dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 242 z 330
Pokaż wyniki od 4.821 do 4.840 z 6591
  1. #4821
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    witam

    a jakie jeszcze kotły brałeś pod uwagę?

    pozdrawiam

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A ja zawęzilem wybor do dwóch zestawów:
    Immergas Victrix 12kW + Immergas 160l + sterownik CARv2 - około 5750zl
    Buderus Logamax 072 14kW + Galmet 140l + sterownik RC35 - okolo 5800zl

    Do Buderusa trzeba bedzie zakupić jeszcze zestaw podłączeniowy zbiornika z sonda - jakieś 260zł.

    Gwarancja 5 lat w jednym i drugim przypadku. Przeglady miejscowi auroryzowani serwinci określają jako koszt ok 180-220zł.
    ,,,,

  2. #4822

    Domyślnie

    Jakie kotły na gaz byście doradzili?

    parterówka 83m2 / 240 m3 kubatura,piec jednofunkcyjny z zasobnikiem,instalacja grzejniki +termostaty,bez podłogówki ,zapotrzebowanie na energie C.O. +CWU jakieś 7500 kWh/rok, samo CO jakies 4500 kWh/rok

    Budżet do 4 tysięcy,
    pozdrawiam

  3. #4823
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    na alle... znajdziesz kondensaty

  4. #4824
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.641
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1973 Zobacz post
    witam

    a jakie jeszcze kotły brałeś pod uwagę?

    pozdrawiam
    Junkersa Cerapur Smart i Berettę Conica Green
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #4825
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Piotroson
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Wrzosowa
    Kod pocztowy
    42-223
    Posty
    19

    Domyślnie

    Jedno krótkie pytanie. Czy spalanie kotła jednofunkcyjnego + zasobnik jest większe od kotła dwufunkcyjnego ?

  6. #4826
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotroson Zobacz post
    Jedno krótkie pytanie. Czy spalanie kotła jednofunkcyjnego + zasobnik jest większe od kotła dwufunkcyjnego ?
    Myślę, że nie tak łatwo odpowiedzieć wprost, bo zależy ile wody zużywasz, jak są ustawione temperatury, częstotliwość poboru. Porównaj kilka pieców 1f i 2f danego producenta- zużycie gazu podają.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  7. #4827

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Mógłbym poprosić o wskazówki dot. tego jaki wybrać kocioł kondensacyjny z zasobnikiem ca 120 - 160 L?

    Z OZC wynika zapotrzebowanie na ciepło na poziomie 10200 kWh, straty ciepła 7400W.

    Średnia półka, ważne kryterium to bezawaryjność.
    dzięki

  8. #4828
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Może być np.: Broetje WHBS 14, WBS 14, WGB15; Junkers ZSB 14-3C, ZSBR16-3A; Paradigma Modula NT 10; De Dietrich MCA 15.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  9. #4829

    Domyślnie

    Witam w Nowym Roku i życzę wszystkiego co najlepsze!
    Podobnie jak większość pytających prosiłabym o pomoc w doborze kotła. Zaznaczam, że jestem całkowitym laikiem w tej kwestii i pomimo zapoznania się z ostatnimi 15 stronami wątku nadal wiem, że nic nie wiem
    Dom 135 m2 z użytkowym poddaszem, kubatura 548 m3, rekuperacja. Budynek usytuowany na płycie fundamentowej, w technologii drewnianej – prefabrykacja, okna drewniane 3-szybowe, największe przeszklenia od strony południowej i zachodniej, od północy brak okien. Spełnia normy NF 40. Na parterze całość to ogrzewanie podłogowe, na piętrze ogrzewanie podłogowe tylko w łazience. Wspomagać się będziemy również kominkiem. Na chwilę obecną zamieszkiwać będą dwie osoby dorosłe + dziecko, docelowo planujemy powiększenie rodziny o jeszcze jeną pociechę. Do użytku codziennego dla dorosłych prysznic, dla dziecka wanna. Myślałam o kotle kondensacyjnym 1-funkcyjnym z osobnym zasobnikiem na ok 100l. Polecano mi 3 firmy: Viessman, De Dietrich oraz Brotje jednakże bez konkretnych wskazań. Podstawowe kryterium to bezawaryjność i w miarę rozsądna cena, planuję przeznaczyć na ten cel ok 10,000zł (wraz z montażem).
    Wstępnie biorę pod uwagę MCA 15 BS 100 (z tym, że tutaj magiczna granica niestety jest sporo przekroczona) oraz Vitodens 200-W (3,2 – 19) + Vitocell 100-W. Tylko czy kocioł o mocy 15 lub 19 będzie wystarczający? A może są jeszcze inne kotły warte większej uwagi? Wdzięczna będę za wszelkie sugestie.

  10. #4830
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał annyonne Zobacz post
    Witam w Nowym Roku i życzę wszystkiego co najlepsze!
    Podobnie jak większość pytających prosiłabym o pomoc w doborze kotła. Zaznaczam, że jestem całkowitym laikiem w tej kwestii i pomimo zapoznania się z ostatnimi 15 stronami wątku nadal wiem, że nic nie wiem
    Dom 135 m2 z użytkowym poddaszem, kubatura 548 m3, rekuperacja. Budynek usytuowany na płycie fundamentowej, w technologii drewnianej – prefabrykacja, okna drewniane 3-szybowe, największe przeszklenia od strony południowej i zachodniej, od północy brak okien. Spełnia normy NF 40. Na parterze całość to ogrzewanie podłogowe, na piętrze ogrzewanie podłogowe tylko w łazience. Wspomagać się będziemy również kominkiem. Na chwilę obecną zamieszkiwać będą dwie osoby dorosłe + dziecko, docelowo planujemy powiększenie rodziny o jeszcze jeną pociechę. Do użytku codziennego dla dorosłych prysznic, dla dziecka wanna. Myślałam o kotle kondensacyjnym 1-funkcyjnym z osobnym zasobnikiem na ok 100l. Polecano mi 3 firmy: Viessman, De Dietrich oraz Brotje jednakże bez konkretnych wskazań. Podstawowe kryterium to bezawaryjność i w miarę rozsądna cena, planuję przeznaczyć na ten cel ok 10,000zł (wraz z montażem).
    Wstępnie biorę pod uwagę MCA 15 BS 100 (z tym, że tutaj magiczna granica niestety jest sporo przekroczona) oraz Vitodens 200-W (3,2 – 19) + Vitocell 100-W. Tylko czy kocioł o mocy 15 lub 19 będzie wystarczający? A może są jeszcze inne kotły warte większej uwagi? Wdzięczna będę za wszelkie sugestie.
    witam

    oba te kotły z pewnością dla parametrów podanego domu wystarczą

    pozdrawiam
    ,,,,

  11. #4831

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1973 Zobacz post
    witam

    oba te kotły z pewnością dla parametrów podanego domu wystarczą

    pozdrawiam
    a który byłby bardziej wskazany?

  12. #4832
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    To i ja poprosze o poradę. Kocioł ok 20kW 2-funkcyjny, Myślę że powinien wystarczyć na ocieploną 3 warstwową ścianę z 10cm styropianu w domu "kostka" o pow 180m2 z lat 80-tych. Kocioł ma być zamiast kotła węglowego wiec pasował by chyba najbardziej taki który obsłuży otwarty uklad ogrzewania. Wolałbym uniknąć przerabiania układu ogrzewania, wymiany grzejników. Wysokość pionu od kotła do zbiorniczka przelewowego to ok 7metrów.

  13. #4833
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigor Zobacz post
    To i ja poprosze o poradę. Kocioł ok 20kW 2-funkcyjny, Myślę że powinien wystarczyć na ocieploną 3 warstwową ścianę z 10cm styropianu w domu "kostka" o pow 180m2 z lat 80-tych. Kocioł ma być zamiast kotła węglowego wiec pasował by chyba najbardziej taki który obsłuży otwarty uklad ogrzewania. Wolałbym uniknąć przerabiania układu ogrzewania, wymiany grzejników. Wysokość pionu od kotła do zbiorniczka przelewowego to ok 7metrów.
    witam

    przyjrzyj się kotłom TERMET
    pozwalają podłączać do instalacji "otwartych"

    pozdrawiam
    ,,,,

  14. #4834

    Domyślnie

    Witam,

    Sytuacja u mnie wygląda tak:
    Kubatura - 850m3
    Powierzchnia netto (podłóg) - 242m2
    Powierzchnia użytkowa - 125m2
    Z projektu Obliczeniowe zapotrzebowanie ciepła budynku Q=9,7kW

    W projekcie założono grzejniki , podłogówka w łazienkach i kuchni- ja zmieniam na 100% podłogowego grzania + cwu. Powierzchnia podłóg ogrzewanych podłogówką ok 147m2.
    Planuje kocioł kondensacyjny 1-f z zasobnikiem 150l. I teraz pytanie czy moje Q zmieni sie przy zastosowaniu 100% podłogówki i jaki kocioł należy dobrać. W projekcie przyjęto moc kotła 24kW!! (Vitopend 100 WHE + zbiornik Vitocell 100-W). Mam wrażenie, że to dużo, trochę poczytałem i wynika z tego że najlepiej kiedy dolny zakres jak najniższy. Proszę o podpowiedź.

    A i dodam że garaż w bryle nieogrzewany i dom podpiwniczony (piwnica nieogrzewana)

    Pozdrawiam,
    Ostatnio edytowane przez rafaljezus ; 26-01-2014 o 23:07

  15. #4835
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafaljezus Zobacz post
    (...)Z projektu Obliczeniowe zapotrzebowanie ciepła budynku Q=9,7kW(...) I teraz pytanie czy moje Q zmieni sie przy zastosowaniu 100% podłogówki i jaki kocioł należy dobrać.(...)
    Oczywiście, że się nie zmieni. Wybierz coś z maksymalną mocą 12-15kW.

  16. #4836
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Nie ma sensu montaż kotła dużej mocy.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  17. #4837

    Domyślnie

    RAPczyn możesz rozwinąć

    Pozdrawiam,

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Nie ma sensu montaż kotła dużej mocy.

  18. #4838
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Witam
    Prosze o praktyczną poradę czy kocioł gazowy o przepływie wody użytkowej dla Dt=30K 11,4 litra /minutę wystarczy by wziąć gorący prysznic czy będzie tylko ciepła woda leciała.? Prysznic ze zwykłej standardowej słuchawki , żadnych deszczownic itp.
    Chodzi o taki kocioł http://www.termet.com.pl/pl/produkty..._GCO-DP-21-23/

  19. #4839
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigor Zobacz post
    Witam
    Prosze o praktyczną poradę czy kocioł gazowy o przepływie wody użytkowej dla Dt=30K 11,4 litra /minutę wystarczy by wziąć gorący prysznic czy będzie tylko ciepła woda leciała.? Prysznic ze zwykłej standardowej słuchawki , żadnych deszczownic itp.
    Chodzi o taki kocioł http://www.termet.com.pl/pl/produkty..._GCO-DP-21-23/

    witam

    oczywiście, że tak
    aż za nadto

    pozdrawiam
    ,,,,

  20. #4840
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    mar1973 thx

    Niestety zmiana planów
    Instalator stwierdził, że skoro są baterie termostatyczne to bedzie kłopot wiec kocioł 2 funkcyjny odpada.
    Pozostaje 1funkcyjny + zasobnik. Zatem co wybrać? Ma być tanio i dobrze. Instalator sugeruje zestaw DeDietrich:kocioł tradycyjny z otwartą komorą spalania 24KW +zasobnik DeDietrich100l+sterowanie pokojowe. Cena 4,2 tyś. Do ogrzania 200m2 kostka z lat 80 z piwnicą bez wylewki (klepisko) Ściany z suporeksu + pustka powietrzna + cegła + 10cm styropianu. Okna z szybami 1,1W
    Co w tej chwili warto brać oprócz DeDietricha?

Strona 242 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony