dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 51
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Ja też. aleksik narzeka na suchość a ciekawym, czy zmierzył ile tam faktycznie jest?

    W domu gdzie obecnie mieszkam przy went grawitacyjnej wilgotność oscyluje w okolicach 40%. Dla niektorych to może być już za mało.

    Myślę, że jeszcze prostszą i lepszą metodą jest obniżenie temperatury w domu. Przy podłogówce powinno spokonie wystarczyć 19st. Plusów jest kilka - wilgotniej, taniej, zdrowiej...

    Co do tego, czy reku jest do oszczędzania, czy do komfortu, to myli się odaro że niby "ustalono", że dla komfortu, a nie dla oszczędności. Fakty są takie, że dla otrzymania komfortu w domu z went grawitacyjną trzeba po prostu otwierać okna. Ja inaczej nie mogę spać, bo się dusze. Wszystkie wyliczenia wtedy biorą w łeb. Nam rachunek za gaz w zeszły miesiącu przyszedł na 3500 zł. Fakt, że dom jest wielki (chyba 360 m2) i nie nowy, ale jednak.

    Oszczędności nie będzie, jeśli ktoś ma niewielkie potrzeby jeśli chodzi o świerze powietrze. Jeśli jednak chcesz prawdziwego komfortu, to przy grawitacji wydasz fortunę, a przy reku nie. I to moim zdaniem jest prawidłowe postawienie sprawy.
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Depi
    Ja też. aleksik narzeka na suchość a ciekawym, czy zmierzył ile tam faktycznie jest?
    W domu gdzie obecnie mieszkam przy went grawitacyjnej wilgotność oscyluje w okolicach 40%. Dla niektorych to może być już za mało.
    hehehe - rozumiem, ze jestes w stanie udowadnic, ze to nie z WM i REKU aleksik ma problemy tylko z samym soba hahahahaha


    MCB,

    Argument o wentylowaniu domu podczas naszej nieobecnosci w lato jest absolutnie nietrafiony

    Primo - wentylacja grawitacyjna posiada takze nawiewy jak :
    - ZETKA
    - Nawiew do kominka
    - NAwiew do spizarni
    Dzieki takim nawiewom dom bedzie wentylowany nawet przy zamknietych oknach.
    Secundo - po co intensywna wentylacja gdy nas nie ma w domu ... ? komu ona potrzebna .. ?? roslinom ??? rozumiem, ze jak zima wyjezdzasz na narty to bron boze nie wylaczasz wentylacji

    (Y)

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yoric
    hehehe - rozumiem, ze jestes w stanie udowadnic, ze to nie z WM i REKU aleksik ma problemy tylko z samym soba hahahahaha
    Absolutnie nie. Po prostu wydaje mi się, że aleksik powinien podać konkretne dane - temp, ilość wymian, temperaturę powietrza itp. Kombinacja zbyt dużego przewietrzania i zbyt gorącego powietrza może być źrodłem problemu, ale tego nie wywróży się z kart.

    Tak już zupełnie na marginesie, to ja się zastanawiam nad systemem nawilżającym do domu. Prostym tanim i skutecznym oczywiście. Wątek temu poświęcony sobie zmarł, a szkoda.

    Należy jednak pamiętać, że zbyt wysuszone zimą powietrze nie jest związane wyłącznie z WM.
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Depi
    Tak już zupełnie na marginesie, to ja się zastanawiam nad systemem nawilżającym do domu. Prostym tanim i skutecznym oczywiście. Wątek temu poświęcony sobie zmarł, a szkoda.
    .
    wystarczy jak założysz akwarium w każdym pokoju

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.222

    Domyślnie

    "Argument o wentylowaniu domu podczas naszej nieobecnosci w lato jest absolutnie nietrafiony

    Primo - wentylacja grawitacyjna posiada takze nawiewy jak :
    - ZETKA
    - Nawiew do kominka
    - NAwiew do spizarni
    Dzieki takim nawiewom dom bedzie wentylowany nawet przy zamknietych oknach. "

    Jest tylko jedno ale...
    Ale wentylacja grawitacyjna jest SEZONOWA! Latem nie istnieje...
    I tyle...
    Adam M.

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    "Argument o wentylowaniu domu podczas naszej nieobecnosci w lato jest absolutnie nietrafiony

    Primo - wentylacja grawitacyjna posiada takze nawiewy jak :
    - ZETKA
    - Nawiew do kominka
    - NAwiew do spizarni
    Dzieki takim nawiewom dom bedzie wentylowany nawet przy zamknietych oknach. "

    Jest tylko jedno ale...
    Ale wentylacja grawitacyjna jest SEZONOWA! Latem nie istnieje...
    I tyle...
    Adam M.
    Koledzy, ale naprawę bez przesady proszę. Wentylacja grawitacyjna latem jest jak najbardziej nie wystarczająca dla pełnego komfortu, ale nie można mówić, że nie istnieje. Istnieje prawie zawsze, chyba, że ktoś ma taką samą temperaturę jak na zewnątrz. Po prostu czasami jest odwrócona.
    Argument, że ktoś musi mieć całą zimę okna otwarte, bo się udusi ( ) i dlatego musi mieć wentylację mechaniczną - proponuję ciepła kraje z domkami z bambusa przykryte liśćmi z bananowca.
    Jak tylko nasza cywilizacja przeżyła tyle wieków bez tych wynalazków?
    Jestem zwolennikiem went. mechanicznej, mam grawitacyjną.

    Pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yoric
    MCB,

    Argument o wentylowaniu domu podczas naszej nieobecnosci w lato jest absolutnie nietrafiony

    Primo - wentylacja grawitacyjna posiada takze nawiewy jak :
    - ZETKA
    - Nawiew do kominka
    - NAwiew do spizarni
    Dzieki takim nawiewom dom bedzie wentylowany nawet przy zamknietych oknach.
    Secundo - po co intensywna wentylacja gdy nas nie ma w domu ... ? komu ona potrzebna .. ?? roslinom ??? rozumiem, ze jak zima wyjezdzasz na narty to bron boze nie wylaczasz wentylacji
    (Y)
    ad1 - ZETKA : u mnie nie istnieje
    ad2 - nawiew do kominka : u mnie bezpośrednio do wkładu
    ad3 - nawiew do spiżarni : u mnie spiżarnia jest całkowicie odizolowana od reszty domu

    Co do wentylacji gdy nas nie ma w domu to nigdzie nie pisałem, że ma być intensywna. Musi być odpowiednia co oznacza tak mała jak to tylko możliwe przy zachowaniu komfortu i bezpieczeństwa. Może być załączana cyklicznie. Roślinom pewnie nie jest potrzebna, ale wilgoci z domu przed wyjazdem nie usunę. Jak chcesz mieć zaduch i grzyba na ścianie po powrocie to wyłączaj.

    MCB

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar basiab
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Ja jeszcze WM i reku nie mam bo z budową dopiero ruszamy, ale jak dzwoniłam do producenta (pro-vent) w sprawie wielkości czyt. wydajności centrali i GWC to otrzymałam informacje żeby nie przewymiarowywać reku bo potem jest za sucho w domu i trzeba okresowo wyłączać centrale. Widzę, że to chyba jest prawda. Może twoja centrala jest źle dobrana?

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.222

    Domyślnie

    "ale nie można mówić, że nie istnieje. Istnieje prawie zawsze, chyba, że ktoś ma taką samą temperaturę jak na zewnątrz. Po prostu czasami jest odwrócona. "

    No, to fajnie!
    Twierdzisz, że z kanałów WYWIEWNYCH dla odmiany pizga ciepełkiem?
    A ktoś je czyści? Jak często?
    Bo to niebezpieczne może być... Te wszystkie pyłki... kurz...
    Adam M.

  10. #30

    Domyślnie

    Witam.
    Trochę dawno nie śledziłem wątku.
    Było kilka pytań odnośnie tmperatur w domu.Trudno określić temperatury w określonych pomieszczeniach, gdyż przy Reku powietrze ciągle krąży.
    Ale na parterze mam około 21 - 22 stopni -podłogówka + kominek, na piętrze około 20-21 stopni. Trudno mi powiedzieć jaką mam wilgotność gdyż nie mam żadnego higrometru do jej zmierzenia.
    A ja dam radę ....

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.222

    Domyślnie

    Złap jaką fuchę lub zostań z godzinę w robocie.
    Hygrometr w markecie za 30zł dostaniesz..
    Akurat by było...
    Adam M.

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Odgrzewam temat troche u mnie jest problem z suchym powietrzem w sypialni , śpią 2 dorosłem osoby i dziecko, 100% podłogówka WM z reku Jan gaz 350 , żona w nocy wypija dużą szklankę napoju , w nocy zrobiłem tak ze drzwi zostawiłem otwarte i wentylacje dałem na 15 % wcześniej miałem 25-30 % ,dziś wstawię stacje pogodową do sypialni w salonie mam 50-55% wilgotności co jest nie tak w sypialni ze po nocy jest takie suche powietrze ??
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

  13. #33

    Domyślnie

    50 do 55% to optymalnie jak dla mnie
    obiegowa opinia mówi o wilgotności od 40% do 60% w pomieszczeniach mieszkalnych
    ile wyszło w sypialni?

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.222

    Domyślnie

    Dopiero wyjdzie.
    Pisze, że na noc wstawi pomiar.
    Też jestem ciekaw ile będzie.
    Uszczelek w oknach Ci nie powycinali przy zakupie?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  15. #35
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał byry007 Zobacz post
    Odgrzewam temat troche u mnie jest problem z suchym powietrzem w sypialni , śpią 2 dorosłem osoby i dziecko, 100% podłogówka WM z reku Jan gaz 350 , żona w nocy wypija dużą szklankę napoju , w nocy zrobiłem tak ze drzwi zostawiłem otwarte i wentylacje dałem na 15 % wcześniej miałem 25-30 % ,dziś wstawię stacje pogodową do sypialni w salonie mam 50-55% wilgotności co jest nie tak w sypialni ze po nocy jest takie suche powietrze ??
    Może Pan sprawdzić pobór mocy na tych 15 czy 20% ? Czy tam w ogóle można zejść poniżej 50%

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    No i pomiar dostał w łeb żona na noc zostawiła otwarte drzwi na korytarz i ja uchyliłem okno na wentylacje wczoraj na 2 godzin przed snem popołudniowym dziecka , ale teraz jest 62% w sypialni drzwi zamknięte od 2 godzin i wentylacja od wczoraj tak na nie całe 20 % a w salonie 55% wilgotnosci , w domu czuć inne powietrze jak sie wejdzie z dworu tak jakby delikatny zaduch , uszczelki chyba są , nie mam jak sprawdzić jaki pomiaru mocy , wiem ze chyba centrala rusza od 10 % na skali .
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

  17. #37

    Domyślnie

    Cześć, też tak mam - wilgotność 50%, a rano w sypialni odczuwalna suchość, może to podłogówka daje taki efekt... Teraz otwieram okno i jak mi się zrobi 17st to mi się najlepiej śpi.

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Może kurz w sypialni jest większy i wzbija sie w powietrze , pod łóżkiem nikt dobrze nie odkurzy może to tego wina .
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    ,,Zaduch" to jest określenie,, ciężkiego'' powietrza. Inaczej mówiąc,ciężej się oddycha .Ale przyczyną nie jest stężenie pary wodnej,które w zakresie 40-55% nie odczuwamy a stężenie CO2 którego stężenie powyżej dla jednych 1500 dla innych 2000ppm odczuwamy jako zaduch. Zmniejszamy wydajność rekuperatora,podnosimy stężenie pary wodnej ale i CO2 w sypialni. Zwiększamy wydajność rekuperatora ,sucho w gardle bo sucho ale zmniejszamy stężenie CO2. Zaduch to odczucie stężenia CO2 a nie pary wodnej w widełkach 40-55 czy nawet 60%.

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Czyli co zrobić żeby było dobrze ??przed sen wietrzyć ?? to po co WM
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony