dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 601 z 998
Pokaż wyniki od 12.001 do 12.020 z 19943
  1. #12001
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Powinny wytrzymać długo ze zwykłej stalowej bo będą chłodzone od środka.

  2. #12002

    Domyślnie

    zobaczymy czy te szamotowe będą dostępne na rynku
    firm jest trochę co wykonują różne bajery ale z dwiema to im się nie chcę bawić.


    jak myślicie czy sznur czy wełna skalna będzie dobrym łącznikiem rurka<-->ekran???

    właśnie dostałem ofertę od tej firmy:
    http://www.awotex.eu/asortyment/link_level_2/test/rurki
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 20-02-2013 o 13:50
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  3. #12003
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel_i
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Posty
    215

    Domyślnie

    DS

    Wracam do pomysłu " rury Wezyra".
    Dzisiaj wyspawałem kształtownik i jak tylko wygasnie to zamontuje i zobaczymy
    DS - Defro Optima Plus 20kW plus 3x750L bufor - obecnie DS
    PG pod ruszt, PW w drzwiach załadunkowych, palnik z szamotu, rura Wezyra.
    Podtrzymanie zasilania Tatarek + 100Ah

  4. #12004
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikar1

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zelków-Kolonia
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał pleban68 Zobacz post
    Jaka wielkość wsadu i domu?
    Opisywałem to kilka dni temu. Popatrz moje wcześniejsze posty.

  5. #12005

    Domyślnie

    Cytat Napisał Last Rico Zobacz post
    No nie....! Kocioł huczy jak palnik ? Jak to możliwe ?? Bez dmuchawy ???

    Dobre wieści przesyłasz. Mam wobec ciebie pewien dług, pytałeś o górne powietrze a ja jakoś nie
    wysiliłem się specjalnie żeby to przybliżyć. Widzę jednak że warto, bo przeszedłeś do praktyki.
    Namalowałem więc dwa kotły celowo przejaskrawiając ich proporcje, bez tego mimo że sprawa
    dość prosta, to trudno ją w krótkich słowach opisać. Chciałem pokazać że nie ma jednoznacznej
    odpowiedzi czy w usprawnianych kotłach powietrze główne doprowadzać od dołu...czy od góry.
    Jak widać kocioł A doskonale sobie poradzi z powietrzem od dołu, ale B już nie. Najpierw zacznie
    dobrze grzać, potem słabiej i słabiej bo węgiel sam spod dolnych drzwiczek do palnika nie
    przeskoczy. W tym przypadku (gdy kocioł jest niski ale długi) lepiej jest powietrze główne puścić
    od góry. Cudu nie będzie bo kocioł ma taką konstrukcję, za to cały zasypany węgiel spalimy
    kalorycznie i higienicznie , mając w każdej chwili możliwość dosypywania zimnego węgla z góry.



    ------------

    Skoro masz do dyspozycji 50 litrów pojemności, to zdecydowanie wykładaj palenisko szamotem,
    a może spróbuj jeszcze zawęzić "palnik" montując cegiełkę z lewej i cegiełkę z prawej patrząc
    od strony drzwiczek. Tylko nie zapomnij nam tu napisać... jak się wszystko udało.
    Powodzenia !
    Witam ponownie
    Tak jak wcześniej napisałem, chciałbym poprawić sprawność mojego Camino 75-1-12 z 87r oraz uniknąc palenia od góry (uniknąc cykli palenia)
    Czy budując ściankę oddalone od 10 cm od ściany tylnej pieca z okienkiem na ruszcie (palnik) - Załącznik
    uzyskam efekt pieca z dolnym paleniem
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Cemino1.jpg
Wyświetleń:	383
Rozmiar:	77,7 KB
ID:	171899  
    Ostatnio edytowane przez Genesis72 ; 20-02-2013 o 19:16

  6. #12006
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kokos0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    dociepleniabudynkow.com
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_i Zobacz post
    DS

    Wracam do pomysłu " rury Wezyra".
    Dzisiaj wyspawałem kształtownik i jak tylko wygasnie to zamontuje i zobaczymy
    Podziel się potem wrażeniami i fotkami
    Reklama jest płatna na FM

  7. #12007

    Domyślnie

    Na razie to jest pomysł, ale nie wiem czy dobry
    Czy możecie mi podpowiedziec czy jest dobry, czy ta konstrukcja będzie dobra?
    Ja duże okieko zostawić? Czy na wysokość cegły wystarczy?
    Ostatnio edytowane przez Genesis72 ; 20-02-2013 o 19:36

  8. #12008
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Ponownie witam Kolegów.
    Bardzo mnie cieszy że ogień nie wygasł i że pojawia się ciśnienie
    na innowacyjne pomysły i ulepszanie własnych kotłów. Po pierwsze,
    to doskonała gimnastyka dla mózgu, no tak, to organ jak ręka czy noga
    i też gimnastyki wymaga. Po drugie, może zaowocować dodatkowym
    zmniejszeniem ilości spalanego węgla - i zaoszczędzeniem powietrza.

    Cytat Napisał Genesis72 Zobacz post
    Na razie to jest pomysł, ale nie wiem czy dobry
    Czy możecie mi podpowiedziec czy jest dobry, czy ta konstrukcja będzie dobra?
    Kolego Genesis 72
    Osobiście odradzałbym przerabianie Camino na DS, nie dlatego że się
    nie da, tylko z powodu małej korzyści płynącej z tej przeróbki. Camino
    jest kotłem żeliwnym dedykowanym dla spalania koksu, ponieważ koks
    spala się krótkim płomieniem, to kocioł nie wymaga długiego wymiennika.
    Zdecydowanie największa część energii w tym kotle odbierana jest przez
    ściany komory zasypowej. Dobre kotły dolnego spalania nie używają tej
    komory do przekazywania energii, to w zasadzie tylko magazyn węgla.
    Jeśli "odbierzesz kotłowi" komorę zasypową - cóż mu zostanie??
    Krótki pionowy odcinek "pleców" i równie krótki wymiennik poziomy.
    Nie polecam, wielka część wytworzonej energii nie zostanie odebrana -
    i pójdzie w komin, a temperatura spalin będzie rekordowo wysoka.
    Ale dobrze że pytasz.
    beton wiąże ludzi...

  9. #12009
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szponi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    298

    Domyślnie

    Witaj Last Rico,

    Dawno nie było Cię widać. Nie śpimy, ciągle kombinujemu. Ja akurat wymurowałem boki swojego Caminiaka szamotem, podniosłem temp i szkoda wypuszczać spaliny o wys. temp. do komina. Pewnie już masz przemyślenia jak poprawić rozkład temp. w wymienniku poziomym..... i się z nami podzielisz
    Pancernik Camino 9,7kW, RCK i komin fi135 - 11m, powierzchnia do ogrzania 46,4m2 w starej nieocieplonej kamienicy.

  10. #12010
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AVE5074

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    150

    Domyślnie

    Zrobiłem experymenta... wczoraj wrzuciłem na spód zasypu kilka dużych grud węgla tzw. kostka na to groszek z drobniejszym niby miałem rozpaliłem wczoraj o 15.00 teraz musiałem dopiero rozpalić ponownie a w domu 23 stopnie- czyli paliło się 31 godzin zasyp ok.25-30kg chyba nie jest źle na domek 180m2? Ta KPW to rewelacja.
    Tak mi chodzi po głowie (z lenistwa bo i cieplej teraz jest) próbował ktoś z Was szanowni Experci palić w małej warstwie 1/3 max 1/2 zasypu tradycyjnie od dołu najgrubszy sort węgla - kostka (czy jakoś tak) z KPW? Chodzi mi o to czy można by było w ten sposób palić czysto i ekonomicznie będąc w domu i dorzucając co jakiś czas po 2 - 3 grudy (a zdarzają się takie po 7kg nawet).
    ZUG tamto "fuknięcie" to chyba wina węgla była- pozdrawiam i dzięki za pomoc teraz zaczynam "lubić" górniaki bo w nim wszystko się spali

  11. #12011

    Domyślnie

    wtedy mocno za kołkowałeś tym zasypem a teraz dając grube kęsy rozluźniłeś przepływ powietrza tak aby mogło sie swobodniej dopalać.
    czyli zauważyłeś że mieszanie węgli ma sens i daje nie złe rezultaty.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  12. #12012
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ola33

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    93-050
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,
    dziękuję za rade i dziś wieczorem zrobię tak jak mi Pan radzi.Siłę nadmuchu mam od 1 - 10. Ale czy przerwa w podtrzymaniu to nie za często. Właśnie tego za bardzo nie rozumiem z jednej strony boje się ze opal się nie wypali do końca z drugiej ze za szybko się wypala jak są złe ustawienia i na odwrót. Choć z drugiej strony jak przerwa w podtrzymaniu jest za długa to może szybko spada tem. Wczoraj rozpalając otworzyłam klapkę wentylatora na max. Bardzo szybko dobiło do zadanej tem. i teraz czy przymknąć ja później? Jakie ona dokładnie spełnia funkcje jak jest bardziej otwarta lub mniej. A histerezę na ile ustawić. Bardzo dziękuję za wszelkie rady. Po zainstalowaniu nowego pieca ja podjęłam się ze będę nim operować i tak zostało chce żeby było jak najlepiej ja jestem w domu wiec mogę doglądać i sprawdza. mąż cały dzień w pracy wiec rożnie to bywa.

  13. #12013
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ola33

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    93-050
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o przeróbki to ja na pewno ich nie zrobię chyba że mąż ale mam nadzieję że dojdę do jakiś dobrych ustawień tego pieca i będę w miarę zadowolona ze spalania

  14. #12014
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rtpm

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-016
    Posty
    62

    Domyślnie

    Fajne te kominki, co pokazał @art23

    http://www.woodheat.org/bis.html

    Ciekawa strona.

    Edit:
    I o top-down piszą:
    http://www.woodheat.org/top-down-steps.html

    Schemat tego kominka:
    http://www.woodheat.org/attachments/...on01-27-10.ppt

    W Polsce by się też taki program przyadał.
    Ostatnio edytowane przez rtpm ; 21-02-2013 o 09:45
    Zielke 18KW

  15. #12015
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Napisał ola33 Zobacz post
    Witam,
    dziękuję za rade i dziś wieczorem zrobię tak jak mi Pan radzi.Siłę nadmuchu mam od 1 - 10. Ale czy przerwa w podtrzymaniu to nie za często. Właśnie tego za bardzo nie rozumiem z jednej strony boje się ze opal się nie wypali do końca z drugiej ze za szybko się wypala jak są złe ustawienia i na odwrót. Choć z drugiej strony jak przerwa w podtrzymaniu jest za długa to może szybko spada tem. Wczoraj rozpalając otworzyłam klapkę wentylatora na max. Bardzo szybko dobiło do zadanej tem. i teraz czy przymknąć ja później? Jakie ona dokładnie spełnia funkcje jak jest bardziej otwarta lub mniej. A histerezę na ile ustawić. Bardzo dziękuję za wszelkie rady. Po zainstalowaniu nowego pieca ja podjęłam się ze będę nim operować i tak zostało chce żeby było jak najlepiej ja jestem w domu wiec mogę doglądać i sprawdza. mąż cały dzień w pracy wiec rożnie to bywa.
    Nie za często, nie bój nic . Jak dobije do zadanej temp klapke przymknij. Klapka spełnia taką funkcję, że jak by się piec chciał za bardzo rozbijać przy przedmuchach to ty przymykając ją nie pozwalasz na to. Piec dostaje powietrze cały czas, ale mało na raz. Jak nie będzie umiał podtrzymać temperatury to klapke troszkę otwierasz. Dojdziesz do optymalnego ustawienia i masz spokój. Co do histeryzy to nie zglebialem tego zbyt mocno. Zostaw jak jest, nie powinno być problemu.

  16. #12016

    Domyślnie

    Witam
    Mysłałem tez aby gorące spali skierować również na boki pieca
    Czyli zrobić co w rodzaju wewnetrznego kosza dla węgla
    obudować boku szamotem, aby oddzielic paliwo od ścianek
    Jednym z dużych minusów jest to że objętość się zmniejszy dla węgla
    Cos w rodzaju
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kdolny.jpg
Wyświetleń:	410
Rozmiar:	48,3 KB
ID:	171979   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Carmino1.jpg
Wyświetleń:	240
Rozmiar:	56,2 KB
ID:	171980  

  17. #12017

    Domyślnie

    Genesis72 podobny układ jak na twoim rysunku ma rosyjski Tiepłotron.Zasyp z góry na środku kotła i paliwo ładnie wysuszone spala się na ruszcie.W książce Nowoczesne Piece mieszkaniowe z 1936 roku jest układ taki że w piecu masz zatkaną górę i tam dokładasz opał a pali się bokami na dole.Sprawdź na Per-eko chyba kociołek KSD ma podobnie.Co do długości wymiennika to Camino ma faktycznie krótki wymiennik ale Viadrusy czy górne czy dolny U24 też nie powalają na kolana ale ładnie grzeją i o to chodzi.Tiepłotrona znajdziesz na Tubie.
    Ostatnio edytowane przez art23 ; 21-02-2013 o 11:53
    Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po tym terminie.
    Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  18. #12018
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lysy1l

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    279

    Domyślnie

    Kolego Genesis72, jak już chcesz tak strasznie spalać węgiel dolnopodobnie, to kup sobie dobrą, niskopopiołową kostkę np. z Wesołej, Bobrka czy Piekar i zamiast robić doktoraty, spalaj ją spokojnie, bez wygaszania i dymienia nawet tydzień, przerusztowując tylko od czasu do czasu. Wszyscy tu i na drugim forum piszą Ci, że Camino nie bardzo da się przerobić na dolniaka, a Ty z uporem maniaka podajesz co chwilę nowe koncepcje.
    Wykwalifikowany palacz górnego spalania po kursie korespondencyjnym.

  19. #12019

    Domyślnie

    Często mnie nie ma w domu
    i nie zawsze trafiam w cykle, kiedy kocioł wygaśnie do następnego zasypu i dlatego też chciałem dolne spalanie

  20. #12020
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szponi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    298

    Domyślnie

    Cytat Napisał Genesis72 Zobacz post
    Witam
    Mysłałem tez aby gorące spali skierować również na boki pieca
    Czyli zrobić co w rodzaju wewnetrznego kosza dla węgla
    obudować boku szamotem, aby oddzielic paliwo od ścianek
    Jednym z dużych minusów jest to że objętość się zmniejszy dla węgla
    Cos w rodzaju

    Kolego Gensis72,

    Wszyscy dobrze Ci radzą, lepiej skup się na tym co masz a nie na sile probujesz robic dolniaka. Ten lej z powyzszego rysunku powinen byc odwrócony, poczytaj trochę http://forum.info-ogrzewanie.pl/topi...40#entry143259. Ja ze swojego wyciągam, wg wyliczanek 49% (+/-5%) sprawności przy temp wody zasilającej 50C, wewnetrznej 24C i zewn -3C, ale faktycznie będe wiedział jak założe ciepłomierz.

    Jak Cię nie ma w domu to kup dla domowników koks i zawsze będa mogli podrzucić, wiem że drogo, ale cóż.
    Pancernik Camino 9,7kW, RCK i komin fi135 - 11m, powierzchnia do ogrzania 46,4m2 w starej nieocieplonej kamienicy.

Strona 601 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony