zobacz post
    pleban68

    KPW to podstawa u ciebie i musi dmuchać Ci pod tą cegłę
    Na razie puki co to stosuj Sadpal bo nie doczyścisz tego wymiennika
    Ostatnio jadę na Sadpalu,bo bez niego byłoby jeszcze gorzej.

  15. #11595
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dex001
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kamiennik
    Kod pocztowy
    48-388
    Posty
    258

    Domyślnie

    Ja pierdziele to niezła lipa!!!
    Pewnie do tego masz jeszcze jakiś kiepski opał?
    Musisz dorobić KPW i całą resztę dotychczasowego PW pozatykać szczelnie bo to terażniejsze PW tylko szkodzi
    PW musi celować w środek zasypu poprzez KPW

    Wiem że będzie sauna ale podnieś narazie co jakiś czas temp na 85st i w środek żaru łyżka stołowa Sadpalu i zostaw to na godzine żeby wypaliło smołe

    Pamiętaj na żar

  16. #11596

    Domyślnie

    Popatrzyłem w poprzednie posty Plebana. Wszystkie nasze rady są nie na czasie. Pleban, jak rozumiem to nadal spalasz węgiel z dmuchawą ?!
    Pytasz co udoskonalić, podczas gdy pierwszym krokiem powinna być likwidacja dmuchawy a potem stosowanie sprawdzonych przez forumowiczów udoskonalenia. Strach Ci doradzać- KPW plus dmuchawa może być przyczyną śmiertelnego zatrucia! Powtarzane do znudzenia ale (niestety) nadal nie wszyscy w to wierzą.

  17. #11597
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dex001
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kamiennik
    Kod pocztowy
    48-388
    Posty
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacet100 Zobacz post
    Popatrzyłem w poprzednie posty Plebana. Wszystkie nasze rady są nie na czasie. Pleban, jak rozumiem to nadal spalasz węgiel z dmuchawą ?!
    Pytasz co udoskonalić, podczas gdy pierwszym krokiem powinna być likwidacja dmuchawy a potem stosowanie sprawdzonych przez forumowiczów udoskonalenia. Strach Ci doradzać- KPW plus dmuchawa może być przyczyną śmiertelnego zatrucia! Powtarzane do znudzenia ale (niestety) nadal nie wszyscy w to wierzą.
    PLEBAN CZY TO PRAWDA CO PISZE KOLEGA

  18. #11598

    Domyślnie

    Ja wyłączyłem dmuchawę o godz. 12 zasypałem 25 kg węgla ziemowit i jadę na miarkowniku. O godz. 15 30 w kotłowni pisk czujnika tlenku węgla. Z KPW co chwila lekkie dmuchnięcie gazów, na czujniku 70 ppm, nie był to jeszcze ciągły alarm. Teraz jest już dobrze, tylko z wkładu kominowego słychać kapanie, a temp. spalin niższa od wody wylotowej CO.
    KPW śr.36 mm w środku prosto w zasyp.
    Ostatnio edytowane przez wojtek65 ; 09-02-2013 o 17:52
    https://esterownik.pl/sterownik/2323 SKAM-P 12 kW ARDEO BRULI
    https://ekotlownia.pl/sterownik/197 20kW ARDEO - ECO-BURN SPP

  19. #11599
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sylwek_kwiecien
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    23-987
    Posty
    26

    Lightbulb Dokładna budowa miarkownika mechanicznego firmy REGULUS

    Witam Wszystkich!
    Nauczony na błędach postanowiłem przedstawić dla innych użytkowników, którzy używają/mają zamiar zamontować miarkownik regulusa dokładny schemat budowy i montażu który wykonałem dla dobra ogółu . Mam nadzieję że przyda się komuś. Pokrótce powiem tylko tyle że chcąc zamontować urządzenie trzeba pierw rozkręcić miarkownik i wkręcić mosiężną część do mufy kotła a dopiero potem skręcić cały miarkownik "do kupy". W przeciwnym razie bardzo łatwo ukręcić gwint w niklowanej części miarkownika(zdarzyło mi się to dwa razy). Producent nie raczył opisać dokładnego schematu montażu niestety. Ale do rzeczy:

    1)rozkręcamy miarkownik( odkręcamy mosiężną część od niklowanej-pod gwintem na mosiężnym elemencie są dwie wypustki służące do odkręcania/przykręcania)
    2)wkręcamy mosiężny element miarkownika do mufy za pomocą dość dużego śrubokręta( są dwa wgłębienia służące do przykręcania/odkręcania)
    3)np. paznokciem, czy małym śrubokręcikiem podważamy dekielek na plastykowym pokrętle miarkownika
    4)odkręcamy śrubkę
    5)miarkownik jest rozebrany na części pierwsze
    6)z użyciem lekkiej siły, naciskając nakręcamy niklowaną część miarkownika na mosiężny element, który zamocowany jest już w kotle
    7)skręcamy miarkownik do kupy( nakładamy plastykowe pokrętło na swoje miejsce , przykręcamy śrubkę i zakładamy dekielek)

    Zabieg polegający na odkręceniu śrubki spod dekielka miał na celu ułatwienie skręcenie miarkownika. W przeciwnym wypadku nie dalibyśmy raczej rady przykręcić niklowaną część do reszty.

    Poniżej dokładne schematy budowy, jakby było trzeba mam więcej rzutów, mogę wgrać w miarę potrzeby
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	budowa miarkownika5_2.jpg
Wyświetleń:	186
Rozmiar:	6,0 KB
ID:	168817Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	budowa miarkownika4_2.jpg
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	5,1 KB
ID:	168816
    Ostatnio edytowane przez sylwek_kwiecien ; 09-02-2013 o 18:12
    Kocioł GS/25 KW/ producent nieznany/ instalacja grawitacyjna/miarkownik mechaniczny/KPW(4x4x11cm)

    Dom 250 m. kw. / 100m. kw. powierzchni użytkowej/nieocieplony


    20 kg węgla-groszek niewiadomego pochodzenia/ 9-10h w temp. 0*>

  20. #11600

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacet100 Zobacz post
    Popatrzyłem w poprzednie posty Plebana. Wszystkie nasze rady są nie na czasie. Pleban, jak rozumiem to nadal spalasz węgiel z dmuchawą ?!
    Pytasz co udoskonalić, podczas gdy pierwszym krokiem powinna być likwidacja dmuchawy a potem stosowanie sprawdzonych przez forumowiczów udoskonalenia. Strach Ci doradzać- KPW plus dmuchawa może być przyczyną śmiertelnego zatrucia! Powtarzane do znudzenia ale (niestety) nadal nie wszyscy w to wierzą.
    Ja nie twierdzę, że palenie z dmuchawą jest ok, bo nie tylko Wy mnie przekonaliście ale sam to zauważyłem. Przeróbka na miarkownik dopiero na wiosnę, bo nie wiem czy wystarczy zamontowanie klapki na otworze po dmuchawie (drzwiczki zespolone).KPW dopiero po demontażu dmuchawy, ale nie rozumiem dlaczego producent robi rozetkę PW w drzwiczkach zasypowych razem z dmuchawą.

Strona 580 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony