dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 129
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztofik
    Cytat Napisał Nefer
    W takiej sytuacji policja i alarm . Nie inaczej.
    Nastepnym razem wybiją szybę i wejdą.
    Patrze na Twój avatarek i nie wierze
    A wyjść do ludzi, porozmawiać, spisać numery, ewentualnie odstresować się i dopiero polcja.
    Krzysztofik - zawsze to jest jeszcze jedna opcja : można od razu otworzyć ogień
    --
    Pozdrawiam

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Staszek budowniczy

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    69

    Domyślnie

    Ja od tamtego czasu nocuję na budowie . I chyba z 3 razy ktoś podjeżdżał patrzył że stoi auto i odjeżdżał - ot sprawdzał czy ktoś pilnuje .

  3. #43

    Domyślnie

    Lekko wypowiedz niedzia mnie wystraszyla.Bezczele totalne.Ja na razie odpukac mam spokj,a doslownie pare razy wszystko zostawilem na wierzchu,lacznie z kluczykami w aucie i dokumentami,jakos sie zapomnialem...Ale chamstwo polskie i debilizm sa wszedzie...

  4. #44

    Domyślnie

    Witam

    Współczuje tym których nekają jacyś kolesie.

    Ja niestety ale mam złe doświadczenia ze złodziejami (choć) niewiele ukradli ale narobili wiecej szkody.
    Ukradli mi bezpieczniki z szafki na słupie.
    Bezpieczeniki to półbiedy gorzej że było trzeba coś na już kombinowac bo ekipa wchodziła tego samego dnia.

    Policja przyjechała poptrzyła spisała co sie stało, powiedzieli że jak mam rachunki to bym dostarczył na komisariat a przy okazji usłyszałem że nie byłem jedyny któremy rozbebrano szafkę z bezpiecznikami.

    Ot i nasza polska policja tu się nasuwa piosenka zespołu MLEKO pt "Cztery łapy"

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ania_i_Grzegorz
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    599
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    172

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martuszek
    Również polecam konfigurację : alarm z zewnętrznymi czujkami ruchu i ochroną + ubezpieczenie.
    Założyłam w grudniu z uwagi na wylot za granicę i wiem, że sama tabliczka Solid Security już dużo zdziałała Jestem zachwycona! Nie miałam okien, więc z ubezpieczeniem było krucho, a instalacje wewnątrz już "szły". Jak tylko wstawię okna, to tak jak w starym domu - doubezpieczę w Allianzie - zwracają 100 % wartości odtworzeniowej. Nie widziałam takiej oferty w innych firmach. Jak wybiją okno i słuką cenną wazę kradnąc telewizor, to kupujesz wszystko nowe w tym samym modelu, nie licząc amortyzacji.
    Oczywiście sąsiedzi też istotna sprawa, ale uważam, że lepiej żeby ani Ciebie ani syna nie było, gdyby faktycznie ktoś się włamywał. A Firma Ochroniarska jak nie zareaguje to ma problem i dlatgo ma własne polisy ubezpieczeniowe od swojej działalnosci gospodarczej.

    z tym 100% wartości odtworzeniowej to bym uważała. żadna firma nie liczy kosztów amortyzacji w pierwszym roku a potem..... no nie wiem, radzę Ci mieć to na piśmie w postaci OWU przeczytanym przed podpisaniem umowy. Nie piszę tego żeby przekomarzać się co do firmy bo składka to najmniejszy koszt z tego wszystkiego, natomiast szkoda później Twojego rozczarowania , jak złodziej potknie się o telewizor za który Ty dałaś 3000 a firma wypłaci 2000, bo on już "grał" 2 lata
    p.s. sprawdź najlepiej u kogoś kto miał szkodę tego typu jak z wypłacalnością w Allianzie
    pozdrawiam

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    dałaś 3000 a firma wypłaci 2000, bo on już "grał" 2 lata
    TV który kupiłaś 2 lata temu za 3000 jest teraz możesz kupić za 1200 zł więc 2000 spokojnie pokryje te koszta
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  7. #47

    Domyślnie

    Moja znajoma wynajmowała przez 7 miesiecy (!) budowy studenta, który najpierw spał w samochodzie przed domem, a później juz w domu.
    Obyło sie bez kradzieży - a dom w mieście i sporo ludzi sie nim interesowało.

    Osobiscie znam 2 przypadki gdzie wymontowano wszystkie okna.
    Znajomy gliniarz mi opowiadał, ze kiedys złapali ekipe, która obwoziła "klienta" po budowach, aby ten wybrał sobie projekt domu - a potem okradali całkowicie taką chatę (okna itp.)

    Agencje ochrony to tez żenada - znajomy dostał info o włamaniu do domu, podjechał w ciagu 2 minut, chwilę potem przyjechali ochroniarze. Widza ze ktoś sie kręci po chacie, więc kumpel mówi, że nich wpadaja do chaty i złapią kolesi. A ochroniarze na to że lepiej poczekajmy, az uciekną tyłem
    W końcu sam poleciał z jakąś gazrurką, troche włamywaczy poprzestawiał ale i tak uciekli.
    W sumie nic nie ukradli ale ubezpieczalnia nie chciała zwrócic forsy za uszkodzone okno (antywłamaniowe) i niestety 3 tysiaki był w plecy

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    alarm ma aku - kup choc z 18Ah to sporo wytrzyma

    halogeny na czujki ruchu

    moze sygnalizator na elewacji zamontuj

    kawal drutu na dachu imitujacy antenke od powiadomienia

    obudowa kamery za 40 zeta zamontowana z widokiem na droge


    u nas z 1-2 miechy wisial sam sygnalizator i tak wszyscy mysleli ze mamy sprawny alarm


    prewencja przede wszystkim
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    kawal drutu na dachu imitujacy antenke od powiadomienia
    To dobre. Nie wpadłbym. Tylko pozostaje pytanie - wysoko aby nikt nie sięgnął czy tak, aby potencjalny złodziej ją mógł unieszkodliwić i po wejściu do środka załączyć prawdziwy alarm. Ale to pewnie zależy ile czasu później ekipa może wpaść do domku, żeby nie miał czasu nic wynieść.

  10. #50

    Domyślnie

    Włos się jeży od tych historii.. Jak tak można ehhhh!
    Pieniądz, którego się nie
    zaiwestuje, ma tendencje do oddalania się w nieznanym kierunku.

  11. #51

    Domyślnie

    tu jak wojna partyzancka
    podchody, zmyłki, sidła i uniki

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    tu jak wojna partyzancka
    podchody, zmyłki, sidła i uniki
    Dokładnie! My, oczywiście, tez myśleliśmy o szybkim zamontowaniu systemu alarmowego. Jednak teraz wiem, że obwieszę całą chałupę choćby atrapami kamer i czujników, a sama będę czatować w środku, przy okresowo zapalającym i gaszącym się świetle....
    Pieniądz, którego się nie
    zaiwestuje, ma tendencje do oddalania się w nieznanym kierunku.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ania_i_Grzegorz
    z tym 100% wartości odtworzeniowej to bym uważała. żadna firma nie liczy kosztów amortyzacji w pierwszym roku a potem..... no nie wiem, radzę Ci mieć to na piśmie w postaci OWU przeczytanym przed podpisaniem umowy. Nie piszę tego żeby przekomarzać się co do firmy bo składka to najmniejszy koszt z tego wszystkiego, natomiast szkoda później Twojego rozczarowania , jak złodziej potknie się o telewizor za który Ty dałaś 3000 a firma wypłaci 2000, bo on już "grał" 2 lata
    p.s. sprawdź najlepiej u kogoś kto miał szkodę tego typu jak z wypłacalnością w Allianzie
    pozdrawiam
    Pisanie, a także - ostatecznie czytanie umów to mój zawód
    Właśnie dlatego tak mnie umowa z Allianzem zadawala.
    Nie płącą mi jednak za reklamę, a doradztwo koleżeńskie jest oczywiście gratis. Każdy zrobi jak uważa

  14. #54

    Domyślnie

    Piszecie o kradzieżach, włamaniach ale może też warto napisać czy okradziony budynek był ogrodzony, czy znajdują się obok zabudowania zamieszkałe, czy domek stoi gdzieś pod lasem lub w polach, bo nie wiem jak się odnieść do powyższych postów czy kradną "jak leci" czy mimo wszystko jakieś przeszkody są żeby utrudnić złodziejom kradzieże
    stan prawie deweloperski
    "...każdy kilogram Obywatela z wyższym wykształceniem - szczególnym dobrem Narodu.."

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Staszek budowniczy

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    69

    Domyślnie

    Mój dom jest położony pomiędzy 2 domami przy drodze.
    Ogrodzony.
    Z tyłu domu są pola .

    Od czasu kiedy nocuję już nie podjeżdżają , przynajmniej sie nie zatrzymują

  16. #56

    Domyślnie

    Mój mąż też nocował na budowie, od stanu surowego zamkniętego tzn. po wstawieniu okien.
    ---------------------------------------
    mój dom http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90007

  17. #57

    Domyślnie

    Nigdy bym nie odważyła na nocowanie samej na budowie i tymbardziej nie pozwoliłabym na nocowanie mojemu facetowi, wolę ubezpieczyć dom i załozyć alarm, nawet niech to kosztuje 2 tyś rocznie - ile trwa budowa?
    Cenie życie swoich bliskich na więcej niż warte są okna i drzwi!

  18. #58

    Domyślnie

    Chyba przesadziłaś. Na budowy to nie przychodzą płatni mordercy rodem z amerykańskich filmów tylko drobne pijaczki-złodziejaszki, żeby skręcić cokolwiek, co by można sprzedać. Jak nic takiego nie znajdą to zdemolują, co się uda - wybiją okna, zrujnują futryny, poprzecinają kable. A kto ma reagować na ten założony alarm?? Zanim ktokolwiek się pojawi to złodziei na ogół już nie ma.
    ---------------------------------------
    mój dom http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90007

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Zgadzam sie z przedmówcą - nocowałem mnóstwo razy u mnie na budowie i jeszcze żyje .
    Zwłaszcza jak już robiliśmy wykończeniówkę - system c.o odpalony , grzejniki pozakładane i już część mebli zainstalowana - przeniosłem się na budowę na kilka tygodni - aż do całkowitego wykończenia i przeprowadzki ... - oczywiście nadmienię iż w domu był zainstalowany i uruchomiony system alarmowy i podłączony do monitoringu jednej z sieci ochroniarskich .
    Ale jednak obecność w domu to obecność - systemy są , działają a złodzieje sie włamują mimo tego ... - my mieszkaliśmy ponad 20km od budowy .
    --
    Pozdrawiam

  20. #60

    Domyślnie

    Działkę mam nieogrodzoną jeszcze, materiały na placu. W tzw. dzień powszedni jest ekipa, która tam mieszka w baraku. Jak ekipa wybywa na weekend, płace sąsiadowi, który w dzień patrzy, w nocy nocuje w baraku na działce. Narazie odpukać!

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony