dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 824 z 998
Pokaż wyniki od 16.461 do 16.480 z 19943
  1. #16461

    Domyślnie

    Cytat Napisał bystrych Zobacz post
    Tak wygląda moja konstrukcja sterowania PG i PW z jednego miarkownika . Na początku w miejscu gdzie była dmuchawa zrobiłem przepustnicę – klapkę PG potem klapkę PW .
    Załącznik 289708Załącznik 289709Załącznik 289710Załącznik 289711Załącznik 289712
    Mam pytanie do obeznanych z tematem . Czy jest niebezpieczeństwo że tym kanałem rozpoczynającym się w popielniku i wychodzącym na górze kotła może być ułatwione wyjście czadu , niż przez klapkę PG .?

  2. #16462

    Domyślnie

    Cytat Napisał cysiokysio Zobacz post
    PS: Gdyby u mnie w domu było 17-18 st to by mnie żona z chałupy wyganała
    Mi przed chwilą córa 2,5 roku powiedziała "Tato mnie jest zimno" a w domu 22.8oC. Nie ma wyjścia temperatura zadana +5 stopni

  3. #16463
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bystrych
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    powiat Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Wiem, bo mam właśnie ten z przedłużką na 1/2" Działa. :}
    Myjk. Ja też mam ten z przedłużką na 1/2" i działa ale ordy ma rację że przez tą przedłużkę może przekłamywać , brak przepływu itp. Kiedyś po rozpaleniu zapomniałem zamknąć drzwiczki od popielnika , rozhajcowało się okropnie , zanim przykręciłem było już ponad 90 stopni i słychać było bulgotanie . Jak wróciło wszystko do normy to okazało się że miarkownik nie działa bo się zapowietrzył na tej właśnie przedłużce .

  4. #16464
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał bystrych Zobacz post
    Jak wróciło wszystko do normy to okazało się że miarkownik nie działa bo się zapowietrzył na tej właśnie przedłużce .
    Ale to akurat nie wina przedłużki. Sam przedłużka jest mosiężna i stosunkowo szybko się rozgrzewa i szybko stygnie, więc wg mnie mocno nie przekłamuje. Oczywiście wiadomo, lepiej gdyby nie było, ale jak się nie ma co się lubi...
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  5. #16465
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bystrych
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    powiat Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygar Zobacz post
    Mam pytanie do obeznanych z tematem . Czy jest niebezpieczeństwo że tym kanałem rozpoczynającym się w popielniku i wychodzącym na górze kotła może być ułatwione wyjście czadu , niż przez klapkę PG .?
    Zygar . Od razu odpowiem , niebezpieczeństwa nie ma . Kanał jest orginalny , firmowy , taka jest konstrukcja tego kotła i na pewno ten producent nie pozwolił by sobie na wypuszczenie na rynek produktu zagrażającego życiu i zdrowiu . Czad może się wydostawać do pomieszczenia w przypadku jeżeli jest nieszczelny lub zatkany komin, zamknięty szyber w czopuchu , zatkana kratka wentylacyjna lub gdy nie ma dostarczanego świeżego powietrza do pomieszczenia w którym jest spalany węgiel lub gaz . Mając na względzie życie swoje i swojej rodziny zwróciłem na te wszystkie warunki szczególną uwagę . Mam też podłączony czujnik czadu . Bezpieczeństwo przede wszystkim .

  6. #16466

    Domyślnie

    Zamiast pytać o niebezpieczeństwo wydostania się czadu lepiej kupić czujnik i spać spokojnie a nie pytać o możliwość - bo takowa jest zawsze.

  7. #16467
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bystrych
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    powiat Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tob Zobacz post
    apap5, pytanie co prawda nie do mnie i już kiedyś o tym pisałem ale nikt już za daleko wstecz się nie zapuszcza. Mam takie rozwiązanie PG i PW, tyle, że na miarkowniku elektrycznym, też sprzężone, ale można je spokojnie rozdzielić i zrobić wg energetyki zawodowej, PW z nadmuchem sterowanym, byle, jak to napisałeś znależć formułę nie mając żadnych pomiarów co z kociołka wylatuje. Ale działa juz kilka lat i pewno coś daje bo zawsze jakieś powietrze dolatuje i nigdy nie ma 100% kiszenia.
    Możesz wrzucić fotki ?

  8. #16468

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Mi przed chwilą córa 2,5 roku powiedziała "Tato mnie jest zimno" a w domu 22.8oC. Nie ma wyjścia temperatura zadana +5 stopni
    Wybaczcie za offtop, ale...
    Dziecko 2,5 letnie nie jest w stanie obiektywnie wypowiedzieć się na temat tego, czy jest mu ciepło czy zimno. Możesz w bardzo prosty sposób zasugerować mu, że jest odwrotnie. Pozdrawiam i życzę sukcesów wychowawczych (mam dwoje dzieci)

  9. #16469

    Domyślnie

    Dobrze przepraszam 2 lata i 10 miesięcy potrafi i to doskonale ocenić czy jest jej ciepło czy zimno. I dobrze oceniła wcześniej ponieważ okazało się że tata podczas wizyty w piwnicy za bardzo skręcił przepływ na podłogówce.
    Jeśli te argumenty Cię nie przekonują musisz poczekać do piątku na powrót mojej małżonki która przez ostatnie lata przyzwyczaiła sie do mieszkania w bloku gdzie ogrzewanie było w czynszu i kaloryfery na maxa okna otwarte i nadal ciepło. Ona ma jakieś lepsze argumenty, najlepszy jest ten że zaraz ona rozpali i nie ma siły człowiek musi iść i palić od góry bo żona jak zapali od dołu to i bufor może zagotować.

    Z ciekawostek zaczęła zmieniać ustawienia na kolektorach człowiek wchodzi do domu na solarach 150 stopni i pompa od glikolu nie kręci WTF? Makymalna wymagana temperatura T4( cwu) 50 stopni.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 18-11-2014 o 20:08

  10. #16470

    Domyślnie

    Cytat Napisał bystrych Zobacz post
    Zygar . Od razu odpowiem , niebezpieczeństwa nie ma . Kanał jest orginalny , firmowy , taka jest konstrukcja tego kotła i na pewno ten producent nie pozwolił by sobie na wypuszczenie na rynek produktu zagrażającego życiu i zdrowiu . .
    Ja to rozumiem , ale odłączyłeś dmuchawę , która od góry dmuchała w ten kanał , dlatego moje pytanie .

  11. #16471
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ordy
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Rzeszów okolice
    Posty
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ale to akurat nie wina przedłużki. Sam przedłużka jest mosiężna i stosunkowo szybko się rozgrzewa i szybko stygnie, więc wg mnie mocno nie przekłamuje. Oczywiście wiadomo, lepiej gdyby nie było, ale jak się nie ma co się lubi...
    Myjk zerknij tu: http://forum.info-ogrzewanie.pl/topi...kcja-34-na-12/

  12. #16472

    Domyślnie

    ... ja na redukcji i trójniku mam miarkownik i nie mam problemu, ponieważ tak jak kilka postów wcześniej napisalem, wpiąłem w trójnik zaworek do odpowietrzania. Jeśli z jakiejś przyczyny spuszczam wodę, to po ponownym napuszczeniu muszę trochę odpowietrzyć. Później już jest to nie potrzebne.

  13. #16473

    Domyślnie

    Witam,
    bystrych na początku miał być regulowany wentylator i KPW, skończyło się na fragmencie napędu tacki CD i tak mniej więcej to wygląda, dzisiaj prowizorka jeszcze większa, żeby nie straszyć to te dawniejsze.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Canon_do_24.07.11 902.jpg
Wyświetleń:	274
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	289803   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Canon_do_24.07.11 041.jpg
Wyświetleń:	255
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	289804   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 006.jpg
Wyświetleń:	250
Rozmiar:	44,0 KB
ID:	289805  

  14. #16474
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    ordusiu Ja nie kwestionuję tego że on będzie działać gorzej czy lepiej. Sprostowałem tylko, że są miarkowniki nie tylko pod 3/4" Mój natomiast działa poprawnie -- albo inaczej, jest dużo więcej problemów z moim systemem CO (najlepiej granat podłożyć i zrobić wszystko od nowa) niż jakieś tam przekłamania na "przejściówce" miarkownika.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  15. #16475
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bystrych
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    powiat Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tob Zobacz post
    Witam,
    bystrych na początku miał być regulowany wentylator i KPW, skończyło się na fragmencie napędu tacki CD i tak mniej więcej to wygląda, dzisiaj prowizorka jeszcze większa, żeby nie straszyć to te dawniejsze.
    Tob . No no niezła aparatura gratuluje inwencji . Obecnie jak piszesz jest tego więcej, mogę sobie wyobrazić jak to wygląda . Najważniejsze że działa i jeszcze nad tym panujesz

  16. #16476
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bystrych
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    powiat Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygar Zobacz post
    Ja to rozumiem , ale odłączyłeś dmuchawę , która od góry dmuchała w ten kanał , dlatego moje pytanie .
    W pierwszym pytaniu pisałeś o kanale ale ani słowa nie wspomniałeś o dmuchawie. Jak sprecyzowałeś to ja teraz rozumiem że chodzi Ci o odłączenie dmuchawy . Otóż nie ma znaczenia podłączenie lub odłączenie dmuchawy . Moja przepustnica ma klapkę na wzór tej z dmuchawy . Nie jest idealnie szczelna , ma specjalnie zrobiony mały otworek tak jak w dmuchawie . Za to żeby spaliny ewentualnie czad nie dostawały się do pomieszczenia odpowiedzialny jest przede wszystkim sprawny , nie zatkany komin z dobrym ciągiem szczelnie i prawidłowo podłączony do kotła . Dmuchawa ma tylko wtłoczyć więcej powietrza do kotła . W czasie gdy nie pracuje (a więcej nie pracuje niż pracuje )powietrze i tak podsysane jest przez ciąg kominowy .

  17. #16477

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Dobrze przepraszam 2 lata i 10 miesięcy potrafi i to doskonale ocenić czy jest jej ciepło czy zimno. I dobrze oceniła wcześniej ponieważ okazało się że tata podczas wizyty w piwnicy za bardzo skręcił przepływ na podłogówce.
    To nawet obiektywny pomiar termometrem nie był w stanie Cię przekonać, że jest zimno, a udało się to dziecku

  18. #16478
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kotlopal43

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    czerwionka
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    30

    Domyślnie

    Łysy1 dziekuje Ci za propagowanie palenia ekonomicznego iczystego palenia wegla w kotłach co metodą palenia od góry i tzw kroczące-boczne . Ja zazwyczaj pale ( kociol z Tczewa stalowy ma juz 23 lat) od góry , ale czasami tez metodą kroczącą i nie jest to zla metoda i zaznaczam ze pale caly czas weglem z kop. " Szczyglowice" typ węgla 34,2 i nie narzekam ( daje czadu) innego nie chce. Dom 250m2 nie ocieplony tylko otynkowany okna plastikowe instalacja stara ( rury i nawet 2cal. ) strych ocieplony. Kociol zwykly ( smieciuch) 29kw. Pozdrawiam . Przepraszam za bledy malo wyksztalcenia hehehe!

  19. #16479

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    To nawet obiektywny pomiar termometrem nie był w stanie Cię przekonać, że jest zimno, a udało się to dziecku
    Wiesz kaloryfery chodzą powietrze ciepłe, kapcie na nogach to nie zwracasz na to uwagi że podłoga zimna. Błąd naprawiony podłoga ciepła, ale mojego kotła to mam już powyżej uszu Boże daj mi siłę do końca okresu grzewczego... aby w nim palić. Jak tu palić jak do kotła wchodzi 6-7kg węgla i trochę drewna na rozpałkę człowieka kurwi*a trafia na samą myśl że znów dokładać drewna aby utrzymać zadaną.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 19-11-2014 o 20:38

  20. #16480
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar apap5
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał kotlopal43 Zobacz post
    ...zaznaczam ze pale caly czas weglem z kop. " Szczyglowice" typ węgla 34,2 i nie narzekam ( daje czadu) innego nie chce.
    Takim węglem nie powinno się palić. W jakichkolwiek kotłach i jakimkolwiek sposobem. Gdzie udaje Ci się opchnąć smołę?

Strona 824 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony