dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 151 z 330
Pokaż wyniki od 3.001 do 3.020 z 6591
  1. #3001
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    A co się z nim działo? Pytam z ciekawości.
    Znajomi mają i nie słyszałem by narzekali.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  2. #3002
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    na dzień dobry poszedł zawór trójdrogowy zaraz po gwarancji,
    a do tego trzeba było wymienić płytę główną,
    koszt całości dla mnie jako instalatora (hurtowe ceny części) 1050 zł,
    wymiany nie liczę,
    a teraz jak pracuje z minimalną modulacją to skrzypi jak nienaoliwione drzwi,
    i nie ma na to mocnych,
    pogodziłem się z tym już i teraz czeka na wymianę na MCR

  3. #3003

    Domyślnie

    polecam ecocompacta vailanta chyba jeden z lepszych kotłów na rynku no i serwis jest

  4. #3004

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukep3 Zobacz post
    polecam ecocompacta vailanta chyba jeden z lepszych kotłów na rynku no i serwis jest
    A jaki jest najlepszy ?

  5. #3005
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    zawsze Twój

  6. #3006

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950 Zobacz post
    zawsze Twój
    Aktualnie mam Immergas Zeus Victrix. Od ponad 5 lat.

    Ale do nowobudowanego domu wstępnie wybrałem:
    - Junkers Cerapur Comfort ZSBR16 (+ zasobnik)
    - De Dietrich Innovens MCA 15 (+ zasobnik)
    lub
    - Immergas Victrix Zeus Superior kW

    Kierowałem się:
    - zapotrzebowaniem na moc (z obliczeń 10.8 kW + 30%)
    - dobre parametry typu modulacja mocy, pompa elektroniczna, sterowanie
    - wymiarami (mam niezbyt duża miejsca - kocioł i cała maszyneria mam być zainstalowana w łazience, we wnęce o szerokości 125 cm)
    - w przypadku Immergas - zaufaniem popartym dotychczasowym doświadczeniem i dobrą gwarancją

    Początkowo szukałem tzw. lodówki, ale one mają duże wymagania dotyczące miejsca (z tyłu i z boku)

  7. #3007
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    a jaką masz głębokość wnęki?

  8. #3008

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950 Zobacz post
    a jaką masz głębokość wnęki?
    Wnęka nie została jeszcze utworzona, ale chciałbym, by była jak najpłytsza.
    Najlepiej do 55 cm
    Ostatnio edytowane przez gp69 ; 22-02-2011 o 14:16

  9. #3009
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    szkoda bo mam w bardzo dobrej cenie MCA 15 z zasobnikiem 200 l.
    TUTAJ
    a on potrzebuje wnęki co najmniej 72 cm

  10. #3010

    Domyślnie

    a jaki polecisz kocioł kondensacyjny?

  11. #3011
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    oczywiście De Dietricha,

  12. #3012

    Domyślnie

    dlaczego i jaki model polecasz do domu 145m2 70%podłogówka 30% kaloryfery

  13. #3013
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    dlaczego De Dietrich,
    już to parę razy pisałem,
    ale jeszcze napiszę,
    bo pracuję z nim i polecam od lat,
    bo jest na naszym rynku od teraz już 12 lat, sprzedając kotły dużej mocy, a od lat 5 stara się stać czołowym producentem kotłów małej mocy i wychodzi mu to,
    bo jego produkty to absolutnie światowa czołówka,
    bo ma rewelacyjny stosunek jakości do ceny,
    bo mnie jeszcze nie zawiódł, ale zdaję sobie sprawę z tego, że jakiś produkt jednostkowo może się okazać felerny, ale nie są to buble,
    i na koniec tej wyliczanki, którą mógłbym jeszcze wyliczać ale musiałbym się bardziej sprężyć,

    co dla Ciebie?
    to zależy, jak będziesz sterował podłogówką,
    czy zaworem termostatycznym z siłownikiem sterowanym z automatyki kotła,
    czy też układ równolegle pracujący z grzejnikami, pracujący z zaworem termostatycznym
    i ile kasy chcesz wydać,

  14. #3014

    Domyślnie

    sorry alenie do końca zgodzę się z Tobą co do Dietricha. Kiedyś mieli super kotły ale seria MCR moim zdaniem im nie wypaliła. Nawet ludzie pracujący w Dietrichu wolą Innovensa bo to stara dobra konstrukcja. Auomtyka VS5500 do tego pieca to totalne nieporozumienie dla przeciętnego użytkownika. Trafiły mi sę przypadki że kocioł przy pierwszym podłączeniu zaczyna przeciekać a producent przysyła serwis zamiast wymienić cały piec i nie robić lipy - sorry, ale nie tak się dba o wizerunek marki.

    Jeślimiabym brać dla siebie Dietricha to tylko inovensa.
    Co do Brotje to na ok 110 pieców zamontowanych w ciągu ostatnich 3-4 lat nigdy mi sie nie trafiła żadna naprawa WBSa czy WBK a kotły te chodzą ciszej od MCRa. Trafił się wspomniany zawór trójdrogowy w modelu Energy oraz płyta główna uszkodzona na skutek uerzenia pioruna i przepięcia w sieci.

    Także jeśli Dietrich to lepiej dopłacić i brać Innovensa

  15. #3015

    Domyślnie

    Witam ciepło wszystkich na forum , jestem nowy i mam pytanie. Chciałbym ogrzać dwa pomieszczenia każde po 100 m2 i wysokości 4,2m budynek zabytkowy mury 1,5m szerokości ,myślałem o dwóch nagrzewnicach wodnych 18kw po jednej na salę zasilanych jednym kotłem gazowym bądź elektrycznym ok 24kw . Proszę o opinię lub poradę czy to ma racje bytu i co lepiej .ps grzanie ma się odbywać tylko w ciągu ok 8 godz i temp , ok 19,20 stC. Pozdrawiam serdecznie.

  16. #3016
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aaarturr

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam, czy cena 6400 zł za zestaw : Ariston PREMIUM Green 24 tj kocioł kondensat 24 kw + zbiornik 120 l+ zestaw przyłączeniowy+clima menager+czujka zewnętrzna jest godna uwagi??? czy cena jest adekwatna do jakości tego sprzętu??? Bardzo proszę o odpowiedz, ponieważ jestem laikiem jeśli chodzi o te sprawy, a czytając kompetentne wypowiedzi niektórych forumowiczów to widzę, że wiedzą o czym piszą...
    Z góry bardzo dziękuję, pozdrawiam

    P.S. Domek ok 120 m2 + 4 osobowa rodzinka, kaloryfery aluminiowe + trochę podłogówki...
    Ostatnio edytowane przez aaarturr ; 23-02-2011 o 09:28

  17. #3017

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artis0 Zobacz post
    Nawet ludzie pracujący w Dietrichu wolą Innovensa bo to stara dobra konstrukcja. Auomtyka VS5500 do tego pieca to totalne nieporozumienie dla przeciętnego użytkownika. Trafiły mi sę przypadki że kocioł przy pierwszym podłączeniu zaczyna przeciekać a producent przysyła serwis zamiast wymienić cały piec i nie robić lipy - sorry, ale nie tak się dba o wizerunek marki.
    Jeślimiabym brać dla siebie Dietricha to tylko inovensa.
    dlatego ja mam eurostera do DD MCR - zero problemow ze sterowaniem, pogodowka wpieta do kotla
    przeciek przy uruchomieniu??czego przeciek moze oring lub cos w tym stylu
    zapewne innovens jest lepszy od MCR ale kosztuje prawie 2x tylewiec wybacz, wole MCR a roznica w cenie przeznaczyc na przeglady/serwis lub nowy kociol jesli beda problemy
    mamy MCR-a od listopada 2010 - poki co zero problemow, spalanie niziutkie, zakupiony za 3600zl + galmet qwadro 120l za 1000 zl

    Cytat Napisał Artis0 Zobacz post
    Co do Brotje to na ok 110 pieców zamontowanych w ciągu ostatnich 3-4 lat nigdy mi sie nie trafiła żadna naprawa WBSa czy WBK a kotły te chodzą ciszej od MCRa. Trafił się wspomniany zawór trójdrogowy w modelu Energy oraz płyta główna uszkodzona na skutek uerzenia pioruna i przepięcia w sieci.
    Także jeśli Dietrich to lepiej dopłacić i brać Innovensa
    a co to 3-4 lata? przy poprawnym serwisie i przegladach bez wad fabrycznych to nic dla kotla gazowego
    nie slyszalem Broetje ale w porownaniu do vaillanta, badz np naszej 38db zmywarki MCR jest wyraznie cichszy - jedynie przy grzaniu CWU go slychac przez ok 20-30 s - pozniej moduluje w dol i jest cisza

    czy warto doplacac wnet 2 tyle do innovensa?dla zwyklego kowalskiego uwazam ze nie
    Ostatnio edytowane przez face ; 23-02-2011 o 09:44

  18. #3018
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artis0 Zobacz post
    sorry alenie do końca zgodzę się z Tobą co do Dietricha. Kiedyś mieli super kotły ale seria MCR moim zdaniem im nie wypaliła. Nawet ludzie pracujący w Dietrichu wolą Innovensa bo to stara dobra konstrukcja.

    Innovens to nie ta półka cenowa

    Auomtyka VS5500 do tego pieca to totalne nieporozumienie dla przeciętnego użytkownika. Trafiły mi sę przypadki że kocioł przy pierwszym podłączeniu zaczyna przeciekać a producent przysyła serwis zamiast wymienić cały piec i nie robić lipy - sorry, ale nie tak się dba o wizerunek marki.

    jest to dla mnie niezrozumiałe, jakbyś napisał, że z kotła leje się woda przy montażu, to zrozumiem,
    bo każdy kocioł, bez wyjątku, przed wyjściem z fabryki przechodzi próbę ciśnieniową,
    dlatego ma prawo z niego wylewać się woda przy przechylaniu,


    Jeślimiabym brać dla siebie Dietricha to tylko inovensa.
    Co do Brotje to na ok 110 pieców zamontowanych w ciągu ostatnich 3-4 lat nigdy mi sie nie trafiła żadna naprawa WBSa czy WBK a kotły te chodzą ciszej od MCRa. Trafił się wspomniany zawór trójdrogowy w modelu Energy oraz płyta główna uszkodzona na skutek uerzenia pioruna i przepięcia w sieci.

    Także jeśli Dietrich to lepiej dopłacić i brać Innovensa
    nie kop mnie tak gwałtownie,

    spuść z tej ilości kotłów bo masz z czego,

    z tego co piszesz, to przeciętnie co 10 dni instalujesz kocioł marki Boetje,

    nie bądź wiśnia i napisz w której części kraju te kotły mają takie wzięcie,
    co na to inni producenci, skoro mają takiego groźnego konkurenta?

    który tak prawdę mówiąc ma swój kawałek tortu,
    ale do potentatów nie należy,

    co do MCR, poszukaj jak wielu jest zadowolonych jego użytkowników,
    ja zaś należę, do bardzo niezadowolonego użytkownika Broetje WBS 22,
    i dlatego polecam to co się sprawdza a nie to co u mnie funkcjonuje źle,

  19. #3019

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950 Zobacz post
    dlaczego De Dietrich,
    już to parę razy pisałem,
    ale jeszcze napiszę,
    bo pracuję z nim i polecam od lat,
    bo jest na naszym rynku od teraz już 12 lat, sprzedając kotły dużej mocy, a od lat 5 stara się stać czołowym producentem kotłów małej mocy i wychodzi mu to,
    bo jego produkty to absolutnie światowa czołówka,
    bo ma rewelacyjny stosunek jakości do ceny,
    bo mnie jeszcze nie zawiódł, ale zdaję sobie sprawę z tego, że jakiś produkt jednostkowo może się okazać felerny, ale nie są to buble,
    i na koniec tej wyliczanki, którą mógłbym jeszcze wyliczać ale musiałbym się bardziej sprężyć,

    co dla Ciebie?
    to zależy, jak będziesz sterował podłogówką,
    czy zaworem termostatycznym z siłownikiem sterowanym z automatyki kotła,
    czy też układ równolegle pracujący z grzejnikami, pracujący z zaworem termostatycznym
    i ile kasy chcesz wydać,
    to ja mam w takim razie inne pytanie i proszę się ustosunkować, tak ja pisałem podłogówka w 70% 30% kaloryfery dom 145m2 rekuperator, kominek z płaszczem wodnym , chciałbym żeby kocioł był z automatyką pogodową i żeby jak najmniej ingerować w sterownik oczywiście powiedzcie jak to najlepiej połączyć mile widziane rysunki i rozwiązania co do pieniędzy to czxy jest sens kupować za 10-20 tyś czy może lepiej tańszy i w zupełności to wystarczy.

  20. #3020
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    nie odpowiedziałeś na pytanie jak będzie sterowana podłogówka,
    a od tego zależy to co Ci polecę,

    to jak, zawór trójdrogowy z siłownikiem sterowany automatyką kotła,
    czy też, układ ogrzewania podłogowego pracujący równolegle z centralnym ogrzewaniem na zaworze termostatycznym,
    to drugie rozwiązanie jest nie tylko wg mnie gorsze
    ale jest często stosowane, bo instalatorowi wygodnie jest zrobić podłogówkę wg schematu, "Panie damy rurę co 15 cm i będzie dobrze, jak panu będzie za zimno to podniesie Pan sobie temperaturę na kotle lub obniży jak będzie za gorąco",
    do pierwszego trzeba mieć wyliczoną podłogówkę,

    określ się

Strona 151 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony