dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 306 z 330
Pokaż wyniki od 6.101 do 6.120 z 6591
  1. #6101
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gutozaur

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    W piecu lub kotle nie koniecznie chodzi tylko o cwu ale najważniejsza rzecz to co czyli ogrzewanie.
    Ważna jest zarówno moc maksymalna jak i minimalna czyli inaczej zakres modulacji palnika.
    Inaczej kocioł zamiast wyłączyć się i załączyć ponownie po jakimś czasie może ten sam efekt osiągnąć zmniejszając płomień w palniku i tym samym temperaturę wody w kaloryferach.
    Jeśli Twój sposób używania cwu jest taki jak opisujesz to spokojnie mozesz zdecydować się na kocioł jednofungcyjny z zasobnikiem 120 lub 150l
    Ostateczna wielkość zależy od ilości osób mieszkających w domu.
    Zamiast elektrycznych podgrzewaczy w miejscach małego poboru jeśli instalacja jest przygotowana mozesz zdecydować się na cyrkulację która zapewni ciepłą wodę bez zbędnego oczekiwania aż ona dopłynie.
    Tu przy odpowiednim programowaniu pompy straty związane ze zużyciem gazu są porównywalne lub nawet niższe niż zużycie energii elektrycznej.
    Odnośnie mocy kotła to ważna jest powierzchnia domu, rodzaj ogrzewania (grzejniki podłogówka ), oraz grubość i rodzaj ocieplenia przegród zewnętrznych.
    Za 3 miesiące zaczynam remont. Dom z 1900r. Ściany z cegły na 55cm+5cm jakiegoś tynku. Mieszkanie na parterze w domu wielorodzinnym. Od dołu piwnica grzana, od góry mieszkanie grzane. Planowane ocieplenie za kilka lat. Chciałbym podłogówkę, ale pytałem tu na forum i może być problem, bo może nie dać rady więc może jednak będą grzejniki. Ostatecznie też okaże się jak zerwę starą podłogę jak to wygląda, co jest pod spodem i ile jest miejsca. Powierzchnia domu 124m2 ale to liczone z oranżerią, która chyba nie będzie grzana więc 115m2. Okna będą wymieniane na 3 szybowe. Czy jesteś w stanie coś dobrać do takiego opisu? Mam też świadectwo energetyczne jak trzeba.

  2. #6102
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    To podaj dane ze świadectwa odnośnie zapotrzebowania
    energetycznego.
    Jeśli to mieszkanie to istnieje problem lokalizacji tego kotła, bo rozumiem ze ma to ogrzewać tylko Ciebie.
    Następna sprawa to czy robiąc remont zmieniasz tylko kocioł i źródło ciepła czy czasem nie uniezależniasz się od całości tej kamienicy.
    Masz tam opinię strażaka że istnieje kanał dymowy dla Twojego pieca?
    Czym grzeją sąsiedzi ?
    Czy w budynku istnieje instalacja gazowa ?
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 16-01-2018 o 09:02
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #6103
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gutozaur

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    To podaj dane ze świadectwa odnośnie zapotrzebowania
    energetycznego.
    Jeśli to mieszkanie to istnieje problem lokalizacji tego kotła, bo rozumiem ze ma to ogrzewać tylko Ciebie.
    Następna sprawa to czy robiąc remont zmieniasz tylko kocioł i źródło ciepła czy czasem nie uniezależniasz się od całości tej kamienicy.
    Masz tam opinię strażaka że istnieje kanał dymowy dla Twojego pieca?
    Czym grzeją sąsiedzi ?
    Czy w budynku istnieje instalacja gazowa ?
    Świadectwo w załącznikach. Z miejscem nie ma problemu bo mam 55m2 piwnicy. Jest tam kotłownia i jest w niej stary ogromny piec gazowy, który ma ze 20 lat i działa super tylko technologia poszła do przodu i poprzedni właściciel mówi że za dużo pali. Piec ma ogrzewać tylko mnie, W tej kamienicy są 3 mieszkania. Jedno moje i dwa teścia. Teść ma podpięte dwa mieszkania pod zwykły piec dwufunkcyjny o którym pisałem. Moje mieszkanie jest i pozostanie niezależne w ogrzewaniu. Nie mam jeszcze żadnych opinii bo wydanie mieszkania jest za 3 miesiące więc na razie nie będę nic robił, ale zakładam, że jeżeli teraz wszystko działa to nie będzie problemu tylko najwyżej trzeba będzie wymienić/włożyć wkład kominowy bo nie wiem czy jest. Cała kamienica ogrzewana gazem. Teść ogrzewa z pieca dwufunkcyjnego jakieś 200m2 (grzejniki) i jest ciepło. Mimo, że teść ma wentylacje grawitacyjną, okna dwuszybowe i średnio wstawione okna bo zimno przy nich jest, to jest bardzo mało i małych grzejników aż dziwne że to się ogrzewa bez problemu więc może nie jest tak źle z tym "ociepleniem" Dodam, że rachunek za gaz teściowi za 200m2 razem z C.U.W to przy sporych mrozach - 10C to jakieś 2tys. za 2 miesiące bez oszczędzania więc chyba nie ma tragedii. Przy wyższych temperaturach to jakieś 1000-1200 zł za 2 miesiące z C.U.W. Może to nie jest mało, ale jak na to jaki to stary dom i nie jest ocieplony i źle zamontowane okna i parapety, piec też nie jest optymalnie ustawiony, więc jak nie popełnię tych błędów u mnie to liczę na 30% niższe rachunki u siebie. Dom jest ogromny więc ocieplenie z zewnątrz to kupa kasy której na razie nie ma więc to nie wchodzi w grę. Jak trzeba będzie to zastanawiam się nad ociepleniem sufitu w piwnicy pianą żeby zaizolować swoją podłogę jak się okaże, że nie ma miejsca.

    P.S.
    W świadectwie teraz widzę, że jest opisana budowa ściany zewnetrznej to jest 20cm cegły, powietrze i znów 20cm cegły.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	se1.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	405088Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	se2.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	405089Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	se3.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	405090
    Ostatnio edytowane przez gutozaur ; 16-01-2018 o 09:47

  4. #6104
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bartela23

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam,
    mam pytanie, zapytalem o piec tak jak w temacie, wtracil sie ktos kto mowi nie na temat od przynajmniej strony, czy moderator tego nie widzi ze ktos rozpisuje sie nie na temat i o pierdolach ktore mozna pisac co najwyzej w hyde parku? to sa jakies jaja, ze ktos chce porady co do modelu pieca, a widzi glupie rozpiski kogos o jego przemysleniach, odbiegajace zupelnie od tematu...

  5. #6105
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bartela23

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    11

    Domyślnie

    moje pytanie brzmi 125mkw podlogowka dol grzejniki gora vaillant 306/5-5 czy 356/5-7 czy vitodens 200w, wchodzi w gre tytlko vaillant albo viessman, niestety tylko 2 funkcyjny, prosze o porade jak w temacie.

  6. #6106
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Jeśli uważasz, że posty nie na temat, zgłoś moderatorowi. Oni nie są w stanie wszystkich wątków pilnować.
    Nie podajesz zapotrzebowania swojego domu na ciepło. Ile osób w tym domu mieszka? Kąpiele w wannie czy pod prysznicem?
    Jeśli to nowy dom, to Vaillant 306/5-5 ma zbyt wysoką moc minimalną, będzie się męczył. Z pozostałych wymienionych, możesz sobie wybrać.
    Na pewno chcesz dwufunkcyjny? To mało komfortowe ustrojstwo.
    A te grzejniki na górze, to potrzebne Ci do czegoś, czy fantazja? Kombinowana instalacja jest droższa i bardziej kłopotliwa. I mniej komfortowa.

  7. #6107
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.520
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    To podaj dane ze świadectwa odnośnie zapotrzebowania
    energetycznego.
    A po co dane ze swiadectwa skoro jest ono niewiarygodne, Eu=64,7 kWh/2, powierzchnia ok 124,3 m2 co daje wielkosc zapotrzebowania ok 8044 kWh/a.
    Taką wartosc mają nowe dobrze ocieplone budynki o podobnej powierzchni, a nie budynek ponad stuletni bez wm. Widac ze swiadectwo na sztukę. W niczym nie pomoze, a tylko niepotrzebnie zamiesza.

  8. #6108
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gutozaur

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    A po co dane ze swiadectwa skoro jest ono niewiarygodne, Eu=64,7 kWh/2, powierzchnia ok 124,3 m2 co daje wielkosc zapotrzebowania ok 8044 kWh/a.
    Taką wartosc mają nowe dobrze ocieplone budynki o podobnej powierzchni, a nie budynek ponad stuletni bez wm. Widac ze swiadectwo na sztukę. W niczym nie pomoze, a tylko niepotrzebnie zamiesza.
    Czyli takie świadectwo to sztuka bo musi po prostu być? W takim razie nie wiem po co jest taki obowiązek, skoro to tylko zarobek dla tych którzy to robią, podpisują się pod tym a to w ogóle nic nie znaczy. W takim razie, jaki piec polecacie. Jaka marka, jaka moc? czy Imergas to dobra firma?

  9. #6109
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    gutozaur dobrze to napisałeś takie świadectwa to sztuka dla sztuki i zarobek dla tych co mają pieczątkę.

    Z tego co wiem to powyższy asolt policzy Ci dokładnie zapotrzebowanie budynku na energię

    Jeśli chodzi o kocioł to też 2 tygodnie temu bardzo wnikliwie zgłębiałem ten temat na forum i mój wybór padł na Immergas VICTRIX 12 X TT 2 ErP.
    Bierz kocioł 1-funkcyjny z zasobnikiem będzie na pewno bardziej wydajniejszy od 2-funkcyjnego.
    Jeśli chodzi o trochę detali :
    - podłogówka na 130m2 + ok 25m2 garażu (połowa garażu szerzej rozłożone przewody)
    - 13 sekcji max długość 85m każda - aby pompa się tak nie męczyła i nie było wielkich strat na przepływie
    - kocioł ma bardzo dużą modulację palnika - już od 1,9-12 kW co ma przy niskotemperaturowym ogrzewaniu duże znaczenie
    - zestaw z kotłem zasobnik 160L + sterownik carV2 + czujka zew
    - jego zaletą jest również to iż włącza się od minimalnej mocy 1,9 a nie jak np Vaillant czy Wolf od 3/4 maksymalnej mocy kotła

    To tak po krótce

  10. #6110
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gutozaur

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojak65 Zobacz post
    gutozaur dobrze to napisałeś takie świadectwa to sztuka dla sztuki i zarobek dla tych co mają pieczątkę.

    Z tego co wiem to powyższy asolt policzy Ci dokładnie zapotrzebowanie budynku na energię

    Jeśli chodzi o kocioł to też 2 tygodnie temu bardzo wnikliwie zgłębiałem ten temat na forum i mój wybór padł na Immergas VICTRIX 12 X TT 2 ErP.
    Bierz kocioł 1-funkcyjny z zasobnikiem będzie na pewno bardziej wydajniejszy od 2-funkcyjnego.
    Jeśli chodzi o trochę detali :
    - podłogówka na 130m2 + ok 25m2 garażu (połowa garażu szerzej rozłożone przewody)
    - 13 sekcji max długość 85m każda - aby pompa się tak nie męczyła i nie było wielkich strat na przepływie
    - kocioł ma bardzo dużą modulację palnika - już od 1,9-12 kW co ma przy niskotemperaturowym ogrzewaniu duże znaczenie
    - zestaw z kotłem zasobnik 160L + sterownik carV2 + czujka zew
    - jego zaletą jest również to iż włącza się od minimalnej mocy 1,9 a nie jak np Vaillant czy Wolf od 3/4 maksymalnej mocy kotła

    To tak po krótce
    No i już mam jakiś konkret. Na razie jestem nastawiony na Immergasa, ale nad modelami się jeszcze nie zastanawiałem. 12KW przy podłogówce i zasobniku, a co jeżeli nie uda mi się zrobić podłogówki? Raz że w innym wątku pisali mi że może być ciężko bez ocieplenia, dwa póki nie zerwę starej podłogi nie będę wiedział ile tam jest miejsca, a trzy może ktoś kto będzie robił mi kotłownie i ogrzewanie będzie usilnie namawiał mnie na grzejniki i wtedy nie wiem jakie rozwiązanie zastosować. Chciałbym mieć dwa zestawy na dwa rozwiązania.
    Na podłogówkę załóżmy Immergas VICTRIX 12 X TT 2 ErP + zasobnik+ carV2+pogodówka
    Na ewentualność grzejników co wybrać? Ten sam piec będzie ok?
    Jaki masz zasobnik? Czytałem że ma być z nierdzewki z anodą tytanową i warstwowy i wtedy jest ok.
    Ile wyniósł Cię ten zestaw+montaż? Ile kosztowało uruchomienie pieca i ile przeglądy?
    Ostatnio edytowane przez gutozaur ; 17-01-2018 o 08:50

  11. #6111
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    A po co dane ze swiadectwa skoro jest ono niewiarygodne, Eu=64,7 kWh/2, powierzchnia ok 124,3 m2 co daje wielkosc zapotrzebowania ok 8044 kWh/a..........
    .
    Właśnie tak się zastanawiałem co to jest za cudo.

    Kol.@ gutozaur. Kupiłeś mieszkanie i sprzedający miał obowiązek zrobienia świadectwa ale wykonanie to "sztuka dla sztuki".
    Może i dobrze że ten przepis umarł.

    Odnośnie samego rozwiązania to przy kotle dla mieszkania w kamienicy to dobrym rozwiązaniem jest kocioł dwufungcyjny.
    Odnośnie Immergas-a to jest całkiem Ok.
    Chyba jako pierwszy z producentów zeszedł w kotle jednofungcyjnym 12kW z mocą minimalną do 1,9 kW, dopiero potem zrobił to Viessman a teraz także Vaillant.

    Umieszczając go w piwnicy będziesz dość długo czekał na ciepłą wodę, więc dla celów kuchennych wystarczy mały podgrzewacz.

    Odnośnie kotła jednofungcyjnego i zasobnika to tak czy inaczej nie masz możliwości na cyrkulację więc ro raczej kiepski pomysł.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 17-01-2018 o 08:47
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  12. #6112
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gutozaur

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Właśnie tak się zastanawiałem co to jest za cudo.

    Kol.@ gutozaur. Kupiłeś mieszkanie i sprzedający miał obowiązek zrobienia świadectwa ale wykonanie to "sztuka dla sztuki".
    Może i dobrze że ten przepis umarł.

    Odnośnie samego rozwiązania to przy kotle dla mieszkania w kamienicy to dobrym rozwiązaniem jest kocioł dwufungcyjny.
    Odnośnie Immergas-a to jest całkiem Ok.
    Chyba jako pierwszy z producentów zeszedł w kotle jednofungcyjnym 12kW z mocą minimalną do 1,9 kW, dopiero potem zrobił to Viessman a teraz także Vaillant.

    Umieszczając go w piwnicy będziesz dość długo czekał na ciepłą wodę, więc dla celów kuchennych wystarczy mały podgrzewacz.

    Odnośnie kotła jednofungcyjnego i zasobnika to tak czy inaczej nie masz możliwości na cyrkulację więc ro raczej kiepski pomysł.
    A czemu w kamienicy lepiej sprawdzi się kocioł dwufunkcyjny? Dwufunkcyjny to wolałbym mieć w domu, chociażby z tego względu, że zarówno u teściów jak i moich rodziców piec czasem się nie załącza i leci zimna woda. Trzeba go odpalić ponownie. Oczywiście to kwestia drobnej usterki i to występuje rzadko, ale nie wyobrażam sobie lecieć do piwnicy odpalać piec kiedy jestem juz gotowy do kompania. Taki mały piecyk bez zasobnika to spokojnie znajdę miejsce w łazience. A odnośnie kotła jednofunkcyjnego i zasobnika to co to znaczy że nie mam możliwości na cyrkulację?

  13. #6113
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Tutaj trzeba wziąć pod uwagę kilka parametrów, jeśli to budynek (kamienica) o w miarę wysokim zapotrzebowaniu na ciepło to oczywiście że 12kW odpada (są też takie 24 ale minimalna moc jest znacząco wyższa).
    Mój zasobnik to 160L, oczywiście jest też cyrkulacja oraz grzejniki na poddaszu (z osobnym obiegiem) - cena takiego zestawu to 6900PLN z uruchomieniem (w tym wkład kominowy).
    Tutaj też będzie miało znaczenie to iż piec będzie na innym poziomnie niż pomieszczenia ogrzewane więc i pompa może mieś problem z wydoleniem a i czas dostawy ciepłej wody i grzania CO znacząco wzrośnie.

  14. #6114
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gutozaur

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojak65 Zobacz post
    Tutaj trzeba wziąć pod uwagę kilka parametrów, jeśli to budynek (kamienica) o w miarę wysokim zapotrzebowaniu na ciepło to oczywiście że 12kW odpada (są też takie 24 ale minimalna moc jest znacząco wyższa).
    Mój zasobnik to 160L, oczywiście jest też cyrkulacja oraz grzejniki na poddaszu (z osobnym obiegiem) - cena takiego zestawu to 6900PLN z uruchomieniem (w tym wkład kominowy).
    Tutaj też będzie miało znaczenie to iż piec będzie na innym poziomnie niż pomieszczenia ogrzewane więc i pompa może mieś problem z wydoleniem a i czas dostawy ciepłej wody i grzania CO znacząco wzrośnie.
    Cena przyzwoita. To dla mnie chyba byłby Immergas 20KW bo chyba pośrednich nie ma między 12KW a 20KW. Modulacja dolna od 3KW, nie jest źle. Rozumiem, że zasobnik polecany do kompletu wziąłeś? Jeżeli będzie piec+zasobnik to będzie zainstalowane poziom niżej, a jeżeli sam piec to będzie na tym samym poziomie.

  15. #6115
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cena dobra bo wzięta ze zniżkami instalatora i na 8% VAT'u.
    Nie ma pośrednich są tylko 12,20 i 24
    Tak zasobnik ten standardowy który sprzedają w komplecie.

    Mam nadzieję że piec się sprawdzi, ale to dopiero się okaże w kolejnym okresie grzewczym.

  16. #6116
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gutozaur

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojak65 Zobacz post
    Cena dobra bo wzięta ze zniżkami instalatora i na 8% VAT'u.
    Nie ma pośrednich są tylko 12,20 i 24
    Tak zasobnik ten standardowy który sprzedają w komplecie.

    Mam nadzieję że piec się sprawdzi, ale to dopiero się okaże w kolejnym okresie grzewczym.
    A jak uzyskać 8% VAT'u? Nie ma pieca idealnego, więc ważne żeby był tani w serwisowaniu a ten chyba jest więc nie ma co się przejmować.

  17. #6117
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Odnośnie usterki i kotła dwufungcyjnego to podobne uszkodzenie może dopaść kocioł jednofungcyjny.
    Ta złośliwość rzeczy martwych nie jest tu żadnym argumentem.

    Kotły w dzisiejszych czasach mają stosunkowo małe wymiary, więc mieszczając kocioł w mieszkaniu czyli łazience lub kuchni w ciągu szafek tam gdzie oczywiście masz dostęp do komina spalinowego lepiej sprawdzi się kocioł dwufungcyjny, nawet taki który posiada mały 40l zasobnik.

    Kocioł jednofungcyjny w tym przypadku z powodu zasobnika raczej będzie zajmował zbyt dużo miejsca.

    Umieszczając kocioł dwu lub jednofunkcyjny w piwnicy powodujesz że czas oczekiwania na ciepłą wodę wynosi kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt sekund.
    W ten sposób powodujesz dość duże zużycie zimnej wody i o ile nie ma to wpływu na kąpiel w wannie w której zimna woda może zostać następnie pomieszana z ciepłą to korzystanie z prysznica lub mycie naczyń będzie dosyć uciążliwe.

    W kotłach jednofunkcyjnych ze względów konstrukcyjnych tą wadę możemy wyeliminować poprzez cyrkulację.
    Poprzez dodatkową trzecią rurę pomiędzy kotłem a węzłem w mieszkaniu oraz pompkę możemy powodować ze ciepła woda ze zbiornika będzie dodatkowo krążyła w obiegu aż do punktu w mieszkaniu lub piętrze.
    Po odkręceniu kranu zimna woda zlatuje zatem tylko z odcinka pomiędzy kranem a węzłem a następnie leci już ciepła.
    W innym przypadku bez cyrkulacji odcinek z zimną wodą jest długi od kranu aż do zasobnika.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  18. #6118

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_bthd Zobacz post
    Proszę o pomoc wymiana kotła plus przeróbki instalacji mogę tu pytać jeśli dodatkowo chcę instalować solary czy w różnych działach po trochę. ...
    Jakie dane potrzebne a może ktoś chce złożyć c ofertę na terenie Warszawy
    Witam,

    Zachęcam Pana do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Serwisantów marki Junkers. Pomogą oni dobrać kocioł gazowy o odpowiedniej mocy oraz wykonają jego montaż. W swojej ofercie posiadamy również kolektory słoneczne do współpracy z dedykowanym do tego celu zasobnikiem.
    Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.
    Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie kotłów kondensacyjnych z rodziny Cerapur: http://www.junkers.pl/produkty/kotly...kondensacyjne/
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers-Bosch

  19. #6119
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał gutozaur Zobacz post
    A jak uzyskać 8% VAT'u? Nie ma pieca idealnego, więc ważne żeby był tani w serwisowaniu a ten chyba jest więc nie ma co się przejmować.
    8% jest na zakup kotła z jego montażem przez wykonawcę

  20. #6120
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    peniopl

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    83-000
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam

    Proszę o pomoc i jakieś "drogowskazy" ponieważ jestem w temacie kompletnym laikiem. Kilka miesięcy temu zakupiłem mieszkanie gdzie jest ogrzewanie gazowe piec dwufuncyjny Immergas mini Nike. Wcześniej całe życie centralne ogrzewania więc jak wspomniałem o kotłąch piecach gazowych nie mam najmniejszego pojęcia. Mieszkanie 75 m 3 pokoje + kuchnia w sumie zamontowanych jest 6 grzejników (w każdym pomieszczeniu + przedpokoj i łazienka) do mieszkania przynależy poddasze około 45 metrów i tam nie ma zamontowanego grzejnika są tylko doprowadzone rurki. Pierwsza sprawa o którą chciałbym zapytać to czy jeden grzejnik na taka powierzchnię wystraczy ? I czy wogóle taki piec obsłuży dodatkowa taka powierzchnia ? Czy wystarczy wezwać hydraulika który zamontuje grzejnik czy trzeba również wzywać kogoś do pieca kto poustawia wszystko na nowo ? Druga sprawa która mnie nurtuje to przyzwyczajony lat 30 do cieplej wody z kranu po odkreceniu kurka irytujace jest czekanie czasami dosyc długo zanim poplynie ciepla woda czasami musze np w lazeience chcac brac prysznic wlaczyc na chwile wode w kranie aby wogole piec zaskoczyl i zaczal podgrzewac. Poczytałem troche w sieci i znalazlem ze rozwiazaniem bylby piec z zasobnikiem. Jaki w takim razie byłby dobry jak będę wymieniał ? Obecny piec był montowany w 2004 roku wiec chyba jego zywotność dobiega końca. Mieszkanie wydaje mi się jest dosyć ciepłe na ostatnim piętrrze blok z 2001 roku. Obecnie temp ustawiona na 21 stopni i 19 w nocy a zuzycie gazu jakie mi wyszlo to grudzien 120 m i teraz w styczniu srednio dziennie wychodzi 4.,42 m 2 doroslych + 2 dzieci w wieku 6 lat. Oprocz ogrzewania i podgrzania wody sporo gotujemy. Chyba że to dużo nie znam się i przy nowszym piecu jest możliwość zmnijszenia zuzycia ? (wszak technika przez te 14 poszla chyba mocno do przodu) Ewentualnie jakieś inne rozwiązania do przedstawionych warunków lepszych / tańszych zamiast pieca dwufunkcyjnego z zasobnikiem ? A jeśli to jest najrozsądniejsze rozwiązanie to jaki wybrać i na co zwracać uwagę ?

Strona 306 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony