dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 58
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 1159
  1. #81
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    A ..... zapomniałem dodać, że mam rurę na środku. Potańczyć można...

  2. #82
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    A tak bym chciał zrobić

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr.Jar
    Popatrzyłam i jestem zachwycona tym przejściem jednego w drugie!
    Gdybyś zastosowała "powstańczy" pomysł to połącz to z farbą strukturalną (nie tynkiem tylko farbą). Kładąc farbę porobisz powstańcze "zatarcia" i potem są dwa wyjścia:
    Ten... bo ja dzisiaj mam chyba niż intelektualny, czy mógłbyś mi jak tej krowie na miedzy napisać, co dokładnie w moim przypadku powinnam zrobić? W obu przypadkach - tam gdzie są cegiełki własnej roboty i tam gdzie jest ściana soute. Żebu tp wyglądało tak ślicznie jak na zdjęciu które wstawiłeś.
    A, a te cegły na zdjęciu to są namalowane??? Czy to są cegły pomalowane?
    1. zostawiasz jak jest (wada - łatwo się brudzi ; zaleta - taniej)
    2. pokrywasz farbę tzw. lazurą , takim lakierem, który doda niesamowitego efektu Twojej powstańczej ściance (wada - drożej: zaleta - Twoje pieski mogą ocierać się o ścianę co 5 minut i nie ma na niej brudu). Sam mam zrobiony pokój tą metodą i już dwa lata ściana wygląda jak dopiero co pomalowana. Ponadto farba strukturalna pięknie pokryje Ci połączenia z prawdziwymi cegłami. Pozostaje kwestia doboru koloru. Myśl intensywnie.
    Wolę trochę drożej ale żeby się nie brudziło, jeśli będzie taniej to będzie pozornie taniej, bo za chwilę będe musiała znowu malować, niestety psy bardzo brudzą ściany.
    A możesz wkleić zdjęcie swojej ściany, tej z lazurą?
    Aha, kiedyś szukałam lazury i były same żółto-pomarańczowo-czerwone kolory, nic w brązie.
    Myślę! Mimo niżu

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr.Jar
    A tak przy okazji - jak zagospodarować taką halę...
    Ja Cię kręcę Jakie wieeeeelkie pole do popisu!!! Zazdrość, zazdrość
    No ale przy TAKICH przestrzeniach to się troszkę napracujecie z cegiełkami...
    Obiekt ma potencjał, że hej! Jak już sobie to urządzicie to będzie odjazd.
    Tylko, czy do powstańców będą pasowały te metalowe elementy kuchenne?
    Rura jest the best i proponuję dookoła niej na podłodze zrobić podeścik, coby tańczący się wyróżniał
    Ja bym tej przestrzeni nie dzieliła. Ogrzewanie tylko kominkowe?
    p.s. Pozdrowienia dla synka

  5. #85
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    Za chwilę powstawiam kilka zdjęć mojej ściany i je opiszę.
    Aha, kiedyś szukałam lazury i były same żółto-pomarańczowo-czerwone kolory, nic w brązie.
    Generalnie (pisze co wiem ale może nie wiem co piszę) lazura to lakier nadający farbie połysk srebrny lub złoty. Niby u Ciebie (tzn. u mnie w hali przyszłościowo też)nie pasuje na dzień dobry ale powoli. Ważny jest dobór barwnika do farby strukturalnej i to ON doda ci szkrzydeł , no i inwencja twórcza z kładzeniem farby. Dopiero potem posmarujesz lazurem (trzeba pokombinować na próbę na ścianie sąsiada )
    No to powklejam........

  6. #86
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    ściana z lazurą:Te zdjęcie nie jest za szczęśliwe bo lampa błyskowa nadała zbyt duży połysk

    bez lampy


    farba strukturalna bez lazury: i bez lampy


    Od razu dodam, że my nie zacieraliśmy specjalnie farby więc nie jest ona formowana (Ty musisz pomyśleć o jej odpowiednim ukształtowaniu)

  7. #87
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    Imitację startego tynku, kamiennego muru, drapania można stworzyć wykorzystując grzebień lub szpachelki.
    Prawdopodobnie w Twoim przypadku (tzn. nie w Twoim tylko wyrwy powstańczej ) należałoby zamiast lazury użyć specjalnej bejcy; unikniemy wtedy metalicznego, srebrnego, czy złotego połysku.
    Jeszcze wrócę do tego zdjęcia

    Tutaj tynk tworzy jedną powierzchnię z grzbietem cegły. Tak trochę to mi wygląda na pracę w Corelu.
    U nas będzie (tzn. u Ciebie i u mnie) będzie naturalny uskok i uważam to za jeszcze większy atut tego pomysłu (to będzie prawdziwa wyrwa). Nic nie stoi na przeszkodzie aby cegły graniczne troszkę "uszkodzić" aby było starzej.

  8. #88
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    bo ja dzisiaj mam chyba niż intelektualny,
    .... i ja też.... , bo zapomniałem 2-3 posty wcześniej napisać, że teraz omawiam tę ścianę soute.

    Co do drugiej ściany, czyli tam gdzie już masz swoje cegiełki to możesz zrobić tak:
    "wejdź" w powstańczy sposób białym na prawdziwe cegły (po prostu wejść klejem na czerwone) .
    Powinno wyglądać coś w ten deseń


  9. #89
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    i jeszcze jeden pomysł mojej żony (już nie powstańczy ) - ale pasujący do cegieł)
    Na ścianie soute można zrobić to:



    ....." ściano moja kochana - kłaniam ci się bo wyszłaś jak należy...."

  10. #90

    Domyślnie

    Serdeczne dzięki za wszelakie rady i pomysły.
    Przekonałeś mnie, chyba wyjdę tym powstańczym sposobem i będę odstawała od ściany, a niech tam Końcówki obowiązkowo będą wyszczerbione.
    Muszę tylko znaleźć takie same lub podobne lica.
    Twoja żona też ma super pomysły (ale się dobraliście ), bardzo mi się podoba motyw z drewnem na ścianie... Ciekawa jestem, w czym te kręgi są "zanurzone"... I to coś musi być od razu o odpowiednim kolorze, bo nie wyobrażam sobie potem malowania dookoła drewienek
    A jakby tak między te kręgi dorzucić trochę kamieni? (Kominek będzie prawdopodobnie z kamienia strumieniowego).

  11. #91
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    Wpisz sobie w googlach "cordwood" i będziesz miała full zdjęć i filmików na temat tej technologii. Oczywiście można tę technikę zawsze uprościć, ale to już inna sprawa. Niektórzy dodają do tego denka od szklanych butelek ale jak sie przesadzi to sciana wygląda "jarmarcznie".
    Cieszę się, że pomysł powstańczy Ci się podoba . (mam zniżkę na "leona"???)
    A ja i tak niedługo poproszę o jakąś poradę w sprawie mojego siedliska.
    Oczywiście mam nadzieję, że się pochwalisz wynikami.
    Pozdrawiam, Jarek

  12. #92

    Domyślnie

    Denkom od butelek mówię stanowcze nie!
    Natomiast:
    Ściana z cegiełkami będzie powstańcza, a druga będzie w krążki z drewna. Baaardzo spodobał mi się ten pomysł – podziękowania dla żonki.
    Zapewne w te krążki wpleciemy jakąś belkę drewnianą... cosik tam będzie.
    Teraz muszę tylko użebrać w tartaku żeby krążki były różnej wielkości i najlepiej parę naprawdę wielgachnych.
    Będę miała ścianę w kropki, lalalala...
    Zniżka jest

  13. #93

    Domyślnie

    a czy ktoś kładł samemu stiuk bądź trawertyn? wykonalne przez osobe bez doświadczenia? dosyć drogo to wychodzi.
    Bardzo nam się spodobały tynki trawertyn Śnieżki Magnat Style.

  14. #94
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    a czy ktoś kładł samemu stiuk bądź trawertyn?
    Szczerze mówiąc zaskoczyłeś mnie nazwami... ale jak wszedłem na stronę http://www.fox-dekorator.pl/profi_stiuk_galeria.html
    to wszystko stało się jasne. Normalna (lub nienormalna- jak kto woli) farba strukturalna i z tego co piszą, to robota ta to nic nadzwyczajnego dla przeciętnego wykonawcy (poza ceną ).
    PS. Kiedyś, jak spojrzałem na farbę strukturalną to zadawałem sobie takie same pytania. Po czym kupiliśmy, położyliśmy (my- czyli ja i żona) i... nie odpada.
    A że drogo to fakt
    Nie ma nic za darmo.

  15. #95
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Nie zaglądałam kilka dni a tu proszę Poszaleliście

    Pomysł z zacieranym przejsciem powierzchni cegieł i tynku jak najbardziej trafny i chyba najlepszy do realizacji. Pozwoli pokozać to co najpiękniejsze w ceglastych ścianach.

    Wnetrze Mr.Jar rewelacyjne! Ależ pole dpo popisu!!! Plan macie też imponujący. Będę czekać z niecierpliwoscią na realizację. Myslałaś może tez o dodaniu betonu? editta robiła sama płyty betonowe i przykręcała je do scian. Jest Jej dom w galerii zdjęć Pasowałby ten beton do Waszej wizji tego wnetrza
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  16. #96
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    Dzięki mayland
    Podpatrzę u editta i odpiszę.

  17. #97
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    Hej, LeoAureus !!!

    Zasnęłaś czy cegiełki lepisz ???
    Napisz co tam na powstańczym froncie.

    PS. Już widzę szlagier forum "DZIENNIK POWSTAŃCA".

    Starsza część polskich użytkowników internetu rzuci się nagle na opowieści z lat 40-stych.
    Myślę, że chociaż szukali będą wojennych opowieści to się jednak nie rozczarują ...... i ....

  18. #98
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    .... i każdy z nich znajdzie swoją historyczną "powstańczą wyrwę"

    (nie używam słowa dziura bo jakoś głupio brzmi )

  19. #99
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    A właśnie, że dziury powinny być oprócz wyrw Dziury po pociskach Losowo rozrzucone po tym białym

  20. #100
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    .... zgadzam się .... i nawet wiem jak te dziury porobić.

Strona 5 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony