dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 25 z 53
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 1060
  1. #481
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamel23 Zobacz post
    Otwor ...
    Jak wstawiłem drzwi pisałem w tym temacie na poprzedniej stronie: "Po zamontowaniu, gdzie ościeżnica stoi na samej posadzce, dolna szpara ma około 18mm". Ja nic tu bym nie powiększał i nie kombinował tym bardziej do 7cm. U nas szparę podczas saunowania i tak zasłaniamy, dość powietrza wpada przez otwór pod piecem. Może jak ktoś nie ma tego otworu, piec stoi przy drzwiach to i szpara pod drzwiami wskazana jest większa.

    Gwoździarką też robią. Jak masz to przetestuj i zobacz czy OK. Ja robiłem na spinki gdyż do takowej nie mam dostępu. Szło niespodziewanie dobrze. Zero jakichkolwiek śladów i jak na razie wszystko pięknie się trzyma

    Sam się zastanawiałem czy nie wybić sauny deską elewacyjną ze świerku skandynawskiego. Była szersza i grubsza a cena lepsza. Była jednak w strasznie długich odcinkach i miałbym kłopot aby to przetransportować. Dodatkowo deski były cięższe więc i z mocowaniem bym musiał pokombinować

    W sklepie saunowym drewno konstrukcyjne za metr kosztowało 2x więcej niż dokładnie to samo w tartaku czy hurtowni budowlanej ...

    My saunujemy z żoną pewnie z 20 lat czyli pół swojego życia. Bywamy w świetnych saunariach w PL i za granicą. W naszych okolicach nic dobrego nie ma więc aby się zrelaksować, własna sauna była wręcz koniecznością. Nie zawsze mamy w weekend na tyle czasu aby spędzić w aucie choć 2h w jedną stronę

    Elektronikę zewnętrzna od pieca mam umieszczoną w szafie w saunarium, na etapie remontu zrobiłem rowki w suficie i położyłem sporo przewodów. Na zewnątrz przy drzwiach jest jedynie ten manipulator do ustawiania. Nie jest to oczywiście niezbędne ale dobrze wygląda, wiem ile mam stopni, precyzyjnie je ustawiam, dodatkowo opóźnienie włączania czy czas pracy. Jest też z niego włączanie oświetlenia (mam na osobnych włącznikach bo sporo tego) czy wentylatora (brak u nas elektrycznego)

    Zależy co mas zna myśli mówiąc projekt. Mi zrobili jedynie taki rzut z kilku kresek zachowując proporcje, wszystko i tak wyszło podczas robienia. Pewnie projekty 3D też robią ale nigdzie się o to nie pytałem. nie było mi to do niczego potrzebne. Naoglądaliśmy się tyle saun na żywo czy fot i projektów w necie, ze dokładnie wiedzieliśmy czego chcemy i jakoś to nawet wyszło. Ja zdolności manualnych nie mam ale potrafię wykonywać precyzyjnie wydawane polecenia. Wujek ma zdolności manualne ale nie był w życiu w saunie. Dogadaliśmy się wybornie. Okazało się to bardzo proste pod warunkiem, że są 2 osoby gdzie jedna potrafi to zrobić a druga wie jak to powinno być zrobione a na dodatek potrafią się dogadać
    Ostatnio edytowane przez piotrulex ; 20-11-2018 o 09:31
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  2. #482
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Warto termostat wyciągnąc poza piec - niby to jest powszechnie stosowane i piec się nie uszkadza. W momencie kiedy termostat jest w piecu to dogrzewa do temperatury nadanej w piecu a nie w saunie i wyglada w ten sposób ze piec się załacza i wyłacza powiedzmy w proporcjach 3 wyłaczony i 1 minute nagrzewa. Czas osiągniecia temperatury sie wydłuża - u mnie do 80stopni trwa 1,5 godziiny. Pewnie wygladało by to lepiej gdybym usunął kamienie z grzałek

    Topola nie wiem czy akurat to jest konkretnie osika nagrzewa się bardzo mało i przy temperaturze w saunie prawie 90 stopni czuc tylko ciepło, natomiast lipa z której mam zrobione oparcia jest gorąca ale nie parzy

    Warto coś na siłę kombinowac z wyższą drugą wyższą ławką - temperatura na jednym metrze i 1,5 metra mam odczucie jakby różniła się o 10 stopni

  3. #483
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Warto termostat wyciągnąc poza piec - niby to jest powszechnie stosowane i piec się nie uszkadza. W momencie kiedy termostat jest w piecu to dogrzewa do temperatury nadanej w piecu a nie w saunie i wyglada w ten sposób ze piec się załacza i wyłacza powiedzmy w proporcjach 3 wyłaczony i 1 minute nagrzewa. Czas osiągniecia temperatury sie wydłuża - u mnie do 80stopni trwa 1,5 godziiny. Pewnie wygladało by to lepiej gdybym usunął kamienie z grzałek

    Topola nie wiem czy akurat to jest konkretnie osika nagrzewa się bardzo mało i przy temperaturze w saunie prawie 90 stopni czuc tylko ciepło, natomiast lipa z której mam zrobione oparcia jest gorąca ale nie parzy

    Warto coś na siłę kombinowac z wyższą drugą wyższą ławką - temperatura na jednym metrze i 1,5 metra mam odczucie jakby różniła się o 10 stopni
    My standardowo do pieca mieliśmy zewnętrzny czujnik temperatury. Zamontowany zgodnie z instrukcją nad piecem blisko sufitu. Naszym zdaniem piec pracuje prawidłowo. Kamienie ułożone zgodnie z manualem, dobry przepływ powietrza. Jak pisałem do 70-80 stopni nagrzewa się z 30 minut.

    Ty o tym nagrzewaniu piszesz jakbyś miał problem, wiedział na czym on polega i absolutnie nic z tym nie robił. No nie rozumiem ...

    Zmierz sobie termometrem rozkład temperatury w saunie a zobaczysz, że może to być znacznie więcej niż 10 stopni o których piszesz

    Nie bardzo rozumiem co piszesz o kombinowaniu na siłę z wyższą druga ławą. Czy Ty masz w saunie tylko tę dolną z siedziskiem na wysokości około 50cm od posadzki? Jeśli tak to faktycznie lipa. Dla nas górna ławka jakiś metr od podłogi jest koniecznością. Tylko dolną to chyba tylko w IR spotykam ale te klimaty nas już całkiem nie interesują. W saunie musi pstrykać nagrzewany i stygnący piec, musi pachnieć gorącym drewnem czy polanymi kamieniami wodą z aromatem, kryształkami mentolu a spocone ciało może być smagane witkami brzozowymi

    To jest sauna

    Dobra, idę grzać gdyż żona na 20 zamówiła, miłego wieczoru

  4. #484
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Dlatego o tym pisze żeby ktoś który buduje saunę zwrócił na pewne rzeczy uwagę - bo chyba o to chodzi w tym watku ?

    Te stopniowe nagrzanie generalnie mi pasuje bo robiac sobie 3 sesje po 15 minut z 10 minutowa przerwa daje mi oczekiwane temperatury. Jeżeli komus to nie odpowiada to musi mieć czujnik wystawiony poza piec, albo drastycznie ograniczyc liczbe kamieni

    Ja mam saune na szerokość około 110cm i a tam gdzie sa osadzone drzwi do sauny to około 80 cm. Nie mam mozliwosci i nigdy nie miałem zrobic 2 stopniowe ławki z opcją leżenia. Na siedzaco mam "przystawkę" nakładana na istniejącą ławkę

  5. #485
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jamel23

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Piotrulex, jakie masz glosniki u siebie??Okablowanie rozumiem w warstwie izolacji?
    Dawales tam silikonowe przewody? No i gdzie i jakie zrodlo dzwieku??

    Z tym co pisze grend jakos nie za bardzo moge sie zgodzic. Bo ze niby jak? ze producenci robia piece ze sterowaniem zintegrowanym ktore z powodu temperatury nie dziala jak powinno?? eeee chyba cos nie teges

  6. #486
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamel23 Zobacz post

    Z tym co pisze grend jakos nie za bardzo moge sie zgodzic. Bo ze niby jak? ze producenci robia piece ze sterowaniem zintegrowanym ktore z powodu temperatury nie dziala jak powinno?? eeee chyba cos nie teges
    co to znaczy że nie działają jak powinno ?
    Rozmawiałem na ten temat w salonie z saunami... Jezeli chcesz żeby działało jak powinno to bierzesz termostat poza piecem, albo wrzucasz 5 kamyków i nawiew od dołu pieca

  7. #487
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jamel23

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    No dobra, nie bede sie spieral, bo nie mam podstaw.
    Jezeli nie zdecyduje sie na piec ze sterowaniem zewnetrznym tylko zintegrowanym to sam sie przekonam.
    Wentylacje pod piecem przewiduje, kamieni ilosc wg manuala pieca rowniez naloze

  8. #488
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Dlatego o tym pisze żeby ktoś który buduje saunę zwrócił na pewne rzeczy uwagę - bo chyba o to chodzi w tym watku ?

    Te stopniowe nagrzanie generalnie mi pasuje bo robiac sobie 3 sesje po 15 minut z 10 minutowa przerwa daje mi oczekiwane temperatury. Jeżeli komus to nie odpowiada to musi mieć czujnik wystawiony poza piec, albo drastycznie ograniczyc liczbe kamieni

    Ja mam saune na szerokość około 110cm i a tam gdzie sa osadzone drzwi do sauny to około 80 cm. Nie mam mozliwosci i nigdy nie miałem zrobic 2 stopniowe ławki z opcją leżenia. Na siedzaco mam "przystawkę" nakładana na istniejącą ławkę
    Dokładnie o to chodzi, po to forum i ten wątek

    Ja w temacie saun wiekim ekspertem nie jestem. Najzwyczajniej w świecie uwielbiamy saunę i chodzimy na nią już z pół swojego życia. Widzieliśmy ogromne sauny na ponad 200 osób jak i malutkie na 1-2. Bywaliśmy w domowych saunach jak i ogromnych saunariach czynnych od świtu do zmierzchu przez 365 dni w roku. No i udało nam się taką saunę dla siebie zbudować gdzie nie dość, że dobrze wygląda to jeszcze świetnie działa

    Po tym Twoim wpisie: "Pewnie wygladało by to lepiej gdybym usunął kamienie z grzałek" odniosłem jednak wrażenie, że nie jesteś w pełni zadowolony a wiesz jak to poprawić

    Też czasem widuje taki taboret aby usiąść sobie wyżej

    Ja bym kamieni drastycznie nie ograniczał. Ja bym je ułożył zgodnie z zaleceniami producenta pieca

    Po Twoim wpisie można by przypuszczać, ze producenci wypuszczają piece z wadą fabryczną a rozwiązanie tego jest też banalne. Tak chyba jednak nie jest
    Ostatnio edytowane przez piotrulex ; 26-11-2018 o 08:34
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  9. #489
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamel23 Zobacz post
    Piotrulex, jakie masz glosniki u siebie??Okablowanie rozumiem w warstwie izolacji?
    Dawales tam silikonowe przewody? No i gdzie i jakie zrodlo dzwieku??

    Z tym co pisze grend jakos nie za bardzo moge sie zgodzic. Bo ze niby jak? ze producenci robia piece ze sterowaniem zintegrowanym ktore z powodu temperatury nie dziala jak powinno?? eeee chyba cos nie teges

    Głośniki mam dokładnie te

    https://saunatech.pl/glosniki-ns-600.html

    Zamontowane zgodnie z instrukcją blisko podłogi, może z 40cm powyżej posadzki

    Tu kable dałem standardowe głośnikowe, NIE silikon. Poprowadzone oczywiście w wacie pod boazerią a na dodatek nie wystają w saunie. Nie mam obaw o ich uszkodzenie przez temperaturę

    Źródło dźwięku to taka "miniwieża". Nie wiem jak fachowo to się nazywa. Radio, cd no i oczywiście wejście AUX gdzie podłączamy telefon i leci yt i inne internetowe wynalazki. Umiejscowione na zewnątrz przy stoliczku w strefie relaksu. Sprawuje się wybornie. W saunie w 2 głośniki i na zewnatrz 2 głośniki seryjne od tego sprzętu. Można je parami wyłączać lub mogą grać wszystkie lub żaden
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  10. #490
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    co to znaczy że nie działają jak powinno ?
    Rozmawiałem na ten temat w salonie z saunami... Jezeli chcesz żeby działało jak powinno to bierzesz termostat poza piecem, albo wrzucasz 5 kamyków i nawiew od dołu pieca
    No można odczuć w tym co piszesz, że coś jest nie tak i nie jesteś całkiem zadowolony. Kamieni powinno być tyle co w instrukcji i zgodnie z nią ułożone. Nawiew od dołu pieca też widziałem w każdej przeglądanej instrukcji do pieca
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  11. #491
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamel23 Zobacz post
    No dobra, nie bede sie spieral, bo nie mam podstaw.
    Jezeli nie zdecyduje sie na piec ze sterowaniem zewnetrznym tylko zintegrowanym to sam sie przekonam.
    Wentylacje pod piecem przewiduje, kamieni ilosc wg manuala pieca rowniez naloze
    Dokładnie. Ja jednak namawiam na sterowanie zewnętrzne. Wygodne, fajnie wygląda i jak widać lepiej działa gdyż czujnik temperatury chyba zwykle zewnętrzny . Różnica w kasie to pewnie maks 5 stówek choć pewnie mniej
    Ostatnio edytowane przez piotrulex ; 26-11-2018 o 11:02
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  12. #492
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex Zobacz post
    No można odczuć w tym co piszesz, że coś jest nie tak i nie jesteś całkiem zadowolony. Kamieni powinno być tyle co w instrukcji i zgodnie z nią ułożone. Nawiew od dołu pieca też widziałem w każdej przeglądanej instrukcji do pieca
    Dobrze to odczuwasz. w pewnym sensie jest coś nie tak ale mi obecnie to odpowiada. Informowałem sie o tej sprawie tutaj na watku i także w firmie srzedajacej sauny - piec jest nieuszkodzony działa w ten sposób bo mam stos kamieni który ogranicza mi przepływ powietrza i w danej chwili się wyłacza bo zadana temperatura w piecu jest osiągnieta i nie została "oddana" otoczeniu. Jeżeli chcę aby temeratura była szybciej osiągana to musze sięgnąc do instrukcji poukładać kamienie według instrukcji etc. Na chwile obecną - nie chce mi się i stąd masz takie odczucie

  13. #493
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Dobrze to odczuwasz. w pewnym sensie jest coś nie tak ale mi obecnie to odpowiada. Informowałem sie o tej sprawie tutaj na watku i także w firmie srzedajacej sauny - piec jest nieuszkodzony działa w ten sposób bo mam stos kamieni który ogranicza mi przepływ powietrza i w danej chwili się wyłacza bo zadana temperatura w piecu jest osiągnieta i nie została "oddana" otoczeniu. Jeżeli chcę aby temeratura była szybciej osiągana to musze sięgnąc do instrukcji poukładać kamienie według instrukcji etc. Na chwile obecną - nie chce mi się i stąd masz takie odczucie
    OK

    Więc jeśli nie masz nawiewu pod piecem a na piecu za dużo kamieni to nie ma się co dziwić, że termostat pracuje niewłaściwie

    Nie może pracować prawidłowo gdyż nie ma tam odpowiedniego przepływu powietrza, wewnątrz piec szybko się nagrzewa, gorące powietrze wolno z pieca wypływa do sauny więc umieszczony wewnątrz pieca termostat myśli, że jest gorąco i grzanie wyłącza

    Dokładnie taki sam efekt mam, jak córka za blisko ściany postawi termowentylator (oczywiście niezgodnie z instrukcją). Co chwilę się włącza i wyłącza a w łazience non stop zimnawo

    Tak jak pisałem wcześniej, nie sądzę, aby producenci od dziesięcioleci powielali ten sam błąd, pakując termostat do wnętrza pieca, zamiast dać go jako zewnętrzny element

    Problem o którym piszesz to niezgodne z instrukcją zamontowanie pieca (brak nawiewu pod nim) i niezgodne z instrukcją ułożenie na nim kamieni (za dużo)

    Jeśli to akceptujesz to OK ale sugeruję nie pisać, że to wina wewnętrznego termostatu
    Ostatnio edytowane przez piotrulex ; 27-11-2018 o 08:34
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  14. #494
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex Zobacz post
    OK

    Więc jeśli nie masz nawiewu pod piecem a na piecu za dużo kamieni to nie ma się co dziwić, że termostat pracuje niewłaściwie

    Nie może pracować prawidłowo gdyż nie ma tam odpowiedniego przepływu powietrza, wewnątrz piec szybko się nagrzewa, gorące powietrze wolno z pieca wypływa do sauny więc umieszczony wewnątrz pieca termostat myśli, że jest gorąco i grzanie wyłącza

    Dokładnie taki sam efekt mam, jak córka za blisko ściany postawi termowentylator (oczywiście niezgodnie z instrukcją). Co chwilę się włącza i wyłącza a w łazience non stop zimnawo

    Tak jak pisałem wcześniej, nie sądzę, aby producenci od dziesięcioleci powielali ten sam błąd, pakując termostat do wnętrza pieca, zamiast dać go jako zewnętrzny element

    Problem o którym piszesz to niezgodne z instrukcją zamontowanie pieca (brak nawiewu pod nim) i niezgodne z instrukcją ułożenie na nim kamieni (za dużo)

    Jeśli to akceptujesz to OK ale sugeruję nie pisać, że to wina wewnętrznego termostatu
    o tym pisałem.
    Natomiast że lepszym sposobem jest termostat wyniesiony to informacja z firmy z saunami, bo i tak piec będzie się wyłaczał chociaz wszystko będzie perfekcyjnie - oczywiscie nie w takim stopniu jak obecnie u mnie.
    Kwestia wyboru bądź opini

  15. #495
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Poniżej kilka zdjęć w temacie pojawiających się pytań

    1. Głośniki i wysokość ich zamontowania (w saunie 2 sztuki, symetrycznie rozmieszczone na skrajach dłuższej ściany)

    2. Przerwa między listwą przypodłogową a posadzką (dookoła całej sauny)

    3. Lampa pod ławami (2 sztuki - każda na innej ścianie pod ławami), jakieś najtańsze plastikowe z marketu budowlanego, pewnie za kilkanaście zeta sztuka

    4. Efekt jaki ta lampa daje (zamontowane tak, aby nie świeciły bezpośrednio w górę gdyż nie pozwalają na to poprzeczki ław - mam nadzieję, że widać o co mi chodziło). Jak na deskach są ręczniki jest jeszcze ciemniej. Nawet jak nie saunujemy sami to nasi goście nie czują się skrępowani saunową golizną
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181129_174524_1male.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	58,7 KB
ID:	422559   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181129_174542male.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	40,2 KB
ID:	422560   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181129_174646male.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	47,6 KB
ID:	422561   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181130_080606male.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	68,3 KB
ID:	422562  
    Ostatnio edytowane przez piotrulex ; 30-11-2018 o 12:43
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  16. #496
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Tu kolejne kwestie w temacie szpary pod drzwiami i nawiewu pod piecem

    1. Szpara w oryginale ma niecałe 2cm, futryna drzwi stoi na posadzce (podczas saunowania przysłaniamy ją gdyż wystarczająco dużo powietrza wpada w specjalny nawiew pod piecem)

    2. Nawiew jest spory gdyż około 20x5cm, podczas saunowania przysłaniamy go nieco bo naszym zdaniem wpada za dużo powietrza, wentylacja jest świetna. Na razie zmniejszamy ten nawiew prowizorycznie ale myślę zamontować tam jakiś szyber od zewnątrz, podobnie jak mam wywiew w suficie

    Wszystko zgodnie z instrukcją a tak właśnie robię gdy na czymś się nie znam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181130_095510male.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	52,1 KB
ID:	422563   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181130_095702male.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	63,0 KB
ID:	422564  
    Ostatnio edytowane przez piotrulex ; 30-11-2018 o 12:25
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  17. #497
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Nam w końcu wpadły w oko jakieś panele podłogowe. Widocznych, zewnętrznych ścian sauny z OSB mamy 8,3m2. Kupiono wiec 4 paczki paneli z zapasem nieca 0,4m2 , do tego 3 tubki kleju mamut 290ml, nowy, drobniejszy brzeszczot do wyrzynarki i wczoraj przez niecałe 3 godziny połowa została zrobiona. Robiłem to pierwszy raz w życiu, wyszło prawie prosto, wygląda mocno obiecująco. Nawet otwór na włączniki czy pod kabel panelu sterującego pięknie wyciąłem. Pierwotnie panel zamontowany był sporo niżej. Ja jestem dość wysoki i okazało się, że muszę się do niego schylać gdyż patrząc pod kątem jest mało czytelny. Czasem warto trochę poczekać i poużywać aby finalnie mieć wszystko dopracowane Tu na zdjęciu już podniesiony kilka dni temu do odpowiedniej wysokości. W swoim czasie będą i oczywiście finalne zdjęcia . Planując saunę rok temu wymyśliliśmy te ściany obklejone panelami podłogowymi, po drodze były inne koncepcje, ale w końcu stanęło na pomyśle pierwotnym. Ma szansę być dość trwałe, łatwe w utrzymaniu czystości no i proste w wykonaniu (kafli sam raczej nie położę). Koszty więc wzrosły o jakieś 5 stówek, a to nie koniec, gdyż do wykończenia będą kątowniki aluminiowe potrzebne, a tu listwa 2mb z 3-4 dychy kosztuje ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181203_172105.jpg
Wyświetleń:	144
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	422740  
    Ostatnio edytowane przez piotrulex ; 04-12-2018 o 08:26
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  18. #498
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arturb__

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Szczerców
    Kod pocztowy
    97-420
    Posty
    39

    Domyślnie

    koledzy, czy otwór do komina, pod sufitem sauny 10cm na 10cm wystarczy? bo nie wiem czy kuć przez MAXA szerzej.....
    pozdr

  19. #499
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturb__ Zobacz post
    koledzy, czy otwór do komina, pod sufitem sauny 10cm na 10cm wystarczy? bo nie wiem czy kuć przez MAXA szerzej.....
    pozdr
    Jako wentylacja sauny ?
    W zupełności - jeszcze bedziesz musiał wstawić zasuwę.

  20. #500
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturb__ Zobacz post
    koledzy, czy otwór do komina, pod sufitem sauny 10cm na 10cm wystarczy? bo nie wiem czy kuć przez MAXA szerzej.....
    pozdr

    Spokojnie wystarczy. Zasuwa tak czy inaczej obowiązkowo. Choćby po to aby zamknąć podczas nagrzewania pustej sauny czy się nie kurzyło, przez ten komin, gdy sauna nieużywana

    Niech kolega tu dłużej z nami zostanie. Pyta, dyskutuje, informuje o postępach prac saunowych czy wstawia foty

    Ja dziś skończyłem obklejanie sauny z zewnątrz panelami. Zostało jakoś to sensownie wykończyć listwami, narożnikami itd. Zeszło 3 popołudnia po 3 godziny

    Mam 2 narożniki gdzie sauna łączy się ze ścianą. Potrzebuje tam coś na zasadzie ćwierćwałka. Córka wymyśliła, że jakąś brzózkę o średnicy około 10cm przetniemy wzdłuż na pół i jeszcze raz na pół. Powstanie w ten sposób klimatyczny ćwierćwałek. Z takiej brzózki, ale w całości, chcemy zrobić blisko wejścia do sauny taki wieszak na szlafroki czy ręczniki. Widzieliśmy takie coś w jednym z saunariów i świetnie to wygląda. Razem bo to pewnie sie sensownie komponowało. Co o tym myślicie?

    Wieszak jak w saunarium poniżej
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wieszak.JPG
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	13,9 KB
ID:	422867  
    Ostatnio edytowane przez piotrulex ; 06-12-2018 o 14:41

Strona 25 z 53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony