dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 170 z 184
Pokaż wyniki od 3.381 do 3.400 z 3668
  1. #3381
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Grzegol
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Drawsko Pomorskie
    Kod pocztowy
    78-500
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam. Na jesień w końcu ruszam z budową Przemyślanego M42L w Drawsku Pomorskim. Mam pytanie czy w Zachodniopomorskim ktoś z Was buduje ten dom?

  2. #3382

    Domyślnie

    witam wszystkich,

    mam pytanie odnośnie więźby, czy robiliście tradycyjną i jaki mniej więcej koszty są tej więźby. ja zrobiłem wycenę prefabrykowanej i podali mi 35 tysi z montażem, transportem. i nie wiem czy to trochę nie za dużo, przy czym dolny pas wiązara jest stropem. co o tym sądzicie? ja buduje m42c

    pozdrawiam

  3. #3383

    Domyślnie

    Ja robiłem tradycyjną, zastanawiałem się także nad wiązarami ale jako że miałem ustaloną cenę z murarzami na wykonanie całego domu ( mury + więźba + pokrycie) i nie miało znaczenia czy kryte blachą czy dachówką to zdecydowałem się na dachówkę i tradycyjną więźbę
    Więźbę miałem przeliczoną na dachówkę, zwiększony kąt do 28stopni- za więźbę zapłaciłem jakieś 13 tys, robocizna wliczona w całość + ok 25-3 tys za podbitkę bo robiłem poziomą.

    Przy wiązarach faktycznie dolny pas to strop ale i tak chyba musisz robić konstrukcje do sufitów podwieszanych także to chyba nie ma znaczenia bo koszty podobne. Chyba że zdecydujesz się przybijać płyt GK do belek drewnianych.......hmmm, nie wiem jak by to się sprawowało w dłuższej perspektywie. Jest natomiast różnica w kosztach bo nie musisz wykonywać podciągów betonowych- tak na szybko licząc to materiały na podciągi ( stal, beton i deski do szalunku) to ok 6-7 tys.

    Jest jeszcze jeden ważny czynnika przy więźbie tradycyjnej, strych jest ogromny, naprawdę miejsca jest bardzo dużo- przy wiązarach będziesz miał mały pokoik

    Po przemyśleniach to najlepszym rozwiązaniem było by chyba zrobić strop betonowy ale jak widzisz w zdaniu jest CHYBA ))
    Wkurza mnie to że dom mam prawie w stanie deweloperskim i muszę na sufity i ocieplenie dać jakieś 12-14 tys ( a przy betonowym to na etapie stanu surowego był by wykonany i zapomniany ))
    Ostatnio edytowane przez sir_wojtas ; 28-09-2014 o 11:40

  4. #3384
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Akton
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    powiat poznański
    Kod pocztowy
    62-090
    Posty
    76

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140928_102533 - Kopia.jpg
Wyświetleń:	582
Rozmiar:	81,9 KB
ID:	281916

    Zaczyna coraz lepiej wyglądać Zostały już tylko drobiazgi.

  5. #3385
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    McR

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Okolice Konina
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał sir_wojtas Zobacz post
    Wkurza mnie to że dom mam prawie w stanie deweloperskim i muszę na sufity i ocieplenie dać jakieś 12-14 tys ( a przy betonowym to na etapie stanu surowego był by wykonany i zapomniany ))
    Różnie można na to spojrzeć.Bardzo odpowiadało mi,że podczas budowy mogę podzielić wydatki na jakieś tam etapy i wykorzystać kasę niezbędną do wykonania tradycyjnego stropu w inny sposób a sufitem zająć się np. za pół roku.
    Poza tym wydaje mi się,że koszty wykonania sufitu podwieszanego i tradycyjnego stropu (po uwględnieniu zakupu stali zbrojeniowej,cementu,żwiru,materiału na szalunki,robocizny itd.)będą zbliżone.Nie chcę się w tym momencie sprzeczać,ponieważ dość dawno nie kupowałem stali,cementu .Nie mam pojęcia ile potrzeba tego wszystkiego na strop w Przemyślanym.
    Ostatnio edytowane przez McR ; 29-09-2014 o 04:49

  6. #3386

    Domyślnie

    Cytat Napisał sir_wojtas Zobacz post
    Ja robiłem tradycyjną, zastanawiałem się także nad wiązarami ale jako że miałem ustaloną cenę z murarzami na wykonanie całego domu ( mury + więźba + pokrycie) i nie miało znaczenia czy kryte blachą czy dachówką to zdecydowałem się na dachówkę i tradycyjną więźbę
    Więźbę miałem przeliczoną na dachówkę, zwiększony kąt do 28stopni- za więźbę zapłaciłem jakieś 13 tys, robocizna wliczona w całość + ok 25-3 tys za podbitkę bo robiłem poziomą.

    Przy wiązarach faktycznie dolny pas to strop ale i tak chyba musisz robić konstrukcje do sufitów podwieszanych także to chyba nie ma znaczenia bo koszty podobne. Chyba że zdecydujesz się przybijać płyt GK do belek drewnianych.......hmmm, nie wiem jak by to się sprawowało w dłuższej perspektywie. Jest natomiast różnica w kosztach bo nie musisz wykonywać podciągów betonowych- tak na szybko licząc to materiały na podciągi ( stal, beton i deski do szalunku) to ok 6-7 tys.

    Jest jeszcze jeden ważny czynnika przy więźbie tradycyjnej, strych jest ogromny, naprawdę miejsca jest bardzo dużo- przy wiązarach będziesz miał mały pokoik

    Po przemyśleniach to najlepszym rozwiązaniem było by chyba zrobić strop betonowy ale jak widzisz w zdaniu jest CHYBA ))
    Wkurza mnie to że dom mam prawie w stanie deweloperskim i muszę na sufity i ocieplenie dać jakieś 12-14 tys ( a przy betonowym to na etapie stanu surowego był by wykonany i zapomniany ))
    Dzieki za info.
    a jeszcze mógłbyś podać cenę jaką zapłaciłeś za wykonanie stropu z belek?.
    producent więźby prefabrykowanej przekonywał ze cena ich produktu jest niższa od tradycyjnej, ponieważ mniej materiału się zużywa nawet o 30%, jakoś po cenie tego nie zauważyłem,. także dla porównania prosiłbym o te koszty.

  7. #3387

    Domyślnie

    cena wykonania stropu jest niska, drewna potrzeba jakieś 2,5 m3x 700-800 zł/m3
    do tego będziesz potrzebował metalowych łączników i gwoździe pierścioniowe za jakieś 1,5- 2 tys
    robocizna- nie wiem bo miałem wycenione za całość

    koszty zaczynają się później bo wykonanie konstrukcji sufitu podwieszanego to koszt ok 35-60 zł/m2- robocizna ( 6000-9000zł)
    materiały z wełną to koszt ok 5-7 tys, jak do tego kupisz OSB na całość to dodatkowo ok 3 tys zł

    oczywiście ceny przybliżone bo jak wybierzesz wełnę roockwool to koszt będzie pewnie wyższy o jakieś 10-15%

    MCR też uważam że wykonanie obu stropów to koszty podobne, baaaa wykonanie wiązarów też może być podobne
    Uważałem że skoro poddasze nieużytkowe to nie ma sensu robić betonowego stropu ale teraz mam dylemat...

  8. #3388

    Domyślnie

    Cytat Napisał sir_wojtas Zobacz post
    cena wykonania stropu jest niska, drewna potrzeba jakieś 2,5 m3x 700-800 zł/m3
    do tego będziesz potrzebował metalowych łączników i gwoździe pierścioniowe za jakieś 1,5- 2 tys
    robocizna- nie wiem bo miałem wycenione za całość

    koszty zaczynają się później bo wykonanie konstrukcji sufitu podwieszanego to koszt ok 35-60 zł/m2- robocizna ( 6000-9000zł)
    materiały z wełną to koszt ok 5-7 tys, jak do tego kupisz OSB na całość to dodatkowo ok 3 tys zł

    oczywiście ceny przybliżone bo jak wybierzesz wełnę roockwool to koszt będzie pewnie wyższy o jakieś 10-15%

    MCR też uważam że wykonanie obu stropów to koszty podobne, baaaa wykonanie wiązarów też może być podobne
    Uważałem że skoro poddasze nieużytkowe to nie ma sensu robić betonowego stropu ale teraz mam dylemat...

    dzieki sir_wojtas
    bardzo mi naświtliłeś sytuację i teraz wiem że biore wiązary, mniej zachodu przy tym wszystkim a cena praktycznie ta sama, na działkę mam 70 km i nie mam zabardzo czasu żeby tak śmigać i wszystkiego pilnować. na wiązary dostanę 10 lat gwarancji i zapewniają że materiał jest wysuszony, co likwiduje problem nadmiernej pracy. jeszcze raz dzięki

    a możecie polecić jakiś piec z podajnikiem na ekogroszek?

    Pozdrawiam

  9. #3389
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    muszka1986

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Wartkowice
    Kod pocztowy
    99-220
    Posty
    8

    Domyślnie

    witam w nastepnym roku zaczynam budowe takiego samego domu i mam prosbe o przeslanie na meila pare fotek swojego przemyslanego byl bym bardzo wdzieczny. moj meil [email protected]
    Ostatnio edytowane przez muszka1986 ; 30-09-2014 o 15:20

  10. #3390
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Stasiu84

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Rogienice
    Kod pocztowy
    09-213
    Posty
    17

    Domyślnie

    Witam budujących M42C Czy ktoś robił z Was strop betonowy, czy teriva, jakie koszty tego wyszły? zastanawiam się nad wyborem jednego i drugiego. Według moich skromnych wyliczeń koszty są podobne, a czas wykonania jednego lub drugiego niepodobne Wyliczono mi koszt stropu teriva około 11700 brutto + beton około 15,5 m3 (210 zł netto za 1m3) i 800 kg stali fi12 (tona 2500 brutto. nie liczać podciągów. To daje koszt około 17 tyś + ocieplenie i kolejna warstwa betonu to daje około 20 tyś za strop teriva. Jeśli robił ktoś betonowy to proszę o koszty dla porównania. Z góry dzięki. Ps: Kominy wyliczono mi za 5100 brutto. (3 sztuki)

  11. #3391
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jarek 333

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Stasiu84, ja robiłem strop typu Teriva, w moim przypadku Teriva - 12 tyś , beton 25 m - 6tyś , stal - ok 3 tyś - cały koszt ok 20 tyś .
    Musisz liczyć więcej betonu ja 15 metrów - zdecydowanie .

  12. #3392

    Domyślnie

    kolejne etapy ... kuchnia i troche salonuKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	966
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	283196Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	928
Rozmiar:	85,1 KB
ID:	283197Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	933
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	283198

  13. #3393
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zjanusz

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Kod pocztowy
    53-137
    Posty
    4

    Domyślnie

    Co beton nad głową to beton Tylko przez chwile zastanawiałem się nad tym i skutecznie do drewna zniechęciło mnie te ocieplanie, płyty gipsowe i możliwe skrzypienie drewna w przyszłości. Jestem zwolennikiem tradycyjnej budowy ; cegła na ścianach ,beton pod nogami i nad głową.Po co kombinować ? Różnice w cenach nie są wielkie a reszta to tylko marketing.U mnie na strop wyszło 26 tys.,w tym są szalunki i wieniec. Poza tym jeśli mogę coś innym doradzić to jezeli podpisujecie kompleksowe(i nie tylko) umowy na wykonanie to pamietajcie aby bardzo szczegółowo rozpisywać załącznik prac do wykonania .Ja się naciąłem bo nie zapisałem tarasów no i niestety muszę dopłacić bo wykonawca zapomniał że o tym rozmawialiśmy przy wycenie. Nawet zapis o wykonaniu tynków zewnetrznych okazał się niepełnym bo pan stwierdził że cokoły to osobny temat ,chociaż ten też ma być z tynku. Podobno dopiero przy trzecim domu wiemy już wszystko
    Uważajcie na swoich wykonawców bo często próbują nas wykorzystać.
    Ostatnio edytowane przez zjanusz ; 11-10-2014 o 20:58

  14. #3394
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Stasiu84

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Rogienice
    Kod pocztowy
    09-213
    Posty
    17

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi zgadza się co beton to beton Sprawdzone przede wszystkim i trwałe konstrukcje. Po otrzymaniu wyliczenia stropu Teriva i samodzielnemu wyliczeniu tradycyjnego betonowego wybór padł na betonowy różnica jest nie wielka, a tymbardziej betonowy bo później deski wykorzystam na odeskowanie (też tradycyjny dach). Trochę dłużej z szalunkami zejdzie, ale dopiero połowa października i powinienem do 1.11 zdążyć ze stropem i przygotowaniem do dachu Już większa połowa ścian i szalują się belki nad częścią okien. A jeżeli ktoś budował tradycyjnie i dach również to ile wyszło Wam metrów3 drzewa na dach + deski, i ile metrów2 blachy? To też jeszcze w tym roku jak pogoda pozwoli
    Co do wykonawców to na szczęście są to znani nam pracownicy, nawet znajomi z okolicy. Można na nich liczyć, na obecność (codziennie 6:30 - 18:30 i sobota), dokładność i doradztwo i przystępną cenę Więc o majstrów na tym etapie jestem spokojny Ale ile "specjalistów" przewinie się przez budowę to wiedzą tylko Ci co już są mieszkają Pozdrawiam i służę też radą i informacją co ile czego i za ile na tym etapie na którym jestem Ps: dodam tylko, że stan surowy - przynajmniej w moich stronach - nijak ma się do podanego w muratorze (140 tyś stan surowy zamknięty, tyle liczę że wyniesie) i materiały dobrej jakości + robocizna + sprzęt. A pamiętajmy, że powierzchnia domu jest baaaaardzo duża

  15. #3395
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojt@s

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-135
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witam Wszystkich,
    Poszukuję uprzejmej osoby która mogłaby podesłać mi wymiarówkę Przemyślanego wersja 1 (m42a) oraz przybliżony kosztorys. Mój adres [email protected]

  16. #3396

    Domyślnie

    Stasiu przypilnuj na tym etapie wysokość nadproży nad drzwiami i oknami. Musisz wszystko obliczyć, ile styro, ile wylewki i na jakim poziomie chcesz mieć np okno w kuchni. Dobrze jest także wiedzieć na jakiej wysokości mają być nadproża nad drzwiami wewn, aby później nie trzeba było domurować gdy np. ościeżnica nie przykryje

    Drzwi przypilnowałem i będzie ok ale np okno w kuchni wyjdzie mi na wysokości 85cm od poziomu posadzki trochę mało jak na nas wysokich ale już tak musi zostać.

    U znajomego przyszło do montażu ościeżnic i teraz musiał dotynkować pod nadprożami bo ościeżnica nie pokryła, już otynkowane, pomalowane a tu zonk, do tego będzie chyba trochę znać nowe tynki

    Jeśli zmieniałeś kąt dachu to także dopilnuj aby okap nie był zbyt długi lub zbyt krótki. Po zmianie kąta dachu krokwie inaczej opadają na murłacie i to robi różnicę. Zbyt długi okap- ciemniej w domu ale za to sucho przy murach w czasie deszczu, znowu w czasie upalnego lata słońce aż tak nie grzeje
    Zbyt krótki okap- trochę chyba dziwnie ten dom by wyglądał ale nie pytaj jak ma być bo nie wiem- każdy pewnie ma swoje zdanie na ten temat. Ja będę miał na gotowo ok 1m ale wydaje mi się że 90cm było by lepiej

    Pozdrawiam
    Powodzenia

  17. #3397
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Stasiu84

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Rogienice
    Kod pocztowy
    09-213
    Posty
    17

    Domyślnie

    Witaj sir_wojtas Dzięki za rady. Wszystkie bardzo trafne ale mi już znane jeśli chodzi o wysokość nadproży majster sam pytał się jaką chce grubość ocieplenia i wylewki finalnej. Więc otwór liczyliśmy od chudziaka plus 15/16 cm ocieplenie z posadzką i teoretycznie powinno być ok. okna w kuchni zrobiliśmy niewymiarowe, trochę droższe, ale będą zaczynały się na wysokości 108 lub 114 (4 pustaki całe + polówka na płasko i być może jeszcze cegła). Wszystko na klej. Więc odliczając posadzkę z ocieleniem to okno zaczynać się będzie od 93 cm lub 99 cm. Ponoć jest taka zależność, że blaty w kuchni powinny zaczynać się 15 cm poniżej linii łokcia. Też jesteśmy z żoną osobami wysokimi i 85 to zdecydowanie dla nas za nisko. Teraz mam tak i plecy bolą a rwa kulszowa daje znać o sobie (taka przypadłość facetów). Jeśli możesz jeszcze zrobić zlew nie pod oknem, tylko gdzieś w kącie to polecam podwyższany, mi generalnie się podoba i bardzo wygodny ale wszystko kwestia gustu.
    Wczoraj właśnie był cieśla i popędza murarzy bo chciałby już dach kłaść Podniósł troszkę i wyszło mu około 320-330 metrów do odeskowania;/ masakra i 10 tyś za robociznę z odeskowaniem i papą. Czy to dużo według Was? Drzewa na więźbę 9 metrów i tyle samo desek to drugie 10 tyś + papa i gwoździe. Ale jak to w domach parterowych coś za coś I jeśli chodzi o kąt dachu to wyjdzie pewnie 25 - 27 stopni. Krokwie będą dłuższe niż w projekcie i skrócimy tak by wizualnie było ok, licząc też grubość ocieplenia. A nad oknami będzie trochę wyżej. Jedyny błąd który na chwile obecną został zrobiony to to że okna w garażu są równo z linią okien w domu. Garaż mam obniżony o 30 cm względem domu i z zewnątrz jest bardzo wysoko, w środku już nie mówię źle nie jest bo dosięgnę do okien ale wizualnie byłoby lepiej jakby okna były niżej. Jak nic w wewnątrz garażu będą 3 metry wysokości.

  18. #3398
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marchewa98

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Rytwiany
    Kod pocztowy
    28-236
    Posty
    13

    Domyślnie

    My zrobiliśmy strop betonowy. Koszt to 9000 zł za same materiały(beton, stal). Nie wliczam do tej sumy desek na szalunek, gdyż w większości pochodziły z własnego lasu,a następnie wykorzystane zostały na łaty i kontrłaty. Robociznę też ciężko mi policzyć, gdyż z majstrem rozliczałem się za etap ściany+strop. A tak wygląda już po wykonaniu dachu:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00147.jpg
Wyświetleń:	316
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	284559Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00150.jpg
Wyświetleń:	281
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	284560

  19. #3399
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mikadusia

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Postihal Zobacz post
    A tak odnośnie wstawiania kilku zdjęć od razu,to pomógł mi jeszcze bardzo dużo mój Kochany Tomeczek.
    Dzięki - duża buźka
    Witam,
    Mogę prosić o instrukcję jak wstawiać więcej niż 5 zdjęć jednocześnie. Trochę męczące ciągle tworzyć nowy post może być na forum lub na [email protected]
    Z góry dziękuję

  20. #3400
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojt@s

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-135
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witam
    Czy ktoś buduje lub już zbudował Przemyślany M42a w mniejszej lub większej odległości od Poznania? Ponoć w okolicy Kalisza jest ponoć kilka takich domów tylko nie mam żadnych namiarów na ich mieszkańców.
    Ktoś mi pomoże?

    P.S. Macieju już dziękuje za zaproszenie

Strona 170 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony