dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 22
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 422
  1. #241

    Domyślnie

    Moi rodzice mieszkają w starej kamienicy. Mają tam ogromne, podwójne stare drzwi i z tego co pamiętam, nawet klamka się uchowała. Te drzwi również mają całe mnóstwo warst farby na sobie. Muszę ich w końcu namówić na zdarcie tych warst, ponieważ drzwi są piękne.
    Citizen girl - owocnego skrobania! Mam nadzieję, że pochwalisz się, jak już skończysz? Jestem baaardzo ciekawa, jak drzwi wypięknieją po tych zabiegach.

  2. #242
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aki-aki
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Witajcie,

    oficjalnie dołączam do klubu wielbicieli białych drzwi. Niestety z klub ten ma bardzo wysoke opłaty członkowskie ok 2.000-3.000 za sztukę.

    Zrobiłam wyceny chyba we wszystkich polecanych tu firmach. Ale ceny Entry czy Drimsa nie mówiąc już o Klusiu i Lusłanskim są stanowczo za wysokie dla mojego budżetu.
    Porty itp. gigantów trochę się boję, ze względu na konieczną dokładość wykoaninia i montażu.
    Niektórzy producenci mają tylko jeden korol 9016, a inny RAL za bardzo dużą dopłatą.

    Poszę poradźcie jeszczeo kogoś w okolicach Krakowa.
    ( Transport z Pomorza, raczej nie wchodzi w rachubę)

    Swoją drogą, gdyby jakiś stolarz wyspecjalizował sie tylko w białych drzwiach i listwach, po przystępnych cenach , to zarobiłby fortunę.

  3. #243
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rokoko Zobacz post
    Kiedyś były sosnowe, przemalowałam je jednak na biało:
    [IMG][/IMG]
    Piękne... Gdybym kiedyś miała mniej nowoczesny dom, chciałabym takie.

  4. #244
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirela99 Zobacz post
    Co to za drzwi ? Rozeznałaś już cenę ? Super są .
    Od właścicielki dowiedziałam się, że 700 zł, a producent był podany wcześniej - trochę się już pogubiłam

  5. #245
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie pytanie

    Rokoko - a czym dokładnie malowałaś te drzwi? rodzaj farby, lakieru, producent, kolor, gdzie mozna nabyć ??
    wyszły Ci naprawde CUDNIE!!!
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  6. #246

    Domyślnie

    Drzwi malowałam najzwyklejszą na świecie satynową farbą Duluxa do drewna. Nie malowałam ich jednak standardową białą farbą z połyskiem, jak to się najczęściej robi, użyłam matowej farby w kolorze kości słoniowej. Tutak link do strony z farbą: http://www.dulux.ie/products/info/du..._satinwood.jsp
    A tutaj (w mojej galerii) więcej info dotyczących samego malowania: Domek Rokoko

  7. #247

    Domyślnie Drzwi wewnetrzne białe drewniane - jakie drewno?

    Chcielismy miec drzwi wewnetrzne drewniane biale.
    Mam pytanie, jakie polecacie drewno na drzwi wewnetrzne: sosna czy jesion?
    Drzwi sosnowe maja moi rodzice i narzekaja, ze sa strasznie miekkie, wszystko sie odgniata.
    Jesion jest twardszy, ale moze nie warto doplacac skoro bedzie zamalowany na bialo.
    Dodatkowo slyszalem, ze sosny nigdy nie uda sie dobrze pomalowac na bialo, to drzewo iglaste i zawiera zywice, natomiast jesion(lisciasty) raczej tak.
    A moze miekkosc sosny nie przeszkadza w przypadku pomalowania na bialo,bo i tak wieksze znaczenie ma trwalosc bialej farby


    Pozdrawiam
    Pawel

  8. #248
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Robert_Antczak

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-304
    Posty
    87

    Domyślnie

    Witam,

    jeśli boi się Pan wgnieceń na drzwiach drewnianych, to polecałbym Panu płytowe. Są to całkiem przyzwoite drzwi, a ze kolor biały wraca do łask to i oferta jest coraz większa. Co do drzwi drewnianych to jeśli drzewo jest solidnie wysuszone to nie ma aż takiego problemu z jego twardością, niestety na rynku dobrego surowca prawie nie ma a jak jest to kosztuje solidnie.

    Pozdrawiam

  9. #249
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kite

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał romapoz Zobacz post
    a to moje białe drzwi:
    piekne! czy one sa bezprzylgowe? czy mozesz podac lub wyslac na prid namiary na tego stolarza? dzieki!

  10. #250

    Domyślnie

    Ja mam doświadczenie w malowaniu drewna, malowałam na przykład ramę łóżka sosnowego i szafki, komplet sypialniany, który po kilku latach zaczął nabierać pomarańczowego/żółtawego odcienia. Całość przetarłam szlifierką by zedrzeć lakier, nawet niekoniecznie do żywego drewna, chodzi raczej o to, zeby zmatowić powierzchnię. Potem pędzel / wałek/ gąbka w ręke i do dzieła. Używałam farby akrylowej. Pięknie się nanosi, sama przyjemnosć malować. Farba np. Dekoral, śnieżnobiała.
    Ja nie mam żadnych skrupułów, by malować drewno na biało. Teraz np. planuję zamówić na allegro sosnową, nielakierowaną bieliźniarkę sosnową i pomalować ją na biało. Farba już czeka.

  11. #251

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że kilka lat temu, gdy się wprowadzałam do domu, marzyły mi się grzwi do garderoby Klimek i Kluś. Cena mnie zniechęciła, ale tak łatwo się nie poddaję. Zaleciłam stolarzowi wykonanie podobnych (dębowe) i wyszły moim zdaniem cudnie. Jak chwycę aparat to wrzucę fotkę. Właściwie pod te drzwi domalowuję resztę mebli, garderoba połączona jest z sypialnią.

  12. #252
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Royal House Szczecin
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-777
    Posty
    4

    Domyślnie

    Biały lazur uwydatni strukturę drewna

  13. #253

    Domyślnie

    do e-mól
    Strasznie podobają mi się twoje białe drzwi,możesz mi podać jaki jest ich producent i jaki to model?
    I jak możesz to napisz mi cenę.
    pozdrawiam

  14. #254
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    To simple pol-skone, sporo osób z forum już je ma u siebie, tańszych białych na rynku chyba nie znajdziesz lub niewiele mniej, cena jest zależna od kilku rzeczy, więc lepiej poproś o wycenę pod swoje potrzeby, ja za trzy sztuki z montażem zapłaciłam trochę poniżej 2500.
    Następnym razem pytania kieruj lepiej albo na pw albo w dziennikach osób do których masz sprawę, przypadkiem tu zajrzałam.
    ..w beże nie wierzę...

    ni to ni owo...

  15. #255

    Domyślnie

    e-mól
    Próbowałam wysłać wiadomość na pw ale mi ją odrzuca,więc ponownie piszę na forum.
    Możesz mi napisać jeszcze jakie masz ościeżnice bo są idealne do tych drzwi tzn.proste i eleganckie.
    pozdrawiam

  16. #256
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    Pojęcia nie mam, a jest kilka opcji do wyboru, jeśli był to najbardziej kanciaste wybrałam pewnie, jak masz link gdzie można wybrać spośród kilku to podeślij wybiorę swoje.
    ..w beże nie wierzę...

    ni to ni owo...

  17. #257
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar KOKiL
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witam,
    Jest to mój pierwszy post na forum a zdecydowałam się "ujawnić" właśnie w tym wątku, gdyż wybór drzwi był dla mnie najtrudniejszą decyzją w całym wykańczaniu (się). O ile uda mi się umieścić zdjęcia...
    ps. proszę nie zwracać uwagi na budowlano-remontowe syfy.




    Ostatnio edytowane przez KOKiL ; 05-02-2012 o 22:00

  18. #258

    Domyślnie

    KOKiL - gratuluję!!! Drzwi bardzo mi się podobają, są piękne I myślę, że wnętrza też są bądź zapowiadają się ciekawie

  19. #259

    Domyślnie

    KOKiL bardzo ładne, co to za drzwi?
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  20. #260
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar KOKiL
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    dziękuję - w imieniu drzwi - to DRE Piano, nisko/średnia półka za średnią cenę
    "...Kto dołki kopie, ten ma mokro pod pachami..."

Strona 13 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony