dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 257 z 330
Pokaż wyniki od 5.121 do 5.140 z 6591
  1. #5121
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.503
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał TycjanJ Zobacz post
    Chodzi mi bardziej o to ze jest tam mozliwosc podlaczenia solarow. Moim zalozeniem jest zeby w lato piec zadko kiedy sie wlaczal. Chce uniknac kupowania osobno pieca i zbiornika i calej aparatury. Tu mam to w jednym i pozostaje tylko podlaczenia paneli. Sklaniam sie jeszcze kierunku zakupu pompy ciepla na c.w.u. z zintegrowanym zbiornikiem np. http://www.hewalex.pl/oferta/pompy-c...0k-23kw-1.html
    Zakup takiej pompy nie ma uzasadnienia ekonomicznego w porównaniu do grzania cwu wyłacznie w 2 taryfie lub grzania gazem. Nie zwróci sie to nawet w ciagu 20 lat (o ile pompa tyle wytrzyma, zeby tylko wytrzymała 10 lat), ale któz bogatemu zabroni. Dołozenie solarów nic w temacie opłacalnosci nie zmieni, a wrecz pogorszy gdyz koszt przygotowania cwu jeszcze sie zwiekszy.

  2. #5122
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Masz taki mały domek a taki kocioł chcesz wrzucić? ja mam Domek ok 140m2 i mam immergasa 12W, podłogówka w całym domu i całą zimę chodził na mocy minimalnej, zwiększał tylko na grzanie wody. Mając gaz i płacąc abonamenty także latem nie dokładałbym ani pompy ani solarów. Przy twoim domku i tak pewnie w W2 sie zmieścisz. A co do ocieplenia jeśli jeszcze możesz dołóż coś do dachu.

  3. #5123
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    fotowoltaika, kilka paneli i prosto pod grzałkę, brak czesci mechanicznych, nie potrzeba pompek, sterowanie zwykłym termostatem, nie trzeba wymieniać glikolu, nie pobiera prądu, nic sie nie przegrzeje
    do tego zasobnik 350-300 litrów

  4. #5124
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TycjanJ

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-785
    Posty
    32

    Domyślnie

    Czyli dobrze rozumiem? Przy tak malej powierzchni domu i takim ociepleniu nie ma sensu nic dokladac oprucz samego pieca gazowego? Cos do wspomagania tego pieca zeby bylo taniej i zeby to sie zwrocilo?

  5. #5125
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.503
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał TycjanJ Zobacz post
    Czyli dobrze rozumiem? Przy tak malej powierzchni domu i takim ociepleniu nie ma sensu nic dokladac oprucz samego pieca gazowego? Cos do wspomagania tego pieca zeby bylo taniej i zeby to sie zwrocilo?
    Dobrze rozumiesz, tylko kocioł gazowy, kazde wspomaganie jest nieopłacalne i nigdy sie nie zwróci

  6. #5126

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Dobrze rozumiesz, tylko kocioł gazowy, kazde wspomaganie jest nieopłacalne i nigdy sie nie zwróci
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  7. #5127
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TycjanJ

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-785
    Posty
    32

    Domyślnie

    To jaki piec polecacie w takim wypadku?

  8. #5128

    Domyślnie

    szukaj kotła z jak najmniejszą mocą startową
    np. ten
    http://www.junkers-sklep.pl/kotly_ko...kw,p2070422896
    działa w przedziale 3,3-15,9kw
    te 3,3kw to trochę za dużo do ciebie...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  9. #5129
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.503
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał TycjanJ Zobacz post
    To jaki piec polecacie w takim wypadku?
    Immergas 12 kW ma moc minimalną 1,9 kW, w zasadzie nie spotkałem sie z mniejsza mocą minimalną dla kotła kondensacyjnego.

  10. #5130
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TycjanJ

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-785
    Posty
    32

    Domyślnie

    O co chodzi z ta moca startowa? Czemu ma byc taka mala?

  11. #5131

    Domyślnie

    Witam.
    Temat posiada sporo stron i wypowiedzi, jednak nawet po przeczytaniu wszystkiego człowiek nadal szuka dodatkowych informacji.

    Szukam kotła do domu jednorodzinnego, wolnostojącego.
    - dom z poddaszem użytkowym 120m + garaż,
    - ściany porotherm 25+styropian, dom na płycie,
    - w domu mieszkać mają 2 osoby dorosłe i 2 dzieci,
    - 2 łazienki, 2 prysznice i jedna wanna,
    - w całym domu podłogówka + dodatkowe ręcznikowce w łazienkach,
    - preferowana temperatura w domu to 20-21 stopni

    Specjalista zaproponował mi coś takiego: http://vulcania.pl/517585/immergas-h...-120l-3-019196
    Jednak lubię mieć jakiś wybór więc chciałbym zapytać czy ktoś mógłby powiedzieć coś więcej na temat tego kotła oprócz informacji ze strony oraz jaki inny kocioł polecacie do podanych wyżej warunków.

  12. #5132
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotrek2005

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pionki
    Kod pocztowy
    26-670
    Posty
    162

    Domyślnie

    mała moc to będzie mniejsze zużycie gazu
    Ostatnio edytowane przez Piotrek2005 ; 17-06-2015 o 13:12

  13. #5133
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.503
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kwaska Zobacz post
    Witam.
    Temat posiada sporo stron i wypowiedzi, jednak nawet po przeczytaniu wszystkiego człowiek nadal szuka dodatkowych informacji.

    Szukam kotła do domu jednorodzinnego, wolnostojącego.
    - dom z poddaszem użytkowym 120m + garaż,
    - ściany porotherm 25+styropian, dom na płycie,
    - w domu mieszkać mają 2 osoby dorosłe i 2 dzieci,
    - 2 łazienki, 2 prysznice i jedna wanna,
    - w całym domu podłogówka + dodatkowe ręcznikowce w łazienkach,
    - preferowana temperatura w domu to 20-21 stopni

    Specjalista zaproponował mi coś takiego: http://vulcania.pl/517585/immergas-h...-120l-3-019196
    Jednak lubię mieć jakiś wybór więc chciałbym zapytać czy ktoś mógłby powiedzieć coś więcej na temat tego kotła oprócz informacji ze strony oraz jaki inny kocioł polecacie do podanych wyżej warunków.
    Zbyt wielu danych nie podałes ale ten specjalista to raczej specjalista od wyciągnania pieniedzy od nieswiadomych klientów. Jezeli juz kocioł zintegrowany to z mniejszą moca minimalną, te 4,7 kW to na ten dom to troche za duzo, kocioł ma szanse praktycznie cały czas taktowac (poza grzaniem cwu)

  14. #5134
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Ten kociol kosztuje 10500? Ja za moj zestaw ok 5000 dalem i jestem zadowolony

  15. #5135

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kwaska Zobacz post
    Temat posiada sporo stron i wypowiedzi, jednak nawet po przeczytaniu wszystkiego człowiek nadal szuka dodatkowych informacji...
    Który "człowiek" (bo chyba nie ty)? Po przeczytaniu tego wątku oczywiste musi być co zamiast tego Immergasa byłoby dobre (i dlaczego)... Może przeczytajcie z @Tycjanem "na spółe".

  16. #5136
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Chaffoteaux Talia Green Evo 2,5-22 kW

  17. #5137

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kwaska Zobacz post
    Temat posiada sporo stron i wypowiedzi, jednak nawet po przeczytaniu wszystkiego człowiek nadal szuka dodatkowych informacji.
    Odpowiedź znajdziesz w poście #5151 i nie ma co więcej pisać Pozatym jak juz kolega grzeniu zauważył chyba nic nie przeczytales

    Cytat Napisał Kwaska Zobacz post
    Specjalista zaproponował mi coś takiego: http://vulcania.pl/517585/immergas-h...-120l-3-019196
    To nie jest żąden specjalista tylko niekompetentny naciągacz. Poczytaj forum a się zorientujesz. Ogólnie więcej czytaj niż pisz a efekt bedzie - bo wszystko masz tu na forum napisane

    Wskazany kocioł o mocy 26kW to raczej do domu o powierzchni 700m2 a nie 100m2
    Ostatnio edytowane przez Adam626 ; 17-06-2015 o 21:09

  18. #5138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Odpowiedź znajdziesz w poście #5151 i nie ma co więcej pisać Pozatym jak juz kolega grzeniu zauważył chyba nic nie przeczytales
    Coś tam przeczytałem, jednak od tego jest forum aby zadać ewentualne pytania i szukać na nie odpowiedzi.
    Po wstępnej lekturze też wydawało mi się że zaproponowany mi Hercules jest za duży dla tego domu i chciałem się upewnić w tym przekonaniu.

    Cytat Napisał adamfcb Zobacz post
    Masz taki mały domek a taki kocioł chcesz wrzucić? ja mam Domek ok 140m2 i mam immergasa 12W, podłogówka w całym domu i całą zimę chodził na mocy minimalnej, zwiększał tylko na grzanie wody...
    Możesz powiedzieć jak długo go użytkujesz, jak sie sprawuje, czy coś złego działo się z nim, wady, zalety z perspektywy użytkownika a nie tylko sprzedawcy.

  19. #5139
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Jeden sezon, brak żadnych uwag. Chodzi, grzeje, jest tanio (ale to raczej nie jego zasługa )

  20. #5140
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar franco78
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Okolice Poznania
    Posty
    194

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    szukaj kotła z jak najmniejszą mocą startową
    np. ten
    http://www.junkers-sklep.pl/kotly_ko...kw,p2070422896
    działa w przedziale 3,3-15,9kw
    te 3,3kw to trochę za dużo do ciebie...
    Ja mam Buderus GB072 14 kw - moc 2,9-14,2
    100% podłogówka ok. 155m2 grzanej posadzki. Wszystko napędza pompa w kotle. Kocioł Buderus GB072v1 14kW + zasobnik 120l + RC300. Beton komórkowy Solbet na klej. Styro na podłodze 18cm, na ścianie 20cm białego. Dach wełna 30cm Rockwool. Posadzka anhydrytowa. Okna 3 szyby. Ciepłe nadproża. OZC 5kW. Reku AirPack 400V. Projekt Ares Paliwo Stałe ze zmianami.

Strona 257 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony