dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 648 z 998
Pokaż wyniki od 12.941 do 12.960 z 19943
  1. #12941
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    vecto

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-235
    Posty
    7

    Domyślnie

    Nie spodziewałem się, że wszyscy zaczną naprostowywać mnie na DS.
    Patrząc technicznie na budowę DS i GS, to ten drugi bardziej do mnie przemawia.
    W GS obecnie często pomagam palić, ale to samoróbka sprzed wielu lat.
    Zastanawiam się dlaczego lepszy miałby być DS.
    A z drugiej strony nikt nie jest zwolennikiem GS?

  2. #12942
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    ubogi ? SPRAWNOSĆ CIEPLNĄ - do 82 %
    http://www.tebar.pl/oferta.php?produkt_id=87
    *
    Cytat Napisał grabpa58 Zobacz post
    Dwie poziome półki to nic nadzwyczajnego,szczelina między komorą spalania a wyczystką [będzie się palił cały zasyp ale to można naprawić] .Natomiast brak powietrza wtórnego dyskwalifikuje ten kocioł jako DS. Wspomniane 82% sprawności ,no cóż każdy producent tak deklaruje, a rzeczywistość w wielu przypadkach jest inna. W tym kotle bardzo duża część ciepła pójdzie w komin a na dodatek z dmuchawą to koszmar i nie będzie ekonomicznie ani czysto ale to tylko moja opinia. pozdrawiam Cię animuss
    Posiadam kocioł Rakoczych ale z serii gigar i to co producent deklaruje sprawdza się u mnie
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  3. #12943
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał vecto Zobacz post
    Nie spodziewałem się, że wszyscy zaczną naprostowywać mnie na DS.
    Ja namawiam na automatyczny ale tamten za linkowany w poście wyżej już kupiony
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 01-10-2013 o 07:40
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  4. #12944
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dex001
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kamiennik
    Kod pocztowy
    48-388
    Posty
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał vecto Zobacz post
    Nie spodziewałem się, że wszyscy zaczną naprostowywać mnie na DS.
    Patrząc technicznie na budowę DS i GS, to ten drugi bardziej do mnie przemawia.
    W GS obecnie często pomagam palić, ale to samoróbka sprzed wielu lat.
    Zastanawiam się dlaczego lepszy miałby być DS.
    A z drugiej strony nikt nie jest zwolennikiem GS?
    Błagam Cię poczytaj trochę temat zanim zapytasz.
    Wszystko jest tam wiele razy opisane

  5. #12945
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał dex001 Zobacz post
    Błagam Cię poczytaj trochę temat zanim zapytasz.
    Wszystko jest tam wiele razy opisane
    dex001 wysłałem do ciebie wiadomość na priva.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  6. #12946
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar grabpa58
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    347

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Posiadam kocioł Rakoczych ale z serii gigar i to co producent deklaruje sprawdza się u mnie
    Oczywiście że tak ,popatrzyłem na przekrój kotła i tam jest b. duża pow. odbioru ciepła. A jak z czyszczeniem pionowych kanałów , jest wygodnie?

  7. #12947
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał grabpa58 Zobacz post
    Oczywiście że tak ,popatrzyłem na przekrój kotła i tam jest b. duża pow. odbioru ciepła. A jak z czyszczeniem pionowych kanałów , jest wygodnie?
    Na początku jak podłączyłem to czyściłem co 2 tygodnie teraz ,robię to coraz rzadziej bo pionowe są i są czyste jak otwieram ,mam b. dobre spalanie , jedynie pył się pojawia produkowany z palnika zostaje w dużej mierze wyłapany przez ruszta żeliwne reszta osiada na krawędziach wymiennika pionowego u góry ,po obmieceniu miotełką nie ma co czyścić ,taki kurz delikatny osiada na bokach ,ale po tygodniu już jest i po 2-3 tygodniach jest taki sam ,sam nie wiem jak często to robić chyba będę musiał przyjąć że co 1 tonę spalonego węgla będę otwierać .Gdzieś czytałem ze 2 razy w sezonie wystarczy .Co mogę powiedzieć z obserwacji to to że jak się spala węgiel ,drewno,papiery itd.... na rusztach nad palnikiem to wtedy jest widać na wymienniku zabrudzenie .Dlatego jak mam coś to spalam to kilka dni przed czyszczeniem .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  8. #12948
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał grabpa58 Zobacz post
    cysiokysio Ponoć prawdą jest również , że kolejną protezą wtórnego powietrza podpiera się producent kotłów Seko II N, mianowicie powietrze to podawane jest kilkoma otworami przez skośną blachę z popielnika, oddzielnego otworu do podawania powietrza,który był z tyłu pieca niestety nie ma
    DS
    Zgadza się. W sumie jak się pilnuje aby klapka w drzwiczkach popielnikowych nigdy się do końca nie domknęła to spełnia swoją rolę.Otwory te nie zapychają się, nie mniej jednak, jak będę miał trochę czasu to planuje się pobawić i wyprowadzić dopływ PW rurkami na zewnątrz aby była oddzielna regulacja. Ma natomiast też zaletę można w nim palić też od góry. Co jakiś czas to robię aby wypalić syf z komory zasypowej, w dwiczkach zasypowych jest rozetka co prawda zaślepiona ale wystarczy odkręcić ekran z drzwiczek.
    Cytat Napisał vecto Zobacz post
    Nie spodziewałem się, że wszyscy zaczną naprostowywać mnie na DS.
    Patrząc technicznie na budowę DS i GS, to ten drugi bardziej do mnie przemawia.
    W GS obecnie często pomagam palić, ale to samoróbka sprzed wielu lat.
    Zastanawiam się dlaczego lepszy miałby być DS.
    A z drugiej strony nikt nie jest zwolennikiem GS?
    Jest wielu zwolenników GS w tym wątku ale w twoim przypadku jeśli przez dwa lata chcesz palić drzewem po budowie to GS się nie sprawdzi, bo jeżeli chcesz palić ekonomicznie i ekologicznie to w GS wymagane jest palenie cykliczne tzn nakładasz piec do pełna podpalasz od góry i czekasz aż się wypali. Czyli w praktyce przy drewnie po budowlanym będziesz co chwilę musiał rozpalać. Założę się że po max tygodniu takiego rozpalania zaczniesz palić w GS jak w śmieciuchu tzn rozpalał i po prostu dorzucał co będzie objawiać się raz ze dużym wzrostem zużycia drewna, dwa z kopceniem. GS jest dobry ale do węgla gdzie cykl może trwać nawet i dobę. Dlatego polecamy ci DS-y w nich można dokładać i ta sama ilość drzewa starczy ci na wiele dłużej w porównaniu z „śmieciowym” paleniem w GS.
    A nie lepiej sprzedać to drewno i kupić kocioł z podajnikiem?
    Ostatnio edytowane przez cysiokysio ; 02-10-2013 o 07:29
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  9. #12949
    kotnafiran
    Guest
    kotnafiran

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez kotnafiran ; 24-08-2016 o 08:57

  10. #12950

    Domyślnie

    Proponuję poklikać w linki w moim podpisie.
    To dolniak kombinowany.

    Gdybym dzisiaj budował dom lub kupował nowy kocioł- zdecydowanie zasypowy z podajnikiem.
    Wydamy 7-8 tyś, ale palimy praktycznie bezobsługowo. Węgiel kupować trzeba droższy i w sporym domu spala się 3 tony.
    Mój jest bez ocieplenia, przeróbka DS, węgiel kupuję tani, bo tylko ten mi się w kotle nie wiesza. Nikt u mnie nie wie co to specyfikacja węgla.
    Ostatnio edytowane przez jacbelfer ; 01-10-2013 o 19:30
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  11. #12951
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzej9923

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bialystok
    Posty
    191

    Domyślnie

    Witam.Panowie jaki polecacie kocioł na węgiel kamienny.Ostatnio miałem GS 10kw ale własnie zakonczył dzisiaj swój żywot.Pozdrawiam i proszę o zainteresownie się sie moim problemem.

  12. #12952
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Będę w Kwidzynie to zajadę do gościa obejrzeć kocioł .U mnie również nie ma dymu z komina w ogóle.On ma stronę internetową inny adres.
    http://kominkikwidzyn.pl.tl/Strona-startowa.htm
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 01-10-2013 o 20:54
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  13. #12953
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dex001
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kamiennik
    Kod pocztowy
    48-388
    Posty
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    dex001 wysłałem do ciebie wiadomość na priva.
    Witam
    Czytałem wiadomość
    Skorzystałem z twoich porad i przerobiłem kotłownie
    Jak się ogarnę to cykne pare fotek i opisze to na forum, żeby wszyscy mogli z tego skorzystać

  14. #12954
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AVE5074

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    150

    Domyślnie

    GS
    Witam wszystkich w nowym sezonie grzewczym
    Mam pytanko odnośnie palenia w "gorniakach" węglem sortu np. orzech:
    -zapalacie wiadomo od góry ale dosypujecie na wierzch troszku miału by zapchać dziury? czy lepiej sam orzech?

  15. #12955
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał AVE5074 Zobacz post
    GS
    Witam wszystkich w nowym sezonie grzewczym
    Mam pytanko odnośnie palenia w "gorniakach" węglem sortu np. orzech:
    -zapalacie wiadomo od góry ale dosypujecie na wierzch troszku miału by zapchać dziury? czy lepiej sam orzech?
    Możesz dosypać na wierzch troszkę miału i położyć brykiet z trocin .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  16. #12956

    Domyślnie

    Ja nakładam węgla orzech na to trochę drewna na drewno szufelkę węgla i podpalam.Jak rozpalałem bez węgla na drewnie to drewno mi się wypalało a węgiel nie zawsze się rozpalał i długo łapał temperaturę.

  17. #12957
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hefciu
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Cedrowice-Parcela
    Kod pocztowy
    95-035
    Dzielnica
    Ozorków
    Posty
    96

    Domyślnie

    Witam!

    Na początku chciałem powiedzieć że to co piszecie w tym temacie to dla mnie wielki podziw! Fajnie tłumaczycie można się wiele nauczyć. Mam jednak problem z paleniem w moim piecu. Jeśli sytuacja którą opiszę była już poruszana, to proszę odeślijcie mnie ja nie widziałem choć szczerze mówiąc to nie przebrnąłem przez wszystkie 570 stron..

    Teraz trochę o sytuacji:
    Dom 100m2, stara instalacja, stary piec około 15-to letniKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00612.jpg
Wyświetleń:	237
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	216371Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00614.jpg
Wyświetleń:	277
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	216373 prawdopodobnie ten jest jego nowszą wersją:http://www.zebiec.pl/pl/kotly-co/lin...kotly-co/1-kwk ze sterownikiem Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00613.jpg
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	216372 komin koło 6metrów. Palimy orzechem średnim kaloryczność według sprzedawcy 28MJ/kg.

    Od paru dni ( odkąd trafiłem na te strony) próbuję dopasować ekonomiczne spalanie do mojego pieca. Pół wsadu paliło się koło 5h. Dziś postanowiłem wrzucić węgla do pełna,rozpalić i miałem nadzieje że do rana starczy, ew rano odpalę na nowo, chciałem "wpuścić piec w ciąg". Zrobiłem jak było opisane węgiel, na to drobne drewno potem większe, rozpaliło się świetnie i przez pierwszą godzinę paliło się jak należy. Jednak po jakichś 2h okazało się że rozpalił się cały wsad, temperatura skoczyła na maksa, udało się jednak opanować sytuację grawitacją

    Pytanie, co robić aby nie dochodziło do takich sytuacji? Mam dmuchawę i mimo że polecacie miarkownik to wolałbym przy niej zostać. Czemu? nie znam się aż atk dobrze żeby tak ingerować w instalację która do tej pory działa

    Ustawienia na sterowniku : czas przedmuchu 6s, częstotliwość 900s

  18. #12958
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hefciu Zobacz post
    Witam!

    Na początku chciałem powiedzieć
    trochę o sytuacji:

    Pytanie, co robić aby nie dochodziło do takich sytuacji?
    Kolego a wiesz ze ty masz bombę w domu a nie kocioł ! ,dlaczego w obiegu grawitacyjnym przy bypassie masz zawór odcinający ,a nie różnicowy ,kto to tak złożył jeszcze zakręcony jest na zdjęciu bo musi ,pompa nie popchnie.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 03-10-2013 o 23:54
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  19. #12959
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Hefciu,
    Jakim sortem węgla palisz? Przy paleniu od góry zasada im większy sort tym dłużej się pali nie działa, myślę że optimum jest drobny orzech.

    O ile jak byś miał dmuchawę z płyną regulacją obrotów ustawioną na minimum plus przysłoniętą w 80% to mógłbyś ją zostawić. A tak to niestety rezultaty będą mizerne.
    Tu masz uzasadnienie:
    Cytat Napisał Last Rico Zobacz post
    No właśnie. Dotknąłeś samego sedna....
    Powietrza do spalania za mało, kocioł wyrzuca paliwo (dymi), za dużo - wyrzuca zapłacone ciepło.
    Pewnie już to pisałem ale powtórzę, jestem przeciwnikiem sztucznego dmuchania w kocioł...
    Natura tu akurat bardzo dobrze z nami współpracuje, gdy jest ciepło, to ciąg kominowy jest mały,
    a kiedy na zewnątrz temperatura zaczyna spadać, to i ciąg automatycznie rośnie...samoczynnie.
    Do spalenia 1 kg węgla potrzeba około 12 kg powietrza, gdzie 1m3 powietrza waży średnio 1,3 kg,
    czyli aby dobrze spalić (czytaj całkowicie) 1 kg węgla potrzebujemy dostarczyć około 9 m 3 powietrza.
    Oczywiście nie natychmiast, tylko w czasie. Akurat teraz na "Wymianie doświadczeń" kolega pisze
    że ma problem z wentylatorem. Sprawdziłem, wentylator ma wydajność 420 m3 powietrza na godzinę
    co daje 7 m3 na minutę.

    Wygląda więc na to że kocioł powinien (przy pracy pełną mocą) spalać prawie 1 kg węgla na minutę !
    Co to jest... ? 50 kilogramów węgla na godzinę ?? Elektrownia jakaś czy co ???

    Prawda jest taka, że przy obecnych temperaturach kocioł potrzebuje maksymalnie 7 m3 powietrza,
    ale na GODZINĘ a nie na minutę.... Naocznie widać więc, że coś nie jest tak z tym projektem.
    Kiedy nadmuch jest zbyt intensywny, to raz że drastycznie rośnie strata kominowa a dwa doprowadza
    to do wychładzania samego paleniska. Powstały tlenek węgla (złe zmieszanie) zamiast zostać spalony
    i energetycznie obrócony w dwutlenek węgla..... również ulatuje do komina. To trujący ale palny gaz.

    A tu taki spis treści początku wątku:
    http://log.treter.pl/pub/ekonomiczne-spalanie-spis.html
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  20. #12960
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dex001
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kamiennik
    Kod pocztowy
    48-388
    Posty
    258

    Domyślnie

    Hefciu poczytaj moje posty miałem taki sam kociołek jak TY i udało się go ulepszyć, jest tam wszystko opisane i pare fotek
    Kliknij w mój profil i poczytaj posty, to tak na szybko.
    Ale polecam przeczytać cały wątek bo jest tu naprawdę wielu specjalistów!
    Poczytaj jeszcze wypociny Józefa i szponiego ,ODWALILI KAWAŁ DOBREJ ROBOTY!
    Jeśli kogoś pominołem kto im pomagał to sorki i dzięki za dobrą robotę.
    szponi jeszcze chwila i zdam obszerną relację.
    http://czysteogrzewanie.pl/zakupy/ra...low-weglowych/
    Ostatnio edytowane przez dex001 ; 04-10-2013 o 12:29

Strona 648 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony