dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 588 z 998
Pokaż wyniki od 11.741 do 11.760 z 19943
  1. #11741

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    nie wiem co wtedy będę delegalizował
    ale z kotłem na pelet prócz problemów z samym peletem o których już wspominałem
    są jeszcze identyczne problemy jak z podajnikami, czyli okresy przejściowe
    uwględniając rozpalanie, wygaszanie, prąd i okresowe wymiany grzałki ekonomiczność takiego kotła będzie tak samo niska jak podajnika na groszek. Można zamontować sobie bufor, ale po co skoro koszt ogrzewania będzie porównywalny do gazu, koszt inwestycyjny większy od gazu i komfort użytkowania mniejszy od gazu.
    czyli według ciebie opalanie gazem jest bardziej ekonomiczne niż paliwami stałymi czy tak naprawdę chodzi o co innego.
    dobrze przygotowany domek energetycznie to może ma sens ale w "szałasie" kończy się stryczkiem po wizycie listonosza z rachunkiem.
    Także jest to punkt widzenia z punktu siedzenia.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  2. #11742
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    tak wypowiadam się w swoim imieniu, czyli 180m2 użytkowej, ponad 200 ogrzewanej ocieplonej z zapotrzebowaniem 11000kWh na CO i ok 2500 kWh na CWU.
    Szerzej, uważam, że gaz ziemny jest alternarywą dla peletów i ekogroszku w głębi kraju.
    Do starszych nie izolowanych, jak ty to nazywasz "szałas" pozostają paliwa stałe, ale tanie miał/groszek/orzech zamiast ekogroszek lub drewno zamiast peletów.
    pozdr


    jeszcze apropo śmieci: w naszym regulaminie zapisali, że będą popioły odbierać odzielnie raz do roku wiosną i odpłatnie, a z tad już tylko krok do wprowadzenia jakichś dodatkowych opłat, podatków, kontroli i zakazów. Na własnym podwórku, nie wolno nawet samochodu umyć, juz nie wspominając jakiejś większej naprawy. Ciezkie czasy idą ...
    Ostatnio edytowane przez Vld ; 14-02-2013 o 10:48
    R-290 pod strzechy

  3. #11743

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    tak wypowiadam się w swoim imieniu, czyli 180m2 użytkowej, ponad 200 ogrzewanej ocieplonej z zapotrzebowaniem 11000kWh na CO i ok 2500 kWh na CWU.
    Szerzej, uważam, że gaz ziemny jest alternarywą dla peletów i ekogroszku w głębi kraju.
    Do starszych nie izolowanych, jak ty to nazywasz "szałas" pozostają paliwa stałe, ale tanie miał/groszek/orzech zamiast ekogroszek lub drewno zamiast peletów.
    pozdr
    dokładnie to co piszesz ma sens



    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    jeszcze apropo śmieci: w naszym regulaminie zapisali, że będą popioły odbierać odzielnie raz do roku wiosną i odpłatnie, a z tad już tylko krok do wprowadzenia jakichś dodatkowych opłat, podatków, kontroli i zakazów. Na własnym podwórku, nie wolno nawet samochodu umyć, juz nie wspominając jakiejś większej naprawy. Ciezkie czasy idą ...
    strach pomyśleć co będzie dalej
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  4. #11744

    Domyślnie

    H3nio
    To się ma palić na ruszcie.
    Jeżeli sklei się węgiel i wisi- to takie są objawy.
    Do dolniaka musi być odpowiedni typ węgla. Z moich doświadczeń wynika, że mniej kaloryczny (nawet zawierający kamienie) potrafi się palić bez obsługi wiele godzin.
    Węgiel bardzo kaloryczny- energii z niego dużo, ale wiesza się i trzeba często "walić" go z góry. Nie trzeba nawet rusztować, wystarczy, że opadnie.
    Do tego trzeba opału typu 31.1 . ZUG wie więcej o typach oraz z jakiej kopalni takie coś można dostać.
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  5. #11745

    Domyślnie

    uważam że musisz zwrócić uwagę na Ri węgla oraz zawartość popiołu co dla DS jest istotną sprawą.
    jeśli chodzi o sort to max. będzie orzechII i jako kaloryczny i dopuszczalną liczbą Ri będzie kwk wesoła.

    to są linki węgli co będą dobre i możesz je używać osobno lub mieszać w zależności od temp zew.
    i charakteryzują się małą zawartością popiołu co jest istotną sprawą a szczególnie dla DS.
    http://www.eko-groszek.org/index.php...y/11-orzech-ii
    http://www.eko-groszek.org/index.php...-kwk-kazimierz

    Ja w swoim GS używam kwk wesoła orzech II i mieszam aktualnie z czeskim ekogroszkiem ledvice (fakt od wczoraj z tym ekogroszkiem) ponieważ mam go za dobrą kasę i jak mi sie sprawdzi aby móc sterować mieszaniną tzn.procentową w zalezności od temp. zew. to będe bardzo zadowolony bo to mi pozwoli jeszcze zejść z kosztów i nie męczyć się w okresach przejściowych.

    jesli chodzi o odgazowanie w/w mieszaniny to jestem pod wrażeniem
    70%wesoła 30%ledvice odgazowywało mi sie dokładnie 8,5godz z czego na samym PW ponad 4godz (a płomień odbijający z KPW ma kolor bardzo jasny słoneczny) ponieważ SPR11 nie widział potrzeby aby MCI otwierał klapkę.
    ale to jest odgazowanie ,a teraz toczy sie test zgazowania co jest istotną sprawą ponieważ słabe węgle tę fazę przegrywają z węglami typ32 czy 33 ale mi bardziej chodzi oto czy będzie taka sama stało-palność jak z mieszaniem go z polskim ekogroszkiem typu 31 gdzie cana czeskiego wali na kolana polskiego

    już znam raport z palenia w/w mieszanki 70%kwk wesoła 30%ekogroszek ledvice
    odgazowanie 8,5godz
    zgazowanie 13,5godz
    co do popiołu byłem w szoku było tak mało że bezsensu było cokolwiek wyjmować.
    z komina widać tylko parę (coś bardzo lekko unoszące sie 1m od komina)

    raport palenia 70%kwk wesoła 30%ekogroszek polski typ31 8-10% popiołu
    odgazowanie 8,5godz
    zgazowanie 15,5godz
    tutaj popiołu trochę było ale w normie.

    także wynik przesądza że zdecydowanie ekonomiczniej będzie mieszać i uzyskać dobry wynik spalania i większej sterowności w czasie przejściowym.
    kwk wesoła z ekogroszek ledvice.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 14-02-2013 o 19:04
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  6. #11746
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    toomm

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Iwkowa
    Kod pocztowy
    32-861
    Posty
    142

    Domyślnie

    ZUG

    jesli mozesz to opisz jak wygląda u Ciebie odgazowanie i zgazowanie(wizualnie) i jak łapiesz ten moment konca odgazowania i poczatku zgazowania. dzięki z góry!!!

  7. #11747

    Domyślnie

    Zamontowałem wczoraj MCI na razie działa bez zarzutu ale nie pokoi mnie jeden fakt . Jak jest w trybie otwarcia to co jakiś czas otwiera i zamyka troszku klapkę PG. Czy miał ktoś z kolegów podobny problem czy jest to jego normalna praca.

  8. #11748

    Domyślnie

    Cytat Napisał toomm Zobacz post
    ZUG

    jesli mozesz to opisz jak wygląda u Ciebie odgazowanie i zgazowanie(wizualnie) i jak łapiesz ten moment konca odgazowania i poczatku zgazowania. dzięki z góry!!!
    1.spadek temp. na czopuchu u mnie( +/-75stC sam koks) (widac jak powoli,powoli spada)
    2.pod koniec odgazowania MCI otwiera wiecej PG aby przez cały czas był płomień nad zasypem (kończy się węgiel do odgazowania)
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  9. #11749

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek438 Zobacz post
    Zamontowałem wczoraj MCI na razie działa bez zarzutu ale nie pokoi mnie jeden fakt . Jak jest w trybie otwarcia to co jakiś czas otwiera i zamyka troszku klapkę PG. Czy miał ktoś z kolegów podobny problem czy jest to jego normalna praca.
    jest to normalna praca (PID)
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  10. #11750

    Domyślnie

    ZUG tylko ja nie mam sterownika z pid-em. No chyba że to sam miarkownik od siebie tak robi.

  11. #11751
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    toomm

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Iwkowa
    Kod pocztowy
    32-861
    Posty
    142

    Domyślnie

    jacek438

    wydaje mie się , że sterownik podaje napięcie do przedmuchu i miarkownik robi co mu kaze .. sprawdź to - pewny nie jestem .. opisz jak MCI działa u Ciebie ,, jak dochodzi do temp zadanej ,, jak ją utrzymuje ,, zalety widoczne itd .. zastanawiam się nad kupnem

    ZUG

    75*C - nie masz za gorąco w domu ???(masz tyle ustawione czy dochodzisz do tej temp. manualnie czyli jakaś śrubka w klapce PG lekko dokręcona ?)

    no właśnie na czopuchu ,, za szybko czytałem
    Ostatnio edytowane przez toomm ; 14-02-2013 o 13:29

  12. #11752

    Domyślnie

    jacek438

    U mnie podobnie MCI porusza się co kilka sekund. To normalne, pisał o tym Bolecki, że sygnał, który dociera do MCI nie jest idealnie stabilny i dlatego widać każdą jego zmianę.
    Dworek ZN 17kW / ST-22 / MCI - przerobiony na DS

  13. #11753

    Domyślnie

    Cytat Napisał toomm Zobacz post
    jacek438

    wydaje mie się , że sterownik podaje napięcie do przedmuchu i miarkownik robi co mu kaze .. sprawdź to - pewny nie jestem .. opisz jak MCI działa u Ciebie ,, jak dochodzi do temp zadanej ,, jak ją utrzymuje ,, zalety widoczne itd .. zastanawiam się nad kupnem

    ZUG

    75*C - nie masz za gorąco w domu ???(masz tyle ustawione czy dochodzisz do tej temp. manualnie czyli jakaś śrubka w klapce PG lekko dokręcona ?)
    jacek
    to reakcja może być wywołana nie stabilnością napięcia.

    toomm
    Na CZOPUCHU
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 14-02-2013 o 14:12
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  14. #11754

    Domyślnie

    toomm
    Jeżeli chodzi o zadaną temperaturę to mam ustawione na sterowniku "zwalnianie obrotów dmuchawy przed dojściem do zadanej temperatury" czyli klapka troszkę się przymyka jeden stopień przed zadaną temperaturą i nie przeciąga jej zbytnio. Po jakimś czasie spada o 2 stopnie i znowu się klapa PG otwiera. Na razie to wygląda dość stabilnie.
    Zobaczę jak będzie ze stało palnością w porównaniu z dmuchawą tylko że nie mam jeszcze KPW.

  15. #11755
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    toomm

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Iwkowa
    Kod pocztowy
    32-861
    Posty
    142

    Domyślnie

    panowie chcę dobrze zrozumieć nasz proces palenia w kotle z tąd to pytanie : czy po pojawieniu się niebieskiego ognia to jest początek zgazowania i wtedy nalezy podac mniej PW ? czy jeszcze czekac?

    o teraz spadła mi temp o 3 stopnie , to chyba ten moment ,,, podniesie sie sama po bardzo powolnym zadziałaniu miarkownika zwykłego ,? czy podkręcić go o pare stopni ? jak Panowie radzicie z tym
    Ostatnio edytowane przez toomm ; 14-02-2013 o 17:42

  16. #11756

    Domyślnie

    artur11

    Zrobiłem tak jak mi poradziłeś tzn. podwiesiłem płytki szamotowe szczelnie na całej szerokości paleniska. Wygląda to miej więcej tak jak na schemacie
    (szamot zaznaczony strzałkami). Mam jeszcze pytanie czy nie przesadziłem,bo zostało tylko 12 cm przestrzeni od strony drzwiczek przez, którą mogą uchodzić spaliny.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	295
Rozmiar:	61,8 KB
ID:	170049  

  17. #11757
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    KPW masz? skierowaną w zasyp ? 12cm to nie jest mało, zerknij ile masz między wymiennikami. Ja mam 10 a uważam, że i tak za dużo choć wczoraj palłem z maksymalną mocą pieca przez godzinę, pewno było z 25Kw albo i lepiej.
    Toom najlepiej jak ogień jest bardzo jasny a nie ciemny - odcień białopomarańczowo słomkowy z jasnoniebieskim. Przy ciemnym błękicie nie spalasz wszystkiego - ale lepsze to niż brak jakiegokolwiek

  18. #11758

    Domyślnie

    Cytat Napisał artur11 Zobacz post
    KPW masz? skierowaną w zasyp ? 12cm to nie jest mało, zerknij ile masz między wymiennikami. Ja mam 10 a uważam, że i tak za dużo choć wczoraj palłem z maksymalną mocą pieca przez godzinę, pewno było z 25Kw albo i lepiej.
    Toom najlepiej jak ogień jest bardzo jasny a nie ciemny - odcień białopomarańczowo słomkowy z jasnoniebieskim. Przy ciemnym błękicie nie spalasz wszystkiego - ale lepsze to niż brak jakiegokolwiek
    Nie mam pomysłu jak zamontować KPW, bo powietrze jest chyba dostarczane przez te 3 otwory na dole drzwiczek. Dodatkowo za drzwiczkami jest jeszcze jeden element( nie wiem jak to się fachowo nazywa) taki jak za drzwiczkami dolnymi i nie wiem jaką spełnia rolę.
    http://imageshack.us/photo/my-images/26/1007650p.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/689/1007651q.jpg/

  19. #11759
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    pleban wyginasz kawałek blachy w L, jedną część L przykręcasz tymi 2-ma śrubami a 2-ga część wygięta jest do paleniska - te 4 otwory to pewno wlot PW, blachę która będzie wchodzić do paleniska wygnij w "U " ale nogami do dołu (odwrócone) dopasuj tak żeby się wygodnie drzwiczki zamykały. Jak masz kawałek blachy z obróbek blacharskich to na jakiś czas wystarczy (możesz złożyć 2-3 blachy razem) będziesz miał piękną KPW. Pamiętaj ma dmuchać w zasyp pod deflektor.

  20. #11760

    Domyślnie

    Cytat Napisał artur11 Zobacz post
    pleban wyginasz kawałek blachy w L, jedną część L przykręcasz tymi 2-ma śrubami a 2-ga część wygięta jest do paleniska - te 4 otwory to pewno wlot PW, blachę która będzie wchodzić do paleniska wygnij w "U " ale nogami do dołu (odwrócone) dopasuj tak żeby się wygodnie drzwiczki zamykały. Jak masz kawałek blachy z obróbek blacharskich to na jakiś czas wystarczy (możesz złożyć 2-3 blachy razem) będziesz miał piękną KPW. Pamiętaj ma dmuchać w zasyp pod deflektor.
    A to co mam za drzwiczkami zdemontować, bo nie wiem jaką właściwie spełnia rolę?

Strona 588 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony