dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 157 z 330
Pokaż wyniki od 3.121 do 3.140 z 6591
  1. #3121
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ewerolka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    166
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziękuję za Wasze podpowiedzi. Rozglądam się cały czas i mam też inne, rozsądniejsze cenowo oferty. Mniej więcej za to samo Immergas chce w sumie około 30tys. Proponują VICTRIX 24 kW ECO PLUS 120. W ich ofercie martwi mnie mały zasobnik - tylko 120l. Twierdzą, że spokojnie wystarczy dla 4 osobowej rodziny, a cały zestaw jest tak wydajny, że spokojnie napełnię dużą wannę i nie będę się musiała martwić, że braknie na prysznic w drugiej łazience Czy ktoś ma taki zestaw i może się wypowiedzieć? Inny instalator mający w swojej ofercie wiele marek, poleca mi piec Buderus. Co sądzicie ich piecach? Ci w przeciwieństwie do Immergas twierdzą, że dla nas najlepszy będzie duży zasobnik, minimum 200l. Dodam, że wcześniej Viessmann oferował 150l A Wy co o tym sądzicie? W domu będą mieszkać 4 dorosłe osoby, planujemy dużą wannę i prysznic z masażem.

  2. #3122

    Domyślnie

    150l powinno spokojnie wystarczyc, 200l to juz raczej przesada, chyba ze wanna to istny basen. Buderus GB 162 przebija wszystkie wymienione tutaj vallianty, junkersy, dietrichy a rowniez i viessmany. Najnowsza konstrukcja wymiennika nie wymaga nawet przeglodow gwarancyjnych i czyszczenia komory raz w roku. U nas w firmie chodzi ten piec juz 3 sezon i nawet nie byl dotykany...

  3. #3123
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artis0 Zobacz post
    150l powinno spokojnie wystarczyc, 200l to juz raczej przesada, chyba ze wanna to istny basen. Buderus GB 162 przebija wszystkie wymienione tutaj vallianty, junkersy, dietrichy a rowniez i viessmany. Najnowsza konstrukcja wymiennika nie wymaga nawet przeglodow gwarancyjnych i czyszczenia komory raz w roku. U nas w firmie chodzi ten piec juz 3 sezon i nawet nie byl dotykany...
    i tak się tworzy mity,
    wystarczy wejść na stronę Buderusa i De Dietricha, żeby się przekonać o różnicach na korzyść tego drugiego,
    a przeglądy gwarancyjne należy robić,

    niestety

  4. #3124
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    1950 można nie robić przeglądów i wtedy sprzedaż wzrasta i awaryjność a koszty napraw zazwyczaj we wszystkich branżach są wyższe niż serwisowanie. pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  5. #3125

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950 Zobacz post
    i tak się tworzy mity,
    wystarczy wejść na stronę Buderusa i De Dietricha, żeby się przekonać o różnicach na korzyść tego drugiego,
    a przeglądy gwarancyjne należy robić,

    niestety

    Kolego Szanowny porozmawiaj sobie najpierw ze swoim przedstawicielem handlowym ze strony Buderusa a pozniej mi wytykaj. Nie wiem też o jakich korzysciach przemawiajacych za Dietrichem mowisz - chyba o tym ze probujesz wepchnac go wielu forumowiczom bo masz na tym korzysc finansową. Ja nikomu nic na tym forum nie sprzedaje i podchodze do tych spraw bardziej obiektywnie. Napisalem kiedys ze Innovens jest dobra konstrukcja, natomiast zachwalany przez Ciebie MCR to budzetowa konstrukcja ze slabym wymiennikiem, lubiacym sie szybko zapychac. Wiem ze Ciebie moze to mniej insteresowac, bo lapiesz klienta z forum, wysylasz piec w Polskę i już tak mocno nie musi Cie to intersować, ale proszę nie zachwycaj się tak tym MCRem bo samo sterowanie i programowanie VS5500 to totalna kicha. Skoro ludzie pracujacy w De Dietrichu wolą dozbierać te parę złotych i kupić innovensa to też coś musi na rzeczy być.

  6. #3126
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    widzisz akurat MCR to nie ta półka cenowa i nie ten poziom co GB 112, dlatego nie porównywałem MCR i GB,
    porównywałem Innovensa i GB to mniej więcej ta półka cenowa,
    i ten Twój kocioł z tego co się czyta na stronach Buderusa, na pewno nie jest lepszy od Innovensa,
    producenci mają to do siebie, że starają się w swoich materiałach napisać co to za cudo ten ich produkt,
    i nie mając większej wiedzy i możliwości porównania, klient bierze to wszystko za dobrą monetę i chwali produkt pod niebiosy,
    Buderus wychwala swoje kotły GB o mocy 100 kW, że to nowa jakość taka moc z wisielca,
    De Dietrich MCA ma moce do 115 kW i to nie jest aż takie cudo,
    poprzednik MC też miał moce 115 kW,
    wymiennik i sprawność do 110% standard,
    automatyka też standard,
    ale o tym trzeba widzieć,

    co do MCR, nigdy nie ukrywałem, z resztą jest mój wątek w Ogłoszeniach drobnych, w których wiadomo, że sprzedaję w bardzo dobrych cenach kotły De Dietricha,
    i nikt mi nie może zarzucić, że staram się tylko sprzedać, za wszelką cenę,
    zawsze staram się dowiedzieć więcej i doradzić,
    wybór zostawiam moim klientom,
    ale wróćmy do MCR, nigdy nie mówiłem, że jest to najlepszy produkt i inne są be,
    zawsze pisałem i to można sprawdzić, że jest to przyzwoity kocioł w swojej grupie cenowej,
    i jak dla mnie ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny,
    co do wymiennika, oczywiście chodzi o kocioł dwufunkcyjny,
    każdy wymiennik niezależnie od producenta zapcha się bardzo szybko gdy woda ma nieodpowiednią jakość,
    to pracuje w wysokich temperaturach i w przypadku gdy woda jest twarda, zawsze i wszędzie wytrąci się kamień kotłowy który zatka wymiennik choćby był ze złota,
    ale o tym też trzeba wiedzieć,

    a swoją drogą, dziękuję za bezpłatną reklamę

  7. #3127

    Domyślnie

    No GB112 to wlasciwie juz wycofano z produkcji. Mozna kupic jeszcze ostatnie sztuki. Odpowiednikiem MCRa bedzie nowosc buderusa GB072. Wymiennik moze nie jakis kosmos ale sterowanie EMS - o niebo praktyczniejsze i wygodniejsze niz VS5500. Ma tez mozliwosc podpiecia dodatkowego obiegu co czyni go dobra alternatywa w klasie cenowej MCRa. Jak w praktyce sprawdzi sie ten kociol jeszcze nie wiem.

    Co do twardosci wody, to zdaje sobie sprawe doskonale o czym piszczesz ale jak widac "patent" buderusa na pokrycie wymiennika polimerami jakos sie sprawdza i nie ma potrzeby ich rozkrecania i czyszczenia. Przynajmniej jak rozmawialem z goscmi z buderusa to jeszcze im sie nie trafil przypadek w naszym regionie aby wymiennik trzeba bylo czyscic.

    Junkers wlasnie zaczyna stosowac te wymienniki w kotlach wiekszej mocy - bodajze 65 lub 80KW - przynajmniej takie modele wystawiali na targach we Frankfurcie ostatnio. Mnijeszych pewnie jeszcze nie wypuszcza bo bylaby to konkurencja wewnatrz grupy.

    Innovens spoko kociol ale tez juz pare latek na karku ma. Zastanawialismy sie nad nim do naszego biura ale w koncu postawilismy na GB162. Nie mowie ze innovens to kiepska konstrukcjia ale koszty zużycia gazu, bezawaryjność i szerokie możliwości konfiguracji potwierdzaja ze byla to dobra decyzja

  8. #3128
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Innovens MCA był wprowadzony na rynek w ubiegłym roku
    w tamtym roku wycofano z produkcji Inovensa MC, który był rewelacyjnym kotłem,
    MCA jest ulepszone

  9. #3129
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar dariuszko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-300
    Dzielnica
    Ujejsce
    Posty
    10

    Domyślnie Buderus GB162 vs Viessmann Vitodens 300-W

    Cześć,


    Proszę o wsparcie forumowiczów. Planuję piec kondensacyjny oraz powietrzną pompę ciepła do CWU. Mam dylemat przy wyborze, który ograniczyłem do opcji Buderusa GB162 25KW (z buderusowską pompą ciepła) lub Vieśka Vitodens 300-W 26KW (z Viessmannowską pompą ciepła).
    Zależy mi na:
    1) ekonomicznym (czytaj jak najtańszym w eksploatacji) użytkowaniu c.o. (piwnica 7 grzejników ściennych / parter 3 grzejniki kanałowe, drabinka w łazience i 100 m podłogówki / piętro 100 m podłogówki i dwie drabinki w łazienkach),
    2) tanim/efektywnym w eksploatacji użytkowaniu pompy ciepła (z cyrkulacją), oczywiście z podpięciem do pompy pieca kondensacyjnego w przypadku konieczności szybkiego dogrzania wody,
    3) dobrym/nieuciążliwym sterowaniu całością (chciejstwo moje domaga się sterowania drogą internetową spoza domu - być może ktoś z Was wyleczy mnie z tego, jeżeli ma stosowne argumenty ku temu - a pozostanę wówczas przy komunikacji GSM spoza domu).

    Proszę poradźcie co wybrać - pomińmy kwestię ceny zakupu; interesują mnie techniczne aspekty i faktyczne użytkowanie. Czy ktoś ma zweryfikowaną pracę pod kątem oszczędności przy obu tych piecach / pompach. Jak zachowuje się całość sprzętu/całościowo kotłownia danego producenta. W skrócie najistotniejsze za i przeciw dla późniejszej eksploatacji.

    Chociaż nie jestem zwolennikiem mieszania w sprzętach różnych producentów, to czasami przewija mi się taka myśl - kocioł Buderusa i pompa Vieśka - tylko czy można / warto / będzie to prawidłowo pracować / czy serwis jednego i drugiego producenta nie będzie ewentualnie zwalał winy na konkurencję gdyby coś zaszwankowało?)

    Mam nadzieję, że pobudzę Was do dyskusji nad teoretycznie (praktycznie?) piecami z top-półki.
    Z góry dzięki za odpowiedzi.

  10. #3130
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    trankoo

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam

    Potrzebuję pomocy w dobraniu odpowiedniego kotła kondensacyjnego jednofunkcyjnego z podłączeniem do zasobnika "HEWALEX PODGRZEWACZ Z POMPĄ CIEPŁA PWPC3,8 2W300".
    Parametry domu:
    Poddasze 90m2 po podłodze, dach ocieplony wełną 35cm, 6 okien dachowych fakro standardowych.
    Parter 120m2, wysokość 2,75m i dodatkowo garaż w bryle domu 35m2.
    Całość ocieplona 16cm styropianu, okna 3-szybowe 0,9 (na parterze)
    W domu dodatkowo jest rekuperator i GWC. Podłogi na parterze ocieplone 12cm styropianu(2x6) na piętrze 6cm(nad częścią garażu jest łazienka i jest ocieplony strop od spodu 10cm styropianu).
    Na całości domu (oprócz garażu - 2 grzejniki aluminiowe po 10 żeberek) jest ogrzewanie podłogowe.
    Przewidziany jest również kominek (choć głównie do celów rekraacyjnych)
    Z góry dziękuje za porady
    Sławek
    Ostatnio edytowane przez trankoo ; 21-04-2011 o 08:45

  11. #3131

    Domyślnie

    Witam
    pytanie laika: czy istnieją takie kotły gazowe, które mogą albo grzać zasobnik albo działać jako podgrzewacz przepływowy?
    te dwu funkcyjne z "ciepłym startem" to tak trochę to o co mi chodzi, ale małe pojemności....

    uściślając pytanie (po dniach paru): to by musiał być jakiś kocioł 2F turbo, z zasobnikiem warstwowym z możliwością wyłączenia owego zasobnika....

    i jeszcze nurtuje mnie straszliwie: czy będzie i jak znacząca różnica w energooszczędności takiego kotła, gdyby został umieszczony:
    A -w łazience (temperatura wysoka, ewentualne straty energii z kotła grzeją łazienkę)
    B - w nieogrzewanej piwnicy
    (przyjmując, że wszędzie spełnione są wymagania wentylacji i kubatury)

    ? pomoże ktoś?
    Ostatnio edytowane przez marchew ; 29-04-2011 o 22:28 Powód: uzupelnienie pytania

  12. #3132
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    smrn

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    po pierwsze Wesołych Świąt
    a po drugie...
    jestem nowy na forum i kompletnie nie znam się na ogrzewaniu.
    W najbliższym czasie muszę kupić piec gazowy oraz grzejniki do domu (pół bliźniaka)
    powierzchnia podłóg: 85m2 (parter + poddasze ze skosami), powierzchnia użytkowa 65m2, dom nowy dobrze ocieplony.
    W wiatrołapie (2,7m2) oraz łazience (6,6m2) na poddaszu ogrzewanie podłogowe.
    Zgodnie z projektem muszę kupić następujące grzejniki:
    - CV11-500 0,4m x 0,5m
    - CV11-300 0,4m x 0,3m
    - CV11-600 0,7m x 0,6m
    - CV11-600 0,8m x 0,6m
    - CV11-600 0,8m x 0,6m
    - SAN07-400 0,4m x 0,71m
    - CV11-600 0,9m x 0,6m
    - CV11-600 1,0m x 0,6m

    Proszę o informację jakiej firmy grzejniki są godne polecenia?

    Przez pewien czas ogrzewanie będzie z Gaspolu, w przyszłości ma być podłączony gaz ziemny.
    Proszę o informację jaki piec gazowy będzie odpowiedni do ogrzania domu oraz cwu.

    Zaproponowano mi Piec De Deitrich WHE, wkład plus grzejniki, głowice, programator - około 7500 z montażem.
    Wydaje mi się to trochę za dużo za ten piec.

    Chciałbym aby można było podłączyć do niego czujnik temperatury wewnętrznej i/lub zewnętrznej (najlepiej radiowy, ale jeżeli koszt radiowego dużo wyższy niż na kablu wybiorę tańszy) oraz ustawić harmonogram grzania.

    Czy jeżeli na początku trochę więcej zapłacę za piec to w przyszłości rachunki będą niższe?

    Jeżeli potrzebne są jakieś inne dane to chętnie podam.

    Dziękuję za pomoc i pozdrawiam,

    Tomasz

  13. #3133

    Domyślnie

    Też mam tę zagwozdkę. Co wybrałeś? Może ktoś już użytkuje któryś z tych kotłów?

  14. #3134

    Domyślnie

    Witam wszystkich, to mój debiut na forum, więc proszę o wyrozumiałość

    W najbliższym czasie kupuje dom od developera -projekt dom na 102, domek parterowy o powierzchni 105,7 m2+garaż nieogrzewany 17,6m2
    http://projekty.muratordom.pl/projek...&y=14&nr=0
    w związku z tym czeka mnie wybór pieca - w budynku będzie gaz ziemny.
    Po przeczytaniu wątku o piecach skłaniam się do pieca kondensacyjnego firmy vaillant, jednofunkcyjnego z zasobnikiem do 150 l, zastanawiam się nad mocą. Nie mam danych ile przewiduje się na ten budynek, certyfikat energetyczny dostane już po odebraniu budynku i jego zakupie.
    Planuje ogrzewanie podłogowe w łazienkach,przedpokoju, wiatrołapie, kuchni i salonie oraz kominek z płaszczem wodnym.
    Prosze o wszelkie sugestie, rady, na jakie modele, firmy inne niż vaillant zwrócić uwagę.
    Hydraulik współpracujący z developerem ma w najbliższym czasie przedstawić mi swoją ofertę.
    Z góry dziękuje!

  15. #3135
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Wybierz Viessmann'a, nie będziasz miał dylematów
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

  16. #3136

    Domyślnie

    A którego Viessmanna? Z tego co na ich stronie, to nie mają modelu porównywalnego do tych dwóch z tytułu wątku.
    Ostatnio edytowane przez marchew ; 02-05-2011 o 17:35

  17. #3137
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Nie maja, bo teraz sie stawia na kondensaty, jak np. witodens 222 z zasobnikiem 46 l.
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

  18. #3138

    Domyślnie

    Stawia się też na pompy ciepła i solary ..... - w moich warunkach będzie to kocioł niekondensacyjny. Dlatego chętnie posłuchałabym opinii użytkowników powyższych kotłów.

  19. #3139
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BBT

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-388
    Posty
    8

    Cool Kocioł Wolf

    Witaj, polecam kocioł Wolf, myślę że warto, urządzenie ma inną komorę spalanie, myślę że można także wybrać Buderusa GB 162, to naprawdę mercedes na rynku, ja polecam jak coś to napisz maila to pomogę więcej [email protected]

  20. #3140
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BBT

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-388
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witaj Viessmann to dobra opcja ale za te pieniądze wolę wybrać kocioł Buderus GB162 w cenie podobnej ale z lepszymi parametrami, parametry pracy jak Vitocrossal Viessmann'a a cena super jak na tą jakość sprawność 110,5% i wymiennik pokryty polimerami. Jak chcesz więcej to napisz do mnie maila [email protected] to Ci pomogę.

Strona 157 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony