dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 265 z 330
Pokaż wyniki od 5.281 do 5.300 z 6591
  1. #5281

    Domyślnie

    liczone na podstawie programu purmo sdg. wiec to tak tylko mniej wiecej. najwyżej jak nie dadzą rady to zrobi się przeróbkę z mieszaczem.

  2. #5282

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Czy mógłbym poprosić o radę jak dobrać odpowiednią moc pieca? Interesuje mnie 1-funkcyjny z zasobnikiem pewnie ok 160l bo mieszkać będzie 6 osób. Próbowałem liczyć na różnych stronach ale wychodzą różne wyniki, być może przyjmują inne wartości zapotrzebowania W/m2. Czy ktoś mógłby pomóc?
    Połówka bliźniaka, powierzchnia podłóg 180m2 + 28m2 garażu. Na 180m domu składa się: parter 70m2 (w tym 56m2 podłogówki, wysokość 3m), piętro (75m2, wysokość 2.60m), poddasze (35m2, skosy)
    Dom jest nowy, ocieplenie ściany 12cm styropian, poddasze 25cm wełna.
    EU = 54,96 kWh/(m2·rok)
    EK = 97,64 kWh/(m2·rok)
    EP = 102,33 kWh/(m2·rok)

    Rozmawiałem z wieloma fachowcami i ich opinie były sprzeczne, jeden mówi że piec X jest super a inny że tragiczny. Generalnie większy mam mętlik teraz niż przedtem... natomiast zgodni byli co do mocy - każdy twierdził że koniecznie 24kW co mnie trochę dziwi bo na forum czytałem że te wyceny są przewymiarowane. Czy dla mnie faktycznie potrzeba 24kW czy wystarczy 12kW?

    Odnośnie pieca to w tej chwili skłaniam się ku Immergass Victrix tylko pytanie czy 12 czy 24 i jaki zasobnik. Nie wiem czy warto dopłacać tyle pieniędzy do np Buderusa skoro i tak jest wiele opinii że te droższe piece również się psują a naprawy wtedy są zdecydowanie bardziej kosztowne.

    Będę bardzo wdzięczny za radę

  3. #5283
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lukasziza
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    warszawa
    Posty
    161
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Witam,

    Mam dylemat ponieważ zastanawiam się czy do naszego domu lepszy będzie piec jedno czy dwufunkcyjny?

    dom 100 m2 z poddaszem użytkowym, solbet 24 + 20 styro grafit, okna ciepłe U ok. 0,80. dach ocieplony 28cm 0,033. podłoga na gruncie 20 cm. Wentylacja mechaniczna + reku. W domu 1 łazienka na poddaszu + wc na parterze, pied ma być w kotłowni na parterze.... 100% podłogówka + drabinki w łazience i wc

    stąd moje pytanie czy wybrać immergas vitrix 12 kw + zasobnik czy jakiś dwufunkcyjny?
    Wiadamo że ten immergas ma modulację o 1,9kw....

    Bedzę bardzo wdzięczny za wszelkie porady i sugestie
    Dom Przy Migdałowej (Galeria domów), Solbet 24cm + 20cm styro grafit, strop monolit, dach Creaton Titania łupek pełne deskowanie + 28 cm wełny, okna Schuco Si 82 - ciepły montaż, 100% podłogówka, Immergs Vitrix 12 KW + zasob. 160l + Car V2

  4. #5284
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.509
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał abus86 Zobacz post
    Rozmawiałem z wieloma fachowcami i ich opinie były sprzeczne, jeden mówi że piec X jest super a inny że tragiczny. Generalnie większy mam mętlik teraz niż przedtem... natomiast zgodni byli co do mocy - każdy twierdził że koniecznie 24kW co mnie trochę dziwi bo na forum czytałem że te wyceny są przewymiarowane. Czy dla mnie faktycznie potrzeba 24kW czy wystarczy 12kW?

    Odnośnie pieca to w tej chwili skłaniam się ku Immergass Victrix tylko pytanie czy 12 czy 24 i jaki zasobnik. Nie wiem czy warto dopłacać tyle pieniędzy do np Buderusa skoro i tak jest wiele opinii że te droższe piece również się psują a naprawy wtedy są zdecydowanie bardziej kosztowne.

    Będę bardzo wdzięczny za radę
    Nie rozmawiałes ani z jednym fachowcem od doboru mocy urzadzenia grzewczego, to są fachowcy od montazu tych kotlów nie od doboru mocy tych urzadzen. Od doboru mocy są inni fachowcy, z nimi porozmawiaj. Nikt na tzw oko nie poda dokładnej wartosci projektowego obciązenia cieplanego to tą wielkosc chodzi. Na podstawie skąpych informacji które podałes (chyba pozostałe są tajne) szacuję ze ta wielkosc to zakres 9-11 kW. Byc moze bedzie na styk kocioł 12 kW. Tylko dokładne i rzetelne obliczenia OZC pozwolą na przwidłowy dobór mocy kotła.

  5. #5285
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasziza Zobacz post
    Witam,

    Mam dylemat ponieważ zastanawiam się czy do naszego domu lepszy będzie piec jedno czy dwufunkcyjny?

    dom 100 m2 z poddaszem użytkowym, solbet 24 + 20 styro grafit, okna ciepłe U ok. 0,80. dach ocieplony 28cm 0,033. podłoga na gruncie 20 cm. Wentylacja mechaniczna + reku. W domu 1 łazienka na poddaszu + wc na parterze, pied ma być w kotłowni na parterze.... 100% podłogówka + drabinki w łazience i wc

    stąd moje pytanie czy wybrać immergas vitrix 12 kw + zasobnik czy jakiś dwufunkcyjny?
    Wiadamo że ten immergas ma modulację o 1,9kw....

    Bedzę bardzo wdzięczny za wszelkie porady i sugestie
    Zdecydowanie kocioł 1 funkcyjny + zbiornik c.w.u.. Czy akurat Immergas? Są kotły o wyższej sprawności.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  6. #5286
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar K@mil_
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    283

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Nie zakładam nowego tematu i piszę tutaj.

    Oto dom: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/1163

    W całym domu 123m2 powierzchni ogrzewanej, wys. pomieszczeń 2.60m, wszędzie podłogówka + mające chodzić na tym samym parametrze drabinka w łazience i grzejnik w garażu.
    Rodzina 2+1, ew. w przyszłości 2+2

    Mam kilka pytań:
    1. Wykonawca/deweloper zaproponował Vaillant ecoTEC plus VC 206/5-5 z zasobnikiem VIH R 120l + regulator calorMATIC 470/4, sprzęgło hydrauliczne, zawór mieszający z siłownikiem.. Pomimo rozmów wstępnych na żywo, gdzie mówiliśmy o o wiele słabszym kotle, podesłał ofertę na taki. Znam tego Pana i nie jest z tych 'naciągających' na dodatkowe koszty. Czy ten piec na potrzeby CO i CWU będzie ok, nie jest za mocny? Może jakieś inne propozycje macie. Może coś z jeszcze mniejszą mocą minimalną, ten ma 4kW.
    2. Co z tym sprzęgłem hydraulicznym do kondensata? Wszystko na niskim parametrze, ale jest 9 pętli OP i wszystkie od 80-120m, więc pompka w kotle może nie dać racy.

    Pozdrawiam.

  7. #5287
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Ten Vaillant to dobry kocioł ale jest za mocny do ogrzewania Twojego domu. Natomiast przy 120 litrowym zasobniku i rodzinie 2+2 to nie jest głupi pomysł. Zależy jak będziesz używał CWU. Jeśli chcesz słabszy kocioł to daj VC PL 146/5-5 lub Termet EcoCondens Gold 20kW (moduluje od 2kW) i lepiej weź wiekszy zasobnik. Mam obecnie kocioł 22kW i zasobnik 110 litrów. Gdy jednocześnie jest pobór wody do wanny i prysznica to bywa ze woda jest letnia.
    Vaillant 206 ma w standardzie pompę klasy A.
    ZTCP Jest dość wydajna i powinna dać radę bez sprzęgła. Ja będę miał prawdopodobnie ten kocioł do ogrzewania 250m2 i 35 pętli wiec bez sprzęgła sie raczej nie obędzie.
    Zastanów się czy chcesz pętle 120m. IMHO lepiej je podzielić na pół i dać wiecej pętli.
    W Vaillancie jest opcja dokupienia gwarancji na 6 lat za 450 zł.

  8. #5288

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigor Zobacz post
    W Vaillancie jest opcja dokupienia gwarancji na 6 lat za 450 zł.
    w IMMERGAS masz 5 lat gwarancji bez łaski i dodatkowych opłat. Najmniejszy VICTRIX 12 ma moc minimalną 1.9 kW z tego co piszą użytkownicy na takiej powierzchni pompa w kotle daje radę bez dodatkowych sprzęgieł, a i z zagrzaniem zasobnika też nie ma problemu.

  9. #5289

    Domyślnie

    VICTRIX 12 ma w standardzie zawór 3 drogowy i pogodówkę ?
    POZDRAWIAM
    CIEPŁO

  10. #5290

    Domyślnie

    zawór ma w standardzie, a pogodówka jest w komplecie ze sterownikiem CAR jako aksesorium dodatkowe, ale za 15-20 PLN można zrobić sobie samemu czujkę pogodową (sam termistor kosztuje ok 2 PLN) do tego puszka hermetyczna i masz pogodówkę, a sterownik pokojowy też możesz wybrać sobie uniwersalny jeśli nie chcesz dedykowanego. Czujkę pogodową podpina się bezpośrednio do kotła, więc sterownik dedykowany nie jest niezbędny aczkolwiek pozwala na rozszerzenie kilku funkcji kotła (np ustawienie przedziałów czasowych grzania CWU)
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 16-12-2015 o 13:59

  11. #5291
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar K@mil_
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    283

    Domyślnie

    Temat jest taki, że pętle są już porozkładane. W takim stanie kupuję dom.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pod_og_wka_rozdzielacz_mini.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	53,9 KB
ID:	340814

    Dziś jadę rozmawiać z deweloperem/wykonawcą odnośnie ogrzewania i jego propozycji. Gdzie nie czytam opcje są różne - z i bez sprzęgła. Kwestia, czy pompa w kotle da radę przy tak długich pętlach.

  12. #5292

    Domyślnie

    Cytat Napisał K@mil_ Zobacz post
    Gdzie nie czytam opcje są różne - z i bez sprzęgła. Kwestia, czy pompa w kotle da radę przy tak długich pętlach.
    każda porządna instrukcja kotła, podaje (przynajmniej powinna) parametry zainstalowanej w nim pompy. Jeśli masz wytypowane jakieś konkretne modele, to ściągnij ze strony producentów lub polskich dystrybutorów instrukcje i sobie sprawdź, czy pompa w kotle da radę bez dodatkowych pomp i sprzęgła. Wymagane przepływy każdej pętli, powinny być podane w projekcie instalacji, wystarczy zsumować.
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 16-12-2015 o 14:06

  13. #5293

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nikt na tzw oko nie poda dokładnej wartosci projektowego obciązenia cieplanego to tą wielkosc chodzi. Na podstawie skąpych informacji które podałes (chyba pozostałe są tajne) szacuję ze ta wielkosc to zakres 9-11 kW. Byc moze bedzie na styk kocioł 12 kW. Tylko dokładne i rzetelne obliczenia OZC pozwolą na przwidłowy dobór mocy kotła.
    Na styk 12kW? Wydaje mi sie ze na styk to moze byłby kocioł 6kW ale12kW powinien w kązdym przypadku wystarczyć przy 180m2. A moze się mylę? Do czego te 12kW w nowym izolowanym domu?

  14. #5294

    Domyślnie

    Potrzebuje kupić kondensacyjny 2 funkcyjny z zasobnikiem (może być mały )
    moc ok 24 kW z pogodówką
    priorytet to dla mnie jakość /sprawność więc droższe konstrukcje też rozważam
    ważne żeby można było do tego części dostać za 10 lat
    wody ciepłej potrzebuje bardzo mało (1 os )

  15. #5295

    Domyślnie

    Do czego taki wielki kociol? Dom 500m2 czy dziurawy?
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  16. #5296

    Domyślnie

    taki mam aktualnie
    z obliczeń wyszło 14 kW
    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/12hu

  17. #5297
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.642
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karenz Zobacz post
    Potrzebuje kupić kondensacyjny 2 funkcyjny z zasobnikiem (może być mały )
    moc ok 24 kW z pogodówką
    priorytet to dla mnie jakość /sprawność więc droższe konstrukcje też rozważam
    ważne żeby można było do tego części dostać za 10 lat
    wody ciepłej potrzebuje bardzo mało (1 os )
    Jesli z zasobnikiem, to 1-funkcyjny....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #5298
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Autorowi chodzi chyba o coś w stylu Ecocondens Integra 20

  19. #5299

    Domyślnie

    WItam wszystkich, Bardzo proszę o poradę jaki powinien piec wstawić do budowanego domu.

    Powierzchnia domu 230 m2 + piwnice (wraz z garażem) 90m2.

    Dom wybudowany z Porothermu 25cm + styropian grafitowy 20cm. Dach ocieplony wełną 35 cm.
    Okna 3 szybowe o współczynnikach szyby = 0,6, okna 0,8. Powierzchnia okien to 90m2.
    Piwnica zaizolowana - ściany 15 cm styropianiu XPS, płyta fundamentowa - 15 cm styropianu, stropy 15 cm styropianu.

    W domu przewidziano 4 łazienki.
    Myślałem o piecu kondensacyjnym jednofunkcyjnym z zasobnikiem Vaillanta. Na jaki model i jaką moc zdecydowalibyście się na moim miejscu?

    Bardzo dziękuję za pomoc.

  20. #5300
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.509
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szym12 Zobacz post
    WItam wszystkich, Bardzo proszę o poradę jaki powinien piec wstawić do budowanego domu.

    Powierzchnia domu 230 m2 + piwnice (wraz z garażem) 90m2.

    Dom wybudowany z Porothermu 25cm + styropian grafitowy 20cm. Dach ocieplony wełną 35 cm.
    Okna 3 szybowe o współczynnikach szyby = 0,6, okna 0,8. Powierzchnia okien to 90m2.
    Piwnica zaizolowana - ściany 15 cm styropianiu XPS, płyta fundamentowa - 15 cm styropianu, stropy 15 cm styropianu.

    W domu przewidziano 4 łazienki.
    Myślałem o piecu kondensacyjnym jednofunkcyjnym z zasobnikiem Vaillanta. Na jaki model i jaką moc zdecydowalibyście się na moim miejscu?

    Bardzo dziękuję za pomoc.
    Wielkiego wyboru co do mocy maksymalnej i minimalnej nie masz, bierz z najmniejsza moca minimalna, moc maksymalna to 11-12 kW, mniejszych nie ma.

Strona 265 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony