dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1203 z 2205
Pokaż wyniki od 24.041 do 24.060 z 44087
  1. #24041
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał glemp Zobacz post
    Pozostałe spełnia też ten co mam
    ale oczywiście Hipka Twoje poczucie humoru doceniałem przez lekturę tych wszystkich niekończących się stron
    na serio: nie ma takiego, co przewiduje; namiastkę masz w pogodówce przy piecu akumulacyjnym i to takim z wyższej półki;
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  2. #24042
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał r19 Zobacz post
    O odbytach bezdomnych też?
    Mówisz serio czy wazelinujesz?
    To co dla jednego jest chamstwem wynikajacym z glupoty, dla kogo innego moze byc "smieszne".
    Sa przeciez ludzie ktorych szczerze bawi widok czlowieka bez nogi czy z jakas fizyczna deformacja. Bezdomny to tez smiec z ktorego mozna sie ponabijac. Przeciez to nie czlowiek tylko menel.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  3. #24043
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar glemp
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    42-450
    Posty
    78

    Domyślnie

    Dajcie spokój,
    może nie wazelinuję ile generalizuję....
    jak się zaczynało chamstwo i schodzenie poniżej takiego poziomu o jakim teraz piszecie
    to po prostu przewijałem stronę lub dwie.... no dobrze czasem 20 zanim emocje nie opadły
    taki mój odruch w samoobronie (choć to słowo też się dziwnie jednak kojarzy )))))))

  4. #24044
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hipka Zobacz post
    na serio: nie ma takiego, co przewiduje; namiastkę masz w pogodówce przy piecu akumulacyjnym i to takim z wyższej półki;
    Ale Ty masz przeciez przy kablach 100% w taniej zuzywane. Powiedz po prostu koledze jak ma to ustawic i po problemie.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  5. #24045
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar glemp
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    42-450
    Posty
    78

    Domyślnie

    piekar to Twój sterownik mi się przewinął jakiś Waimp 3 czy coś takiego...?

  6. #24046
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Ale Ty masz przeciez przy kablach 100% w taniej zuzywane. Powiedz po prostu koledze jak ma to ustawic i po problemie.
    nie znam się na tak drogich i fikuśnych sterach, wiec się nie wypowiadam
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  7. #24047
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar25 Zobacz post
    No to ja napisałem ok 34kwh na dobe u mnie. Powierzchnia 110m2 kubatura 549 o ile dovrze pamietam ozc 87kwh/m2/rok. .
    chwilowo baaaardzo się ciesze z nojego nędznego copu
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  8. #24048
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar25 Zobacz post
    hmmm ten co ja mam mozna ustawic zeby korzystal z czujnika powietrza albo z powietrza i podlogi albo samej podlogi.. niestety kaganiec ma na minimum 35stopniach.

    ustawione mam tak ze moze grzac od 22:00 do 7:00 23 stopnie od 7:00 do 13:00 15 stopni(wtedy na bank sie nie wlaczy w I taryfie) od 13:00 do 16:00 znowu 23 stopnie i po 16:00 15 stopni do 22:00
    zostaw temperaturę podłogi w spokoju a najlepiej przełącz tak aby sterownik działał tylko z pokojowym ...
    kiedyś podawałem jak ustawić sterownik ...
    tak po skrócie moje ustawienia ...
    6:00 -22*
    13:00 -23*
    13:01 -22,5*
    17:00 -22*
    3:00 -23*
    3:01 -22,5*
    histereza 0,5* (jeżeli nastawa jest np.22* to załączy się przy 21,5* a wyłączy przy 22,5*...)
    tak ustawić i ma działać cały rok bez grzebania ...

  9. #24049
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar glemp
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    42-450
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar25 Zobacz post
    hmmm ten co ja mam mozna ustawic zeby korzystal z czujnika powietrza albo z powietrza i podlogi albo samej podlogi.. niestety kaganiec ma na minimum 35stopniach.
    natchnąłeś mnie i pomyslalem ze moze mozna w tym moim LIFT 19 sterowniku po prostu wyłączyć mu inne czujniki oprócz podłogi....
    i da się
    chodzi o łązienkę, gdzie nie tyle interesuje mnie temp powietrza co podłogi a nie mogłem nigdzie zmienić tego priorytetu....
    a kaganiec mozna dalej dowolnie
    BINGO

  10. #24050

    Domyślnie

    witam;
    Mam do Was pytanie - jestem po SSO i zastanawiam się nad ogrzewaniem
    Budynek:
    dobrze ocieplony; z dużą bezwładnością (silka zewn i wewn, strop lany 20cm , podłoga płyta zbrojona 12cm pod nią 18cm styro i ok. 50-70 piasku; cały fundament ocieplony z ławą )
    do tego dojdzie ok 8cm wylewki +GWC + reku - nie będę miał kominka przynajmniej na razie może piec chlebowy ale to na zewnątrz budynku
    na podstawie OZC wychodzi mi zapotrzebowanie na ciepło 22,5kwh/(m2.rok) czyli w sumie 4194kwh
    (mogę jeszcze zejść z tego oknami na 20 z groszami /m2)
    do tego dojdzie mi ok. 2100 kwh na CWU (3 osoby po 50 litrów; od 10-45 stopni; 340 dni )
    Mam gaz - 80m od budynku (ewentualne dociągnięcie jako przyłącze)
    Do tej pory myślałem o gazie i solarach ale jak zacząłem to podliczać czyli: przyłącze + dobry piec + bufor + podłogówka na całości + solary + straty na buforze i na pompach + coroczne przeglądy + naprawy + komin
    to wychodzi mi dosyć sporo

    Obecnie mam dwie koncepcje:
    1. piec elektryczny +zbiornik ok. 120l na CWU + podłogówka wodna po całości - każda strefa sterowana elektrozaworami + pogodówka --- sterowanie z PLC /i tak będzie/ -- założenie grzanie w taniej taryfie /bezwładność/
    plusy: mogę zawsze coś innego do tego podpiąć np. kominek z płaszczem wodnym

    2. kable grzejne po całości + ewentualnie rozprowadzone tylko rurki w wylewce w razie czego /koszt nie duży a mam alternatywę i nie muszę potem demolować podłogi/
    --- sterowanie z PLC -- założenie grzanie w taniej taryfie
    CWU - podgrzewacze przepływowe /dwie łazienki + kuchnia/ w tym jeden większy/droższy podgrzewacz bo jest wanna
    plusy: lepsze sterowanie/ekonomiczniejsze
    eliminacja elektrozaworów i całego osprzętu w tym pompy cyrkulacyjnej w CWU i strat ciepła na buforze - czyli oszczędność na prądzie
    minusy: wyjdzie trochę drożej jeżeli dołożę rurki

    Docelowo: ogniwa fotowoltaniczne ok. 10 kW /od połowy pryszłego roku mają do nich dopłacać + kredyt preferencyjny ale jeszcze nic nie wiadomo/;
    do 40 kW można już spokojnie przyłączyć się do sieci i sprzedawać energię której się nie wykorzysta na własne potrzeby -- ustawa weszła bodajże we wrześniu -- sprzedawać nadwyżkę po 0,16gr
    obecnie koszt takiej kompletnej instalacji na 10 kW to ok. 45tys zł /mozna z tego wyciągnąć ok. 8000-10000kwh rocznie ale należy uwzględnić straty
    z corocznego spadku sprawności /

    coś dla prądożerców )
    http://ure.gov.pl/ftp/ure-kalkulator...lator_html.php

    Proszę o sugestie i ewentualną krytykę
    pozdrawiam

  11. #24051
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kopar Zobacz post

    Obecnie mam dwie koncepcje:
    1. piec elektryczny +zbiornik ok. 120l na CWU + podłogówka wodna po całości - każda strefa sterowana elektrozaworami + pogodówka --- sterowanie z PLC /i tak będzie/ -- założenie grzanie w taniej taryfie /bezwładność/
    plusy: mogę zawsze coś innego do tego podpiąć np. kominek z płaszczem wodnym
    żadnych elektrozaworów w układzie i warto zastanowić się nad tym gazem ...
    wystarczy niewielki kociołek kondensacyjny ze sterowaniem pogodowym ...

  12. #24052
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    ja rozumiem że to indywidualna sprawa - stąd pytania
    jak ostatnio bawiłem się pomiarami temperatur, to miałem w tym miejscu około 2-3C niższą temperaturę....
    wynika z tego ze biorąc pod uwagę koszty, to w moim przypadku poprawianie tego będzie nieopłacalne....(demontaż podbitki, skucie bloczka wymurowanego za murłatą, przyklejenie w to miejsce styropianu,odtworzenie podbiotki- ile za coś takiego może chcieć ekstra firma robiąca elewację? - wchodzi w grę 20mb)
    no i na pewno wydatek na to poniesiony mi się nigdy nie zwróci

    A tak pytanie z innej beczki - ma sens przy okazji dodawać ocieplenia? (jak szaleć to szaleć )
    tez mialam 2-3stC a teraz mam 0,5 w samym narozniku, ktory jest najzimniejszym miejscem.

    mysle, ze przy tym, co piszesz (bloczki ) i PC odpusc - gra niewarta sieczki
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  13. #24053
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    tak, ale cena tych 80m przyłącza może być szokująca...wiem coś na ten temat....
    koniec języka za przewodnika ...

  14. #24054
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    to ja konstruktywną krytyką polecę

    Cytat Napisał kopar Zobacz post
    przyłącze + dobry piec + bufor + podłogówka na całości + solary + straty na buforze i na pompach + coroczne przeglądy + naprawy + komin
    tutaj komplikujesz

    Cytat Napisał kopar Zobacz post
    CWU - podgrzewacze przepływowe /dwie łazienki + kuchnia/ w tym jeden większy/droższy podgrzewacz bo jest wanna
    plusy: lepsze sterowanie/ekonomiczniejsze
    eliminacja elektrozaworów i całego osprzętu w tym pompy cyrkulacyjnej w CWU i strat ciepła na buforze - czyli oszczędność na prądzie
    tutaj dekomplikujesz

    Cytat Napisał kopar Zobacz post
    Docelowo: ogniwa fotowoltaniczne ok. 10 kW /od połowy pryszłego roku mają do nich dopłacać + kredyt preferencyjny ale jeszcze nic nie wiadomo/;
    do 40 kW można już spokojnie przyłączyć się do sieci i sprzedawać energię której się nie wykorzysta na własne potrzeby -- ustawa weszła bodajże we wrześniu -- sprzedawać nadwyżkę po 0,16gr
    obecnie koszt takiej kompletnej instalacji na 10 kW to ok. 45tys zł /mozna z tego wyciągnąć ok. 8000-10000kwh rocznie ale należy uwzględnić straty
    z corocznego spadku sprawności /
    a tutaj zapominasz, że Polska to dziki kraj, jak mawia Miro

    tyle ja, teraz starsi i mądrzejsi* zabiorą głos

    * nie dotyczy Pyxisa i Varmepompareiro - to ten wesoły chłopak ze skandynawskim nickiem
    Ostatnio edytowane przez Hippek ; 20-11-2013 o 12:30
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  15. #24055
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hipka Zobacz post

    * nie dotyczy Pyxisa i Varmepompareiro - to ten wesoły chłopak ze skandynawskim nickiem
    Napisze ponownie: Mordy sobie mna nie wycieraj.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  16. #24056

    Domyślnie

    koszt podłączenia gazu wyjdzie ok. 10tys;
    piec gazowy jaki chciałem zainstalować to ok. 7200zł;
    / nawet jakbym mial gaz i tak chciałem zrobić kuchenkę indukcyjną /

    przy piecu kondensacyjnym - czyli takim jaki chciałem i sprawności 105% koszt 1kwh wychodzi mi 0,21zł brutto /w mojej lokalizacji z opłatami stałymi/
    w przypadku grzania tanią taryfą wychodzi mi przy umowie na 12 miesięcy z Duonem 1kwh - 0,22zł brutto
    /na podstawie wyliczeń ze strony do której podałem link/

    także koszty bardzo podobne
    i myślę że raczej koszt gazu będzie szybciej rósł niż prądu zwłaszcza że gazu łupkowego u nas nie ma
    natomiast nadwyżki z USA są i będą sprzedawane do Azji bo tam im się bardziej opłaca /gaz jest droższy/
    nowe złoża w Afryce to odległa bajka, gaz łupkowy z Rosji jak zaczną wydobywać nie będzie na pewno tańszy
    natomiast słońce nie powinno w najbliższej przyszłości zgasnąć
    koszty ogniw są coraz niższe, wchodzą nowe technologie
    juz teraz mozna kupić na allegro ogniwa 10kW za 19tys
    http://allegro.pl/kolektor-bateria-s...706319976.html

  17. #24057
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kopar Zobacz post
    Obecnie mam dwie koncepcje:
    1. piec elektryczny +zbiornik ok. 120l na CWU + podłogówka wodna po całości - każda strefa sterowana elektrozaworami + pogodówka --- sterowanie z PLC /i tak będzie/ -- założenie grzanie w taniej taryfie /bezwładność/
    plusy: mogę zawsze coś innego do tego podpiąć np. kominek z płaszczem wodnym

    2. kable grzejne po całości + ewentualnie rozprowadzone tylko rurki w wylewce w razie czego /koszt nie duży a mam alternatywę i nie muszę potem demolować podłogi/
    --- sterowanie z PLC -- założenie grzanie w taniej taryfie
    CWU - podgrzewacze przepływowe /dwie łazienki + kuchnia/ w tym jeden większy/droższy podgrzewacz bo jest wanna
    plusy: lepsze sterowanie/ekonomiczniejsze
    eliminacja elektrozaworów i całego osprzętu w tym pompy cyrkulacyjnej w CWU i strat ciepła na buforze - czyli oszczędność na prądzie
    minusy: wyjdzie trochę drożej jeżeli dołożę rurki

    Proszę o sugestie i ewentualną krytykę
    pozdrawiam
    Wg mnie to koncepcja nr.1 jest ok ale bez kombinacji z grzaniem strefowym tylko zwykła i prosta podlogowka.
    Przy wylewce i grzaniu w II taryfie ladujesz tylko akumulator na później a nie pykasz sobie kiedy chcesz.

    O FV i dopłatach do nich zapomnij za swego życia

  18. #24058
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    W

    O FV i dopłatach do nich zapomnij za swego życia
    tak samo myślę; pisałam nie-wprost
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  19. #24059

    Domyślnie

    no tak macie rację te elektrozawory sa bez sensu przy dużej bezwładności pójdzie na pogodówce

  20. #24060

    Domyślnie

    Są nawet takie fajne kołty Kospela EKCO.MNz z pogodówką

Strona 1203 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony