dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar zakreconaelfa
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie dom w 3 miesiące?!

    Witam,
    już wiele dobrego słyszałam o tym forum - niemniej dopiero teraz dopada mnie potrzeba skorzystania z życzliwej pomocy osób korzystających z tego forum. Mam na imie Ola i mieszkam z rodziną w łodzi.

    Decyzja zapadła: budujemy dom! ))) juhhhu
    naszym głównym motorem są dzieci, które non stop chorują (mieszkamy w łodzi). Działkę mamy leśną 30km od łodzi.

    Bardzo nam zależy na czasie, a zdajemy sobie sprawę że metodą tradycyjną musimy liczyć te 1,5 lat do zamieszkania minimum.

    Sa na rynku różne oferty domów budowanych z modułów: unibud, haas i podobne, obiecyjące dom pod klucz w 3 miesiące.
    Czy ktoś może ma doświadczenie jak to wygląda w rzeczywistości?
    Będę bardzo wdzięczna za pomoc!

    Pozdrawiam serdecznie Ola

  2. #2

    Domyślnie

    Nie potrafie odpowiedzieć, ale mam pytanie.
    Tytuł wątka, treść postu i profil (nick) ...to kwestia przypadku?
    Po przeczytaniu czegokolwiek z Forum należy zapytać fachowca patrząc mu głęboko w oczy

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar zakreconaelfa
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    tytuł postu: moje marzenie - dom w 3 miesiące
    nick: wciąż taki sam od 95 roku
    a treść, no coż - krótko nakreśliłam sytuację!

    A to że zakręcona, chce dom w 3 miesiące i znalazłam męża który się zgodził mieć zemną dzieci - sama jestem zdziwiona )))

    Pozdrawiam Ola

  4. #4

    Domyślnie

    Do 3 miesięcy to bym podszedł sceptycznie. Taki jakiś nieufny jestem. Od wbicia symbolicznej pierwszej łopaty do zamieszkania. Że nie wspomnę od pierwszej wizyty u architekta do odbioru domu. Czasu może wystarczy aby znaleść gotowy i sfinalizować transakcję kupna. No, ale działkę już masz. / Na forum można znaleźć informacje o szybkich budowach w pół roku.
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  5. #5

    Domyślnie

    w 3 mce to nawet pozwolenie na budowę będzie ciężko zdobyć a co dopiero wybudować dom...

    budując metodą tradycyjną w 3mce ekipa jest w stanie postawić SSZ - są domy prefabrykowane które dźwig "stawia" jednego dnia + więźba następnego

    ale nie jest to chyba takie tanie

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar zakreconaelfa
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    jasne że tak!
    3 miesiące - mam na myśli okres od wbicia pierwszego szpadla a zamieszkania.
    Naprawde nie wiem co robić.
    Jakie są korzyści a jakie wady różnych technologii!

  7. #7

    Domyślnie

    proponuje najpierw sporo poczytac o zaletach/wadach domow modulowych
    a dopiero gdy juz zdecydujecie sie na technologie to albo upierac sie przy budowie w 3 miesiace albo tradycyjnie

    jesli dopuszczacie 30 km dojazdu do Lodzi
    to zamiast bawic sie w budowe mozna kupic juz cos wybudowanego
    od paru miesiecy coraz wiecej ofert sprzedazy domow w stanie surowym i za coraz ciekawsze pieniadze
    a jak jeszcze uda sie sprzedac dzialke za dobra kase to juz pelen sukces
    trzeba tylko odrzucic oferty "inwestorow" co chca 450.000 za domek w stanie surowym i skoncentrowac sie na domkach ktore ludzie faktycznie chca sprzedac po kosztach czyli za 220.000-250.000 zl z działka

  8. #8

    Domyślnie

    dom prefabrykowany i tak musi stanąć na fundamencie - beton osiąga pełną moc w 28dni więc i tak 1 mc ucieka Ci na fundament - zakładając że dom postawią z dachem w 3 dni to w 2mce chyba nie da się go wykończyć - no chyba, że ściany będą stawiane już z wstawionymi oknami, parapetami i przyczepionymi karniszami z zawieszoną firanką

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar zakreconaelfa
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    pierwek ))

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Po pierwsze - idz na grupę łódzką i poczytaj dziennik Anisi. Ona stawiała dom prefabrykowany. Tutaj czas budowy trwa tydzień a przygotowania do budowy - rok Droższa o jakieś 30-40% od tradycyjnej.
    Ja wybudowałam przez pół roku. Metodą tradycyjną. Ale media podłączaliśmy od roku, na działce był prąd i wod-kan. I miałam zgromadzonych większość materiałów. No i kupa jest jeszcze do zrobienia, choć mieszkać można.
    3 msc - może w technologii drewnianej? Znaczy kanadyjczyk. Tu nie trzeba robić przerw technologicznych...

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar zakreconaelfa
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    ..a może keramzyt? Ma podobno bardzo dobre właściwości a nie wymaga okresu "ostania" sie domu?!

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    I co z niego? Usypiesz sobie kopczyk? Jak użyjesz pustaki, to trzeba je wymurować.
    Dom osiada znacznie dłużej, nie trzeba specjalnie czekać, aż skończy. Ważne, zeby wysechł (miesiąc po tynkach, jeżeli grzejesz). W technologii murowanej problemem czasowym są przerwy technologiczne. Samego murowania jest łącznie ze 2 tygodnie. Ale dochodzi oczekiwanie na związanie fundamentów (na palach go postawisz?), potem związanie stropu (można parterowy bez stropu - patrz dziennik MAteuszaCCS, lub drewniany), no i najważniejsze - oczekiwanie aż ekipa łaskawie się pojawi Zamiast biadolić zacznij korzystać z doświadczeń innych

  13. #13

    Domyślnie

    Mi też się spieszy. Wynajmujemy mieszkanie i spłacamy kredyt, ale powoli wierzę w to, co tu przeczytałam. NIE DA SIĘ wybudować domu w trzy miesiące, nawet kanadyjskiego. Może ściany i dach postawią w jeden dzień, ale instalacje i cała wykonczeniówka pochłania dużo czasu - przerwy technologiczne i zgranie ekip w czasie oraz nieprzewidziane obsuwy - to wydłuża czas budowy. My chcieliśmy wybudować w pół roku. Na pozwolenie czekaliśmy tyleż, bo ciągle się czepiali i czegoś chcieli, a teraz pół roku od pierwszej łopaty w grudniu minęło, a przeprowadzka przy dobrych wiatrach w marcu będzie. Budowaliśmy z bk na zaprawę.
    Reasumując: dom buduje się na całe życie - życzę jak najdłuższego, by to 3 czy 6 miesięcy po latach już nic nie znaczyły.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał zakreconaelfa
    jasne że tak!
    3 miesiące - mam na myśli okres od wbicia pierwszego szpadla a zamieszkania.
    Naprawde nie wiem co robić.
    Jakie są korzyści a jakie wady różnych technologii!
    problem logistyki, nie fizyczny
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    windows

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    391
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Według mnie niemozliwe nawet przy sprawnej logistyce. 3 miesiące za mało czasu.

  16. #16

    Domyślnie

    w trzy miesiące stan surowy zamknięty i to również przy sprawnych ekipach, które będą pracowały kiedy będzie ich kolej. Lista "rzeczy" koniecznych do wykonania przy budowie jest tak długa, że trzy miesiące na to nie wystarczą ;/
    Ci, którzy budują zamki na lodzie, zwykle na lodzie osiadają...

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał romek163
    w trzy miesiące stan surowy zamknięty i to również przy sprawnych ekipach, które będą pracowały kiedy będzie ich kolej. Lista "rzeczy" koniecznych do wykonania przy budowie jest tak długa, że trzy miesiące na to nie wystarczą ;/
    W moim przypadku działka została kupiona na początku maja. Pozwolenie na budowę na koniec maja. Z końcem lipca był SSO. Tylko że zajmowali się tym ludzie, którzy z tego żyją
    Gdyby okna były stosunkowo wcześniej zamówione (po postawieniu ścian), to w 3 miesiące tak jak piszesz SSZ jest osiągalny.
    Więcej chyba się nie da osiągnąć. Wykończeniówka zajmuje za dużo czasu. Tynki muszą wyschnąć. Wylewka również. Do tego kafelki, malowanie, podłogi...

  18. #18

    Domyślnie

    Moja ekipa tj. 4 osoby (włącznie ze mną) stawia stan surowy z dachem w 3 miesiące. Potem kolejne 3 miesiące i można mieszkać. Oczywiście mamy wszystko dograne już wcześniej , a chodzi mi o wejście hydraulika,elektryka, tynkarze i posadzkarzy no a reszta jużnależy do nas. Z doświadczenia wiem, że 3 miesiące to chyba troszkę zamało (mam na myśli dom tradycyjny, tj. murowany a nie jakieś tam niby domki "drewniaki")
    Zwykle rzeczy załatwiam od ręki, na cuda potrzebuję 15 minut.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Moja znajoma stawiała kanadyjczyka. Nie licząc pozwolenia zamknęła się w 3 miesiącach. Cenowo wyszło trochę mniej niż za tradycyjny dom. Mówię o stawianiu domu, instalacjach i wykończeniach. Miała ona w dodatku małe obsuwy ze względu na opóźnienia w przelewach transz kredytu. Ale trzeba być świadomym, że taki dom mocno pracuje i po kilku latach trzeba robić remont, ponieważ pękają tynki. Poza tym może być problem ze sprzedażą, ponieważ ta technologia nie jest u nas zbyt popularna. No ale przecież z drugiej strony jak się buduje dom dla siebie to nie po to żeby go sprzedać, tylko po to żeby w nim zamieszkać.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAIDER12

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Elfa dlaczego sie tak śpieszysz? jaka sprawia ci roznicę czy wprowadzisz sie za trzy czy sześc miesięcy,w te trzy miesiace i tak nie uwierzę ponieważ dom można postawić nawet w 1.5 miesiaca jednak wykończyć go do zamieszkania w takim samym czasie sie nie da uwierz mi,oszczędności w technologi stawiania domów są tylko na etapie stanu surowego zamkniętego natomiast przy wykończeniówce już nie,ja stawiam dom metodą tradycyjną i zaczynałem 12 września i 12 grudnia miałem SS z oknami czyli rowne trzy miechy,robie bez przerwy i niekiedy na budowie mam 12 osób aktualnie mam już ocieplony dom z zewnątrz zrobiona instalację elektryczną ocieplone poddasze,centralny odkurzacz,od poniedzialku tynki ,później wodkangaz i wylewki,jakby mi zależało w ciągu 6 miesięcy mópgłbym sie wprowadzić jednak zostało by mi zagospodarowanie podwórka,dlatego nie kombinuj z jakimis wynalazkami tylko buduj tradycyjnie a jak będziesz miała dobrze skoordynowana robotę to w sześc miesiecy się wprowadzisz.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony