dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 591 z 998
Pokaż wyniki od 11.801 do 11.820 z 19943
  1. #11801

    Domyślnie

    miedziannik

    strasznie nerwowy jesteś.
    o jakim szoku termicznym piszesz bo nie rozumie dlatego że mnie to parzy ani ziębi
    spadłeś jak meteoryt i wszystkich uświadamiasz co my tam wiemy o paleniu jak TY za 500zł palisz cały rok.
    czekałem na normalną odpowiedź a TY naskakujesz na mnie a porównywanie ciebie do Hes-a to ja osobiście bym odebrał jako komplement
    oczywiście z całym szacunkiem do kolegi HES-a.

    także już mnie nie interesuje twoje palenie zostanę przy swoim

    i nie pisz o jakieś elicie bo mi to martwym bykiem lata
    to że zwracasz na to uwagę to twoja sprawa
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 15-02-2013 o 15:50
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  2. #11802
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Emilin

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    7

    Domyślnie

    Mam pytanie....
    Czy w kotle GS można również spalać drewno rozpalając od góry???

  3. #11803

    Domyślnie

    Można, ale np. w Camino suche, ciasno ułożone drewno pali się tylko 8 -9 godzin.
    KWD Camino 3 3/7 18 kW + Regulus lub Vaillant atmoMax-plus VUW 20 kW, dom nie ocieplony, piwnica 150 m nie ogrzewana, parter 150 m ogrzewany, piętro 130 m nie ogrzewane, strych 90 m, okna plastikowe.

  4. #11804
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    miedzianik z tą suchością powietrza to nie przesadzaj tak autorytatywnie, za dużo to źle a za mało też źle. Jak mam w zimie mniej niż 30% w domu to mi źle i się wkurzam, więc zrobiłem sobie dom który sam utrzymuje między 40 a 60%. A ręczniki wieszałem też po to aby powietrze miało więcej pary wodnej jak miałem centralne na grzejnikach.
    Ostatnio edytowane przez artur11 ; 15-02-2013 o 19:07

  5. #11805
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szponi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    298

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    JUZEF. To ty się mylisz dla nas najważniejsze jest to ile pary jest w powietrzu(diagram Moliera) którym oddychamy. Przypuszczam że to ty robiłeś ten spis i nie ma w nim nic fałszywego oprócz tej jednej rzeczy i zrobiłeś kawał dobrej roboty.
    Juzef ma racje i próbował to wyjaśnić, ale chyba nie rozumiesz. Tu masz instrukcję posługiwania się wykresem na który się powołujesz http://odbiory.com.pl/index.php?opti...ia-1&Itemid=29 . Wyobrażasz sobie w życiu codziennym posługiwanie się wartością bezwzględną wyrażoną w gramach/m3. W każdym metrze sześciennym powietrza mam 8gramów pary wodnej, ale fajnie Nie prościej jest posługiwać się wartością względna w procentach która od razu "mówi" że to powietrze które mam w domu o tej temperaturze jest w stanie przyjąc drugie tyle pary czyli kolejne 50% ..... ??? Dla człowieka, mebli ksiązek ubrań itp optimum to 40-50%. Na higrometrach masz normal w granicach 40-70%. Zjeżdzanie poniżej 30% nie jest zalecane ze względów fizjologicznych. Koniec kropka.
    Ostatnio edytowane przez Szponi ; 15-02-2013 o 19:31
    Pancernik Camino 9,7kW, RCK i komin fi135 - 11m, powierzchnia do ogrzania 46,4m2 w starej nieocieplonej kamienicy.

  6. #11806
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    Następny szok termiczny dla kolegi ZUG będzie mój kominek oczywiście jeżeli chcesz i wy drodzy koledzy chcecie. Pozdrawiam wszystkich
    ZUG się obraził i nie gada z tobą . Ale ja chętnie poczytam, bo się przymierzam do budowy kominka.

    Pozdrawiam

  7. #11807

    Domyślnie

    ja proponuję aby ludzie którzy piszą o tematach odbiegających od istoty wątku zakładali swój wątek konkretny dla swojego tematu a nie szli na łatwiznę i robili bałagan kto już tyle lat nad tym pracował.
    Przecież jak ktoś się zainteresuję chętnie będzie się udzielał w owym nowym wątku.
    bo jeszcze trochę i będziemy pisać tutaj z ilu jajek lepiej robić jajecznice.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 15-02-2013 o 20:11
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  8. #11808

    Domyślnie

    @ miedziannik czytam te Twoje wywody o kosztach opału .Powiem że kojarzą mi się ze zbieraczami węgla na hałdach i kopaczami biedaszybów. Wtedy koszty mogą być jeszcze mniejsze. Wcale to nie znaczy że jest to całkiem legalne. Nie obraź się ale nie każdy ma czas i takie możliwości jak Ty, żeby opał mieć po takiej cenie.Ostatnio sam mam drewno z przerzedzania młodnika i wiem jak to wygląda.

  9. #11809
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał AVE5074 Zobacz post
    Tak rura biegnie przez wymiennik ciepła (jak znasz przekrój miałowca to jest zawieszona na wymienniku poziomym i biegnie na środku) ssie dobrze powietrze gasi płomień zapalniczki- wręcz go wyrywa. Co do podgrzanego powietrza nie mam porównania więc nie wiem ale przy rozpalaniu ta rura jest czerwona ale potem w kotle robi się ciemno i tak jakby pod tą rurą zbiera się popiół i już nie ma tam takiego żaru ale to może jest wina węgla bo teraz spalam takie badziewie niby węgiel brunatny a raczej miał z tego zwietrzały pewnie z 15-letni co mi zostało z poprzednich sezonów (dużo to to ma popiołu i ziemi w sobie pewnie) ale dzięki temu systemowi to w końcu wypalę.
    Co do mojej KPW wydaje mi się że jest bezpieczniejsza bo wlot ma niżej niż popielnik i można zaślepić jak się będzie chciało wrócić do wentylatora (tylko awaryjnie). drzwiczki całe a otwór na dole łatwiej zrobić (blacha nie wiem czy 2 mm tam ma) dziś dołączam resztę zdjęć - jedno pokazuje zasyp po 6h od rozpaleniaZałącznik 170091Załącznik 170092Załącznik 170093Załącznik 170094
    Witam, można się pokusić o np. wywiercenie otworu w cegle szamotowej lub dobraniu jakiegoś kawałka blachy, wywierceniu otworu i zawieszeniu cegły-blachy na tym poszerzeniu na końcu KPW, to będzie działać jak defektor.

    Cytat Napisał Emilin
    Mam pytanie....
    Czy w kotle GS można również spalać drewno rozpalając od góry???
    tak, ale ważne, żeby wszystko szczelnie ułożyć, jednak dreno dużo szybciej się spali niż węgiel.
    pozdrawiam.

  10. #11810

    Domyślnie

    Palenie_zabija

    Wystraszyłeś mnie tym zgubnym działaniem szamotu na kocioł. Ja wyłożyłem tylną ściankę aż do pierwszego wymiennika cegłą 6 cm plus płytki 3 cm
    podwieszone nad paleniskiem. Cegły 6 cm w celu zmniejszenia komory, a u góry zgodnie z poradą artur11 w celu wydłużenia drogi spalin i poprawienia procesu spalania. Na razie jestem zadowolony z tych zmian, bo czas spalania zasypu nie skrócił się, a wprost przeciwnie, dużo mniej syfu w kotle a zwłaszcza smoły. Jeśli to teraz rozbiorę znów wróci problem przewymiarowanego kotła(nie z mojej winy dane producenta) i smoły. Mam teraz dylemat: rozbierać czy czekać na to co będzie się dalej działo.
    WILK 19/ 140 m ocieplonego budynku.
    http://stalmir.com.pl/?kociol-wilk.htmlKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	144
Rozmiar:	61,8 KB
ID:	170911

  11. #11811

    Domyślnie

    pleban68

    A może niepotrzebnie podnosiłem temat, może zwyczajnie miałem pecha i trafiłem na felerny kocioł.
    Tak czy inaczej - temat warty przemyślenia i ostatecznego wyjaśnienia.
    Przydałby się jakiś spec - teoretyk.

    Przypomniała mi się instrukcja jednego z moich dawniejszych kotłów w której było wprost napisane, że zabrania się stosowania innych paliw niż wymienione przez producenta, ponieważ mogą znacząco podnieść temperaturę spalania zmniejszając żywotność kotła.
    Ta klauzula była pod karą zdjęcia gwarancji.
    Jest w tym coś, czy tylko "zwyczajowa formułka"?
    W sumie im więcej o tym myślę, tym więcej mam argumentów zarówno za, jak i przeciw podnoszeniu temperatury spalania szamotami. U mnie się nie sprawdziło i to jest fakt, ale każdy ma inny kocioł, inne paliwo, inne piwo pija.....
    Ostatnio edytowane przez Palenie_zabija ; 15-02-2013 o 22:01

  12. #11812

    Domyślnie

    Cytat Napisał Palenie_zabija Zobacz post
    Z artykułu w "Magazynie Instalatora" nr 11(135)/2009
    Kilku forów internetowych i z własnego, bardzo kosztownego doświadczenia z którego ani trochę nie jestem dumny.
    Na jakich forach jest poruszany ten temat?

  13. #11813
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Palenia_zabija Ten wątek jest wałkowany od kilku lat, ludzie tu nie takie przeróbki robią, w kotłach DS masz całe ściany wyłożone szamotem i tak to producent sprzedaje. I tak ma być bo tak jest lepiej. Stal to nie plastik a ty zrób porządną grandę gwarancyjną i napisz nam jakiego kotła nie kupować ku przestrodze innym

    http://www.instalator.pl/index.php?o...id=158&lang=pl
    To jest link do tego magazynu i nic tam nie ma o niszczącej mocy temp i szmotu na wymiennik !!

    Mam kominek z płaszczem powietrznym i jak w nim porządnie palę to ścianki świecą na czerwono, minęło parę lat i żadnej dziury nie ma.
    Ostatnio edytowane przez artur11 ; 15-02-2013 o 22:16

  14. #11814

    Domyślnie

    Oj, tego to Ci nie powiem, bo to było jeszcze przed awarią i takie raczej przypadkowe trafienia - nie zapisywałem (chyba coś co w nazwie miało "ogrzewanie").
    Natomiast przeczytałem jeszcze raz ten artykuł, juz na spokojnie, bez nerwów i.... biję sie w piersi, artur11 chyba ma rację. W artykule autor też pisze że raczej na ściance kotła nie przekroczy się 150 stopni przepraszam wszystkich wprowadzonych w błąd - albo w zdenerwowaniu czegoś nie doczytałem, albo wyciągnąłem fałszywe wnioski i mieszam jak nie przymierzając blondynka (chociaż jestem łysy jak kolano). Śpij spokojnie pleban68 wygląda na to, że to jakaś wada kotła.

  15. #11815

    Domyślnie

    artur11

    no właśnie się tłumaczę - pisaliśmy równocześnie. Jak ustalę coś (lub nie) z serwisem, albo zrobię próbę szczelności, napiszę jaki to kocioł. Na razie nie chce robić nikomu reklamy, ani antyreklamy. Już raz się wygłupiłem i wystarczy na dzisiaj. Jasny gwint - czuję się jak idiota - idę strzelić lufę.
    Trochę też spadł mi kamień z serca bo to jednak nie moja wina.

  16. #11816

    Domyślnie

    Zastanawia mnie jeszcze to czy nie przesadziłem układając te cegły szczelnie między bokami paleniska? Mam na myśli naprężenia blach podczas zmiany temperatury, bo cegły nie pozwalają na ich ewentualną "pracę".

  17. #11817

    Domyślnie

    To akurat dokładnie obserwowałem, rozszerzanie pieca jest zbliżone do rozszerzania szamotu. Ułożyłem z kilkumilimetrowymi szparami, po rozgrzaniu całości szpary wydawały się być podobne

  18. #11818
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Stal ma większą rozszerzalność - szamot wam kotła nie rozsadzi.

  19. #11819
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    artur11 to nie chodzi co robić
    tylko odwieczne sądzenie że ten wątek jest nieporozumieniem dla Hes-a ponieważ w fazie koksu takie palenie jest generatorem nie spalonego CO.
    I puki nie zostanie to udowodnione czujnikiem czadu to będzie dalej tak sądził a tym bardziej że jak czytałeś cały wątek ciągle o tym przypominał aby LR to zrobił.

    dlatego mnie też zastanawia czy sam HES palił tą metodą chociaż dla doświadczenia aby mógł sądzić te metodę odnośnie CO czy jego twierdzenie wynosi się tylko z teoretycznej wiedzy ,a tym samym utwierdził by się w przekonaniu bo i tak podejrzewam że w wyniki LR by nie uwierzył.
    Przeczytaj to, jest ładnie opisane, trzeba więcej dowodów?

    Pozdrawiam

  20. #11820
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    ZUG. Przepraszam że jeszcze raz zaśmiecam, ale nie odbiegam od wątku,bo wy wszyscy koledzy palicie również drewnem(chyba że rozpalacie palnikiem). Po drugie gdybyś dokładnie wszystko czytał to pod "spisem treści" LastRico udziela również obszernych informacji na temat palenia drewnem i innymi opałami i tylko on może mi zabronić tutaj pisać.Proponuję zawrzeć rozejm.ja nie będę czytać twoich a ty moich postów, albo czytaj i nie komentuj ich,bo to rzeczywiście zaśmiecanie wątku.Pozdrawiam.

Strona 591 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony