dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 247 z 330
Pokaż wyniki od 4.921 do 4.940 z 6591
  1. #4921
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    jurgonka co kombinujesz? masz jakiś bufor grzany solarnie i nie masz wężownicy na grzanie kotłem?

  2. #4922
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Esiak Zobacz post
    gdzie będzie ciepła woda? w kotle?
    Przeczytaj jeszcze raz o co pytała Jurgonka.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  3. #4923
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.642
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Proste - podłączasz kocioł jednofunkcyjny do jednej z wężownic zasobnika, a drugie źródło ciepła do drugiej wężownicy. Na sterowniku kotła ustawiasz sobie temperaturę CWU na np 46C i póki dodatkowe źródło jest w stanie taką temperaturę utrzymać to kocioł nie włączy trybu ogrzewania CWU.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #4924
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    jurgonka co kombinujesz? masz jakiś bufor grzany solarnie i nie masz wężownicy na grzanie kotłem?
    To nie jest takie proste. Na dzień przed awarią pieca gazowego (2-funkcyjnego) grzejącego CWU, było: woda z wodociągów (ca10 stopni C) przepływała przez przepływowy wymiennik ciepła zamontowany w CO i dopiero wtedy (podgrzana lub gorąca) wpływała do pieca gazowego. Była gazem ogrzewana tylko jeśli nie miała wymaganej temperatury. Muszę wymienić piec gazowy, który ma móc grzać CO (tylko awaryjnie) oraz dogrzać CWU.
    Piec - kocioł gazowy musi mieć zamkniętą komorę spalania. Spaliny będą ochładzane (kondensacja ??) dodatkowo w kolejnym wymienniku.

  5. #4925
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    to moze zwykły podgrzewacz gazowy do cwu a awaryjne ogrzewanie prądem?
    jak dasz kondensacyjny to spaliny będą mieć kilkadziesiąt stopni ale do cwu nie warto brać kondensata.
    no to dwufunkcyjny tak jak bylo albo jedno funkcyjny i zasobnik, od co ogrzejesz sobie np 100 litrow i kociol gazowy nie bedzie chodzil a jak nie bedziesz palic to odpalasz kociol gazowy i grzeje zasobnik

  6. #4926
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    to moze zwykły podgrzewacz gazowy do cwu a awaryjne ogrzewanie prądem?
    jak dasz kondensacyjny to spaliny będą mieć kilkadziesiąt stopni ale do cwu nie warto brać kondensata.
    no to dwufunkcyjny tak jak bylo albo jedno funkcyjny i zasobnik, od co ogrzejesz sobie np 100 litrow i kociol gazowy nie bedzie chodzil a jak nie bedziesz palic to odpalasz kociol gazowy i grzeje zasobnik
    Podgrzewacz gazowy nie reaguje na temperaturę tylko na ciśnienie CWU?. U mnie kondensacja odbywa się poza kotłem. (Spaliny przeciwprądowo przechodzą przez wymiennik w instalacji CO - stąd konieczna zamknięta komora spalania w piecu gazowym) Piec dysfunkcyjny tak ale jaki może dogrzewać CWU do potrzebnej temperatury. Grzanie CWU włącza spadek ciśnienie wody - otwarty kran , a w wypadku napływu ciepłej wody elektronika blokuje działanie pieca z komunikatem brak odbioru ciepłej wody. Piec jednofunkcyjny - żadnych dodatkowych zasobników, miałem i dalej chciałbym mieć każdą potrzebną ilość ciepłej wody nie przechowując jej.
    Mam za małą wiedzę o sposobie działania kotłów gazowych, a instrukcje nie podają dla mnie ważnych informacji.
    Jeśli znalazł bym kocioł jednofunkcyjny pozwalający na montażu gdzie CO blokuje regulator pokojowy a zasobnik - (wymiennik przepływowy) grzany jest regulacją temperatury tego wymiennika było by OK.

  7. #4927
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    przy starych buderusach jest tak ze jak idzie temperatura pond ustaloną to kocioł sie wylącza bez błędu, jak jest w nowych/innych to nie wiem.
    co do zasobnika to wystarczy dobrać temperaturę i pojemność, zasobniki mają na tyle dużą wężownice, że się nagrzeją w 20 minut.
    chyba każdy kocioł można wysterować regulatorem pokojowym
    a koncówki nie mogę zajarzyć
    przy dwufunkcyjnym jak woda ruszy to w pierwszym momencie kociol widzi zimna wode i próbuje odpalić, przy zasobniku cwu to mam pomysł jak zablokować start kotła dwufunkcyjnego, przy jednofunkcyjnym to wiadomo że podłącza się czujnik temp i tyle

  8. #4928
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    przy starych buderusach jest tak ze jak idzie temperatura pond ustaloną to kocioł sie wylącza bez błędu, jak jest w nowych/innych to nie wiem.
    co do zasobnika to wystarczy dobrać temperaturę i pojemność, zasobniki mają na tyle dużą wężownice, że się nagrzeją w 20 minut.
    chyba każdy kocioł można wysterować regulatorem pokojowym
    a koncówki nie mogę zajarzyć
    przy dwufunkcyjnym jak woda ruszy to w pierwszym momencie kociol widzi zimna wode i próbuje odpalić, przy zasobniku cwu to mam pomysł jak zablokować start kotła dwufunkcyjnego, przy jednofunkcyjnym to wiadomo że podłącza się czujnik temp i tyle
    Bardzo proszę o ten pomysł. Jak zablokować start grzania CWU w kotle dwu funkcyjnym - gdy woda jest już ciepła. .Kocioł jednofunkcyjny będzie grzał zasobnik (w moim przypadku wymiennik przepływowy i CO) nawet jak nie potrzebuje CWU - a więc nie jest to najlepsze rozwiązanie.

  9. #4929
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    najczęsciej w kotle dwufunkcyjnym po odkręceniu wody wysuwa się taki cycek, na niego nasuwany jest włącznik, w którym się zwierają styki. możesz przerwać ten obwód termostatem z kapilarą a kapilare umieścić w zasobniku, może na rurze od ogrzewania też zadziała.
    czasami zamiast wysuwanego cycka jest turbinka

  10. #4930
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maciejka2
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    458

    Domyślnie

    Witam,
    Mam dom o powierzchni 125m2, parterowka ocieplona srednio-dobrze z podlogowka 100% + kominek.
    Czy Buderus 072 o mocy 14kw bedzie wystarczajacy, czy zdecydowac sie na 20 kw jak radzi instalator? Jak myslicie?

  11. #4931
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    14000/125=112 bez problemu wystarczy jesli cały dom jest minimalnie ocieplony

  12. #4932
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maciejka2
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    458

    Domyślnie

    Dziekuje za odpowiedz Po przeczytaniu wypowiedzi na forum wydawalo mi sie, ze 20kw bedzie za duzy.
    Ocieplenie na scianach to welna, podloga 10cm grafitowego styropianu, sufit bedzie welna + moze bialy styropian, bo mi sporo zostalo po budowie budynku gospodarczego. Mam nadzieje, ze spelniam TO minimum?

  13. #4933

    Domyślnie

    Dostałem już pierwsze wyceny i w sumie dalej nie mam kotła, który by podpasował.
    Niby idealny wydaje się Termet Gold, ale nie ma za dużo opinii o Termecie, a już nowej serii Gold tym bardziej. Czy jest sens ryzykować z nowym produktem ?

    Jest Vaillant VC 146 i jak kolega sugerował ma nawet dośc dobrą moc min od 3.3kw. Koszt 5300 z vat. Minus to ma dość ograniczone sterowanie. W sumie tyle, za Viessmana 10kzł płacić nie będe a wszystkie inne mają za duże moce min.

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    Witam !

    W ciągu najbliższego miesiąca -dwóch chcę wyposażyć kotłownię w niezbędne graty i muszę się określić nt pieca. Chce piec jednofunkcyjny (+ oddzielny bufor), wiszący, kondensacyjny , na gaz ziemny - czyli std

    Dom (170m2 +garaż) wg projektu ma obciążenie cieplne ok 13 kW, projektant założył moc 16kW. Z racji że dość znacznie zmieniłem termike budynku OZC wg moich wyliczeń pokazuje 6,5kW, także ok 9kW myślę że będzie dobrym wyborem. Tyle, że takich pieców nie ma

    Zrobiłem sobie rozeznanie, zakładając wymagania:
    - modulowana moc, im niżej tym lepiej
    - jak najniższy piec - niestety wlot spalin mam obsadzony na ok 1,8m
    - możliwość sterowania sterownikami innymi niż producenta oraz sterowanie zdalne będzie dod atutem

    Sprawdziłem ofertę Vaillant, Die ditrich, Viessman, Junkers, Buderus, Immergas i Termet. Generalnie bez rewelacji,nie znalazłem kociołka który by mi idelanie podpasował.
    Nr 1 jest Termet, z nową linią kotłów "gold", mają niby unikalny palniki, który może pracować z 10% mocy, co daje 2-20kW, wspierają też opentherm, więc będzie coś można pokombinować ze sterowniem.
    Pytanie czy ktoś się spotkał z tymi kotłami ? Czy jest to zupelnie nowa linia, czy tylko jakieś graty zmienili ?

    W moim porównaniu dobrze też wypadł Viessman (Vitodens 300W), ale z ceną przeszło 2x większa niż inne kotły, więc odpada. Jest jeszcze Buderus GB072, ale jest najwyższy .
    Czy doradzicie jakim jeszcze piecem warto się zainteresować ?

  14. #4934
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    z tego co slyszałem to termet jest dobry bo prosty, na ceny katalogowe nie ma co patrzec, musisz sprawdzić kilka źrodeł

  15. #4935
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar badaczkotłów
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-495
    Posty
    156

    Domyślnie

    A sprawdzałeś holenderskie thermagen ?

  16. #4936

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    z tego co slyszałem to termet jest dobry bo prosty, na ceny katalogowe nie ma co patrzec, musisz sprawdzić kilka źrodeł
    Thermet Gold 20 mam wyceniony na 3500, czyli sporo mniej niż Vaillant. Poza tym ma same plusy dla mnie: najbardziej modulowaną moc, interfejs OpenTherm, jest dość niski.
    Minus, że ten model wchodzi dopiero w sierpniu. Ciekaw jestem jak było z poprzednimi modelami i czy jest sens zaryzykować.

  17. #4937

    Domyślnie

    Cytat Napisał badaczkotłów Zobacz post
    A sprawdzałeś holenderskie thermagen ?
    Nie, ale parametry palnika ma kiepskie 5,9-18kW, choc jest bardzo niski

  18. #4938
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    opinia dużo bardziej doswiadczonego serwisanta niż ja, jest taka, że jak kogoś nie stać na buderusa to termet z tanich a przyzwoitych, jak będę miał z 10 lat doświadczenia to swoje zdanie pewnie będę miał wyrobione, chociaż wiadomo, że model to inny przypadek

  19. #4939

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    opinia dużo bardziej doswiadczonego serwisanta niż ja, jest taka, że jak kogoś nie stać na buderusa to termet z tanich a przyzwoitych, jak będę miał z 10 lat doświadczenia to swoje zdanie pewnie będę miał wyrobione, chociaż wiadomo, że model to inny przypadek
    Dzięki za info !!!

    Popatrze jeszcze na Buderusa Logamax plus GB072 - wygląda całkiem sensownie. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że to półka cenowa Vaillanta.

  20. #4940
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    jeśli masz podobne ceny to raczej buderus, sprawdz czy masz serwisantów w okolicy, chociaż nie musi być z danej firmy, zależy czy chcesz żeby mial autoryzację,bo to tylko do przeglądów wymaganych gwarancją. tak jak ja mieszkam w Poznaniu to do buderusa mam kilkanaście km i nie muszę ściągać części tylko moge podjechać

Strona 247 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony