dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 330
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 6591
  1. #1021

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    przypominam że temperatura powrotu przy której jeszcze kocioł kondensuje to 54-56 C (różnie, różni podają)
    A to ciekawe. Dlaczego więc producenci podają najwyższe sprawności dla układu temperatur 40/30?

  2. #1022
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    to nie jest ciekawe, to prawda,

    do tych temperatur następuje kondensacja pary wodnej,
    nie w całości,
    część tego ciepła jednak ucieka w komin,

    ale to nie zmienia faktu, że kocioł jeszcze kondensuje,

    a sprawności są podawane dla temperatur 40/30 z tego powodu, że w tym przedziale temperatur, są największe,

  3. #1023

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    to nie jest ciekawe, to prawda,

    do tych temperatur następuje kondensacja pary wodnej,
    nie w całości,
    część tego ciepła jednak ucieka w komin,

    ale to nie zmienia faktu, że kocioł jeszcze kondensuje,

    a sprawności są podawane dla temperatur 40/30 z tego powodu, że w tym przedziale temperatur, są największe,
    Ok, ok - umknęło mi to "jeszcze".

  4. #1024

    Domyślnie proszę o pomoc

    witam mam ogromną prośbę, szukam pomocy,
    jestem na etapie podjęcia decyzji co do ogrzewania, zdecydowałem się na piec kondensacyjny,
    budynek ok 180mkw, z poddaszem użytkowym, dobrze docieplony, 3 oosoby, chcę założyć wszędzie podłogówkę, plus w łazience grzejniki drabinkowe elektryczne,
    a teraz meritum, szukam znawcy w temacie który by mi doradził: jaki piec (firma, model, moc) , jaki zbiornik, czy jest sens zakładać solary (czy to się opłaca) jeśli tak to jakie, ogólnie będę wdzięczny za wszystkie rady nawet na prv, bo znam się na tym jak łysy na żelu do włosów

    pozdrawiam
    prv: [email protected]

    jeśli ma ktoś instalację pieca kondensacyjnego z piecem np. na ekogroszek też jestem ciekaw czy jest zadowolony ponieważ też się nad tym zastanawiam

  5. #1025
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawilon79
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    dzien dobry. czy spotkaliscie sie, a moze ktos juz uzytkuje kocioł firmy HOVAL top gas, jak wyglada cenowo wobec vv

  6. #1026
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    Uff... Po przeczytaniu powyższego wątku (i kilku innych na temat kotłów) początkowo chcialam rozpocząć post słowami "zatem reasumując", ale chyba łatwiej będzie z tym "uff"!
    Nie bardzo się da tę wiedzę podsumować krótko, no, chyba że słowami "to zależy". Dzięki wszystkim wypowiedziom chyba jednak trochę się zorientowałam w temacie i urealniłam wybór. Na razzie oscyluje okolo 10 tys...

    1. Czy ktoś jest w stanie praktycznie opisac różnicę między kotłem Vitodens 200 W, a Vitodens 300W?

    2. To samo w odniesieniu do Elidens DTG 1300-25 130 i Inovens MC 25 LP?

    Chodzi mi o to, czy to jest jakoś praktycznie odczuwalne w codziennym użytkowaniu? Bo np. wyliczenia strat na zasobnikach wuykazaly, że za bardzo znaczące to nie jest...
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  7. #1027

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawilon79
    dzien dobry. czy spotkaliscie sie, a moze ktos juz uzytkuje kocioł firmy HOVAL top gas, jak wyglada cenowo wobec vv
    Może to pomoże http://www.smirnow.pl/sklep/catalog/...roducts_id=113 -Też myślę o tym kotle.
    myślenie jest przyszłością

  8. #1028
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawilon79
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    jescze jedno..myslalem o kotle hoval top gas-kondensat, niestety nie moge go zainstalowac poniewaz powiedziano mi zemam nie dopowiedni komin. komin mam ibf iniversal, nie wim dlaczego nie moge miec kondensatów. to w takim razie jaki kocioł moge zainstalowac:
    -120 m2-
    -20 cm welny-
    -3 osoby
    pomózcie musze wybrac kocioł do poniedziałku

  9. #1029

    Domyślnie

    Kondensat bodaj że do mocy 19 kW nie musi mieć komina jeśli jest możliwy wylot spalin za ścianę budynku. Przy tej powierzchni domu i izolacji ten wymóg będzie spełniony.
    myślenie jest przyszłością

  10. #1030

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawilon79
    jescze jedno..myslalem o kotle hoval top gas-kondensat, niestety nie moge go zainstalowac poniewaz powiedziano mi zemam nie dopowiedni komin. komin mam ibf iniversal, nie wim dlaczego nie moge miec kondensatów. to w takim razie jaki kocioł moge zainstalowac:
    -120 m2-
    -20 cm welny-
    -3 osoby
    pomózcie musze wybrac kocioł do poniedziałku
    chyba możesz mieć kondensat tylko musisz do tego komina włożyć jeszcze odpowiednią rurę, aby powstały dwa kanały - jeden do zasysania powietrza, drugi do wyrzutu spalin. najpewniej komin systemowy producenta kotła. instalator Ci pomoże, a jak nie wie, to może lepiej zmień.

  11. #1031
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawilon79
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    moze zamiast kondensatu wezme jakis kocioł jednofunkcyjny z zamknieta komora spalania. a czy do tego kotla moge doprowadziic powietrze rura po ziemi w posadzce.czy tak mozna zrobic.

  12. #1032
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawilon79
    jescze jedno..myslalem o kotle hoval top gas-kondensat, niestety nie moge go zainstalowac poniewaz powiedziano mi zemam nie dopowiedni komin. komin mam ibf iniversal, nie wim dlaczego nie moge miec kondensatów. to w takim razie jaki kocioł moge zainstalowac:
    -120 m2-
    -20 cm welny-
    -3 osoby
    pomózcie musze wybrac kocioł do poniedziałku
    jaką masz średnicę komina?

  13. #1033

    Domyślnie jaki kociol

    witajcie
    mam mieszkanie w kamienicy nieocieplonej 200 metrow
    mam dobrany kocial kondensacyjny dwufunkcyjny,z zasobnikiem
    waham sie pomiedzy isomax condens saunier duval a vaillantem vitodent 100
    35 kw czy nie za duzo?
    napiszcie mi co myslicie

  14. #1034

    Domyślnie

    mam problem, może fachowcy od kotłów coś podpowiedzą

    vaillant ecotect plus + sterownik pogodowo-pokojowy vrc430 + moduł mieszacza vr61; podłogówka (tylko) na całości, wpływ temp. wewnętrznej na razie wyłączony.

    chyba było do tej pory w miarę ok, ale dzisiaj zaczął dziwnie chodzić. dziś zrobiło się ciepło, średnia temp. zewn. za ostatnie 24h to ponad 9st.C, może to ma jakiś związek. otóż, włącza grzanie na 15 minut, wyłącza na kilka i znowu. temp. zasilania ustawia sobie na 25-30 st., tak mu wychodzi z krzywej grzewczej i zadanej temp. to, że krótko grzeje to ok, bo nie ma potrzeby więcej, szybko się nagrzewa. ale czemu ponownie się tak szybko włącza. w d.2-czas blokady palnika ustawione jest 60 minut. to się ma prawo skrócić, ale dla tych temperatur max. o kilka minut. z jakiego powodu jeszcze może podejmować decyzję o włączeniu grzania?

  15. #1035

    Domyślnie Buderus GB112 czy Viessmann Vitodens 200

    Który z tych dwóch polecilibyście i dlaczego? Specyfikacja wygląda podobnie, wydajność c.w.u też. Na co się zdecydować?

  16. #1036

    Domyślnie

    witam, podobnie jak inni formuowicze mam dylemat: wybór pieca , dom 140 mkw, bez poddasza, podłogówka około 40mkw, jeden fachowiec doradza piec kondensacyjny, drugi mówi że to bez sensu wydatek, kogo słuchać?

  17. #1037

    Domyślnie witam potrzebna pomoc

    witam, potrzebna pomoc ponieważ mój instalator powiedział że nie chce mi doradzać producenta kotła kondensacyjnego "co by nie było na niego", trochę dziwne podejście, uważam że jeśli jest fachowcem no to ma jakąś wiedzę "praktyczną" w przeciwnieństwie do mojej osoby, coś ostatnio przebąkiwał o HOVAL-u, że produkowaney w kraju zegarków i poleca,

    proszę o radę co do kotła kondensacyjnego jaka firma i model jeśli już ktoś ma opinię oraz jaki zbiornik i czy wbudowany czy lepiej zewnętrzny

    domek 170mkw z poddaszem użytkowym, dobrze ocieplony, 3 osoby, wszędzie podłogówka

    proszę POMOCY

    prv: [email protected]

  18. #1038
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał Igrek
    witam, podobnie jak inni formuowicze mam dylemat: wybór pieca , dom 140 mkw, bez poddasza, podłogówka około 40mkw, jeden fachowiec doradza piec kondensacyjny, drugi mówi że to bez sensu wydatek, kogo słuchać?
    Zdecydowanie kocioł kondensacyjny o możliwie malej mocy - rzędu 10kW.

  19. #1039

    Domyślnie

    Nikt z fachowców nie podpowie? Na co zwrócic uwagę przede wszystkim?

  20. #1040
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn
    Cytat Napisał Igrek
    witam, podobnie jak inni formuowicze mam dylemat: wybór pieca , dom 140 mkw, bez poddasza, podłogówka około 40mkw, jeden fachowiec doradza piec kondensacyjny, drugi mówi że to bez sensu wydatek, kogo słuchać?
    Zdecydowanie kocioł kondensacyjny o możliwie malej mocy - rzędu 10kW.
    ale trzeba sobie zdać sprawę z tego, że te 10 kW, to jest owszem i dobre na centralne ogrzewanie,

    ale do przygotowania ciepłej wody to niestety już nie,

    no chyba że ktoś świadomie godzi się z tym, że jeżeli będą chciały się wykąpać dwie osoby po sobie, (a to nie aż tak rzadkie zjawisko) to będą musiały czekać na ciepłą wodę bo w zasobniku nie będzie zapasu,
    rozwiązaniem w tym wypadku jest duży zasobnik w którym będzie zapas na dwie wanny, tak skromnie licząc 200 do 250 l.,
    sumując koszt kotła + koszt zasobnika, okaże się to dużą kwotą,

    bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie typowych zestawów preferowanych przez producentów,
    kocioł 20-25 kW z zasobnikiem od 100-150 l.
    ważne jest, żeby ten kocioł w zestawie modulował od jak najniższych mocy,

    i wbrew pozorom i temu co pisze przedmówca nie jest to tak nieekonomiczne rozwiązanie,

Strona 52 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony