dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 150 z 2205
Pokaż wyniki od 2.981 do 3.000 z 44087
  1. #2981

    Domyślnie

    re Marcin Cetera, odniosłem się tylko do postu "pytacza", nie jest w porządku "wyciągać" dane od innych nie podając swoich.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  2. #2982
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Przecież on jeszcze nie mieszka.

  3. #2983

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Przecież on jeszcze nie mieszka.
    gdziekolwiek mieszka to
    Cytat Napisał Tomi78__ Zobacz post
    ile wydajecie pieniazkow na prąd bytowy, tzn bez ogrzewania i CWU ?
    na to zadane przez siebie pytanie odpowiedź zna.
    coś na FM skopali, zamiast dodać godzinę odjęli
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 29-03-2011 o 08:13
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  4. #2984
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    W akademiku też?

  5. #2985

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Myślę że mostki cieplne są ważne ale baczniejszą uwagę trzeba zwrócić na uszczelnienie domu. Tutaj wywiewa mnóstwo kasy.
    Napotkałem w dzienniku "reraham" badanie szczelności domu, całkiem fajnie to wygląda, ciekawe ile kosztuje, nie czytałem jeszcze komentarzy, być może ktoś zapytał, jeśli rozsądna cena to może warto zrobić
    link - http://forum.muratordom.pl/showthrea...dr%C4%85/page8 początek badania wpis 17-11-2010 20:19
    btw. bardzo fajny dziennik, kilka pomysłów już moja głowa przyswoiła

  6. #2986
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacekss Zobacz post
    a możesz rozwinąć nieco temat, jestem ciekaw. chcę ogrzewać prądem, i wolałbym uniknąć "niespodzianek"
    1. mało szczelne okna (u mnie trzeba było poprawiać)
    2. Nie miałem wiatrołapu - drzwi były takie sobie (firma Cal). Niby nie wiało a po zamknięciu wiatrołapu zużycie spadło o 30%. Trochę mnie to zszokowało. Będę tropił inne dziury. Mam też w oknach wycięte uszczelki - zmienię je na pełne.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  7. #2987

    Domyślnie

    @ProStaś - jak na koszty CO bez PC to rewelka

  8. #2988
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Wkleję jeszcze tutaj, może "elektryczni" będą wiedzieć

    Zmienię temat Czy zna ktoś może jakiś regulator/programator pokojowy (może być na dallasach) z możliwością ustawienia histerezy osobno na
    + i osobno na minus - ? pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  9. #2989
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar head67
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Kaczory
    Kod pocztowy
    64-810
    Posty
    245

    Domyślnie

    Ostatnio myślałem trochę nad płytą fundamentowa i nie wim za bardzo jak to miało by wygladac z wyewka akumulacyjna bo bedzie juz jakas warstwa betonu zbrojonego nad styropianem i potem jescze wylewka z kablami około 10 cm nie bedzie to za duza wylewka łączna

  10. #2990
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    podsumowanie miesiąca marca.
    Zużyłem 581kWh na ogrzewanie tylko w drugiej taryfie, co daje 18,7kWh/dzień. W kominku wypaliliśmy 2,5 pojemności półek na drewno o wymiarze 1mb x 0,3mb x 0,4mb, co daje łącznie 0,3m3 drewna. Myślałem że będzie gorzej bo nie było mnie w domu a żona z tych co nigdy nie jest tak by nie mogło byc cieplej. Zakładałem 20kWh/dobę więc jest dobrze.
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  11. #2991
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał head67 Zobacz post
    Ostatnio myślałem trochę nad płytą fundamentowa i nie wim za bardzo jak to miało by wygladac z wyewka akumulacyjna bo bedzie juz jakas warstwa betonu zbrojonego nad styropianem i potem jescze wylewka z kablami około 10 cm nie bedzie to za duza wylewka łączna
    Pogadaj z projektantem,może Ci zrobić kable lub podłogówke w płycie.

  12. #2992
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar head67
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Kaczory
    Kod pocztowy
    64-810
    Posty
    245

    Domyślnie

    chyba odpuśćże płytę bo wtedy bum musiał grzać cala płytę po domem bez podziału na pomieszczenia za to powalczę z mostkiem na styku fundament ściana
    ProStas gdzieś czytałem ze walczyłeś z tym co zastosowałeś zasypałeś czym pierwszy pustak

  13. #2993

    Domyślnie

    Witam

    Zdecydowałem się już na ogrzewanie prądem - ogrzewanie podłogowe w łazienkach i korytarzu na dole (w warstwie kleju płytek), w pokojach grzejniki elektryczne. Plus jako opcja awaryjna zwykły kominek. Do tego wszystkiego Reku. Ale teraz mam spory dylemat jesli chodzi o ściany. Wiem że będę ocieplał. problemem jest dla mnie jakie ściany wybrać. Skłaniam się ostatnio ku Silce, ale jedną z jej cech jest duża akumulacyjność. Nie wiem, czy przy ogrzewaniu elektrycznym które ja chcę stosować (zależy mi na niecentralności systemu oraz na szybkim nagrzewaniu pomieszczeń) duża akumulacyjność nie będzie oznaczała, że sciany będą zimne? (tzn.dużo energii będzie potrzeba żeby je nagrzać)? I czy wpłynie to negatywnie na odczuwalną temperaturę w pomieszczeniu?

  14. #2994
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar head67
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Kaczory
    Kod pocztowy
    64-810
    Posty
    245

    Domyślnie

    silce daj na wewnterzne

  15. #2995
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomi78__
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    1.057
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arielag Zobacz post
    oraz na szybkim nagrzewaniu pomieszczeń
    A do czego Ci ta cecha?
    Dziennik
    Komenty
    Dom z poddaszem użytkowym, pow. po podłodze 92m2,+ piwnica 48m2, sciany suporex 24cm+ 20cm styro grafit 0,032. Poddasze 30cm styro grafit 0,032, podłoga nad piwnica 11cm styro, okna U=0,9 + rolety zewnetrzne; ogrzewanie: kable grzejne Devi (9kW) w wylewce akumulacyjnej(11cm) ,wentylacja mechaniczna(jeszcze nie zamontowana), bojler elektr. 100l, brak balkonow, taras i schody odciete od bryly, brak kominka...
    Budujemy Mokka 3 - dotychczasowy dom jest na sprzedaz.

  16. #2996

    Domyślnie

    Chcialbym tylko w niewielkiej przerwie na tym watku poprosic o podanie mi kolezanek lub kolegow majacych w uzyciu rozwiazanie jakie ja zamierzam dopiero zrealizowac.

    Uprzedzajac uprzejme uwagi w stylu : Najpierw czytaj a potem pytaj ! chcialbym zauwazyc ze ten watek ma juz prawie osiem lat i jest czesciowo nieaktualny oraz rozdrobniony na wiele roznych szczegolow ktore nie zawsze kazdego interesuja.

    Otoz pytam : kto uzytkuje podobne rozwiazanie ? Dom nowy, ocieplony, calkowicie podpiwniczony.Pow mieszkalna 160m2 na dwoch poziomach.
    Ogrzewanie glowne : dobry kominek akumulacyjny z DGP ale bez plaszcza wodnego. Ogrzewanie wody uzytkowej decentralne przez przeplywowe podgrzewacze wody blisko miejsca zuzycia tej wody.Dwie taryfy. Grzejniki panelowe we wszystkich pomieszczeniach , termostaty indywidualne.
    Centralny kociol dla goracej wody do ogrzewania grzejnikow : Kospel 23 KW / 3 fazy. Bojler 500 litrow/4 dni izolacji cieplnej ,jako akumulator do ladowania podczas taryfy nocnej przez Kospela.Tak wiec kazde pomieszczenie bedzie dzieki ustawionym termostatom na grzejnikach zuzywalo z bojlera tyle ciepla ile jest potrzebne niezaleznie od pory dnia.
    W zalozeniu Kospel ma pracowac jako uzupelnienie i jako komfort w przypadku braku pracy kominka lub wyjazdow.

    Interesuje mnie czy ktos ma podobny model i jak on sie sprawuje?

    Pozdrawiam
    IDEALY SA JAK GWIAZDY - NIGDY NIE MOZNA ICH DOSIEGNAC.
    JEDNAK ZAWSZE MOZNA SIE WEDLUG NICH ORIENTOWAC W ZYCIU.

  17. #2997
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomi78__
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    1.057
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaneq Zobacz post
    Chcialbym tylko w niewielkiej przerwie na tym watku poprosic o podanie mi kolezanek lub kolegow majacych w uzyciu rozwiazanie jakie ja zamierzam dopiero zrealizowac.

    Uprzedzajac uprzejme uwagi w stylu : Najpierw czytaj a potem pytaj ! chcialbym zauwazyc ze ten watek ma juz prawie osiem lat i jest czesciowo nieaktualny oraz rozdrobniony na wiele roznych szczegolow ktore nie zawsze kazdego interesuja.

    Otoz pytam : kto uzytkuje podobne rozwiazanie ? Dom nowy, ocieplony, calkowicie podpiwniczony.Pow mieszkalna 160m2 na dwoch poziomach.
    Ogrzewanie glowne : dobry kominek akumulacyjny z DGP ale bez plaszcza wodnego. Ogrzewanie wody uzytkowej decentralne przez przeplywowe podgrzewacze wody blisko miejsca zuzycia tej wody.Dwie taryfy. Grzejniki panelowe we wszystkich pomieszczeniach , termostaty indywidualne.
    Centralny kociol dla goracej wody do ogrzewania grzejnikow : Kospel 23 KW / 3 fazy. Bojler 500 litrow/4 dni izolacji cieplnej ,jako akumulator do ladowania podczas taryfy nocnej przez Kospela.Tak wiec kazde pomieszczenie bedzie dzieki ustawionym termostatom na grzejnikach zuzywalo z bojlera tyle ciepla ile jest potrzebne niezaleznie od pory dnia.
    W zalozeniu Kospel ma pracowac jako uzupelnienie i jako komfort w przypadku braku pracy kominka lub wyjazdow.

    Interesuje mnie czy ktos ma podobny model i jak on sie sprawuje?

    Pozdrawiam
    A nie byloby łatwiej zamiast bufora i kospela zalozyc w pomieszczeniach piece akumulacyjne? Byłaby mniej udziwniona konstrukcja, i chyba tansza, a spełniała by tą samą role, kominek bez zmian...
    Dziennik
    Komenty
    Dom z poddaszem użytkowym, pow. po podłodze 92m2,+ piwnica 48m2, sciany suporex 24cm+ 20cm styro grafit 0,032. Poddasze 30cm styro grafit 0,032, podłoga nad piwnica 11cm styro, okna U=0,9 + rolety zewnetrzne; ogrzewanie: kable grzejne Devi (9kW) w wylewce akumulacyjnej(11cm) ,wentylacja mechaniczna(jeszcze nie zamontowana), bojler elektr. 100l, brak balkonow, taras i schody odciete od bryly, brak kominka...
    Budujemy Mokka 3 - dotychczasowy dom jest na sprzedaz.

  18. #2998

    Domyślnie

    Cytat Napisał head67 Zobacz post
    chyba odpuśćże płytę bo wtedy bum musiał grzać cala płytę po domem bez podziału na pomieszczenia za to powalczę z mostkiem na styku fundament ściana
    ProStas gdzieś czytałem ze walczyłeś z tym co zastosowałeś zasypałeś czym pierwszy pustak
    Kiedyś tez chciałem zrobić płytę ale miałem te same wątpliwości, i w końcu odpuściłem,
    Mostek na styku ściany i fundamentu zamierzam również likwidować porothermem z perlitem,
    Założyłem kiedyś taki wątek - http://forum.muratordom.pl/showthrea...typu-Porotherm
    Umieściłem tam kilka rysunków jak to mniej więcej powinno wyglądać, może Cię zainteresuje

  19. #2999

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaneq Zobacz post
    Interesuje mnie czy ktos ma podobny model i jak on sie sprawuje?

    Pozdrawiam
    Ciekawe rozwiązanie ale chyba ciężko będzie kogoś takiego znaleźć,
    Na pewno istnieją rozwiązania "podobne" - zamiast pieca el. piec na paliwo stałe, może na część pytań odpowiedzą Ci posiadacze takich właśnie rozwiązań.
    Zajrzyj do dziennika piczman-a,

  20. #3000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomi78__ Zobacz post
    A nie byloby łatwiej zamiast bufora i kospela zalozyc w pomieszczeniach piece akumulacyjne? Byłaby mniej udziwniona konstrukcja, i chyba tansza, a spełniała by tą samą role, kominek bez zmian...
    Dlaczego udziwniona ? Typowe grzejniki plytowe pod oknami i typowa instalacja wodna - grzewcza. Zalety sa wielorakie : w przypadku podlaczenia gazu ziemnego podpinam pod kociol kondensacyjny i bufor i grzejniki znowu same sie reguluja wedlug nastawien w pomieszczeniach. Piece akumulacyjne nie reaguja szybko (np jeden dzien zimny a drugi cieply) bo akumuluja tylko cieplo na krotko tzn 24 h najwyzej. Bufor trzyma dluzej.Poza tym w malych pomieszczeniach typu lazienka lepiej jest zastosowac maly grzejnik plytowy a nie maly piecyk akumulacyjny. W moim przekonaniu akumulacyjne piece grzewcze nawet te "dynamiczne" nie sa odpowiednio elastyczne. W dodatku grzejniki panelowe chcialbym wyposazyc w indywidualne termostaty programowane na temperature i czas dzialania tzn w noc temp, np 17 °C a w dzien 21 °C , na kazdym grzejniku.W dodatku w kazdym pomieszczeniu indywidualne nastawy.W ten sposob mam instalacje automatycznie dopasowujaca sie do temp. w kazdym pomieszczeniu i pobierajaca tylko potrzebna ilosc ciepla . Unikam w ten sposob niepotrzebnego grzania pomieszczen ktore sa puste.Po co grzac w nocy lazienke ? Wystarczy tam w godz 23:00 - 6:00 np 15 °C a potem 23 °C w czasie kiedy domownicy sa w domu. W godzinach pracy mozna tam znowu temp.obnizyc. Wszystko automatycznie i dowolnie do potrzeb. Kospel bedzie pracowal z czujnikiem zewnetrznym temperatury tzn jesli nastapi gwaltowny spadek temp. na zewnatrz to automatycznie podwazszy on temp. w buforze i tym samym zwiekszy zapas stojacy do dyspozycji grzejnikow. Jesli temp. na zewnatrz wzrosnie to Kospel juz nie bedzie ladowal duzo bufora bo zapas nie zostal wyczerpany. Moim zadaniem instalacja prosta i nie droga.Grzejniki plytowe - tanie , Kospel - niedrogi i bufor tez. Reszta to typowka. Tylko te termostaty programowalne moga byc drozsze i trzeba przeliczyc czy nie wystarcza zwykle tanie.

    Pozdrawiam
    IDEALY SA JAK GWIAZDY - NIGDY NIE MOZNA ICH DOSIEGNAC.
    JEDNAK ZAWSZE MOZNA SIE WEDLUG NICH ORIENTOWAC W ZYCIU.

Strona 150 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony