dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1843 z 2205
Pokaż wyniki od 36.841 do 36.860 z 44087
  1. #36841
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ad_mar

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    Nie wiem czy tak od razu. Mam na świeżo temat. Dzwoniłem na infolinię. Uprzejma Pani powiedziała, że należy złożyć dwa dokumenty:
    - Wniosek o zawarcie lub zmianę warunków umowy kompleksowej dostarczania energii elektrycznej
    - ZGŁOSZENIE zmiany charakteru użytkowania energii elektrycznej.
    Po zgłoszeniu mają 14 dni na odzew. Później skontaktuję się z nami Pan i przyjedzie sprawdzić instalację.

    Co ten Pan będzie sprawdzać? Czy mam spiętą rozdzielnie? Czy mam pomontowane wszystkie lampy, kinkiety i gniazdka?
    Ta kontrola przynajmniej u mnie wyglądała tak: przypadkiem byłem na budowie i rozkładałem sobie podłogówkę. Przyjechał Pan z taurona, otworzył skrzynkę z licznikiem w granicy działki i zaczął coś grzebać (w sensie pewnie programował zmianę). Wyszedłem do niego i pytam czy chce sprawdzić coś w domu (bezpieczniki itp.) bo kontrola miała być, a on odpowiedział że o tej kontroli to oni tylko piszą we wnioskach bo porządek w papierach ma być ale jemu nie zdarzyło się wchodzić do domu i sprawdzać. Dla niego najważniejsze że jest dach i budynek stoi (że to nie fikcja i ktoś do baraku albo na pustą działkę chce taryfę G podpiąć). Tyle z kontroli.

  2. #36842
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Czemu miała by służyć taka kontrola? Co dostawcę prądu interesuje to czy w domu są "kinkiety"? Licznik jest w skrzynce a nie w domu.

  3. #36843
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    W związku z możliwością przejścia na taryfę G12W zastanawiam się nad wyborem taryfy. Czy umowa jest zawsze zawarta na dany okres np.2, 3 lata? Chciałbym mieć możliwość zmiany taryfy w każdej chwili. Druga sprawa to obecne warunki w Tauronie. Obecne oferty są do 31 stycznia, jak myślicie czy będzie obniżka? Na koniec 2015 zapowiadali, że ceny prądu spadną, jednak po wyborach to nic nie wiadomo.
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  4. #36844
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał ad_mar Zobacz post
    Ta kontrola przynajmniej u mnie wyglądała tak: przypadkiem byłem na budowie i rozkładałem sobie podłogówkę. Przyjechał Pan z taurona, otworzył skrzynkę z licznikiem w granicy działki i zaczął coś grzebać (w sensie pewnie programował zmianę). Wyszedłem do niego i pytam czy chce sprawdzić coś w domu (bezpieczniki itp.) bo kontrola miała być, a on odpowiedział że o tej kontroli to oni tylko piszą we wnioskach bo porządek w papierach ma być ale jemu nie zdarzyło się wchodzić do domu i sprawdzać. Dla niego najważniejsze że jest dach i budynek stoi (że to nie fikcja i ktoś do baraku albo na pustą działkę chce taryfę G podpiąć). Tyle z kontroli.
    "jurysdykcja" zakładu energetycznego kończy się w miejscu złącza elektrycznego tj. w miejscu skrzynki z licznikiem. Nikt z ZE nie ma prawa wchodzić na działkę i sprawdzać instalację el. i jej poprawność wykonania. Od tego jest elektryk wykonujący instalację i podpisujący protokół odbioru instalacji.
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  5. #36845
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szklara

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    MałaPolska
    Posty
    566

    Domyślnie

    14 dni to nic, nie mam aż takiego parcia. Jeśli faktycznie odbiorą mi instalację i wrzucą taryfę G12 po wykonaniu instalacji, a przed odbiorem budynku to gitara. W takim wypadku nie ma sensu teraz podnosić mocy przyłącza. Poczekam do wstawienia okien i wykonania instalacji elektrycznej. Tylko czy ktoś się nie przyczepi potem, że kontynuuję budowę korzystając z taryfy G12 a nie z C? W warunkach pewnie będzie zasilanie domu jednorodzinnego a nie placu budowy. Będę mógł używać prądu G na cele budowy? Zawsze mogę kończyć budowę na agregacie, pomimo posiadania prądu G Tyrknę na infolinię, na której niestety co konsultant to inna informacja

  6. #36846
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    A komu się to chce sprawdzać.. w PGE u nas starczy że ściany stoją i już dają G..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  7. #36847
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    "jurysdykcja" zakładu energetycznego kończy się w miejscu złącza elektrycznego tj. w miejscu skrzynki z licznikiem. Nikt z ZE nie ma prawa wchodzić na działkę i sprawdzać instalację el. i jej poprawność wykonania. Od tego jest elektryk wykonujący instalację i podpisujący protokół odbioru instalacji.
    Dziwne na infolinie Pani mówiła inaczej. Pewnie tak mówią, żeby zniechęcić klientów przed kombinowaniem.
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  8. #36848
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.509
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szklara Zobacz post
    ... Tylko czy ktoś się nie przyczepi potem, że kontynuuję budowę korzystając z taryfy G12 a nie z C? W warunkach pewnie będzie zasilanie domu jednorodzinnego a nie placu budowy. Będę mógł używać prądu G na cele budowy? .....
    Spokojnie, ABW, CBŚ, policja, urząd celny i straz graniczna takimi sprawami sie jeszcze nie zajmują.

  9. #36849
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Spokojnie, ABW, CBŚ, policja, urząd celny i straz graniczna takimi sprawami sie jeszcze nie zajmują.
    Jeszcze
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  10. #36850
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    W związku z możliwością przejścia na taryfę G12W zastanawiam się nad wyborem taryfy. Czy umowa jest zawsze zawarta na dany okres np.2, 3 lata? Chciałbym mieć możliwość zmiany taryfy w każdej chwili. Druga sprawa to obecne warunki w Tauronie. Obecne oferty są do 31 stycznia, jak myślicie czy będzie obniżka? Na koniec 2015 zapowiadali, że ceny prądu spadną, jednak po wyborach to nic nie wiadomo.
    Taryfę możesz zmienić raz na 12 miesięcy. Nie ma co zamawiać z gwarancją ceny, w tym roku będzie jeszcze mała obniżka, ceny przesyłu spadły o kilka groszy od 1 stycznia, jeszcze czas na samą energię elektryczną.
    Ostatnio edytowane przez Tomek B.. ; 15-01-2016 o 11:01

  11. #36851
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Spokojnie, ABW, CBŚ, policja, urząd celny i straz graniczna takimi sprawami sie jeszcze nie zajmują.
    Medialny bełkot ludzi, którzy mają coś na sumieniu.

  12. #36852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek B.. Zobacz post
    Taryfę możesz zmienić raz na 12 miesięcy. Nie ma co zamawiać z gwarancją ceny, w tym roku będzie jeszcze mała obniżka, ceny przesyłu spadły o kilka groszy od 1 stycznia, jeszcze czas na samą energię elektryczną.
    w Tauron GLiwice drugi rok z rzędu ceny przesyłu wzrosły
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  13. #36853
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.509
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek B.. Zobacz post
    Medialny bełkot ludzi, którzy mają coś na sumieniu.
    Ja mam na sumieniu? co sugerujesz?

  14. #36854

    Domyślnie

    zerknąłem na ofertę duonu - jest nowa oferta, ale widać z tego wyraźnie, że ceny w taniej taryfie będą tylko wyższe
    spójrzcie na obie oferty i porównajcie:

    oferta która była do połowy lutego 2015
    https://duon.pl/przez-internet-najtaniej-9

    aktualna oferta
    http://duon.pl/przez-internet-najtaniej
    juz nie ma stałej ceny w taniej taryfie na kolejne lata, jak dla mnie to bardzo wymowne....

    na spadek cen przesyłu też bym nie liczył....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  15. #36855
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek B.. Zobacz post
    Taryfę możesz zmienić raz na 12 miesięcy. Nie ma co zamawiać z gwarancją ceny, w tym roku będzie jeszcze mała obniżka, ceny przesyłu spadły o kilka groszy od 1 stycznia, jeszcze czas na samą energię elektryczną.
    Znalazłem artykuł na ure
    http://energetyka.wnp.pl/ure-ceny-pr...658_1_0_0.html
    Będzie jeszcze obniżka o blisko 1% czyli w skali roku 40 - 50 zł
    Bardziej mi się opłaca szybciej zmienić taryfę z C11a na G12W niż czekać bo samych opłat dodatkowych mam 50 zł w miesiącu o tańszej energii nie wspomnę.
    Dzięki za pomoc
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  16. #36856
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    w Tauron GLiwice drugi rok z rzędu ceny przesyłu wzrosły
    Duża w tym zasługa URE, który dąży do ujednolicenia cen przesyłu w kraju.
    Założe się, że po dwóch podwyżkach płacisz za przesył mniej niż ja po dwóch obniżkach przez 2 lata.
    Znalazłem:
    Masz dzienny przesył za 0,2008zł a nocny za 0,0415zł.
    Teraz spójrz na moje ceny: Dzienny przesył: 0,2519zł Nocny przesył: 0,0799zł. Ceny netto z taryf dystrybucyjnych.
    Taryfa G12w, PGE Łódź Teren.
    Zazdroszcze wam tych podwyżek
    To wszystko chyba przez tę elektrownię, która produkuje koło mnie najtańszą energię w kraju.
    Ostatnio edytowane przez Tomek B.. ; 15-01-2016 o 12:23

  17. #36857
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    Znalazłem artykuł na ure
    http://energetyka.wnp.pl/ure-ceny-pr...658_1_0_0.html
    Będzie jeszcze obniżka o blisko 1% czyli w skali roku 40 - 50 zł
    Bardziej mi się opłaca szybciej zmienić taryfę z C11a na G12W niż czekać bo samych opłat dodatkowych mam 50 zł w miesiącu o tańszej energii nie wspomnę.
    Dzięki za pomoc
    Nie czekaj tylko zmieniaj taryfę na G z ofertą bez gwarancji ceny.

  18. #36858
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Ja mam na sumieniu? co sugerujesz?
    Ja się nie boję ABW, CBŚ, policji, urzędu celnego i straży granicznej.

  19. #36859
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szklara

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    MałaPolska
    Posty
    566

    Domyślnie

    Dokładnie... JESZCZE

    Akcja: Polska, Rok 2016, luty, środek nocy, gdzieś na osiedlu w Białymstoku....
    Łomot do drzwi obywatela niejakiego Kowalskiego.
    - Kto tam? -pyta Kowalski
    - ABW otwierać!!!!!! - krzyk zza drzwi.
    - ABW? Nie wierzę!
    - My właśnie w tej sprawie....

  20. #36860
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Dobrze, że nie nazywam się Kowalski
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

Strona 1843 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony