dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 286 z 330
Pokaż wyniki od 5.701 do 5.720 z 6591
  1. #5701
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Jakiś dziwny ten instalator.
    Ciekawe co by powiedział na to że w dawnych czasach grzałem wodę w 100 litrowym bojlerze grzałką 2kW.
    Tak z grubsza licząc kocioł 12kW podgrzeje wodę od 10 do 50`C w 120 litrowym zasobniku w około pół godziny.
    Tylko jak często będziesz całkowicie opróżniał taki zasobnik...

  2. #5702
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Roso1

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Konarzewo
    Kod pocztowy
    62-070
    Posty
    19

    Domyślnie

    Nie planujemy nawet wanny, będzie tylko prysznic, co chyba jeszcze bardziej zmniejsza zapotrzebowanie na moc kotła.

  3. #5703

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roso1 Zobacz post
    No i oczywiście instalator polecił De Dietrich MCR3 T, twierdził ,że Immergas będzie miał za małą moc, żeby podgrzać wodę w zasobniku.

    Teraz już nie wiem co zrobić.
    Taak, bo on taki miał i wie. A tak na prawdę mieszka w bloku i ogrzewanie ma z ciepłowni, albo w domu pali węglem, kotłem 35kw.Pomyśl, czy uważasz, że ci, którzy mają Immergasa 12kW, biorą zimny prysznic i wannę zalewają zimną wodą? Nikt, kto tutaj radzi i poleca kotły małej mocy, nie czerpie z tego żadnych korzyści. Daje ci to do myślenia? Ja wiem, że to takie nie polskie, a jednak.

  4. #5704

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigor Zobacz post
    Jakiś dziwny ten instalator.
    Ciekawe co by powiedział na to że w dawnych czasach grzałem wodę w 100 litrowym bojlerze grzałką 2kW.
    Tak z grubsza licząc kocioł 12kW podgrzeje wodę od 10 do 50`C w 120 litrowym zasobniku w około pół godziny.
    Tylko jak często będziesz całkowicie opróżniał taki zasobnik...
    Oczywista racja. Ja tylko dodam, ze jest możliwość ustawienia niskiej histetezy grzania CWU (3*C), co oznacza szybką reakcję przy poborze.

  5. #5705
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roso1 Zobacz post
    Nie planujemy nawet wanny, będzie tylko prysznic, co chyba jeszcze bardziej zmniejsza zapotrzebowanie na moc kotła.
    Nie zmniejsza zapotrzebowania na moc bo tę dobierasz do zapotrzebowania budynku. Brak wanny zmniejsza zapotrzebowanie na wielkość zasobnika.
    Jeśli jesteś pewnien tego prysznica i braku wanny i nie masz jakiś wymagań odnośnie wielkiej deszczownicy to przewrotnie zasugeruję kocioł 2 funkcyjny. Podstawowy Termet Gold czy Immergas 20kW moduluje od 3kW a obsłuży prysznic.
    btw
    Wanna dobra rzecz. Kiedyś miałem, potem stwierdziłem, że prysznic nam wystarczy i wanna poszła na złom kosztem dwóch umywalek. dużego lustra itp.
    Głupi byłem. Prysznic jest od tego by sie szybko umyć. Wanna i gorąca kąpiel daje ukojenie.
    Dlatego w nowej łazience wanna to dla mnie bezapelacyjnie konieczny element.

  6. #5706
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigor Zobacz post
    Wanna dobra rzecz. Kiedyś miałem, potem stwierdziłem, że prysznic nam wystarczy i wanna poszła na złom kosztem dwóch umywalek. dużego lustra itp. Głupi byłem. Prysznic jest od tego by sie szybko umyć. Wanna i gorąca kąpiel daje ukojenie. Dlatego w nowej łazience wanna to dla mnie bezapelacyjnie konieczny element.
    No ba,ja mam tylko wannę po latach doświadczeń z wanną w bloku Prysznica nie mam

  7. #5707
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Roso1

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Konarzewo
    Kod pocztowy
    62-070
    Posty
    19

    Domyślnie

    To jeszcze przewrotnie się zapytam. Co stracę, a co zyskam wybierając np.

    http://www.immergas.com.pl/Produkty,..._20_X_TT_2_ErP

    zamiast

    http://www.immergas.com.pl/Produkty,..._12_X_TT_2_ErP

  8. #5708
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Finansowo nic nie stracisz bo oba kotły są w tej samej cenie. Słabszy kocioł będzie lepiej dopasowany do Twojego domu bo ma niższą modulację 1.9kW zamiast 3kW . Wyobraź sobie że w okresach przejściowych jesienią wiosną dom będzie potrzebował ok 2kW do utrzymania temperatury, Słabszy kocioł będzie pracował na minimum mocy w sposób ciągły. Mocniejszy będzie się włączał i wyłączał.

  9. #5709
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    Orientuje sie ktos jaka jest minimalna temperatura zasilania CO dla kotła Cerapur Smart ZSB 14-5C bowiem w specyfikacji podana jest tylko maksymalna?

  10. #5710
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał wioslo1 Zobacz post
    Orientuje sie ktos jaka jest minimalna temperatura zasilania CO dla kotła Cerapur Smart ZSB 14-5C bowiem w specyfikacji podana jest tylko maksymalna?
    To kondensat - zatem minimalna temp zasilania pewnie nie jest określona - moim zdaniem im mniej, tym sprawniej (niższa temp zasilania to niższa temp powrotu który odbiera ciepło ze spalin).

    Tu może znajdziesz coś przydatnego:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...aktyce/page159
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 27-12-2016 o 21:29
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  11. #5711
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    Za bardzo tam nie widzialem ale chyba jeszcze tylko ten watek zostal mi do dokładnego przejrzenia.

    Jak to jest właściwie z tymi kondensatami bo na forum widziałem informacje ze ten starszy 14-3 chodzil od 30 a nawet 25 ale z drugiej strony ludzie podaja takze nizsze temperatury zasilania. Kiedys ktos pisal ze na sterowniku pokojowym jest to dosyć sztywne ale przy pogodówce kocioł schodzi niżej.

    Teraz zauważyłem ze w specyfikacji 14-5 nastawy czujnika temperatury zasilania zaczynają się od 20 stopni.

  12. #5712

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roso1 Zobacz post
    Dobry wieczór. Chciałbym poprosić o jakieś propozycje kotła do połowy bliźniaka. Parter + góra to 113 metrów. Według opisu:
    zbudowany z cegły Wienerberger,
    - ocieplenie - styropian grafitowy - 15 cm,
    - tynk zewnętrzny silikatowy,
    - ogrzewanie podłogowe na całym parterze + łazienka na piętrze,
    - okna trzyszybowe + rolety zewnętrzne ręczne,
    - na dachu dachówka ceramiczna Roben,
    - balkon, taras i podbitka z drzewa modrzewiowego ręcznie impregnowanego,
    - poddasze ocieplone wełną 25 cm,

    Czy na podstawie takiego opisu możecie w ogóle coś doradzić ?

    Pozdrawiam
    Witam,

    Dla podanej przez Pana powierzchni budynku, maksymalne zapotrzebowanie na ciepło powinno wynosić do 14kW. Polecam wybór kotła jednofunkcyjnego kondensacyjnego Cerapur Smart ZSB 14-5CE lub Cerapur Compact ZSB 14-1DE marki Junkers. Obydwa kotły posiadają modulację pracy palnika do 2kW oraz cechują się wysoką jakością wykonania oraz wysoką sprawnością.
    Jeżeli chce Pan jak najlepiej dobrać kocioł, zachęcam do kontaktu z autoryzowanym instalatorem marki Junkers. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 600 801.
    Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie kotłów kondensacyjnych z rodziny Cerapur: http://www.junkers.pl/produkty/kotly...kondensacyjne/
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers

  13. #5713
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pati2804

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam stoję przed wyborem kotła gazowego. Mam piec węglowy, który ma zostać zdemontowany, a w to miejsce ma być kocioł gazowy,
    Dom: 35 letni
    - 85m powierzchni użytkowej
    - ściany ocieplone styropian 10 cm grafit 0,033
    - strop jeszcze bez ocieplenia
    - dach ocieplony wełną mineralną 15cm 0,033
    - okna plastik 2-komorowe
    - 1 łazienka
    - 3 osoby zamieszkują

    Możecie podsunąć jakieś propozycje?
    Jeden z majstrów polecał mi Termet Ecocondens gold plus, tylko też nie wiem 1 czy 2 funkcyjny.

    Pozdrawiam

  14. #5714
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Jeśli masz miejsce, to montuj 1 funkcyjny + zasobnik = większy komfort ciepłej wody.
    Termetów ze względu na głupie sterowniki nie polecam. Już lepiej Immergas albo Ariston, jeszcze lepiej Junkers.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  15. #5715
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Andrzej 75

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-488
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów.
    Proszę o poradę. Dom z lat 60, 130m parter, 90 m piętro, piwnica nieogrzewana pod całym domem, dom ocieplony styropianem z 3 stron, stropodach,okna plastikowe, instalacja (rury) stare, wymienione grzejniki z żeliwnych na cienkie Purmo. Wysokość pokoi 2,7m.
    W tej chwili mam piec miałowy ze sterownikiem i pompą. Układ zamknięty.
    Chciałbym zainstalować piec gazowy (gaz z centralnego) , ale zostawić ten miałowy . Piec miałowy 35 Kw .
    Potrzebuje piec TYLKO do ogrzewania centralnego. Nie potrzebuje do nagrzewania wody , w każdej łazience jest gazowy podgrzewacz wody.
    Było kilka instalatorów i każdy proponuje co innego i podaje inne wartości KW pieców. Jeden mówi stojący 35 KW, inny wiszący do 26 KW.
    Jestem skłonny zakupić kocioł kondensacyjny. Poradźcie jakiej firmy i jakiej mocy.
    Jeżeli czegoś nie podałem co jest ważne przy doborze pieca, to proszę napisać.
    Może na tym forum znajdę jakąś poradę.
    Z góry dziękuję za podpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej 75 ; 13-01-2017 o 12:01

  16. #5716
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    quattro81

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Andrychów
    Kod pocztowy
    34-120
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał teres Zobacz post
    Termetów ze względu na głupie sterowniki nie polecam.
    Witam,
    teres mam pytanie o co konkretnie chodzi z uwagami co do sterowania Termetów?
    Mam zamiar kupić nowy model Termet ECOCONDENS SILVER 20 wraz ze sterownikiem Easy-Remote - nowość od tego modelu.
    Wiem, że modele GOLD maja uboższe możliwości regulacji, natomiast Silver w połączeniu z Easy-Remote nie wydaje się wiele odbiegać możliwościami od np. Immergas VICTRIX 12 X TT 2 ErP w połączeniu z CAR V2? Są krzywe, może mniej ale czy potrzeba ich "niewiadomo ile"?

    Dom będę budował blisko Kęt bo w okolicach Andrychowa .
    Pozdrawiam serdecznie

  17. #5717

    Domyślnie

    Z tą subtelną różnicą, że Termet przy niskich temperaturach zasilania moduluje od 3 kw a Immergas od 1,9. W okresach przejściowych to raczej ważne.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  18. #5718
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    quattro81

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Andrychów
    Kod pocztowy
    34-120
    Posty
    3

    Domyślnie

    Zgadza się co do modulacji, chodziło mi o podobieństwo w kwestii sterowania.

    Swoja droga zastanawiam się jaki wpływ na faktyczne użytkowanie będzie miał ten ~1kW różnicy mocy minimalnej.
    Będę miał 100% podłogówki w domku z poddaszem użytkowym o pow. użytkowej 110m2.

  19. #5719
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej 75 Zobacz post
    Witam wszystkich forumowiczów.
    Proszę o poradę. Dom z lat 60, 130m parter, 90 m piętro, piwnica nieogrzewana pod całym domem, dom ocieplony styropianem z 3 stron, stropodach,okna plastikowe, instalacja (rury) stare, wymienione grzejniki z żeliwnych na cienkie Purmo. Wysokość pokoi 2,7m.
    W tej chwili mam piec miałowy ze sterownikiem i pompą. Układ zamknięty.
    Chciałbym zainstalować piec gazowy (gaz z centralnego) , ale zostawić ten miałowy . Piec miałowy 35 Kw .
    Potrzebuje piec TYLKO do ogrzewania centralnego. Nie potrzebuje do nagrzewania wody , w każdej łazience jest gazowy podgrzewacz wody.
    Było kilka instalatorów i każdy proponuje co innego i podaje inne wartości KW pieców. Jeden mówi stojący 35 KW, inny wiszący do 26 KW.
    Jestem skłonny zakupić kocioł kondensacyjny. Poradźcie jakiej firmy i jakiej mocy.
    Jeżeli czegoś nie podałem co jest ważne przy doborze pieca, to proszę napisać.
    Może na tym forum znajdę jakąś poradę.
    Z góry dziękuję za podpowiedzi.
    Pewnie nie masz pojęcia, jakie zapotrzebowane ma Twój dom na ogrzewanie? Bez tego to można tylko wróżyć ze szklanej kuli, jaka moc kotła będzie odpowiednia. To o domu co podałeś to o wiele za mało, lepiej wejdź na "ciepłowłaściwe.pl" i chociaż w przybliżeniu policz jaka moc będzie Ci potrzebna. A najlepiej zwróć się do kumatego człowieka,który umie to policzyć.
    Co do marki, najważniejsze byś miał w niedalekiej odległości paru serwisantów producenta. Najczęściej nie warto przepłacać za reklamowane marki, często o połowę tańsze sprawują się nie gorzej, a nieraz nawet lepiej.

  20. #5720
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Andrzej 75

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-488
    Posty
    2

    Domyślnie

    noc dziękuję za podpowiedź. Na "ciepłowłaściwe.pl" wyszło że max to 19 kw piec gazowy.

Strona 286 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony