dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 43
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekS
    nie ma bezpiecznych drzwi i okien których sie nie da otworzyć
    Z tym się zgadzam w 100%
    System alarmowy....obowiązkowo musi być....tu też się zgadzam w 100%
    Drzwi antywłamaniowe,hmm....nie wiem, jeszcze się zastanowię.
    Pozdrawiam

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzych16a
    Z tym się zgadzam w 100%
    System alarmowy....obowiązkowo musi być....tu też się zgadzam w 100%
    Drzwi antywłamaniowe,hmm....nie wiem, jeszcze się zastanowię.
    A główne drzwi wejściowe do domu robisz antywłamaniowe? Jak tak to może jednak zrobić zwykłe tańsze skoro przez garaż zostawiasz łatwą drogę wejścia.

  3. #23

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o przepisy, sprawę zabezpieczenia przeciwożarowego drzwi do garażu to sprawę jednoznacznie wyjaśnia Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 "w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie" Dziennik Ustaw nr 02.750.690 Rozdział 8.paragraf 281 (z późniejszymi zmianami)

    Wymagania p.poż. odnośnie drzwi nie dotyczą garażu w budynku jednorodzinnym. Czyli drzwi można wstawiać jakie się chce, a jeżeli w projekcie ktoś takowe wstawił to znaczy, że się nie zna albo jest przewrażliwiony.

    Oczywiście jeżeli ktoś chce takie drzwi, to jego wola.
    Pozdrawiam
    Irk

  4. #24

    Domyślnie drzwi 70-ki

    podłączam się pod temat, bo potrzebuję solidne drzwi łączące z jednej strony garaż z domem, a z drugiej z kotłownią. Bardziej zalezy mi na "antywłamaniowości" niż na izolacji cieplnej i akustycznej...
    Praktycznie miałem już wybrane drzwi z boryszewa, ale niestety okazalo sie, że robią je w wymiarach 80/90, a te od strony domu są u mnie węższe, potrzebuje 70-ki.
    Czy potraficie polecić jakiegoś producenta, który ma dealera w woj mazowieckim, i robi dobre stalowe drzwi w okleinie w rozmiarze 70? Budżet ok 1000 PLN

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał irk
    Jeżeli chodzi o przepisy, sprawę zabezpieczenia przeciwożarowego drzwi do garażu to sprawę jednoznacznie wyjaśnia Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 "w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie" Dziennik Ustaw nr 02.750.690 Rozdział 8.paragraf 281 (z późniejszymi zmianami)

    Wymagania p.poż. odnośnie drzwi nie dotyczą garażu w budynku jednorodzinnym. Czyli drzwi można wstawiać jakie się chce, a jeżeli w projekcie ktoś takowe wstawił to znaczy, że się nie zna albo jest przewrażliwiony.

    Oczywiście jeżeli ktoś chce takie drzwi, to jego wola.
    Witam, czy w tej sprawie wszystko wygląda bez zmian? Czy drzwi z garażu do wiatrołapu mogą być dowolne?

  6. #26

    Domyślnie

    nic się nie zmieniło mogą być zwykłe papierowe. Przy piecach kole 20 kW to nawet nie ma w domu kotłowni Mnie zastanawia cos innego nie mam wentylacji w garażu ( zgodnie z projektem) a kominiarz juz sie krzywi
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar adam_cz-wa
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    62

    Domyślnie

    Wg mnie także warto uwzględnić przy wyborze drzwi garażowo domowych różnicę temperatur. Może ona wynieść nawet 14st C. Jeśli są one drewniane to mogą z czasem się wypaczyć.
    W ofercie http://drzwidana.pl/ są takie drzwi ale kosztują dużo więcej gdyż są specjalnie wzmacniane, gwarancja 3 lata, możliwa opcja z chowanym progiem.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    czego to ludzie nie naopaowiadają żeby z kaski ich wyskubać
    zamiast drzwi antywłamaniowych i Ppoż z garażu proponuje dodatkowy rygiel na drzwi od wewnątrz bramy i system alarmowy z powiadomieniem nie ma bezpiecznych drzwi i okien których sie nie da otworzyć
    a czy taki dodatkowy rygiel dostane za darmo ?
    czy alarm z powiadomieniem tez jest gratis
    ja ktos tu zaowazyl ruznica miedzy zwyklymi drzwaimi a antywlamaniowymi to 150 zloty wiec chyba tyle samo co rygiel a napewno taniec niz alarm ( hyba ze alarma jest w calym domu to tylko czujka jest potrzebna dodatkowa )
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    A ja się zastanawiam nad wstawieniem takich drzwi wewnatrzklatkowych. W Obi są takie teraz za 330zl. Mają jakieś tam ocieplenie, lepszy zamek itp. A najtańsze pokojowe pełne wyjdą ponad 250 z klamką itp. Do tego są metalowe, czyli niepalne.

  10. #30

    Domyślnie

    Ja między garażem a kotłownią dam drzwi kupione w biedronce za 399 zł. Z klamką, zamkami, ościeżnicą, ryglami i jakimś atestem chyba PZH lub coś takiego i jak mi się wydaje w zupełności wystarczą.

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar adam_cz-wa
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    62

    Domyślnie

    Zastanawiam się czy te Wasze drzwi ( z Biedronek... )będą pasować do innych w mieszkaniu. Nie wiem jakie macie układy pomieszczeń ale u mnie są one widoczne prawie z każdego miejsca na parterze i wybrałem takie które będą pasować do innych. Może innym to nie przeszkadza ale mnie akurat tak.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_cz-wa
    Zastanawiam się czy te Wasze drzwi ( z Biedronek... )będą pasować do innych w mieszkaniu. Nie wiem jakie macie układy pomieszczeń ale u mnie są one widoczne prawie z każdego miejsca na parterze i wybrałem takie które będą pasować do innych. Może innym to nie przeszkadza ale mnie akurat tak.
    Ja mam akurat przejście garaż/kotłownia i dopiero z kotłowni do hollu. Tak więc mogą być nawet wyplatane z wikliny

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    A czy jest sens montować mocniejsze drzwi jeżeli włamywacz będzie miał i tak sporo czasu, aby je rozpracować. Będzie siedział spokojnie w garażu i przy nich majstrował, aby otworzyć...??

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    A czy jest sens montować mocniejsze drzwi jeżeli włamywacz będzie miał i tak sporo czasu, aby je rozpracować. Będzie siedział spokojnie w garażu i przy nich majstrował, aby otworzyć...??
    Najbardziej zależy mi na ich szczelności. A do tego są metalowe z ładną okleiną (czy malowaniem). Pewnie i tak ich nie będę zamykał. A jeżeli są w cenie tanich pokojowych to może warto?

  15. #35

    Domyślnie

    ważne jest umocowanie framugi wielu pracowników czasem poprostu łata pianką i potem gipsują, takie drzwi polecą po 3-4 kopnięciach więc uwaga! trzeba je betonować w framugach

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał kierowniczek
    ważne jest umocowanie framugi wielu pracowników czasem poprostu łata pianką i potem gipsują, takie drzwi polecą po 3-4 kopnięciach więc uwaga! trzeba je betonować w framugach
    a nie lepiej zastosować kotwy? Czy to nie będzie trwalsze aniżeli doklejanie? Nie wiem czy połączenie metal - beton jest aż tak trwałe, aby wytrzymać kilka kopniaków.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Chyba jednak nie zawsze chodzi o to, żeby było najtaniej.
    Wg mnie:
    1. garaż nieogrzewany = drzwi ocieplone,
    2. jeśli w garażu jest karnister, oleje i inne "extrasy" = drzwi powinny być ppoż.

    Dla własnego dobra, komfortu i spokoju.

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    podnoszę temat
    szukam drzwi z nieocieplonego garażu (w bryle budynku) do domu
    chodzi o to aby były w miarę ciepłe i nie najdroższe

  19. #39

    Domyślnie

    Delta drzwi universal 45 cena ok sprawdzone rozwiązanie termiczne i cenowe.

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Cytat Napisał przedstawiciel drzwi Zobacz post
    Delta drzwi universal 45 cena ok sprawdzone rozwiązanie termiczne i cenowe.
    Dzieki a moze jeszcze jakies propozycje
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony