dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 28
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 550
  1. #221
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie piec 35kw szufladowy

    Witam,jestem tutaj nowy,szukam pieca z podajnikiem szufladowym 35kw.Zauważyłem,że piece KLIMOSZ i LAZAR to piece VIADRUS sprzedawane pod innym logo,nawet są w tej samej cenie.Chodzi mi o piece KLIMOSZ LING DUO oraz LAZAR MULTI PERFEKT.

    Oba mają wymiennik żeliwny z gwarancją na 10 lat i tu jest ,,piec,, pogrzebany,posiadają ruszt wodny czyli palenisko tradycyjne więc dotacja z gminy w tym momencie odpada .

    Wybór padnie chyba na piec Taurus GAUR ,stalowy z podajnikiem szufladowym,do którego można zamontować ruszt na palenie tradycyjne,może on również słuzyć do wyłapywania nieprzepalonego groszku ( ciekawe rozwiązanie),no i dylemat bo producent nie stosuje sterownika PID ,na którym mi zależy,sprzedawca twierdzi,że sterownik pogodowy jest lepszy ,hm?

    Pytanko do użytkowników pieca Taurus GAUR ,piec się sprawdza i jakie jest wasze zadowolenie bo chyba wybór padnie na niego ,ale nie chciałbym być rozczarowany wyborem

  2. #222
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    A jednak wybór padł na piec Lazar Multi-komfort,(podajnik tłokowy) producenta mam pod nosem jakieś 10km od miejsca zamieszkania no i serwis też na miejscu co jest plusem,
    montaż pieca w wrześniu,mam nadzieję,ze mnie nie zawiedzie,ale to opisze jak przyjdzie sezon grzewczy
    dodam,że od sierpnia piece idą w górę jakieś 10% ,ja już zakupiłem i przechowuje u producenta do czasu montażu.

  3. #223
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    kupujecie już miał ?

    po ile u Was ?
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  4. #224

    Domyślnie

    Cytat Napisał lbryndal
    kupujecie już miał ?

    po ile u Was ?
    MII 24MJ - Chwałowice - Kielce - 440 zł / tona
    Tłokowiec PROTECH KARO 25KW

  5. #225
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał arthek
    Cytat Napisał lbryndal
    kupujecie już miał ?

    po ile u Was ?
    MII 24MJ - Chwałowice - Kielce - 440 zł / tona
    u mnie podobnie gosć woła tylko nie wiem co to za miał
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  6. #226

    Domyślnie

    Cytat Napisał arthek
    Cytat Napisał lbryndal
    kupujecie już miał ?

    po ile u Was ?
    MII 24MJ - Chwałowice - Kielce - 440 zł / tona
    W dniu dzisiejszym przeprowadziłem czterogodzinną próbę palenia chwałowickim miałem M II - 24 Mj typ 32.1 ( Kopania weglowa KWSA)
    4 godziny to trochę za krótko, żeby móc konkretnie się wypowiedzieć na temat tego opału , ale pierwsze wnioski się już nasuwają.
    Dotychczas nie miałem styczności z innym miałem jak tylko miałem M I 31.2 z KHW 26 Mj , którym paliłem w minionym sezonie.
    Zauważalna jest różnica w sposobie spalania się tego miału.Miał z KWSA jest drobniejszy , trzeba ustawić dłuzszy czas przerwy podajnika, płomień przy tej samej wartości dmuchawy jest wyrażnie słabszy.Kolor płomienia jest w odcieniu zółto -zielono-niebieskiego.Palnik wyraźnie mniej dymi (miał z KHW mimo ustawianie duzej wartosci dmuchawy lekko przykapcał) , prawie wogóle ( ledwo widoczna smuga dymku z komina) .Popiół drobnikutki , niewielki , drobny żużel.Sadzy na ściankach komory spalania - śladowe ilości.
    Kocioł dość szybko nabierał temperatury.
    Przy spalaniu miału z KHW żaru na palniku było dużo, i płomień był "mocny", natomiast ten miał z KWSA pali się trochę inaczej.Żaru jest mniej w strefie spalania i płomień jest mniej intensywny ( ta sama wartość dmuchawy) .
    Podsumowując, wydaje mi się że miał z Chwałowic lepiej się spala niż ten z ubiegłego sezonu.Powinno być mnniej sadzy i lepiej dopalony popiół.W popiole z miału z KHW zdarzały się dość często niedopalone kawałki węgla.

    W najbliższym czasie mam zamiar uruchomić kocioł minimum na dobę - dwie.Będę mogł wtedy potwierdzić obecne obserwacje.

    Mysle że to bedzie dobry zakup.


    Pozdrawiam.
    Tłokowiec PROTECH KARO 25KW

  7. #227

    Domyślnie

    Witam. Jestem już zdecydowany na zakup kotła Opal firmy Sekom. W związku z tym mam pytania:
    1. Czy można zamówić kocioł z czopuchem wychodzącym z tylnej ściany? (tak jak na rys.)


    2. Czy ktoś z użytkowników posiada może ten kocioL z najnowszym sterownikiem PiD? http://www.sekom-pleszew.com.pl/nowosci.html Bo nie wiem czy się w to pakować...

    3. Czy ten kociołek można gdzieś dostać na terenie kuj-pomorskiego (Toruń, Włocławek) czy tylko przez internet w formie wysyłki?

  8. #228
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickoz
    Witam. Jestem już zdecydowany na zakup kotła Opal firmy Sekom. W związku z tym mam pytania:
    1. Czy można zamówić kocioł z czopuchem wychodzącym z tylnej ściany? (tak jak na rys.)


    2. Czy ktoś z użytkowników posiada może ten kocioL z najnowszym sterownikiem PiD? http://www.sekom-pleszew.com.pl/nowosci.html Bo nie wiem czy się w to pakować...

    3. Czy ten kociołek można gdzieś dostać na terenie kuj-pomorskiego (Toruń, Włocławek) czy tylko przez internet w formie wysyłki?
    ad 1. trzeba pisaćdo producneta ale pewnie wykonają z takim wyjściem spalin bo mi np. zrobili do góry bez problemów

    ad.2 ja mam z tym sterowaniem PiD ale żeby to było jakieś najnowsze to chyba nie, (mam kocioł ponad rok) napewno jest sprawdzon bo cały czas aktualizują w nim oprogramowanie co mu tylko może pomóc
    ja mam na wersji 7 a jest już chyba 12 w której zrobili kilka udogodnień

    ogólnie to sterowanie to jest full automatyczne, tylko sypać opał i wybierać popiół a resztą zajmie się on
    jest naprawdę wygodne i polecałbym je każdemu kto nie ma czasu i ochoty zmieniać nastaty kotła przy każdej zmianie temperatury opału itp.

    ad.3 dzownisz do producenta mówisz co chcesz, wpłacasz zaliczkę i czekasz potem kolesie dzwonią i przywożą swoim transportem
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  9. #229

    Domyślnie

    Dzięki. Już się wstępnie z nimi kontaktowałem.

  10. #230
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    wysłałem do elektro-miz sterownik i wgrali mi najnowszy soft czyli Ognik Plus PiD II
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  11. #231
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Zygmunt J

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam
    Kupiłem kocioł Defro AKM z tłokowym podajnikiem 30 KW i prośba do Was.Czy ktoś może mi pomóc ustawić sterownik.Walczę z nim już trzeci dzień i......nie mogę mu dać rady.Ustawiłem opcje lato
    preferencja cwu tem.na cwu 50 na kotle 42 a on sypie za dużo miału,którego nie może wypalić.

  12. #232

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zygmunt J
    Witam
    Kupiłem kocioł Defro AKM z tłokowym podajnikiem 30 KW i prośba do Was.Czy ktoś może mi pomóc ustawić sterownik.Walczę z nim już trzeci dzień i......nie mogę mu dać rady.Ustawiłem opcje lato
    preferencja cwu tem.na cwu 50 na kotle 42 a on sypie za dużo miału,którego nie może wypalić.
    Generalnie jeżeli przesypuje niespalony miał to masz zbyt krótki czas przerwy podajnika w trybie pracy lub w trybie podtrzymania. Poza tym temp. na kotle nie może być mniejsza niż temp. c.w.u. Podaj jaki masz typ sterownika wtedy będę mógł podać dokładniejsze ustawienia sterownika.

  13. #233
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Zygmunt J

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Neokowal dzięki za zainteresowanie się moim problemem
    jest to sterownik dwu modułowy ST-44 230V,50Hz
    Będę wdzięczny za pomoc

  14. #234

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zygmunt J
    Neokowal dzięki za zainteresowanie się moim problemem
    jest to sterownik dwu modułowy ST-44 230V,50Hz
    Będę wdzięczny za pomoc
    Jeżeli chcesz ogrzewać tylko c.w.u w trybie pracy ustaw: tryb letni.
    Temperaturę ustaw taką jaką chcesz mieć na c.w.u ale minimum 50 st.
    W menu serwisowym, "pompa c.w.u lato" ustaw na wyłącz.
    Siłę nadmuchu ustaw na 4 lub 5.
    Jeżeli w cyklu pracy do popielnika przesypuje żar i nie spalony miał to zwiększ "przerwę podawania".
    Jeżeli nie spalony miał przesypuje do popielnika w cyklu podtrzymania to wydłuż czas pracy wentylatora w podtrzymaniu, lub skróć czas przerwy wentylatora w cyklu przepalania.
    "Przerwę w podtrzymaniu" ustaw tak aby nie wzrastała temp. na kotle przy braku poboru wody. Jeżeli wzrasta, wydłużaj "przerwę w podtrzymaniu".
    Pierwsze samodzielne ustawianie takiego kotła przy braku doświadczenia każdemu zajmuje kilka dni obserwacji paleniska i ustawiania sterownika. Życzę wytrwałości.

  15. #235
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Zygmunt J

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Wielkie dzięki.Napiszę jak mi poszło

  16. #236
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam,

    Co myślicie o tych 2 piecach (tłokowce).
    Ktoś ma takie? Co lepiej wybrać Taurus GAUR czy Sas ECO

    Taurus GAUR



    SAS
    [img][/img]

  17. #237
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zygmunt J
    Witam
    Kupiłem kocioł Defro AKM z tłokowym podajnikiem 30 KW i prośba do Was.Czy ktoś może mi pomóc ustawić sterownik.Walczę z nim już trzeci dzień i......nie mogę mu dać rady.Ustawiłem opcje lato
    preferencja cwu tem.na cwu 50 na kotle 42 a on sypie za dużo miału,którego nie może wypalić.
    Witam,

    Napisz jak wrażenie po dłuższym użytkowaniu!?
    Słyszałem nie za dobro opinie o tym piecu. Np. że spala dużo miału.

  18. #238

    Domyślnie

    Dużo lepiej wybrać Taurus Gaur

  19. #239
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Escape2
    Dużo lepiej wybrać Taurus Gaur
    Też tak myślę tylko że maja stare sterowniki bardzo proste i bez PID.
    Chyba że się ostatnio coś zmieniło ??
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  20. #240

    Domyślnie

    PID jest przereklamowany ale jest tak wielu naiwniaków, że nawet Klimosz dodał do sterownika PID (na szczęscie można wyłaczyć w menu serwisowym).

Strona 12 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony