dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 158 z 330
Pokaż wyniki od 3.141 do 3.160 z 6591
  1. #3141
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BBT

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-388
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witaj, kocioł Viessmann to dobre rozwiązanie, cena z montażem nie jest wyórowana, ale jak mam coś zasugerować to polecam Buderusa GB162 naprawdę faje rozwiązanie o lepszych parametrach,a chyba tańsze jak chcesz to wejdź na www.bbt.com.pl lub napisz maila [email protected] to Ci poogę więcej. Polecam grzejniki innej firmy niż Viessmann, ponieważ wydaje mi się że Purmo lub Buderus są duże lepsze.

  2. #3142
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BBT

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-388
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witaj, Viessmann to dobre ale drogie rozwiązanie ale zastosowana w nim Lambda Pro Control jest doś skomplikowanym urządzeniem, może warto jak zastanowisz się nad Buderusem to także dobry produkt w dobrej cenie, zobacz Buderusa GB162 kocioł o wysokiej sprawności wydatek jak Vitocrossal Viessmanna ale za pół ceny, ja coś to poczytaj o tym jakbedziesz potrzebował pomocy to napisz do mnie to doradzę chętenie, zajmuje się techniką grzewczą od ładnych kilku lat www.bbt.com.pl

  3. #3143
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Michał LC

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    Forum śledzę od dłuższego czasu natomiast to mój pierwszy post.
    Gorąca prośba o pomoć przy doborze kotła.
    Dom wygląda następująca:
    Projekt Selene 2
    powierzchnia użytkowa: 137.80 m2 w tym poddasze 40 m2
    powierzchnia zabudowy: 153.98 m2
    wysokość budynku: 7.73 m
    kubatura: 514.00 m3
    Ocieplony 12 cm, poddasze wełna 20 + 10.

    Jaką moc pieca wybrać w tym przypadku?
    Moim faworytem jest zestaw De Dietrich MCR II + zasobnik 100 L.

    lub

    JUNKERS Cerapur Smart 14kW +zas.120L + regulator FW100

    Prosze o podpowiedź

    Z góry dziękuję i pozdrawiam,
    Michał

  4. #3144
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michał LC Zobacz post
    JUNKERS Cerapur Smart 14kW +zas.120L + regulator FW100
    Moim zdaniem co najmniej o 1/3-1/2 za duża moc.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  5. #3145
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Dariuszko kocioł gazowy i pompa ciepła to moim zdaniem rozwiązanie niezbyt szczęśliwe
    Marchew jedynie wymiennik płytowy i zasobnik warstwowy, nie spotkałem się z opcją wyłączenia zasobnika. Po co chcesz to robić ?
    Marynianka im mniejsza moc kotła znajdziesz tym lepiej.
    Michał LC wybór to już rzecz gustu są wątki o plusach i minusach obu tych urządzeń.
    pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  6. #3146
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Michał LC

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofLis2 Zobacz post
    Moim zdaniem co najmniej o 1/3-1/2 za duża moc.
    W takim razie jaka moc będzie optymalna? Mógłbym prosić o kilka konkretnych przykładów pieców.
    Musze podjąć szybko decyzję i pomoć w tym wypadku będzie nieoceniona.

    Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  7. #3147

    Domyślnie

    Dziekie adamuss. A kocioł powinien być wiszący czy stojący? Wiszący znalazłam vaillanta z moca 5,3÷12,9 kW. z wstepnych rozmów z hydraulikiem wynikało, że kocioł powinien być wiszacy z zasobnikiem ale nie wiem czy dobrze zrozumiałam.

  8. #3148

    Cool

    Witam, my zamówiliśmy właśnie piec gazowy Vaillant aquaplus VUI 282-7 zasobnikiem 20 litrów, w ogóle się nie znam na piecach, nasz umieścimy w garażu bo piwnice od roku nam zalewa :/ może ktoś użytkuje lub też zamierza mieć taki piec ??? Pozdrawiam.

  9. #3149
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Wiszący czy stojący ? brzmi dwuznacznie Jeśli kocioł wiszący z zasobnikiem to wszystko wpakowane w kocioł, w przypadku awarii zasobnika droga naprawa lub wymiana całego kotła. Z osobnym zasobnikiem łatwiej wymienić sam zasobnik lub kocioł po latach. Zazwyczaj wiszące kotły z zasobnikami są bardziej czasochłonne przy naprawach bo truno dostępne są. pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  10. #3150
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    CICHOWSKI

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    4

    Domyślnie

    Mam pytanie do RAPczyna lub 1950 - przeglądałem archiwum i widziałem wiele ciekawych odpowiedzi.
    Mam dom bez ogrzewania podłogowego o pow urz. 230 m2, będzie ocieplony wełną 15 cm + poroterm 25 cm, podłoga izolowana styropianem 20 cm (poza garazęm 10 cm), kotłownia osobna około 10 m2. Mam pytanie o wielkość pieca oraz czy kondensacyjny (jak nie ma podłogówki). Będzie dogrzewanie salonu kominkiem. Planowałem kocioł na ekogroszek (25 kw), ale rozważam kotłownię alternatywną na gaz. Zasobnik wody 150l lub 200l (2osoby + czasami 4 ). Dziękuję za podpowiedzi.

  11. #3151
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    docieplić, do co najmniej 20 cm, koszty żadne a oszczędności przez cały czas użytkowania domu,
    jeżeli gaz, to zawsze kondensat, na ten temat nie ma co dyskutować,
    poza sezonem grzewczym można ogrzewać wodę pompą ciepła, koszt już nawet od 3200 zł,
    ta pompa może też wspomagać ogrzewanie,

  12. #3152
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    CICHOWSKI

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950 Zobacz post
    docieplić, do co najmniej 20 cm, koszty żadne a oszczędności przez cały czas użytkowania domu,
    jeżeli gaz, to zawsze kondensat, na ten temat nie ma co dyskutować,
    poza sezonem grzewczym można ogrzewać wodę pompą ciepła, koszt już nawet od 3200 zł,
    ta pompa może też wspomagać ogrzewanie,
    Dzięki za odp. ale mało konkretne, jaka wielkość firma, a docieplać 20 cm wełną na zewnątrz nie będę

  13. #3153
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michał LC Zobacz post
    powierzchnia użytkowa: 137.80 m2 w tym poddasze 40 m2
    powierzchnia zabudowy: 153.98 m2
    wysokość budynku: 7.73 m
    kubatura: 514.00 m3
    Ocieplony 12 cm, poddasze wełna 20 + 10.

    Jaką moc pieca wybrać w tym przypadku?
    Moim faworytem jest zestaw De Dietrich MCR II + zasobnik 100 L.

    lub

    JUNKERS Cerapur Smart 14kW +zas.120L + regulator FW100
    Mam dom o bardzo podobnych parametrach (minimalnie mniejszy, minimalnie lepiej ocieplony), też jestem prawie zdecydowany na tego junkersa. Może i mógłby być jeszcze mniejszy, ale wybór porządnych kotłów o niższej mocy jest naprawdę ograniczony. A ten junkers cieszy się dobrą opinią, jest rozsądnie wyceniony i ma całkiem dużą rozpiętość modulacji (od 3,3 kW bodajże) - lepszzą niż De Dietrich. Poza tym jest bardzo popularny i bez problemu znajdziesz pomoc na forum Z podobnych kociołków ale już dużo droższych (ponoć też dużo nowocześniejszych) masz Buderusa GB162.

    PS. W projekcie mam założony kocioł 18kW. Dom izoluję dużo lepiej niż w projekcie. Ale co rozmawiam z instalatorami to polecają mi kotły od 20-26 kW ("bo wie Pan, on ma modulację i będzie sobie pracował z niższą mocą" - tylko wtedy po kiego kupować takiego potwora jak ma pracować ciągle na połowie mocy).

  14. #3154
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AniaiArtur

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja mam propozycje czegos takiego

    instalacja jest robiona z rur miedzianych pod piec kondensacyjny
    Piec nazywa sie Buderus legomax gb022
    calosc ogrzewania gazowego:
    -15 grzejnikow buderusa
    -piec z calym kompletem
    http://www.buderus.pl/?page_id=3463
    koszt na dzien dzisiejszy okolo 33000 zl
    plus podlogowka w lazienkach

    kominek polecaja z turbonawiewem czy cos takiego /dodatkowo cus okolo 10tys zl/
    Projekt domu,,Lissa,, z malymi przerobkami np. na gorze lazienka powiekszona o polowe pomieszczenia nad garazem


    Serdecznie prosze od odpowiedz czy to dobry piec i dobra cena .....z gory bardzo dziekuje czy lepiej odpuscic i szukac cuc innego.
    Ostatnio edytowane przez AniaiArtur ; 08-05-2011 o 16:44

  15. #3155
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    greg444

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Mam pytanie.
    Mam piec tradycyjny(ten dostałem od dewelopera) i chcę zmienić na kondensacyjny dwufunkcyjny.
    Muszę przerobić komin 10m.
    Dom:
    - powierzchnia 280m2 w trzech kondygnacjach (w tym garaż 40m2 + w tym poddasze użytkowe 8om2)
    - kubatura 1200m2
    - mury poroterm + 15cm styropian – ogólnie dobrze ocieplony
    - okna 2-szybowe
    -ogrzewanie - tylko grzejniki
    - 2 łazienki w jednej wanna w drugiej natrysk
    - ilość osób docelowo 2+2 (na razie 2+1)
    - myślę o zasobniku ciepłej wody około 150l – czy dobrze?
    Proszę o podpowiedź jaki piec i jakiej firmy wybrać.
    Nie musi być to najtańsze rozwiązanie a raczej najbardziej interesuje mnie solidność wykonania i niezawodność (bo z obecnym piecem mam problemy- Viessmann 100).
    Czy warto zainwestować dodatkowo w kolektory?
    Jaki może być szacunkowy koszt przerobienia komina wysokości 10m?
    Proszę o podpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez greg444 ; 08-05-2011 o 23:00 Powód: ortografia

  16. #3156
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Gregg "dwufunkcyjny" czy z zasobnikiem ? 150 litrów w zasobniku powinno wystarczyć do normalnego korzystania ( bez jacuzzi). Przeróbka komina w zależności od tego co tam masz może różnie kosztować. Kocioł który masz to jakiś Viessmann 100 czyli jeśli nie kondensacyjny to raczej Vitopend - trochę bez sensu jeśli jest to kocioł bez zasobnika. Jeśli to komin do zwykłego kotła to przy zmianie kotła na kondensacyjny należy też wymienić cały komin ( ok 150 pln za metr bieżący). Jeśli kolektory do zasobnik większy - ok. 300 litrów. pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  17. #3157
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    greg444

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał aadamuss24 Zobacz post
    Gregg "dwufunkcyjny" czy z zasobnikiem ? 150 litrów w zasobniku powinno wystarczyć do normalnego korzystania ( bez jacuzzi). Przeróbka komina w zależności od tego co tam masz może różnie kosztować. Kocioł który masz to jakiś Viessmann 100 czyli jeśli nie kondensacyjny to raczej Vitopend - trochę bez sensu jeśli jest to kocioł bez zasobnika. Jeśli to komin do zwykłego kotła to przy zmianie kotła na kondensacyjny należy też wymienić cały komin ( ok 150 pln za metr bieżący). Jeśli kolektory do zasobnik większy - ok. 300 litrów. pozdr adam
    Dziękuję za odopowiedź
    Teraz mam ten wiszący piec i obok stoi zasobnik ciepłej wody.
    jakie rozwiąznie polecacie, w tym jaki piec itd.
    Chyba nie wymienić cały komin tylko wstawić do niego jakąś specjalną rurę.
    Zasobnik mogę zmienić na większy tylko czy warto montować te kolektory czy ewentualnie jakąś pompę ciepła?

  18. #3158
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Michał LC

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarett Zobacz post
    Mam dom o bardzo podobnych parametrach (minimalnie mniejszy, minimalnie lepiej ocieplony), też jestem prawie zdecydowany na tego junkersa. Może i mógłby być jeszcze mniejszy, ale wybór porządnych kotłów o niższej mocy jest naprawdę ograniczony. A ten junkers cieszy się dobrą opinią, jest rozsądnie wyceniony i ma całkiem dużą rozpiętość modulacji (od 3,3 kW bodajże) - lepszzą niż De Dietrich. Poza tym jest bardzo popularny i bez problemu znajdziesz pomoc na forum Z podobnych kociołków ale już dużo droższych (ponoć też dużo nowocześniejszych) masz Buderusa GB162.

    PS. W projekcie mam założony kocioł 18kW. Dom izoluję dużo lepiej niż w projekcie. Ale co rozmawiam z instalatorami to polecają mi kotły od 20-26 kW ("bo wie Pan, on ma modulację i będzie sobie pracował z niższą mocą" - tylko wtedy po kiego kupować takiego potwora jak ma pracować ciągle na połowie mocy).
    Dzięki za podpowiedź. Decyzja zapadła i zdecydowałem się na Junkersa.

    Pozdrawiam,
    Michał

  19. #3159
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Przy bardzo dużej modulacji i niskiej mocy straty kominowe są większe niż korzyści z takiej modulacji. Dużo bardziej istotne jest prawidłowe wykonanie instalacji i sposób sterowania niż to czy kocioł zejdzie do 3,6 czy 3,33333 kW. pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  20. #3160
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BBT

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-388
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witaj, zastanawiając się nad kotłem, najważniejszy wybór to aby służył długo i bez problemu, ja osobiście polecam kocioł nie zbyt tani, ale napewno jeden z najlepszych na rynku, proszę zerknij sobie na kocioł Buderus GB 162, zobacz film o wymienniku na mojej stronie, sam osobiście instaluję teraz urządzenia, ale sam pracowałem kilka lat w Buderusie i Wolfie i moim zdaniem to super rozwiązanie za rozsądne pieniądze.
    http://www.bbt.com.pl/pobierz/buderus_004.wmv

Strona 158 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony