dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 129 z 129
  1. #121
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    Macie jakieś bardzo niedobre wspomnienia, czy też byliście uczestnikami właśnie takich.
    Ochrona to fach jak każdy inny. Też jest tam konkurencja, podgryzanie się nawzajem, rywalizacja.
    Także zdarza się "fajans" w robocie.
    Wiem.
    Budujecie. Zawsze mieliście do czynienia z wysoko profesjonalnymi wykonawcami!?
    Jeżeli naprawdę takie cuda miały miejsce, to są to wypadki jednostkowe. Generalnie - sprawy wyglądają dużo lepiej.
    Chwasty się wyrywa. W tej branży też i to dość szybko.
    Znam też kilka wypadków "wyrywania chwastów" z początku tego fachu w naszym kraju. Różni ludzie się za tę robotę brali...

    Po fali "czystek" jaka była jakiś czas temu, myślałem, że tak drastyczne zdarzenia to już się nie zdarzają.
    Byłoby o tym bardzo głośno i w radiu i w TV.
    Dziennik nie jest pełen takich właśnie informacji...
    Adam M.

  2. #122
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Adamie, nie bierz tego personalnie do siebie

    Nie znasz np. przypadków (wielu) podpaleń i ich sprawców w pierwszym szeregu do gaszenia pożarów? Wszędzie może znaleźć się jakaś czarna owca i po prostu trzeba o tym pamiętać, tak na wszelki wypadek.

  3. #123

    Domyślnie

    przeraża mnie to złodziejstwo....

    znajomi kiedyś opowiadali jak ktoś z ich rodziny przeprowadzał się z bloku do nowego domu....następnego dnia poszli jak zwykle do pracy....po powrocie okazało się, że złodzieje wynieśli pół domu w biały dzień i jeszcze do tego w trakcie zamienili parę słów z sąsiadem....po prostu podjechali dość sporym dostawczym samochodem i powiedzieli sąsiadowi, że są z firmy,która organizuje przeprowadzki i mają dokończyć przenoszenie rzeczy z mieszkania do domu....szkoda, że nikt z sąsiadów w porę nie zauważył, że goście nie wnoszą rzeczy do środka tylko je wynoszą....

    zaskoczona jestem odwagą złodziei....tak w biały dzień przy ludziach
    działka już jest


    stoimy w miejscu nie możemy zdecydować się na projekt

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Napisał owcaOwca
    przeraża mnie to złodziejstwo....

    znajomi kiedyś opowiadali jak ktoś z ich rodziny przeprowadzał się z bloku do nowego domu....następnego dnia poszli jak zwykle do pracy....po powrocie okazało się, że złodzieje wynieśli pół domu w biały dzień i jeszcze do tego w trakcie zamienili parę słów z sąsiadem....po prostu podjechali dość sporym dostawczym samochodem i powiedzieli sąsiadowi, że są z firmy,która organizuje przeprowadzki i mają dokończyć przenoszenie rzeczy z mieszkania do domu....szkoda, że nikt z sąsiadów w porę nie zauważył, że goście nie wnoszą rzeczy do środka tylko je wynoszą....

    zaskoczona jestem odwagą złodziei....tak w biały dzień przy ludziach
    klasyka - wchodząc do klatki - do mijanego człowieka - "o O ma pan taki sam telewizor jak ja..."
    na beszczela najwiecej wychodzi bo poprostu Ci ludzie wygladaja tak jakby spokojne swoja prace wykonywali, co zreszta robia ...

    a jeszcze jaki wysoki procent skutecznosci maja naciagacze - ludzie sami oddaja przekonani ze bedą zadowoleni ... bez rozboju, rozbrajaniu zabezpieczeń etc - socjologia + psychologi troszke

    pomijajac nastepna klasyke - ze sasiedzi wszystko widza jak sie z psem na spacer wychodzi, a jak z domu graty wynosza to akurat zadnych swiadkow ...

  5. #125
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    Jest taka dziedzina wiedzy....
    Wiktymologia....

    To nauka o tym czym charakteryzuje się ofiara przestępstwa i dlaczego akurat ta osoba stała sie ofiarą...

    Nie wykładają powszechnie - a szkoda.

    To my sami generujemy swoje sukcesy i porażki! Są symptomy. Poznane, opisane, poukładane i uszeregowane.
    Jest grupa warunków koniecznych i wystarczających, aby sprowokować takie czy inne zdarzenie...
    Tylko trzeba by o tym wiedzieć, aby świadomie wysyłać pożądane sygnały do otoczenia...
    Adam M.

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Jest taka dziedzina wiedzy....
    Wiktymologia....

    To nauka o tym czym charakteryzuje się ofiara przestępstwa i dlaczego akurat ta osoba stała sie ofiarą...

    Nie wykładają powszechnie - a szkoda.

    To my sami generujemy swoje sukcesy i porażki! Są symptomy. Poznane, opisane, poukładane i uszeregowane.
    Jest grupa warunków koniecznych i wystarczających, aby sprowokować takie czy inne zdarzenie...
    Tylko trzeba by o tym wiedzieć, aby świadomie wysyłać pożądane sygnały do otoczenia...
    Adam M.
    No wielka to dla mnie chwila. Będę uczył adama_mk ( ).
    Jako taka - sama wiktymologia - nie jest wykładana. Ale stanowi ona część kryminalistyki, a ta była ( no chyba nadal jest ) przedmiotem wykładanym na prawie. W Polsce jest - praktycznie jeden uznany autorytet w tej dziedzinie - Brunon Hołyst. Straszny zarozumialec i bufon, ale wiedzę ma. Przekazywać na wykładach jej nie umie, ale pisze dość ciekawie przeplatając tezy przykładami. Poczytać warto.
    Jeden wniosek z tej nauki płynie. Można ograniczać ryzyko ( jak się wie jak ), wyeliminować się nie da.
    Poza tym, to co napisał Adam to sama prawda.
    A temat ciekawy, oj ciekawy...

    Pozdrawiam.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  7. #127
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    Toż piszę...
    Jest grupa warunków koniecznych i wystarczających, żeby stać się ofiarą...
    Dobrze byłoby wiedzieć jakie to warunki...

    Wiem, ze na kryminalistyce to mają...

    Wiem, nie da sie wyeliminować tego prawdopodobieństwa...
    Pozdrawiam
    Adam M.

  8. #128

    Domyślnie

    nie generalizując zbytnio - wystarczy się zastanowić kto "za wolnej gospodarki" zakładał agencje ochrony, sklepy z bronią... albo sexshopy. z samych filmów wiecie jak było zgadzam sie ze Słoneczkiem - podobnie patologiczna sytuacja jak wycinanie okien noc po wstawieniu przez tą samą ekipę.

    a tak przy okazji bo jestem na etapie wyboru okien - czy warto dopłacać do szyb antywłamaniowych? jaka jest ich skuteczność w praktyce?

  9. #129
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Chyba coś wyjaśniłem!
    Znaczy - udało mi się wyjaśnić!

    Nefer
    Współczuję! Wyjątkowo źle trafiłaś!
    Pognałbym pacanów i zagroził, że powiadomisz Komendę Wojewódzką (prowadzi sprawy licencji, nadzoruje, kontroluje, robi wywiady środowiskowe, daje i cofa... Sam temu podlegam ).
    Opisujesz jakiś horror!

    Ale - fakt!
    W agencjach często pracują na niskiej stawce, na godziny, ludzie, którzy dopiero uczą się tego fachu. Za gu.wniate stawki, bo firma w nich inwestuje. Licencja, szkolenia, autoryzacje, dopuszczenia (niejawne, poufne itp...).
    A jak się taki wścieknie, że 3 rok mu słabo płacą a on już taki przecież "mondry i doświadczony" to idzie sobie "w piguły" zabierając ze sobą całą wiedzę o "skrótach" montażowych, "pajączkach" zagipsowanych w ścianach, "sztukówkach" itp.
    Następny biedroń po nim, "tylko tu robi serwis".
    Ale są tańsi! Często chłamowate (tanie, z dolnej półki) systemy na krechę oferują rozliczane w ratach z monitoringiem.

    Ja tak nie mogę! Nie stać mnie na sponsorowanie klienta.
    Ale jestem w tym samym miejscu ponad 20 lat! Tyleż czasu wszyscy moi klienci mają mój aktualny numer telefonu!
    Ja MOGĘ zerwać się o 3 nad ranem, wskoczyć w portki i przyjechać, bo taka jest potrzeba!
    Oni - nie!

    Pozdrawiam Adam M.
    Adam,

    Jak w każdej branży - są fachowcy i pierdalacze. Normalne.
    Pomimo takich a nie innych doświadczeń na pewno założę alarm i monitoring.
    Bo spię spokojniej
    Tylko się mocno zastanowię gdzie..
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony