dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 25
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 486
  1. #181

    Domyślnie

    jednak bedzie stoisko na wystawie ENEX

  2. #182
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Xiff
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Königshütte
    Posty
    437

    Domyślnie

    huh... przebrnalem przez te wasze paplanie... zajelo mi to chyba ze 2 godziny....
    Szczerze mowiac pod koniec juz omijalem posty beat'a i siwego bo mnie zaczeliscie draznic chlopaki...
    Moze to i tani marketing, moze to i lipa.. ale jedno jest wazne, ze zaden z was nie widzial tego na oczy, a pie....cie 3 po 3....

    Mnie to nawet zainteresowal ten temat..
    Co do halasu...? wydaje mi sie ze dzisiejsze silniki samochodowe tez dzialaja na zasadzie explozji mieszanki i wcale nie sa wytlumione pod maska, a jak sie stoi obok samochodu to da sie przezyc.. nikt nie kaze tego wynalazku montowac w sypialni.. garaz jest od tego, albo piwnica.. Co prawda nie mam domu ale mieszkam w kamienicy na 1 pietrze.. myslalem o centralnym, bo jeszcze nie mam ...i instalowanie komina z kwasowki przez kilka pieter mi sie troche nie usmiecha. koszt z robocizna i materialem...??? nie wiem ale mam 12 mb komina do dachu plus zabudowy dodatkowe i przebicie sie przez balkony sasiadow.. sami wycenicie bo jestescie specjalisci od tego... Jakos te pcv do mnie bardziej przemawia, choc nie powiedzine ze to sie tak w polsce da

    Poznalem jednego kolesia na slasku co instalowal to pare razy.. szczerze mowiac pasjonat... robilem mu jakis mini remoncik... Nie wiem... ale poznaje sie zapalencow z daleka... POmpy ciepla, solary i te inne zabawki koles mi szybko przeliczyl za ile to sie zwroci, wiec podziekowalem na wstepie.. tu widac ze gosc jakos zlapal bakcyla.

    Osobiscie tez nie lubie byc krolikiem zeby na mnie testowac, ale jakbym kupowal piec to rozwazylbym to powaznie a nie kombinujac jak dyche na 3 piatki rozmienic...

    Jedno sie nauczylem, najpierw kupisz tanie, a potem dobre. nie wiem czy ten piec jest dobry czy nie, ale wiem ze polacy mnie wk.....ją tym ze paplaja o tym ze moje jest lepsze bo wszyscy to maja i dziala od 20 lat wiec przez nastepne 20 bedziemy to kupowac...
    Totak jak gladzie robia... jak szukalem dobrego gipsu, to wszyscy mi w sklepach mowili, "panie gips szpachlowy + gipsar i jedziesz"... to kuchnie 4 razy szlifowalem i gipsowalem w kolko.... jak kupilem gips francuski to sie okazalo ze nie trzeba szlifowac, ze mozna nakladac mokre na mokre i jakos sie da... ale dalbys taki gips panu frankowi to by ci powiedzial ze go.wno bo ciezko sie szlifuje. A kto karze szlifowac, wystarczy rowno nalozyc...

    Z pewnych rzeczy musimy nauczyc sie korzystac, a nie, wsiadziemy do mercedesa, a jedziemy jak trabantem...

    Osobiscie jezeli sprzet jest fajny to wolalbym doplacic pare zlotych i miec spokoj, ktos musi zaczac...
    Xiff..

  3. #183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xiff
    Osobiscie jezeli sprzet jest fajny to wolalbym doplacic pare zlotych i miec spokoj, ktos musi zaczac...
    Jeżeli ten wynalazek byłby firmowany logiem Vaillant, Viessmann, czy Buderus, wchodzę w niego bez zastanowienia.

    Tymczasem dla mnie jest to no name.

    Poza tym te spalania... 40% - to byłaby rewolucja. Dobrze, jeśli zaoszczędzi z 10% w stosunku do dobrego kondensata, np Viessmann'a, który kosztuje ca 8 kola. To daje 6 tys różnicy. Przy przecietnych rachunkach za ogrzewanie w domu ok 200m2 w wysokości 3 k zl/rok, daje to 300 zl oszczednosci/rok. Czyli po 20 latach sie zwroci.

    Dziekuje, postoje.
    Pozdrowienia,
    Paweł

  4. #184

    Domyślnie

    Dokładnie. Tu nie chodzi o pieprzenie - tu się sprawa rozbija o wiarę w cuda: ja w cuda nie wierzę (przynajmniej w cuda w kotłowni).
    Ale to moja prywatna sprawa.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  5. #185
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Xiff
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Königshütte
    Posty
    437

    Domyślnie

    wielu by sie zabilo o te 10 % w stosunku do kondensata.. popatrz jak ida popmy ciepła, solary itp.. wedlug tego co ty napisales to 11000 - 8000 zostaje 3000 czyli po 300 zl rocznie wychodzi 10 lat. tyle samo lat musi minac minimalnie, przy duzym zuzyciu cwu zeby solary sie zwrocily, a jednak kupa ludzi w to wchodzi... czemu...? nie wiem...

    co do markowania valliant, viessmann itp... zajrzyj do srodka piecow i zobacz czym sie roznia te np. od polskich.. znajdziesz tam czesto te same czesci.. w wiekszosci znajdzesz czesci boscha. rozne patenty..? niezawodnosc? sorki.. ale wszystko sie zuzywa, nie wierze tez ze pulsator jest niezawodny, ale...
    ... mowicie o tanim marketingu a sami gadacie o FIRMACH z gornej polki. to ze kotly vallianta czy innego palanta sie sprzedaja to jest tez kwestia marketingu. czemu polskie kotly sie tak nie sprzedaja..? bo polacy jak zwykle 100 lat za murzynami i nie wiedza jak sie robi biznes. polskie firmy nie wydaja kupe kasy na marketing, a zachodnie placa za to slono, i bynajmniej nie placa z wlasnej kieszeni tylko z waszej, bo jakis wacek poczyta na forum ze tylko junkers i juz pedzi do sklepu po junkersa. Myslicie ze jak taki viessman wygrywa przetargi na sprzedaz piecy..? tak samo jak 90% przetargow w polsce... pod stolem...

    proponuje zeby dyskusja dalej dotyczyla pieca pulsacyjnego z tymi ktorzy sa nim zainteresowani, bo przebrniecie przez 4 strony waszej paplaniny jest meczace a informacji tam nie wiele...
    Xiff..

  6. #186

    Domyślnie

    Nie chce mi się cytować, więc odpowiem "sumarycznie":
    1. jeśli ja zmontuję nowatorski kocioł z markowych części (bosch itp.) - to kupisz go ode mnie? Nie? Dlaczego? Przecież z markowych części?

    2. Czy to się nam podoba, czy nie, w dzisiejszych czasach rynek sterowany jest przez działy marketingu dużych firm. Dotyczy to także rynku kotłów.
    I, czy nam się to podoba, czy nie, kotły Viessmanna czy Vaillanta zostały już ocenione przez rynek i wytworzyły pewne zaufanie - może zaufanie to za dużo powiedziane: rzaczej znajomość marki. I większość osób ma w głębokim poważaniu to, że Vaillant i Junkers zrobione są w większości z tych samych części - tak samo jak z tych samych części zrobiony jest TV Sony i TV Samsung. Vaillant to Vaillant, a Pulsator to, hmmm... co to jest Pulsator?

    3. Szanowny kolega włączył się do zaczętego (i zakończonego dawno - kiedy był ostatni post przed Twoim?) wątku i już rządzi? Ładnie to tak?
    Nikt Ci nie kazał brnąć przez 4 strony naszej paplaniny. Widocznie jednak Cię zaciekawiła, skoro przebrnąłeś? Braaawo!!!!
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  7. #187
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Xiff
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Königshütte
    Posty
    437

    Domyślnie

    Nie mam zwyczaju wlaczac sie w dyskusje jezeli nie przeczytam co bylo wczesniej pisane, zeby sie nie powtarzac... to wydaje mi sie zdrowsze dla nastepnych czytelnikow.. Przebrnac musialem, zeby zobaczyc czy wogole o jakichs konkretach mowicie...
    Z tego co zauwazylem, dyskusja na tem temat ciagnie sie dosc dlugo wiec relatywnie ta kilkomiesieczna przerwa nie jest jakims wielkim wyczynem...

    tak czy inaczej, zeby nie przeciagac, zadam jedno pytanko dot. ekologii...

    Panowie od pulsatora pisza ze to bardziej ekologiczny niz wszystkie inne kondensaty itp... z czego to wynika skoro palimy tym samym?


    i jeszcze jedno odnosnie budowy

    Kwestia zasysania mieszanki jest dla mnie niejasna, juz wczesniej ktos pisal o wymiarach pomieszczenia pod kotlownie. Czy to ma wkoncu jakis wentylator na wejsciu czy nie? tak samo z gazem, czy sa kontrolery cisnienia czy nie? chodzi mi o komplikacje ukladu.
    Na filmiku pokazuja jakie to proste: komora, iskra, klapka = 3 elementy. Pozniej jest jeszcze mowa o sterowaniu, zaworach zabezpieczeniach itp... to wiecej elementow. podchodzac tak do zwyklego pieca, mozna tez powiedziec ze to tylko rurki na wode palnik i pompka...
    Pisaliscie o tym ze to ma kontrole pojawienia sie gazu na wylocie... z tego co wiem to rozne czujniki trzeba kontrolowac jezeli chcemy spac spokojnie, wiec nie do konca jest to tak ze przegladow nie trzeba....
    tyle... na razie...
    Xiff..

  8. #188
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Nie widziałem, a dyskutuję. Fakt, że nie widziałem TEGO kotła (ale przeznaczone do innych celów – spalarnia – i owszem), ale faktem jest, że widziałem, ba, nawet dotykałem statek kosmiczny (prom), ale jakoś z tego powodu moja wiedza w zakresie lotów kosmicznych nie wzbogaciła się. Olśnienia nie było.

    Silnik samochodu musiałby pracować z prędkością około 27.000 obrotów na minutę, aby uzyskać te rzeczone 115 wybuchów na sekundę! Nie da rady „wytrzymać”.

    Moim zdaniem, omawiany kocioł pulsacyjny jest z założenia przeznaczony dla starej substancji mieszkaniowej wyposażonej w wysokotemperaturowy system ogrzewania – a jest to bardzo duży rynek – stąd kilka tysięcy sprzedanych kotłów. Biorąc to pod uwagę, zasadne są przewidywane oszczędności. Powiem więcej, że oszczędności w takim przypadku mogą wystąpić też w kosztach inwestycyjnych w porównaniu do kotłów kondensacyjnych.

    „Polak Potrafi”. Nasi dystrybutorzy na żywca próbują zaadoptować ten kocioł dla potrzeb nowego budownictwa wyposażonego w niskotemperaturowe (a nawet bardzo niskotemperaturowe – „podłogówka”) ogrzewanie stosując przy tym kłamliwe argumenty oszczędnościowe.

    Czy zatem ten kocioł nadaje się do współczesnego budownictwa i ogrzewania? Moim zdaniem tak, ale pod pewnymi warunkami:
    - kocioł musi być zainstalowany w odpowiednim pomieszczeniu, spełniającym warunki instalacji kotła gazowego pobierającego powietrze z pomieszczenia – o tym brak informacji, a jest ona istotna dla naszej kieszeni, ("oni" piszą, ze może być instalowany wszędzie - nawet w GARAŻU )
    - pomieszczenie powinno być dobrze zaizolowane akustycznie, bo co prawda to tylko 41 dB, ale w bardzo niskich częstotliwościach, a co za tym idzie "wszechogarniających" ("szmer" lodówki jest w częstotliwościach wyższych, tj. średnich)
    - przy stosunkowo małej powierzchni do ogrzania (do 150m2) powinien być zastosowany bufor (zasobnik) dla potrzeb CO – o tym też nie wspominają, a też „podraża”,
    - ewentualne oszczędności eksploatacyjne, w porównaniu do współczesnych kotłów gazowych kondensacyjnych mogą wynosić co najwyżej kilka procent - jeśli wystąpią.

    Ps. Nie widziałem, ale wiem Wentylator służy tylko i wyłącznie do rozruchu kotła, wymusza ruch powietrza niezbędny do powstania mieszanki wybuchowej. Po zapłonie kocioł sam "zasysa" odpowiednią ilość powietrza wobec czego wentylator przestaje pracować
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  9. #189

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xiff
    wielu by sie zabilo o te 10 % w stosunku do kondensata.. popatrz jak ida popmy ciepła, solary itp.. wedlug tego co ty napisales to 11000 - 8000 zostaje 3000 czyli po 300 zl rocznie wychodzi 10 lat. tyle samo lat musi minac minimalnie, przy duzym zuzyciu cwu zeby solary sie zwrocily, a jednak kupa ludzi w to wchodzi... czemu...? nie wiem...
    Bo mają dużo kasy i lubią się bawić. Albo są szalonymi ekologami, gotowymi stracić pieniądze dla proekologicznej instalacji solarnej. Albo wierzą w bełkot sprzedawców solarów, podobny do bełkotu o Pulsarze. Przecież, żeby był on oszczędniejszy o 40% od kondensata, musiałby mieć sprawność rzędu 200%. To se pane ne da!

    Gdyby technologia "pulsacyjna" była tak rewelacyjna, kasiasty Viessmann już by ją wprowadził. Bo pieniędzy na nowe technologie ma 100x tyle, co PULSATOR
    Pozdrowienia,
    Paweł

  10. #190
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Xiff
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Königshütte
    Posty
    437

    Domyślnie

    Polak Potrafi”. Nasi dystrybutorzy na żywca próbują zaadoptować ten kocioł dla potrzeb nowego budownictwa wyposażonego w niskotemperaturowe (a nawet bardzo niskotemperaturowe – „podłogówka”) ogrzewanie stosując przy tym kłamliwe argumenty oszczędnościowe.
    i tu sie z toba zgodze... skoro pracuje pelna moca albo wogole, to potrzebuje duzej ilosci wody do ogrzania... pytanie jak grzejac 100% mocy i osiagajac temp spalin 800 stopni udaje im sie na wyjsciu uzyskac 30-50 bez zadnego mieszacza? moze sek w tym ze to cale ustrojstwo jest zanurzone w wodzie i to pelni role bufora, ale nie wydaje mi sie zeby to mialo wiecej niz 30 litrow...
    Xiff..

  11. #191

    Domyślnie

    witam serdecznie
    Widze ze znow watek jest kontynuowany, ale niestety Panowie nie wszystko przeczytali co bylo wczesniej napisane, ale chetnie odswierze informacje;

    Kociol Pulsacyjny ma w sobie wymiennik o pojemnosci 7 litrow (dla kotla 20kW), a nie 30. Caly sekret tak dobrego odbioru ciepla polega na dlugosci wymiennika ciepla i fakcie, ze gazy spalania ida wolniej niz w inncyh kondensatach.

    Nie wiem czemu Was dziwi, ze kociol ten pracuej w instalacjach nisko tempearaturowych?? Przeciez to kondensat wiec glownie po to on ma byc!! Duze przekroje rur wychodzacych z kotla, oraz spory wymiennik pozwalaja adoptowac kociol do kazdej kotlowni - nie wymagane jest zmienianie instalacji i rozwalanie calego domu przy okazji. Zaden inny producent nie podlozy glowy pod instalacja nowego kotla do starej instalacji.

    Ta technologia nie bedzie jeszcze dlugo sprzedana innych firmom. Projekt Pulsataora mial dofinansowanie rzadowe. Do tego nador francuski lubi sie chwalic swoimi osiagnieciami i projektami (tym samym miec to czego nie maja inni) - tak jak szybka kolej. Tam mysla i zarabiaja dlugofalowo, a nie sprzedaja wszystkei swoje nowe mysli techniczne jak to sie dzieje w Polsce.

    Kwestia oszczednosci - zerknijcie w tekst poprzedni i zauwazcie, ze tam jest kilka razy napisane 40% oszczednosci wzgledem kotlow tradycyjnych gazowych (nie kondensatow). Nikt nigdy nie napisal ze to wzgledem kondensatu!!
    Roznica wzgledem serii 300 (wiadomej marki) siega ok 6% - co i tak sporo. Oszczednosc to nei tylko gaz, ale i czesi zapasowe. Porozmawiajce z serwisantami roznych marek - po 3-4 latach zaczyna sie chorror w kotla (przecieki, ogolnie nieszczelnosci itd). Na tym mozna duzo stracic, albo duzo oszczedzic.

    Widze takze nie nadal niejasna jest kwestia dla niektorych odnosnie funkcjonowania kotla - skontaktujcie sie z importerem i umowcie na jakis pokaz

    pozdrawiam

  12. #192
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał PULSATOR
    Widze ze znow watek jest kontynuowany ...
    Chyba był . Poprzedni wpis przed Twoim jest prawie miesiąc wcześniej.
    A dlaczego uważasz, że w tym kotle nie trzeba części zamiennych i serwisu ?

  13. #193
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    A ten bajer, że można go wszędzie instalować - nawet w garażu, to co?
    Dla przypomnienia cytaty z Waszej strony:
    Oszczędności energii:
    Do 40% w porównaniu z innymi kotłami......
    Pogrubione w orginale. Zapomniano dodać "oczywistą, oczywistość" - a to juz manipulacja
    Kocioł PULSACYJNY może być zainstalowany wszędzie bez najmniejszych problemów, w kotłowni, piwnicy, garaży, itp... nawet w miejscu uniemożliwiającym postawienie innego kotła jak pomieszczenie bez komina i bez ściany zewnętrznej.
    Pogrubienie moje.
    Znakomita znajomość obowiązujących przepisów.
    W garażu nie wolno instalować zadnych urządzeń gazowych
    Kocioł ma otwartą komorę spalania (zasysa powietrze z pomieszczenia) w związku z czym MUSI być zainstalowany w pomieszczeniu spełniającym warunki do instalacji tego typu urządzeń.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  14. #194

    Domyślnie

    witam ponownie
    odp dla HenoK:
    Nie napisalem ze nie trzeba - to tez jest urzadzenie. Natomiast odsetek awarii jest poprostu minimalny. Do wycieku praktycznie na polaczeniach nie moze dojsc bo w kotle nie ma plastiku, ktory sie niszczy. Nawet jak juz sie cos stanie - czescie kosztuja duzo mniej niz w inych markach.
    To akurat najlepiej widzi czlowiek dzialajacy w branzy takiej czyli serwis (popytajcie )

    odp dla sSiwy12:
    No i fakt - jest to 40% i co dalej ?? Nikt sie niczego przeciez nie wypiera (nawet na stronie jest napisane ze to 40% w porownaniu do tradycyjnych kotlow - takie szukanie na sile nie wiem czego)

    Przepisy znam - tak sie sklada, ze Pulsator moze pracowac w ukladzie otwartym jak i szczelnym wiec gdzie problem ? Poza tym to kondensat wiec jak moze miec otwarta komore spalania ????

    Jesli cos jest jeszcze niejasne piszscie

    pozdrawiam[/quote]

  15. #195

    Domyślnie

    Cytat Napisał PULSATOR
    No i fakt - jest to 40% i co dalej ?? Nikt sie niczego przeciez nie wypiera (nawet na stronie jest napisane ze to 40% w porownaniu do tradycyjnych kotlow - takie szukanie na sile nie wiem czego)
    Co konkretnie oznacza tutaj sformułowanie "kocioł tradycyjny"?
    Z jakimi rodzajami/typami/modelami kotłów pulsator był porównywany?
    Jakie były kryteria porównania (czyli które konkretnie parametry porównywano)?
    Jakie były warunki porównania (temperatura, wilgotność, rodzaj/gatunek paliwa)?
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  16. #196

    Domyślnie

    Cytat Napisał PULSATOR
    Przepisy znam - tak sie sklada, ze Pulsator moze pracowac w ukladzie otwartym jak i szczelnym wiec gdzie problem ?
    Problem w tym, że przepisy nie dopuszczają instalacji urządzeń gazowych w garażu - jak pisał sSiwy12. A więc gdzie są te przepisy, które znasz (i któe zezwalają na instalację pulsatora w garażu)?
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  17. #197

    Domyślnie

    Kwestia porownan;
    Jak seignac w tekst gdzies na poczatku formu, to mozna zauwazyc, ze byly juz wymieniane rodzaje kotlow
    Te tzw tradycyjne to kotly z otwarta komora spalania - mimo ze ta technologia jest dosc stara, to jakos tych kotlow nadal sprzedaje sie masa
    Nastepne to z zamknieta komora spalania, no i na koncu kondensaty.

    Tutaj nie ma co wglebiac sie w warunki panujace. Nas nie obchodzi czy jest zimno czy cieplo i jaka moca zatem ma kociol grzac (czyli ile kW dawac), tylko ile ten 1kW mocy kosztuje
    Wez prosze tabele urzadzen innych marek i porownaj sobie w prostym przeliczeniu na 1kW potrzebnej mocy.

    Kwestia garzu;
    Jesli odseparujesz kociol scianka (stelarz z wraz z plyta GK) to kociol moze sobie stac i nie przeczy to przepisom. Wiec jka widac da sie i nie jest to problem. Gorzej natomiast ze spalinami i wlasnei tu Pulsator ma przewage w bardzo malych srednicach rur (od fi 40mm) i to do tego z PCV-U

  18. #198
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Nie wiem jak to rozumieć
    Przepisy znam - tak sie sklada, ze Pulsator moze pracowac w ukladzie otwartym jak i szczelnym wiec gdzie problem ? Poza tym to kondensat wiec jak moze miec otwarta komore spalania ????
    To też jest naciągane:
    Kwestia garzu;
    Jesli odseparujesz kociol scianka (stelarz z wraz z plyta GK) to kociol moze sobie stac i nie przeczy to przepisom. Wiec jka widac da sie i nie jest to problem. Gorzej natomiast ze spalinami i wlasnei tu Pulsator ma przewage w bardzo malych srednicach rur (od fi 40mm) i to do tego z PCV-U
    Nie bedzie to garaż, tylko wydzielone pomieszczenie i nie wiem czy bez problemów z odbiorem.
    Z opisu i minimalnej średnicy rury spalinowej, wynika, że kocioł ten pobiera powietrze z pomieszczenia w którym sie znajduje, wobec czego takie pomieszczenie musi spełniać określone warunki.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  19. #199

    Domyślnie

    Uklad szczelny lub otwarty dotyczy doprowadzenai powietrza i odprowadzenia spalin.
    Jesli kociol pobiera poweitrze z pomieszczenia, to pracuje w ukladzie otwartym. Natomiast jesli oba przewody sa wyprowadzone poza budynek, wtedy mamy uklad szczelny

    Wszystkie kotly kondensacyjne maja zamknieta komore spalania, co niemal zmusza do poboru powietrza z zewnatrz. Sa takze kotly kondensacyjne, ktore posiadaja zasys powietrza z pomieszczenia, natomiast wtedy jestesmy w innych marginesach jesli chodzi o przepisy (tj. potrzebna kratka nawiewna w pomieszczeniu)

  20. #200
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Żeby dużo nie pisać, przytaczam oficjalne dane techniczne:
    dla kotła Pulsatoire 20 firmy Auer o mocy nominalnej 18 kW maksymalne zużycie gazu wynosi 2,12 m3/h
    dla kotła Vaillant ecoTEC plus VC 186 o mocy 18,5 kW maksymalne zużycie gazu wynosi 1,9 m3/h

    acha, bo teraz przeczytałem,
    to co, jeżeli jest kratka nawiewna, to jest źle

    co ma piernik do wiatraka,

    przepis określa warunki jakie ma spełnić pomieszczenie kotłowni i jeżeli do spalania powietrze jest pobierane z kotłowni to potrzeba je doprowadzić kratką nawiewną,

    a tak na marginesie wszystkie kotły kondensacyjne mają możliwość poboru powietrza do spalania z pomieszczenia, zależy to tylko od przyjętego sposobu odprowadzania spalin,

Strona 10 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony