dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: zawór trójdrożny

Domyślnie zawór trójdrożny

Witam
    Mam pytanie odnośnie zaworu trójdrożnego zamontowanego na piecu.
    Z moim hydraulikiem rozstałem się w dość dramatycznych okolicznościach,
    (chciał nas "przekręcić" 5 kpln na materiałach...), dlatego nie mam się teraz kogo poradzić.
    Piec Stalmark 17 kW. Zawór trójdrożny Honeywell, sterowany ręcznie.
    Zamontowany mam ten zawór na wyjściu z pieca tak, że od dołu dochodzi wyjście z pieca, z lewej strony powrót z grzejników, a góra to wyjście na grzejniki.
    Zawór jest wyskalowany patrząc od góry tzn. w moim przypadku od strony wyjscia na grzejniki 1,3,5,7, 9 to środek skali i dalej 7,5,3,1 to strona z której wchodzi woda bezposrednio z pieca.
    Proszę o informację jak mam ten zawór ustawiać ? Jakie położenia to:
    - podmieszanie z powrotu
    - tylko gorąca woda z pieca, bez podmieszania
    Podobno trzeba go ustawiać inaczej w momencie rozpalania, inaczej w trakcie pracy ?
    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie

Pozdrawiam
    Artur z Gorzowa Wlkp.

STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar nabial
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

Domyślnie

wejdź na stronę Honeywell i poszperaj w instrukcjach obsługi. Ściągnij sobie, będziesz miał na zawsze
    jak sie pospieszysz, to zdążysz przed noworocznym odcięciem Internetu od cywilizowanych krajów

3. Jak budować, aby ściany nie przemarzały? Stary dom po remoncie. Drewniany taras i przydomowy ogród Termomodernizacja budynku gospodarczego. Ocieplanie od wewnątrz czy od zewnątrz? Dom pasywny. Jak zbudowano taki dom z prefabrykatów?

Domyślnie

Tu masz link do tej stronki
    file:///C:/Documents%20and%20Settings/ppp/Ustawienia%20lokalne/Temporary%20Internet%20Files/Content.IE5/S3MPQPAB/zawory_4drogowe_prezentacja_tf%5B1%5D.ppt#677,2,Sl ajd 2

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lobo0
    Kod pocztowy
    43-300

Domyślnie

Cytat Napisał bladyy78
    Tu masz link do tej stronki
    file:///C:/Documents%20and%20Settings/ppp/Ustawienia%20lokalne/Temporary%20Internet%20Files/Content.IE5/S3MPQPAB/zawory_4drogowe_prezentacja_tf%5B1%5D.ppt#677,2,Sl ajd 2
    Myślę że chodziło o to:

http://www.kotly.com/info/zawory_4dr...entacja_tf.ppt

Domyślnie

No właśnie o to mi chodziło cosik zle wkleiłem

Domyślnie

Witam
    Dziękuję za link, niestety nie ma w nim informacji o ustawianiu takiego zaworu.
    Wiem już, że podmieszanie następuje w położeniu 5.
    Ale co się dzieje w pozostałych ustawieniach ?

Pozdrawiam
    Artur z Gorzowa

Domyślnie

Co prawda ja mam 4-drożny, ale tak przez analogię powinno być podobnie: zero to obieg zamknięty - tylko na piecu, 10 - ile jest na piecu tyle idzie na grzejniki czyli bez podmieszania, ustawienia pośrednie - mniej lub bardziej miesza powrót z wyjściem czyli cieplej lub zimniej na grzejnikach. Wszystko to po to żeby na piecu była wysoka temperatura (sprawdzasz to na termometrze piecowym) - a na grzejnikach taka jaką potrzebujesz w danej chwili, np na piecu masz 80, na grzejniki puszczasz 40 (powinieneś mieć termometr na zasilaniu grzejników czyli za zaworem mieszjacym). Ale uprzedzam że tak jest u mnie - u Ciebie nie koniecznie tak będzie, ale to łatwo sprawdzić: a - instrukcja, b- doświadczalnie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia