dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 151 z 2205
Pokaż wyniki od 3.001 do 3.020 z 44087
  1. #3001

    Domyślnie

    Uzupelniajac wypowiedz chcialbym podac przyklad termostatu jaki mam zamiar zastosowac w moim rozwiazaniu na grzejnikach w domu
    http://allegro.pl/glowica-termostaty...html?source=oo (to tylko przyklad.
    Na reszcie grzejnikow domowych (piwnica, garaz) wystarczyly by normalne termostaty.
    IDEALY SA JAK GWIAZDY - NIGDY NIE MOZNA ICH DOSIEGNAC.
    JEDNAK ZAWSZE MOZNA SIE WEDLUG NICH ORIENTOWAC W ZYCIU.

  2. #3002
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaneq Zobacz post
    Dlaczego udziwniona ? Typowe grzejniki plytowe pod oknami i typowa instalacja wodna - grzewcza. Zalety sa wielorakie : w przypadku podlaczenia gazu ziemnego podpinam pod kociol kondensacyjny i bufor i grzejniki znowu same sie reguluja wedlug nastawien w pomieszczeniach. Piece akumulacyjne nie reaguja szybko (np jeden dzien zimny a drugi cieply) bo akumuluja tylko cieplo na krotko tzn 24 h najwyzej. Bufor trzyma dluzej.Poza tym w malych pomieszczeniach typu lazienka lepiej jest zastosowac maly grzejnik plytowy a nie maly piecyk akumulacyjny. W moim przekonaniu akumulacyjne piece grzewcze nawet te "dynamiczne" nie sa odpowiednio elastyczne. W dodatku grzejniki panelowe chcialbym wyposazyc w indywidualne termostaty programowane na temperature i czas dzialania tzn w noc temp, np 17 °C a w dzien 21 °C , na kazdym grzejniku.W dodatku w kazdym pomieszczeniu indywidualne nastawy.W ten sposob mam instalacje automatycznie dopasowujaca sie do temp. w kazdym pomieszczeniu i pobierajaca tylko potrzebna ilosc ciepla . Unikam w ten sposob niepotrzebnego grzania pomieszczen ktore sa puste.Po co grzac w nocy lazienke ? Wystarczy tam w godz 23:00 - 6:00 np 15 °C a potem 23 °C w czasie kiedy domownicy sa w domu. W godzinach pracy mozna tam znowu temp.obnizyc. Wszystko automatycznie i dowolnie do potrzeb. Kospel bedzie pracowal z czujnikiem zewnetrznym temperatury tzn jesli nastapi gwaltowny spadek temp. na zewnatrz to automatycznie podwazszy on temp. w buforze i tym samym zwiekszy zapas stojacy do dyspozycji grzejnikow. Jesli temp. na zewnatrz wzrosnie to Kospel juz nie bedzie ladowal duzo bufora bo zapas nie zostal wyczerpany. Moim zadaniem instalacja prosta i nie droga.Grzejniki plytowe - tanie , Kospel - niedrogi i bufor tez. Reszta to typowka. Tylko te termostaty programowalne moga byc drozsze i trzeba przeliczyc czy nie wystarcza zwykle tanie.

    Pozdrawiam
    Ale przy dobrze ocieplonym domu raczej nie spadnie ci temperatura w łazienice z 23 na 15 st w ciągu nocy - bo to by była tragedia, myślę że obnieżenie tej temperatury max o 2 st może ma jakiś sens- czy ma najlepiej sprobować praktycznie. Myślę że w ten sposób co myślisz nie zaoszczędzisz na grzaniu. Ja w swoim domu też obniżam temp na noc o 2st, ale ja nie mam akumulacji, a i tak zużycie prądu mam takie same czy grzeje w nocy na 22 czy na 20st.
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  3. #3003

    Domyślnie

    Bez aukumulacji w tanszej taryfie nocnej napewno nie zaoszczedzisz na grzaniu obnizajac temperature pomieszczen .Tylko w przypadku ladowania tanim pradem w noc "akumulatora" czyli bufora albo pieca akumulacyjnego mozesz nim komfortowo dysponowac w ciagu calego dnia. W przypadku braku bufora powstaja niedobory w czasie dnia kiedy to cieplo ogrzewajace mieszkanie jest najbardziej potrzebne.
    W nocy to cieplo juz nie jest tak istotne dla komfortu. Kolderka zastepuje akumulacje.
    Jesli chodzi o nastawy termostatu to podalem tylko przyklad okienka grzania grzejnika. Wcale tak byc nie musi i najwazniejsza jest w tym "sterowalnosc" okienkiem tzn dostosowanie do potrzeb uzytkownika w zaleznosci od pory dnia.
    Nie chce sie spierac czy w lazience np w czasie ostrej zimy po wieczornej kapieli i otwarciu okna na kwadrans w celu wywietrzenia wilgoci temperatura w lazience nie spadnie ponizej tych przykladowych 15 °C ( przy zewnetrznych - 15°C) niezaleznie od stopnia ocieplenia.budynku. Dla mnie tylko jest wazne ze potem nie musze juz dalej grzac tej przyslowiowej lazienki do wygodnego ciepelka kiedy juz wszyscy pojda spac i to cieplo ponownego grzania do 22-23 °C bedzie stracone.
    Tutaj widze oszczednosci.
    IDEALY SA JAK GWIAZDY - NIGDY NIE MOZNA ICH DOSIEGNAC.
    JEDNAK ZAWSZE MOZNA SIE WEDLUG NICH ORIENTOWAC W ZYCIU.

  4. #3004

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaneq Zobacz post
    Nie chce sie spierac czy w lazience np w czasie ostrej zimy po wieczornej kapieli i otwarciu okna na kwadrans w celu wywietrzenia wilgoci temperatura w lazience nie spadnie ponizej tych przykladowych 15 °C ( przy zewnetrznych - 15°C) niezaleznie od stopnia ocieplenia.budynku.
    od tego jest wentylacja, a nie otwieranie okna na kwadrans.
    instalacje elektryczne, tv-sat, internet

  5. #3005
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    jak nie masz wentylacji mechaniczne to życzę wszystkiego dobrego w grzaniu prądem + kospel. żeby grzać prądem i mieć w miare przyzwoite rachunki to musisz mieć dom energooszczędny, czyli dobre ocieplenie + went mech może i gwc, a o otwieraniu okien przy -15 to też zapomnij. a jaki duży planujesz mieć ten bufor że chcesz go grzać tylko w II taryfie i ma wystarczyć na cały dom??, doczytałem 500 litrów na 160m2 to stanowczo za mało, nie ogrzejesz tego tylko w II taryfie, tak mi się przynajmniej wydaje ...
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  6. #3006

    Domyślnie

    Cytat Napisał ardziu Zobacz post
    od tego jest wentylacja, a nie otwieranie okna na kwadrans.
    Przyznaje racje pod warunkiem , ze jest to wentylacja kontrolowana , dzialajaca w systemie zamknietym z rekuperatorem oraz ze jest prawidlowo obliczona i zrealizowana. W przeciwnym wypadku wole otworzyc okno.Tutaj jestem zwolennikiem rozwiazan tradycyjnych.
    IDEALY SA JAK GWIAZDY - NIGDY NIE MOZNA ICH DOSIEGNAC.
    JEDNAK ZAWSZE MOZNA SIE WEDLUG NICH ORIENTOWAC W ZYCIU.

  7. #3007

    Domyślnie

    oczywiście że miałem na myśli sprawnie działająca wentylację...
    choć w sumie, to gdy dookoła ludzie budują domy jedynie po to by kupę kasy bezmyślnie wyrzucić , to twoje wątpliwości są na miejscu
    instalacje elektryczne, tv-sat, internet

  8. #3008
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    A możesz napisać coś więcj o domu: powierzchnia, kubatura, zastosowane systemy przy budowie, ilość ocieplenia? liczyłeś zapotezebowanie na ciepło? Pamiętaj że ogrzewanie prądem nie wybacza błędów, Co do WM to twoje obawy sa nieuzasadnione, WM jest bardzo elastyczna, bynajmniej u mnie i śmiało moge zmieniać anemostaty i nie zakłuca to w wiekszym stopniu jej pracy. Jeśli będziesz marnował kWh na wietrzenie to ogrzewanie prądem puści Cię z torbami. Tak jak pisali przedmówcy grzanie prądem->bardzo ciepły dom->minimalne wahania temperatur.
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  9. #3009
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaneq Zobacz post
    Przyznaje racje pod warunkiem , ze jest to wentylacja kontrolowana , dzialajaca w systemie zamknietym z rekuperatorem oraz ze jest prawidlowo obliczona i zrealizowana. W przeciwnym wypadku wole otworzyc okno.Tutaj jestem zwolennikiem rozwiazan tradycyjnych.
    A jak może być inaczej ? Nie od wczoraj jesteś na forum i przypuszczam,że co nieco wiesz nt WM,także babola nie dasz sobie wsadzić i dziwie się,że chcesz okna otwierać
    Jeśli jednak wolisz otwierać okna to jak przedmówcy pisali,nie dla grzania prądem.
    Cytat Napisał yaneq Zobacz post
    W przypadku braku bufora powstaja niedobory w czasie dnia kiedy to cieplo ogrzewajace mieszkanie jest najbardziej potrzebne.
    Bufor nie musi być tylko wodny,buforem o wiele lepszym,sprawniejszym i o wiele pojemniejszym jest ileś tam cm betonu.
    W moim przypadku 25cm
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 06-04-2011 o 20:08

  10. #3010

    Domyślnie

    Dziekuje przedmowcom za cenne uwagi. Jak juz zaznaczylym na samym poczatku ogrzewanie elektryczne ma spelniac dla mnie role ogrzewania dodatkowego lub awaryjnego. Nie zamierzam nim grzac bez przerwy. Przede wszystkim grzac bedzie kominek a potem gaz ziemny. W rezultacie mam na scianie dwa piece : elektryczny i gazowy a w salonie kominek i w zaleznosci od sytuacji moge sobie dopasowac wydatki na grzanie.
    Po drugie na szczescie moge przedkladac komfort nad ekonomie i dlatego niezaleznie od cen energii nie zrezygnuje z otwierania okien oraz wygodnej regulacji systemu. Z cala pewnoscia nie jest to rozwiazanie najoszczedniejsze ale wcale do takiego nie zmierzam.
    Gdybym wybieral model domu pasywnego lub energooszczednego to bym go sam nie budowal tylko kupil bym calosc w renomowanej fabryce gotowych domow ze wszystkimi systemami pod klucz.W tym wypadku mialbym jednak ograniczone mozliwosci realizacji swoich projektow.

    Pozdrawiam
    IDEALY SA JAK GWIAZDY - NIGDY NIE MOZNA ICH DOSIEGNAC.
    JEDNAK ZAWSZE MOZNA SIE WEDLUG NICH ORIENTOWAC W ZYCIU.

  11. #3011
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaneq Zobacz post
    Po drugie na szczescie moge przedkladac komfort nad ekonomie i dlatego niezaleznie od cen energii nie zrezygnuje z otwierania okien oraz wygodnej regulacji systemu. Z cala pewnoscia nie jest to rozwiazanie najoszczedniejsze ale wcale do takiego nie zmierzam.

    Pozdrawiam
    Jeśli nie musisz przekładać ekonomii nad komfort to zdecydowanie wybrałbym tylko i wyłącznie jedno źródło ciepła.Trzy źródła ciepla nie mają absolutnie nic wspólnego z komfortem a co dopiero "komfortowy" kominek jako głowne źródło.Dla mnie dziwne(żeby nie powiedzieć inaczej) "komfortowe" połączenia źródeł ciepła z ...grawitacją naturalną.
    No ale każdy "komfort" mieszkania uważa inaczej
    P.S.
    Do kolekcji brakuje jeszcze zbiornika na gaz płynny i solarów grawitacyjnie,komfort pełną gębą
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 06-04-2011 o 20:44

  12. #3012

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jeśli nie musisz przekładać ekonomii nad komfort to zdecydowanie wybrałbym tylko i wyłącznie jedno źródło ciepła.Trzy źródła ciepla nie mają absolutnie nic wspólnego z komfortem a co dopiero "komfortowy" kominek jako głowne źródło.Dla mnie dziwne "komfortowe" połączenia źródeł ciepła z ...grawitacją naturalną.
    No ale każdy "komfort" mieszkania uważa inaczej
    Komfort nie ma u mnie nic wspolnego z rozrzutnoscia. Gdybym wiedzial jak beda sie ksztaltowaly ceny roznych rodzaji energii w przyszlosci to tez bym wybral jeden rodzaj zasilania. A jesli juz chodzi o grzanie kominkiem to ma to zwiazek z praktycznym podejsciem do tematu : cenie sobie ekologie, mam wystarczajaco duzo czasu na opieke nad kominkiem i poza tym lubie atmosfere kominkowa. Tak wiec nie widze tu zadnych sprzecznosci. A jesli chodzi o zasilanie pradem to szukam kompromisu pomiedzy wydatkiem a wygoda . Komfort - tak , ale nie za kazda cene. W sumie wiec dzieki trzem rodzajom paliwa jestem bardziej niezalezny od kaprysow dostawcow.To tez jakis komfort.. Mozliwosc wyboru.
    IDEALY SA JAK GWIAZDY - NIGDY NIE MOZNA ICH DOSIEGNAC.
    JEDNAK ZAWSZE MOZNA SIE WEDLUG NICH ORIENTOWAC W ZYCIU.

  13. #3013
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaneq Zobacz post
    W sumie wiec dzieki trzem rodzajom paliwa jestem bardziej niezalezny od kaprysow dostawcow.To tez jakis komfort.. Mozliwosc wyboru.
    Myślenie górą,komfort górą,rozrzutność górą
    Jeśli zabraknie prądu to żadne z Twoich trzech źródeł ciepła nic nie pomoże,pozostanie marznąć,bo kominek czytam będzie podpięty pod bufor
    Niezły komfort...
    Ekologia ? W jakim źródle ciepła widzisz ekologię,w tych ściętych drzewach ?

    Najbardziej komfortowe(komfort ponad ekonomię) rozwiązanie to prąd (bezpośrednio lub przez PCi) i "ciepły" kominek.Braknie prądu ? Kominek.Prąd drogi ? PCi.
    To jest komfort ponad ekonomię bez rozrzutności.
    Po jaką cholerę gaz ?? To jest dla mnie rozrzutność a nie komfort czy ekonomia...płacić podwójne,nie małe opłaty przesyłowe.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 06-04-2011 o 21:04

  14. #3014

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jeśli nie musisz przekładać ekonomii nad komfort to zdecydowanie wybrałbym tylko i wyłącznie jedno źródło ciepła.Trzy źródła ciepla nie mają absolutnie nic wspólnego z komfortem a co dopiero "komfortowy" kominek jako głowne źródło.Dla mnie dziwne(żeby nie powiedzieć inaczej) "komfortowe" połączenia źródeł ciepła z ...grawitacją naturalną.
    No ale każdy "komfort" mieszkania uważa inaczej
    W tym dziale "Ogrzewanie" rozmawiamy o komforcie cieplnym, który dla każdego może oznaczać inny przedział temperatur. Właśnie więcej źródeł ciepła potrafi zapewnić korzystniejszy komfort cieplny. Jeszcze dzisiaj są ludzie dla których życie bez przytulenia się do pieca kaflowego nie zapewnia odpowiedniego dla nich komfortu, oni przy ogrzewaniu centralnym czują dyskomfort. W swoim domu palę w kominku, używam kotła gazowego i solarów, ostatnio zainstalowałem 2 klimatyzatory inwerterowe - jestem zaskoczony wydajnością ogrzewania, po kilku minutach pracy solidnie dmuchają ciepłym powietrzem zużywając jedynie ok 150W, przy temperaturze na zewnątrz ok 10stC, ale na przydatność ich w ogrzewaniu trzeba poczekać do następnego sezonu - jestem zwolennikiem dywersyfikacji nośników energii ponieważ potrafią zaspokoić odpowiedni komfort cieplny przy akceptowalnych kosztach. Również otwieram, lub uchylam okno po kąpieli w łazience, nawet przy silnym mrozie po 5 minutach nie jest mocno wychłodzona (podłogówka nie reaguje w tak krótkim czasie), może po zainstalowaniu rekuperatora przestanę to robić.
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 06-04-2011 o 21:09
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  15. #3015
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Dla mnie twoje założenia i cele stawiane są nie spójne, wizje nie pasuja do proponowanych realizacji. Jedno gruzie się z drugim.
    Po pierwsze wytłumacz mi racjonalnie, co takiego ma Ci dawać to otwieranie okna? Bo jesli ma byc to "świeży oddech powietrza" to przy WM masz to 24h/dobę.
    Kominak a komfort to nie pasuje. Kominek a klimat to już bardziej.
    Naprawdę nie rozumiem do końca twoich wyborów trzech źródeł, bylne jest myslenie że do budowy domu energooszcz ednego trzeba mięc profesjonalna firmę z gotowymi "pakietami", ja jeszcze 1,5 roku temu nie wiedziałem do końca po co dawac silkę na działówki i co to ta akumulacyjnośc... a teraz mam dom ogrzewany prądem za małe pieniądze. Jesli chcesz się odciąć od zmian cen nośników energii to nie trzeba mieć trzech źródeł - zainwestuj w ocieplenie a typ źródła spadnie na drugi plan i to wcale nie jest mission impossible.
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  16. #3016

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    .......,bo kominek czytam będzie podpięty pod bufor
    Niezły komfort...
    Ekologia ?
    Po jaką cholerę gaz ??
    Krotko odpowiadam :
    - kominek jak pisalem bedzie bez plaszcza wodnego a wiec nie ma czego podpinac do bufora, przeczytaj prosze jeszcze raz
    - na temat ekologii to chyba lepsze by bylo inne forum i wiecej czasu
    - gaz mi nie przeszkadza jesli tylko po rozsadnych cenach ale to jest tutaj wolne forum i nie wszyscy musza miec jednakowe zdanie
    IDEALY SA JAK GWIAZDY - NIGDY NIE MOZNA ICH DOSIEGNAC.
    JEDNAK ZAWSZE MOZNA SIE WEDLUG NICH ORIENTOWAC W ZYCIU.

  17. #3017
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaneq Zobacz post
    Krotko odpowiadam :
    - gaz mi nie przeszkadza jesli tylko po rozsadnych cenach ale to jest tutaj wolne forum i nie wszyscy musza miec jednakowe zdanie
    No pewnie
    Ja gazu bym nigdy,przenigdy nie podłączał,mam gaz przy "miedzy",ale to ja

  18. #3018
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    yaneg ciężko jest Ci cokolwiek poradzić, bo ciężko jest stwierdzic co to są dla Ciebie "rozsądne ceny". Chciałbys mieć prąd gaz kominek, płacić zbędne koszty przesyłowe itd. Więc skoro kasa nie gra roli jak juz pisałeś, to nie rozumiem po co sie zabezpieczasz innymi źródłami ciepła na wypadek podwyżki cen? Zamiast tych trzech źródeł daj sobie PCi i bedziesz miał świety spokój, nie musisz mieć wtedy domu energooszczednego. Kolejny raz powtórzę za mało podałeś informacji.
    Masz rację że to jest wolne forum, ale z drugiej strony różnie ludzie Ci radza a Ty dalej swoje, więc skoro nie chcesz wziąć pod uwagę to co inni pisza, to moze szukasz tylko "przytaknięcia" dla swoich teorii?
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  19. #3019

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin Cetera Zobacz post
    yaneg ciężko jest Ci cokolwiek poradzić, bo ciężko jest stwierdzic co to są dla Ciebie "rozsądne ceny". Chciałbys mieć prąd gaz kominek, płacić zbędne koszty przesyłowe itd. Więc skoro kasa nie gra roli jak juz pisałeś, to nie rozumiem po co sie zabezpieczasz innymi źródłami ciepła na wypadek podwyżki cen? Zamiast tych trzech źródeł daj sobie PCi i bedziesz miał świety spokój, nie musisz mieć wtedy domu energooszczednego. Kolejny raz powtórzę za mało podałeś informacji.
    Masz rację że to jest wolne forum, ale z drugiej strony różnie ludzie Ci radza a Ty dalej swoje, więc skoro nie chcesz wziąć pod uwagę to co inni pisza, to moze szukasz tylko "przytaknięcia" dla swoich teorii?
    Marcin, wdzieczny jestem za wszelkie racjonalne uwagi. Oczekiwalem jednak bardziej krytycznego podejscia do mojego modelu instalacji grzania pradem.
    To nie sa wcale moje teorie a gotowa aplikacja pieca Kospel oraz instrukcja uzytkowania sterownika zaworu temperatury. Spytalem co sadzicie na ten temat bo to przeciez produkty znane na rynku i napewno znane praktycznie uzytkownikom forum juz od wielu lat.
    Oczekiwalem nie przytakniecia ale rzeczowego ustosunkowania sie.
    Jest rzecza zrozumiala ze kazdy z uzytkownikow ma rozne priorytety i nie mozna mu miec tego za zle,ze uchyla okno w celu przewietrzenia mieszkania bo mozna chyba zrozumiec ze go na to stac.
    Jesli ktos ma instalacje z rekuperatorem to tez trzeba go zrozumiec itd itp.
    Zamiast tego uslyszalem wiele krytycznych uwag na temat dywersyfikacji zrodel energii i koniecznosci sztucznej wentylacji.
    Wzialem to pod uwage ale jestem innego zdania.
    Jesli pozwolisz to chcialbym spytac czy uzytkujesz Kospela i czy jestes z niego zadowolony ?
    To byla pierwotna czesc tresci mojej wypowiedzi.
    Na temat domow energooszczednych powiem tylko tyle : kiedys rozmawialem duzo czasu z Niemcem - kierownikiem robot budowlanych ktory postawil w swoim zyciu setki domow. Ja go spytalem o to nie jaki radzi postawic mi dom , tylko jaki on sam sobie postawil.
    Odpowiedz napewno Ciebie nie zadowoli : postawil dom z gliny tzw pruski mur , bez okien z podwojna izolacja i bez standartow energetycznych .Z piecem kaflowym i kuchnia na opal.Instalacje elektryczna zamienil na niskonapieciowa. W tym domu czul sie wygodnie .W dodatku podobno wszyscy go odwiedzajacy tez byli zachwyceni i otrzymal duzo zamowien na taki wlasnie dom.W miescie.
    Pieniadze nie zawsze sa najwazniejsze w zyciu.
    Czasami komfortem jest wybor .Jak mi kiedys strzeli elektrownia to mam gazownie , a jak gazownie diabli wezma to ide z siekierka do lasu.
    I to by bylo na tyle. I lubie swieze powietrze.
    IDEALY SA JAK GWIAZDY - NIGDY NIE MOZNA ICH DOSIEGNAC.
    JEDNAK ZAWSZE MOZNA SIE WEDLUG NICH ORIENTOWAC W ZYCIU.

  20. #3020

    Domyślnie

    jak strzeli elektrownia to nic nie masz... bo wszystko jest na prąd. A jeśli chcesz mieć do tego generator prądu - to równie dobrze jest nim zasilać ogrzewanie.
    instalacje elektryczne, tv-sat, internet

Strona 151 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony