dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 714 z 998
Pokaż wyniki od 14.261 do 14.280 z 19943
  1. #14261

    Domyślnie

    Cytat Napisał budmet Zobacz post
    Załącznik 229389Załącznik 229389Cysiu,

    wypala mi opał się przy palniku i tworzy się pustka, no i się zawiesza. Poza tym paliwo w komorze rozpala się na całej powierzchni. Wymieniłem sznury w klapie zasypowej i zespolonych drzwiczkach żarowo-popielnikowych. Muszę pogrzebać od góry i paliwo opadnie, próbowałem różnie układać , przekładać kawałki desek i dupa blada . Pompkę mam ustawioną na jedynce. Z pewnością jest lepiej niż w ubiegłym sezonie, ale...

    Może uszczelić ten prześwit w drzwiczkach żarowo- popielnikowych ( konkretnie powierzchnię rusztu pionowego z dziureczkami, jeżeli to jest ruszt ? )


    pz
    johny
    Po mojemu to powinieneś odciąć powietrze w tych drzwiczkach w pionie całkowicie, powietrze powinno tylko rusztem poziomym migrować do góry.
    Jak masz dużą powierzchnię i dasz dużo drewna to się rozpala na całej powierzchni.Trzeba wypraktykować jak zasyp rozpalać od góry by za mocno się nie rozpalił.

  2. #14262

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jozi Zobacz post
    Kriss jaki miarkownik zamówiłeś do smoka?Ja do caminiaka mam unistera i póki co działa dobrze, bawiłem się w ustawianie przedmuchów, ale obecnie nawet jego zamykam jak się w piecu rozpali zostawiam i "jedzie" na uchylonych klapkach PG-ok2mm i PW-3-4mm.Stałopalność jest na przyzwoitym poziomie więc póki co za bardzo nie kombinuję.Aż takich wyników jak kolega "profesor" nie osiągam, ale jestem z tego zadowolony, że nik nie musi pieca dozorować, prowadzi się sam jak dobra panienka.
    Cześć Jozi!
    Cześć grabpa58!
    Miarkownik zamówiłem taki:
    http://bolecki.pl/miarkownik.php
    czytałem o nim dobre opinie, został zmodyfikowany ostatnio przez producenta, mam na myśli powolne opuszczanie
    klapki.
    Przed chwilą rozpaliłem w kotle po przeróbkach i do jutra (jutro ma przyjść miarkownik) będę palił manualnie, czyli co godzina
    wizyta w piwnicy

    p.s w górnych drzwiczkach zasypowych zamontowałem KPW, mam pytanie, kiedy jej używać?
    to znaczy w fazie koksowania węgla dopiero?

    ...i jeszcze coś śmiesznego:
    dziś byłem na lokalnym składzie węgla, gość zareklamował mi wszystko co miał czyli: ekogroszek, orzech ,kostka i coś tam jeszcze,
    po czym zapytałem,
    - ma Pan węgiel koksujący?
    - hymmmm ,zastanawia się gość i pyta, a co to takiego?
    no cóż...
    bez komentarza

  3. #14263
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    DS

    Jozi kolega Budmet ma DS-a.


    ach ten twój nieszczczęsny groszek. W twoim przypadku przy twoim paliwie uszczelnienie tego prześwitu tylko spotenguje ten problem. Zamiast kombinować z deskami ja bym spróbował ten groszek zmieszać z zrębkami lub ewentualnie grubszym sortem węgla. Prześwit ten uszczelnia się w przypadku gdy mamy grubszy sort i za szybko zapala nam się cały wsad .
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  4. #14264
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris18 Zobacz post
    p.s w górnych drzwiczkach zasypowych zamontowałem KPW, mam pytanie, kiedy jej używać?
    to znaczy w fazie koksowania węgla dopiero?
    Nie, W fazie koksowania jest praktycznie nie potrzebna. KPW używa się w fazie odgazowywania aby dopalić gazy.
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  5. #14265

    Domyślnie

    koledzy prosze o rady odnosnie mojego postu troche wyzej http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6260790

    kolejny raz zostałem niezauważony

    @cysiokysio: czyli mniejweicej jak dlugo, tylko podczas samego rozpalania?? czy powiedzmy zostawic na godzinke czy dwie po rozpaleniu a potem zamknac??

  6. #14266
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    majzny

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-085
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam

    No to teraz mogę coś napisać o przeróbce na dolniaka . Mam SAS NWT wywaliłem z niego dmuchawę założyłem miarkownik Boleckiego bo nie było wyjścia z pieca na miarkownik (model pieca z 2005r) dołożyłem zawór 4d , dorobiłem szamotowy palnik i rurę do PW . Z zaślepieniem szmotem góry wymiennika nie było problemu gdyż w tym modelu było tylko małe " okienko" takie 3*10cm . Zapaliłem normalnym Węglem z KWK Wesoła i wynik stało palności jaki udało się osiągnąć zaskoczył mnie i to bardzooo bo na 20kg paliło się 22 godziny temperatura na piecu 55-60 to chyba nie jest zły wynik bo wychodzi 0,9 kg/h . Piec 17KW+CWU 140l powierzchnia do ogrzania ok 150m2 dom ocieplony styro 10cm.

    Wcześniej paląc z dmuchawą na węglu z Piasta,Janiny wytrzymywało max 12-14 godzin.

    Więc warto !!!!

    Chociaż nadal smoli w komorze zasypowej na pewno nie tak jak przedtem wymienniki pokryte szarym nalotem , i trochę kopci na początku rozpalania być może za dużo PW podaje w pierwszej fazie ? bo zdarzyło się że potrafiło przeciągnąć aż o 15 stopni powyżej zadanej 57 na piecu .

    Generalnie jestem bardzo zadowolony ...

    Coś można jeszcze panowie zmienić poprawić ???

  7. #14267
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał p14c3k Zobacz post
    @cysiokysio: czyli mniejweicej jak dlugo, tylko podczas samego rozpalania?? czy powiedzmy zostawic na godzinke czy dwie po rozpaleniu a potem zamknac??
    To zależy (np. do typu węgla) ale przy książkowym przykładzie żar w pierwszej fazie schodzi na dół zostawiając za sobą ciemny skoksowany węgiel. Gdy już żar zejdzie na sam dół wtedy właśnie powinno się zmniejszyć PW dzięki temu zabiegowi zwiększy nam się przepływ powietrza od dołu co jest właśnie pożądane do efektywnego spalania koksu. W zależności od typu węgla, rodzaju kotła itp. czas po którym należy przysłonić PW jest różny w każdym przypadku i niema jednoznacznej odpowiedzi. Trzeba po obserwować swój kociołek i wyciągać wnioski.
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  8. #14268
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał cysiokysio Zobacz post
    To zależy (np. do typu węgla) ale przy książkowym przykładzie żar w pierwszej fazie schodzi na dół zostawiając za sobą ciemny skoksowany węgiel. Gdy już żar zejdzie na sam dół wtedy właśnie powinno się zmniejszyć PW dzięki temu zabiegowi zwiększy nam się przepływ powietrza od dołu co jest właśnie pożądane do efektywnego spalania koksu.
    Czy w pewnym stopniu to się samo nie reguluje? Podanie większej ilości PG powinno automatycznie zmniejszać ilość PW.

    PS cysio, pięknie paczkę trocin wypunktowałeś.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  9. #14269
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zeluzg

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    70

    Domyślnie

    majzny jak ja bym miał takie wyniki to byłbym w 7 niebie. W sumie problem mam podobny jak ty dawniej i chyba trzeba będzie miarownik zamontować. Mm nadmuch WPA 120. + komputer. Wiesz taka technologia super , ze do pieca nie trzeba schodzić. Niestety w praktyce wygląda to trochę inaczej. Zasypujesz 20 kg po południu a nad ranem się budzisz bo zimno. Kombinowanie z ustawieniami itd mało co pomaga. Choć chyba niedługo będę ekspertem u ustawieniu komputera + dmuchawy bo wszystko przetestowałem a i tak zadowolony nie jestem.

  10. #14270
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    majzny
    Skąd podajesz to PW rurą?
    Weź pod uwagę że węgiel a węgiel to też różnica. Dla przykładu węgiel z Wójka rodzicom palił się 16 godz a ze skladywęglapl 6 godz. w takich samych warunkach. Do smoły w komorze zasypowej w DS trzeba sie przyzwyczaić, ważne aby na wymiennikach było suchutko.
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  11. #14271
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Czy w pewnym stopniu to się samo nie reguluje? Podanie większej ilości PG powinno automatycznie zmniejszać ilość PW.
    Napewno w jakimś stopniu tak jest ale za mało, poprostu łatwiej powietrzu przejść przez KPW niż przez zasyp. Moim zdaniem lepiej jest przymknąć PW niż bardziej otwierać PG.
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  12. #14272
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AVE5074

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    150

    Domyślnie teraz DS

    witam
    Majzny bardzo fajna przeróbka sam się o tym przekonałem na swoim "smoku" ja przerobiłem na DS-a swojego miałowca też SAS... z tego co wiem w każdy SAS ma sporo wyjść i można podłączyć miarkownik mechaniczny ja sam taki polecam przy paleniu ciągłym (niektórzy piszą że wychładza kocioł o co kaman? przecież palimy ciągle..)
    Przerabiałem też (po skasowaniu w końcu miału) palenie GS od góry było też nieźle tylko człowiek jest leniwy a przy DS większa wygoda i mniej można zepsuć- ktoś napisał że kocioł DS wybacza wiele błędów i to jest racja...
    Paliłem do teraz trochę sosną i węglem teraz tylko węgiel i po tym postanowiłem wyczyścić kocioł i komin:
    -kanał dopalacza (szamotowy) kolor jasno brązowy a w środku w rogach troszkę szarego popiołu było
    -wymienniki kotła jasnoszary pył na ściankach i powoli odpada to co było wcześniej zalepione
    - dolna wyczystka sucho i sporo (pół wiaderka) szarego sypkiego popiołu
    - komin patrzę a tam pusto... nic popiołu? po sośnie?
    Teraz tak sobie myślę przecież palimy ciągle to:
    1. Jakbym miał kupować teraz sterownik do kotła... w sumie po co tracić z 300 zeta? pompka do gniazdka i włącznik na kablu do włączania pompy CO - toż palimy ciągle...
    2. Bojler CWU tu można by "ostatecznie" kupić sterownik różnicowy (chyba z 60 zeta) do sterowania pompą ładującą bojler (jak ktoś ma taką pompę)
    Jak by to uprościło instalację i ile można kasy zaoszczędzić?
    Cysiokrysio palisz w DS? jakim sortem węgla myślisz że orzech I byłby lepszy niż orzech II?
    pozdrowionka wszystkim usprawniającym kociołki

  13. #14273
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał AVE5074 Zobacz post
    Cysiokysio palisz w DS? jakim sortem węgla myślisz że orzech I byłby lepszy niż orzech II?
    Tak palę w DS. orzechem II z Wesołej + ok 40%miał na naturalnym ciągu. Moim zdaniem orzech I to nie najlepszy pomysł, raz że droższy dwa że łatwiejszy przepływ powietrza między węgielkami skutkuje rozpalaniem się całego wsadu .
    Ostatnio edytowane przez cysiokysio ; 10-12-2013 o 16:11
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  14. #14274
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    budmet

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    kotlina kłodzka
    Kod pocztowy
    57-500
    Posty
    29

    Domyślnie

    dziękuję - spróbuję

  15. #14275

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tedisan Zobacz post
    Panocki a te zawirowywacze, sam mam dwa, mogą sobie siedzieć w wymienniku? Kominiarz mi gadał, że one służą do zmniejszenia cugu w ciężką zimę by nie wywiewało wszystkiego kanałem spalinowym...
    No mogą, mogą. Cug może i faktycznie mniejszy, ale to zawsze można wyjąć 1, w zależności od pogody i będzie OK.

    Cytat Napisał grabpa58 Zobacz post
    - ->do kol. BorzY


    Nie będę tolerował zwrotu 'Pan"
    Jesteśmy po prostu kolegami z forum i tak ma być
    Pozdrawiam. Paweł
    W takim razie miło mi.

    ---------------------

    Mam jeszcze pytanie odnośnie przejścia z fazy gazowania, na f. koksowania; Bo teoretycznie przejście następuje, gdy widać światło żaru przy ruszcie i gdy drzwiczki PG są już ciepłe.

    Ale ja w takiej sytuacji, zaglądając do kotła -faktycznie- widzę, że nie ma już płomieni, a nawet żaru na górze, lecz ulatnia się jeszcze taki biały rzadki dym, i nie wiem, czy mogę, od tak zamknąć PW, bez ryzyka wybuchu nagromadzonych gazów? A może ten dym, to jest tylko para wodna pozostała w koksie?

    Więc może jeszcze trochę czasu poczekać nim zamknę PW, nawet kosztem wietrzenia komina?
    Czy Wy, w ogóle zamykacie PW podczas spalania koksu?

  16. #14276

    Domyślnie

    Cytat Napisał paczka662 Zobacz post
    Kris -- nie zapomnij jeszcze robiąc przeróbki, wstawic wannę do schadzania wegla,, by osiągnąc lepsze wyniki spalamia, Krew was Panowie zalewa co nie których , a prawda jest taka że ja palę co 2 dni i zajmuje mi to max 45 min ------ POWODZENIA ja na narty a wy do kotłowni , Kolejny Adam Słodowy się znalazł,
    Idź podziękować tym sąsiadom co dogrzewają mieszkanie po sąsiedzku tymi podajnikami, bo rodzicielce nie byłoby tak dobrze przy Twoim trybie palenia.

  17. #14277
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AVE5074

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    150

    Domyślnie DS-lepiszcze

    Cytat Napisał cysiokysio Zobacz post
    Tak palę w DS. orzechem II z Wesołej + ok 40%miał na naturalnym ciągu. Moim zdaniem orzech I to nie najlepszy pomysł, raz że droższy dwa że łatwiejszy przepływ powietrza między węgielkami skutkuje rozpalaniem się całego wsadu .
    ba tylko jak tu kupić dobry opał w tych czasach może kupujesz przez internet? masz jakiś namiar to chętnie skorzystam bo ja pewnie kupiłem "ruska" i ma to cuś sporo kamienia- dopiero uczę się DS-a stąd moje durne pytanie co do węgla - mówisz że mniejszym sortem dłużej popalę?
    jakim cudem spalasz miał i jeszcze 40%- mam kilka worków (bo miałem tego sezonu też palić od góry) i jak sypnę z 2 małe szufeleczki to zawala otwór palnika coś tak czuję

  18. #14278
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    orlik100

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    17

    Domyślnie

    BorzY mam taki sam kocioł. kilkanaście stron wcześniej pokazałem moje rozwiązania z KPW i deflektorem. Obecnie deflektor ma inne mocowania.
    Pozdrawiam

  19. #14279

    Domyślnie

    a koledzy zawsze sie wam wszystko dopala, caly ten zar ??

  20. #14280
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zeluzg

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    70

    Domyślnie

    mi zostają drobne kamyczki. Przemieszam , załaduje i od nowa. I tak do maja

Strona 714 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony