dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 120
  1. #1

    Domyślnie schody

    Witam.
    Jestem na etapie wykańczania schodów betonowych drewnem dębowym.
    Wykonawca zaproponował, że stopnie wykona z tzw. oblicówki.
    Proszę o poradę, czy jest to dobre rozwiązanie, czy może lepiej byłoby wykonać stopnie z drewna klejonego pełnego. Zaznaczam, że cenowo nie ma różnicy.
    Z góry dziękuję.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Troche to dziwne z ta cena. Wydawalo by sie , ze klejone powinno byc drozsze? Drewno klejone, szczegolnie przy gatunkach nasiakliwych , jest lepsze - paczy sie bez mocno widocznych zmian geometrii.

  3. #3

    Domyślnie

    Chciałbym uściślić, co miałem na myśli pisząc "oblicówka". Nie wiem, czy użyłem dobrej nazwy, ale tak nazwał to wykonawca, chodzi o stopień zrobiony z klejonego, miękkiego drzewa, okleinowany cienką (4-5 mm) warstwą drzewa twardego - w tym wypadku dębem.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwl
    Chciałbym uściślić, co miałem na myśli pisząc "oblicówka". Nie wiem, czy użyłem dobrej nazwy, ale tak nazwał to wykonawca, chodzi o stopień zrobiony z klejonego, miękkiego drzewa, okleinowany cienką (4-5 mm) warstwą drzewa twardego - w tym wypadku dębem.
    Aha! To sie nazywalo kiedys plyta meblarska Czyli jasne. W obu przypadkach mamy drewno klejone, tylko raz I gat. a drugim razem II lub III oklejony oblogiem/ oblicowka??/. W przypadku 2 z oblogiem, schody beda wygladaly na robione z litego nie klejonego drewna ale wlasciwosci mialy tak dobre jak w klejonym.Mozliwosci renowacji po latach takich schodow sa natomiast niewielkie , uwaga na zniszczenia glownie krawedzi / zreszta zalezy jak te krawedzie beda zrobione - na styk czy z wklejka/. Lita klejonka to drewno w calej objetosci . Troche inny wyglad, renowacja wielokrotnego stosowania - bardziej trwale. W obu przypadkach efekt koncowy zalezy od dokladnosci wykonania. Klejone lite sa na pewno solidniejsze, ustepuja troche wygladem.

  5. #5

    Domyślnie pozwole sobei rozszerzyc temat - schody wylewane szalunek

    schody wylewane - moj projekt

    Mam zamiar niedlugo wylac takie schody ..robie to sam bo murarz powiedzial ze nie da rady takich zrobic ;], zrobilem sobie projekt, wszystko wyliczylem...i takie rozwiazanie zmiesci sie w mojej klatce schodowej ...w wersji poczatkowej mialy byc schody zbiegowe z półpiętrem bez tego "pieterka do gory" i takie murarz by zrobil, ale stwierdzilem ze nieche miec wejścia do pokoju przez inny pokój wiec robie te "pięterko na górze", które nie jako powiększy mi korytarz na 1 piętrze tak by była możliwość wejscia z korytarza do pokoju.

    Zaszalunkowac...zaszalunkuje, ale mala kwestia mnie meczy:]: czy w jaki kolwiek sposob zbrojenie laczy sie ze scianami?? poza oczywiscie dołem(początkiem) i górą(końcem) schodow ktore trzeba zwizać np z wieńcem( w schodac zbiegowych nie mam półpietra ktore sie chyba wiąze ze scianą),

    i jak związac zbrojenie z wieńcem jesli wieniec juz zalany??(rozkuć troche wlozyć zbrojenie od schodow w wieniec w rozkute miejsce i zalac?). Czy można(trzeba lub niewolno) wiązac zbrojenie schodow ze scianami w niektorych miejscach np w co drugim schodzie? poprzez ..powiedzmy wykucie w scianie "szescianu" 10x10x18cm wlozenie tam jednego preta zbrojeniowego powiazanego ze zbrojeniem schodow i zalac w taki sposob ze masa zalanych schodow bedzie powiązana ze sciana??. Czy może niepowinno sie tego robic...by schody mialy jakas "elsatycznosc' bo moze pozniej sciana popekac...albo cos sie stanie ze sciana podczas zastygania betonu??

    duzo pytan w jednym poscie ale chyba w miare jasno wyrazilem moje dylematy, a tak poza tym to tym pierwszym postem sie jednoczesnie witam ze wszystkimi forumowiczami ...

    zdjecia w wiekszym formacie w wiekszej ilosci
    http://maras.fotopic.net/c926070.html
    projekt:


    tak ma to mniej więcej wygladac:

    a tak wyglada klatka schodowa:




    wymiary schodka: wys:174mm szerokosc:1040mm, szerokosc trepa(głebokosc):257mm

    no i wlasnie!?!? Czy ten trep nie jest za wąski?? Wraz z oklepka przyjdzie nosek który rozszerzy szerokosc trepa do ok. 28-30cm, wiec??

  6. #6

    Domyślnie Re: pozwole sobei rozszerzyc temat - schody wylewane szalune

    Cytat Napisał marasWLKP
    schody wylewane - moj projekt

    Mam zamiar niedlugo wylac takie schody ..robie to sam bo murarz powiedzial ze nie da rady takich zrobic ;], zrobilem sobie projekt, wszystko wyliczylem...i takie rozwiazanie zmiesci sie w mojej klatce schodowej ...w wersji poczatkowej mialy byc schody zbiegowe z półpiętrem bez tego "pieterka do gory" i takie murarz by zrobil, ale stwierdzilem ze nieche miec wejścia do pokoju przez inny pokój wiec robie te "pięterko na górze", które nie jako powiększy mi korytarz na 1 piętrze tak by była możliwość wejscia z korytarza do pokoju.

    Zaszalunkowac...zaszalunkuje, ale mala kwestia mnie meczy:]: czy w jaki kolwiek sposob zbrojenie laczy sie ze scianami?? poza oczywiscie dołem(początkiem) i górą(końcem) schodow ktore trzeba zwizać np z wieńcem( w schodac zbiegowych nie mam półpietra ktore sie chyba wiąze ze scianą),

    i jak związac zbrojenie z wieńcem jesli wieniec juz zalany??(rozkuć troche wlozyć zbrojenie od schodow w wieniec w rozkute miejsce i zalac?). Czy można(trzeba lub niewolno) wiązac zbrojenie schodow ze scianami w niektorych miejscach np w co drugim schodzie? poprzez ..powiedzmy wykucie w scianie "szescianu" 10x10x18cm wlozenie tam jednego preta zbrojeniowego powiazanego ze zbrojeniem schodow i zalac w taki sposob ze masa zalanych schodow bedzie powiązana ze sciana??. Czy może niepowinno sie tego robic...by schody mialy jakas "elsatycznosc' bo moze pozniej sciana popekac...albo cos sie stanie ze sciana podczas zastygania betonu??

    duzo pytan w jednym poscie ale chyba w miare jasno wyrazilem moje dylematy, a tak poza tym to tym pierwszym postem sie jednoczesnie witam ze wszystkimi forumowiczami ...

    zdjecia w wiekszym formacie w wiekszej ilosci
    http://maras.fotopic.net/c926070.html
    projekt:


    tak ma to mniej więcej wygladac:

    a tak wyglada klatka schodowa:




    wymiary schodka: wys:174mm szerokosc:1040mm, szerokosc trepa(głebokosc):257mm

    no i wlasnie!?!? Czy ten trep nie jest za wąski?? Wraz z oklepka przyjdzie nosek który rozszerzy szerokosc trepa do ok. 28-30cm, wiec??
    Witaj!!
    Co prawda technicznie nie wytłumaczę bo i brak słów ale mogę podesłać Ci projekt ze schodami takimi jakie mam założone w projekcie-sposób podparcia itd.
    Prześlij na priv namiary na skrzynke meilową bo jakoś nie umiem wstawiać rysunków tutaj na forum
    Pozdrawiam

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    A nie lepiej zrobić schody ażurowe drewniane?
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    IGUANA

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    8

    Domyślnie Modrzew drzewo na schody ???

    Witam Proszę Was o poradę . mam w domu schody betonowe i muszę je obłożyć drewnem mam w domu dobrze wysuszony modrzew ale nie wiem czy to drzewo się nadaje na schody , jak jest z twardością tego drzewa. Ja jestem zielona w tym temacie więc proszę o pomoc .

  9. #9

    Domyślnie

    Modrzew jest bardzo ładnym drewnem. Jest troszkę miękkim drewnem, ale na schody moim zdaniem się nadaje. Ja mam schody na strych wyłożone modrzewiem i jest ok. Trzeba dobrać tylko dobrej jakości lakiery.
    Pozdrawiam
    TCzarek

    "Internet ułatwia czynienie bliźniemu, co mu niemiłe."
    Stanisław Lem

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam schody z modrzewia. Wyglądają bardzo ładnie, niemniej dziś wybrałbym twardze drewno np. dęba. Koszt materiału w łacznym koszcie wykoniaia schodów jest w sumie niewielki.

  11. #11

    Domyślnie schody sosnowy - proszę o opinię i zdjęcia

    Proszę o opinię na temat schodów sosnowych.Czy nadają się do domu.Czy drzewo nie jest za miekkie.Wiem że nie jest to rewelacja. ale cena jest tutaj bardzo ważna w przypadku końcówki budowy.Dziękuję za odpowiedzi .

    pozdrawiam kwiotm

  12. #12

    Domyślnie

    Witam.

    Schody sosnowe mągą być. Trzeba je tylko kilka razy pomalować lakierem SADOLIN z utwardzaczem. Wówczas nawet częste stąpanie na ich krawędzie, nie spowoduje żadnych odkształceń.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    W byłym mieszkaniu miałem ssnowe schody i parapety.
    Na schodach były wgniecenia a na parapetach dzióry po pazurach kota.

    Więcej nie chcę miękkiego drewna.
    Ale jak dojdę do końca budowy i braku kasy to nie wiem
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał jabko
    W byłym mieszkaniu miałem ssnowe schody i parapety.
    Na schodach były wgniecenia a na parapetach dzióry po pazurach kota.

    Więcej nie chcę miękkiego drewna.
    Ale jak dojdę do końca budowy i braku kasy to nie wiem
    Skoro kot robił Ci dziury na schodach czy parapetach, to znaczy że pomalowałeś je plakatówkami a nie lakierem z utwardzaczem.

    Trzeba czytać instrukcje dołączone do lakierów a nie plakatówek.

  15. #15

    Domyślnie

    wiem że sosna to nie żadna rewelacja, ale liczę teraz każdą złotówkę
    Nie wiem czy czasami nie wybiorę schodów trochę droższych jeżeli jes to tak miękkie drzewo.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiotm
    wiem że sosna to nie żadna rewelacja, ale liczę teraz każdą złotówkę
    Nie wiem czy czasami nie wybiorę schodów trochę droższych jeżeli jes to tak miękkie drzewo.
    Nie wierz w koty, robiące dziury w deskach sosnowych. Ten kto o tym pisze pewnie nigdy nie miał kota (takie zwierzę) i desek sosnowych. Każde drewno (schody, parkiety) trzeba utwardzić odpowiednimi lakierami. Wybór jest ogromny, ale ja zawsze będę polecał Sadolin. Nigdy mnie nie zawiódł.

  17. #17

    Domyślnie

    mój stolarz lakieruje "hydroparkiet s" lub za dopłatą "dimar" firmy dulux
    czy to starczy na sosnę?

  18. #18

    Domyślnie

    a co sądzicie o schodach brzozowych

  19. #19

    Domyślnie

    może lepiej brzozę niż sosnę

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiotm
    a co sądzicie o schodach brzozowych
    Zasada jest taka sama.
    Brzoza wygląda pięknie tylko trzeba ją utwardzić przed rozpoczęciem użytkowania. I tu znowu kłania się Sadolin.

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony