dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 9
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 177
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie Karii - komentarze-dobre rady-krytyka

    Udało się założyć dziennik i komentarze, nawet zdjęcia się pokazują Może jeszcze dam radę zrobić podpis z linkami Uff trudne to

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar meg60
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    4.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    839

    Domyślnie

    Udało ci się !!!!!!
    Jestem pierwsza, więc WITAJ !!!!
    Bardzo ciekawy dom - oryginalny. Nikt chyba, na forum, takiego nie buduje, więc tym bardziej zapowiada się ciekawie. Trzymam kciuki , będę podglądać i poczytywać!

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Witam tych co spać nie mogą
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafek11
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    174

    Domyślnie

    Witam.
    Prawdopodobnie też będę budował na płycie, dlatego spodziewaj się z mojej strony wielu upierdliwych pytań. Życze powodzenia z robolkami.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Budowanie na płycie może być bardzo szybkie jak ma się cały materiał na budowie lub zamówiony. Dużym plusem jest jak nie trzeba wymieniać gruntu pod płytą, wtedy koparka to tylko parę godzin, kolejny dzień to zagęszczanie piachu i układanie styropianu. Dzień tzeci to układanie zbrojenia. Na czwarty dzień można już wylewać. Płyta po trzech dniach już jest twarda i można robić dalej. Jeden dzień należy jeszcze przezanaczyć na ułożenie opaski ze styropianu wokół budynku ale to juz termin dowolny
    pozdrawiam adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Sie wziąłeś do roboty Podoba mi się tempo, mam nadzieję że u mnie tez tak będzie. Tak trzymaj!
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oresund
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Kod pocztowy
    53-000
    Posty
    553

    Domyślnie folia

    Cytat Napisał Serwis24
    8. ??? folia w płycie czy pod płytą ? za cholerę nie rozumiem w jakim celu ona ma tam być. Dałem folię na styropianie a pod płytą, chyba tylko po to żeby beton się lepiej ślizgał jest wywinięta na zewnątrz i czeka na jakiś pomysł co z tym dalej. Folia ta chyba jest średnio potrzebna, ale mówią, że się daje więc dałem. Tak samo jak dałem folię pod mury, kolejny absurd chyba skoro beton już jest na folii ?? może ktoś mnie oświeci ?
    Żeby nie ciągnęło wilgoci,
    zawsze lepiej mieć suchy dom ...

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Tylko skąd ta wilgoć. Wszędzie piasek, jakaś słaba woda na 3,5 metra poniżej poziomu gruntu ? no chyba że w 2012 będzie wyżej
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie Re: folia

    Cytat Napisał oresund
    Cytat Napisał Serwis24
    8. ??? folia w płycie czy pod płytą ? za cholerę nie rozumiem w jakim celu ona ma tam być. Dałem folię na styropianie a pod płytą, chyba tylko po to żeby beton się lepiej ślizgał jest wywinięta na zewnątrz i czeka na jakiś pomysł co z tym dalej. Folia ta chyba jest średnio potrzebna, ale mówią, że się daje więc dałem. Tak samo jak dałem folię pod mury, kolejny absurd chyba skoro beton już jest na folii ?? może ktoś mnie oświeci ?
    Żeby nie ciągnęło wilgoci,
    zawsze lepiej mieć suchy dom ...
    W tym wypadku jest akurat odwrotnie.W pomieszczeniach przez cały rok będzie wyższa temperatura niż pod płytą. Przy normalnej wilgotności powietrza (40-60%) w pomieszczeniach para wodna z pomieszczeń będzie przechodziła w stronę gruntu.
    To co zrobił Serwis24 jeszcze ma sens, bo zabezpiecza styropian przed wilgocią technologiczną z betonu, chociaż w tej sytuacji wilgoć ta ma ujście tylko w jedną stronę - do góry.
    Umieszczenie folii pod styropianem byłoby błędem, ponieważ ewentualna woda, która mogłaby zgromadzić się w styropianie nie miała by ujścia i z pewnością gromadziłaby się nad tą folią.
    Jeżeli styropian leży na suchym piasku, to z folii można z zrezygnować.

    Gratuluję szybkiego tempa budowy .

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Henok dziękuję za wyjaśnienia. O tej wilgoci od góry nie pomyślałem. Czyli jednak dobrze, że folia jest pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis24
    Henok dziękuję za wyjaśnienia. O tej wilgoci od góry nie pomyślałem. Czyli jednak dobrze, że folia jest pozdr adam
    Nie przeszkadza ona specjalnie pod warunkiem, że nie chcesz zamieszkać w maju .
    Zastosowanie tej folii powoduje, że cała płyta fundamentowa może oddawać wilgoć tylko do góry. Jeżeli na płycie wylejesz warstwę pod podłogówkę, to będziesz miał 20-30cm płyty do "odparowania". Dopiero po pozbyciu się wilgoci technologicznej możesz bezpiecznie kłaść posadzki.
    Lepszym rozwiązaniem byłoby położenie folii na płycie fundamentowej, ale teraz to już i tak "musztarda po obiedzie" . Teraz kładzenie tam folii nic już nie da.

  12. #12

    Domyślnie

    Witajcie !

    Gratuluje pomysłu i tempa budowy .
    Mam nadzieje, że będzie to dziennik techniczny, a nie plotkarski.
    Domek jest co najmniej ciekawy.

    Czy mógłbyś załączyć rzuty ? Jakoś nie mogę do końca zorientować się co do rozkładu pomieszczeń.

    Pozdrawiam
    Serdecznie Pozdrawiam

    Krzysztof5426

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafek11
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    174

    Domyślnie

    [quote="HenoK"]
    Cytat Napisał Serwis24
    Lepszym rozwiązaniem byłoby położenie folii na płycie fundamentowej, ale teraz to już i tak "musztarda po obiedzie" . Teraz kładzenie tam folii nic już nie da.
    No tak, ale jak tą folię ochronić przed zniszczeniem. Prawdopodobnie po paru dniach murowania zostaną z niej same resztki. Czyli pytanie jest w mocy. Po co ta folia?

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    Witam! Widzę, że przygotowałeś się na 5-tkę z tematu "płyta fundamentowa". Czy mógłbyś powiedzieć gdzie zdecydowanie nie można położyć płyty/ chodzi mi o grunty-co odpada zdecydowanie/ Dzięki serdeczne i z pewnością mam Cię w ulubionych.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Rafek, folię na plycie można położyć dopiero przed właściwym wylewaniem posadzki więc będzie cała

    Ziuta62 myślę, że zdecydowanie więcej jest miejsc gdzie płyta się sprawdzi niż tych gdzie jej dać nie można. Jakieś torfowiska odpadają bo tam ludzie stosują szklanki betonowe ale to już bardziej badanie gruntu wykaże co należy zrobić i jak. Na skarpach też pewnie łatwiej ławy i fundamenty stopniowe niż płytę. Jutro opiszę koszty wykonania tej płyty, gdzie warunki sprzyjały - czyli piasek. O czasie wykonania nie wspominam bo jeśli komus zależy na czasie to nie ma nic szybszego, pod warunkiem dogrania ekipy i zamawiania zbrojenia a nie kręcenia na miejscu. Dużo informacji w wątku o płycie fundamentowej, ale wątek rozległy więc czasami trudno coś znaleźć.
    Dla mnie dużym plusem płyty był czas wykonania, prostota, dobre ocieplenie i fakt, że po wylaniu nie bawię się dodatkowo w ocieplenia fundamentów, zasypywania, izolacje. Widziałem kilka posadzek które się zapadały albo fundamenty które grzały na zewnątrz i mam nadzieję, że uda mi się uniknąć takich sensacji.
    pozdrawiam adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedż Myślę, że na Podhalu raczej trudno o torfowiska, nie mniej jednak badania są konieczne.Z tymi spadkami mogą być problemy. Jeśl chodzi o wątek z płytą-śledzę, ale jak na mój babski rozum za duży natłok. A u Ciebie same konkrety. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    Serwis24, piekny dom....

    ...uklad dachu bardzo z holenderskim mi sie kojarzy...



    Piekny pomysl!!
    Powodzenia w budowie!!

    Maja

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie dach

    http://www.decra.icopal.pl/
    Przesyłam Ci link do blachodachówki. Widziałam wlele domów krytych tą gonto-podobną. Nie wyobrażam sobie dachówki na tych dachach. Jest plastyczna i nadaje się właśnie do krycia dachów jak w Twoim domku. Wiem, że jest to postrzegane jako prestiż-dachówka, ale zobacz ceny dobrej blachodachowki, gwarancje i poczytaj o firmach-ile lat prosperują na rynkach światowych. Myślę, że pokrycia dachowe to taki dziwny temat w Polsce/jak wiele innych/. Mam nadzieję,że wybierzesz to co najlepsze dla Twojego dachu w tym przypadku i nie zniszczysz tego projektu z powodu trendów itp, itd. Pozdrawiam i kibicuję.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Widziałem kilka starych domów gdzie była jednak dachówka na dachach łukowatych i dobrze to wyglądało. Gdyby miało być zgodnie z trendami to i projekt domu byłby inny a nie taki upierdliwy gdzie kilku cieśli/dekarzy już odpadło na etapie rozmów o więźbie. Udało mi się jednak znaleźć kilku takich którzy wolą jak jest pod górkę i myśle, że wszystko zagra.
    Podobno podobne domy są budowane na północy, Norwegia i inne zimne kraje. Nie byłem, nie widziałem ale nad czerwonymi drzwiami się zastanawiam
    Tan holenderski dach taki bardziej mansardowy jest więc i łatwiejszy w wykonaniu bo to proste płaszczyzny są. Ładny jest U nas też sie takie dachy spotyka ale królują dwuspadowe.


    pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Beauty
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    9.003
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Bardzo Ciekawy dom .Na pewno będę podglądać >Lubię takie wyzwania!!!Życzę powodzenia i solidnych wykonawców

Strona 1 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony