dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1855 z 2205
Pokaż wyniki od 37.081 do 37.100 z 44087
  1. #37081
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    a dystrybucja ile kosztuje?
    Kolega, ma rację. Podaj nam ceny z dystrybucją to wtedy zobaczymy. U mnie brutto realna kWh kosztuje 59 gr w jednej taryfie oraz 34gr/68gr w dwóch, wiec wybór jest dość prosty. Jeżeli ponad połowę będziesz robić w 2 taryfie to się opłaci, ale ile zaoszczędzisz to kwestia indywidualna

  2. #37082
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar enedue
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-090
    Posty
    949

    Domyślnie

    Nie za bardzo wiem, jak tę dystrybucję policzyć, jestem u Stoen Operator, tu ich cennik, jakiś skomplikowany
    http://www.rwestoenoperator.pl/web/c...a-domu/taryfy/

    Na stronie urzędu regulacji energetyki wyliczyli, że koszty dystrybucji to 1 taryfa - 150 zł, 2 taryfy - 83 zł. Może tak być?
    Podałam 8 500 kwh zużycia 75/25
    Ostatnio edytowane przez enedue ; 20-02-2016 o 19:03

  3. #37083

    Domyślnie

    Cytat Napisał qubic Zobacz post
    mam pytanie o minimum
    chodzi o twój LG bo widzę, że drugi sezon pracuje. napiszesz jak teraz głównie używasz? na "automacie" czy na minimalnym ustawieniu?
    do jakiego momentu jest niesłyszalny jeśli jest? jaki ma pobór na najniższym biegu i na jakiej nastawie temperatury chodzi ciągle? czy użytkujesz w taniej czy nie ma to znaczenia? ile godzin przepracował w ostatnim sezonie 14/15 ?
    W tym sezonie ze wzgledu na nowego czlonka rodziny chodzi juz podlogowka po calosci, klima dosc dosc rzadko (2-3 razy w tygodniu do godziny czasu).

    Mam prad jednotaryfowy. NIe ma chyba czegos takiego jak nieslyszalnosc klimy, slychac ruch powietrza zawsze, ale po 2-3 pierwszych dniach czlowiek sie przyzwyczaja

    Co do poborow - gdzies juz tu pisalem, ale generalnie do 0 stopni grzejac do 23 zuzywa 400-700, przy ujemnych temperaturach podciaga pod 900.

    Chlodzenie to tak z 30% mniej. Na ta chwile mam na tyle duzo zajec domowych, ze podlogowka na 1 sterowniku jest dla mnie wybawieniem - nie ruszalem sterownika od wrzesnia, i tak to powinno wygladac. Za to klima jest rewelacyjnym rozwiazaniem, jesli:

    - slonce przyswieci i szybko chce sie schlodzic (nawet w pazdzierniku tak bywa),

    - wracamy z dzieciakami do salonu po kapieli, to sie na chwile przygrzeje i jest mega komfortowo

    - na wigili chlodzilismy caly wieczor zeby sie nie przegrzalo i dalal rade przy 16 osobach
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  4. #37084
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    W tym sezonie ze wzgledu na nowego czlonka rodziny chodzi juz podlogowka po calosci, klima dosc dosc rzadko (2-3 razy w tygodniu do godziny czasu).

    Mam prad jednotaryfowy. NIe ma chyba czegos takiego jak nieslyszalnosc klimy, slychac ruch powietrza zawsze, ale po 2-3 pierwszych dniach czlowiek sie przyzwyczaja

    Co do poborow - gdzies juz tu pisalem, ale generalnie do 0 stopni grzejac do 23 zuzywa 400-700, przy ujemnych temperaturach podciaga pod 900.

    Chlodzenie to tak z 30% mniej. Na ta chwile mam na tyle duzo zajec domowych, ze podlogowka na 1 sterowniku jest dla mnie wybawieniem - nie ruszalem sterownika od wrzesnia, i tak to powinno wygladac. Za to klima jest rewelacyjnym rozwiazaniem, jesli:

    - slonce przyswieci i szybko chce sie schlodzic (nawet w pazdzierniku tak bywa),

    - wracamy z dzieciakami do salonu po kapieli, to sie na chwile przygrzeje i jest mega komfortowo

    - na wigili chlodzilismy caly wieczor zeby sie nie przegrzalo i dalal rade przy 16 osobach
    mam takie same spostrzeżenia jak ty. klima rzeczywiście jest systemem szybkiego reagowania przy bezwładnej podłogówce chociaż może też być podstawowym najtańszym źródłem ciepła.
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  5. #37085

    Domyślnie

    Cytat Napisał qubic Zobacz post
    mam takie same spostrzeżenia jak ty. klima rzeczywiście jest systemem szybkiego reagowania przy bezwładnej podłogówce chociaż może też być podstawowym najtańszym źródłem ciepła.
    Podstawowym może nie koniecznie bo według mnie szkoda to przewymiarowywać.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  6. #37086

    Domyślnie

    Cytat Napisał qubic Zobacz post
    mam takie same spostrzeżenia jak ty. klima rzeczywiście jest systemem szybkiego reagowania przy bezwładnej podłogówce chociaż może też być podstawowym najtańszym źródłem ciepła.
    jaka masz klime?

  7. #37087
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    jaka masz klime?
    BLYSS najzwyklejszy chińczyk on/off

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6039056

    do Wivaldi - do tej pory działa i ma się dobrze

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6039579
    Ostatnio edytowane przez qubic ; 23-02-2016 o 15:26
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  8. #37088

    Domyślnie

    Cytat Napisał qubic Zobacz post
    BLYSS najzwyklejszy chińczyk on/off

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6039056
    jak to sie sprawdza do grzania?

  9. #37089

    Domyślnie

    Witam.

    Mieszkam pierwszy sezon w swoim nowym domu i chciałbym się podzielić z Wami moim zużyciem prądu.
    ( pierwszy sezon grzewczy, tynki były robione w zeszłym roku w lutym, posadzka w marcu, wygrzewanie posadzki w lipcu. Grzanie rozpocząłem od początku października )

    Dom parterowy bez użytkowego poddasza , pow. użytkowa 110m2.

    Ściana Poroterm 25cm + 20cm styropianu grafitowego (0,31). Strop drewniany ocieplony wełną 50cm (0,3. Podłoga - styropian biały 15cm (0,3
    Okna-3 szyby "U"-szyby około 0,6 a "U" całego okna podobno około 1 ( dodam że okna nie są wstawione bezpośrednio na pustaki lecz w ramkę styropianu o grubości 5cm)

    W całym domu wodne ogrzewanie podłogowe. Używam Bufora 1000l którego ogrzewam oczywiście w taryfie nocnej ( Tauron : Taryfa Nocna 0,29gr/kwh w następnym sezonie zmieniam taryfę i Nocna będzie wynosic 0,26gr/kwh)

    Temperatura średnia to 20 stopni ( po nagrzaniu 20,7. Startuje przy około 19,3)

    Październik -724kwh
    listopad - 827 kwh
    Grudzień - 897 kwh
    Styczeń ( podniesienie temperartury o 1 stopień , zaczynam mieszkać) - 1241kwh
    Luty wyniesie około - 880 kwh


    Jak oceniacie to zużycie ? Ja prawdę mówiąc liczylem na trochę lepszy wynik.

  10. #37090
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Ja ogrzewam dom 230 m2 w budowie klimą za ostatni tydzień poszło 81 kWh Temperatura w budynku 18 *C

  11. #37091

    Domyślnie

    Cytat Napisał Devilman123 Zobacz post
    Temperatura średnia to 20 stopni ( po nagrzaniu 20,7. Startuje przy około 19,3)

    Październik -724kwh
    listopad - 827 kwh
    Grudzień - 897 kwh
    Styczeń ( podniesienie temperartury o 1 stopień , zaczynam mieszkać) - 1241kwh
    Luty wyniesie około - 880 kwh


    Jak oceniacie to zużycie ? Ja prawdę mówiąc liczylem na trochę lepszy wynik.
    a ile wychodzi z OZC?

    luty - sporo, ale to jeszcze zależy gdzie mieszkasz i jaka w końcu temperatura wewnątrz. reszta niewiele mówi, jeśli dom nie był zamieszkany. zagadką są też straty tego bufora. ma on też służyć do grzania CWU?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  12. #37092

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Ja ogrzewam dom 230 m2 w budowie klimą za ostatni tydzień poszło 81 kWh Temperatura w budynku 18 *C
    jaki klimatyzator?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  13. #37093

    Domyślnie

    Odnosnie dogrzewania tania klima i COP jaki mozna realnie uzyskac znalzlem cos takiego: http://www.bhkw.der-elektronikbastle...mepumpe_b.html
    Calosc to przerobka zwyklego najtanszego supermarketowego splita on-off ( takiego http://www.amazon.de/Klimaanlage-Spl.../dp/B001BLAIS6 ) na pompe powietrze-woda. Sama przerobka nie jest spektakularna i byla swego czasu dosyc popularna.
    Interesujace sa dwie tabelki na stronie:

    -COP przy grzaniu CWU do 50°C jest wyzszy niz przy grzaniu CO do 40°C (nie powinno teoretycznie byc odwrotnie?)

    -COP ogolnie przy 3°C wynosi prawie 3 co wydaje mi sie calkiem niezylm wynikiem

    -przy 3°C system nie osiag pelnej mocy jaki podawal producent dla orginalu powietrze-powietrze (2780W)

    Patrzac na wyniki wydaje mi sie ze przy ujemnych temp. tania klima moze sobie tez calkiem sensownie radzic z ogrzewaniem.

  14. #37094
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Dokładnie nie pamiętam symbolu ale to MITSU maksymalny pobór prądu 1,9 ( z tabliczki znamionowej).kosztował około 3500 zł.
    układ domu pozwala na rozprowadzenie powietrza prawie wszędzie przy otwartych drzwiach.
    Klimatyzator to taki potaniacz ogrzewania.Każdego.

  15. #37095

    Domyślnie

    Obliczenia które wyszły na papierku akurat niezbyt mnie interesowały bo odrazu coś za pięknie to wyglądało ( albo projektant tak fajnie to policzył, ogólnie wyszło mu że bedzie to budynek pasywny)

    W styczniu podniosłem temperaturę o 1 stopień. Mieszkam około 70km od wrocławia praktycznie w lini prostej na wschód. Od początku lutego mieszkają 2 osoby.

    Bufor służy tylko do grzania domu. Bojler jest osobno. Na CWU wg tego co widzę wyjdzie w lutym około 80zł

  16. #37096

    Domyślnie

    Cytat Napisał Devilman123 Zobacz post
    Obliczenia które wyszły na papierku akurat niezbyt mnie interesowały bo odrazu coś za pięknie to wyglądało ( albo projektant tak fajnie to policzył, ogólnie wyszło mu że bedzie to budynek pasywny)

    W styczniu podniosłem temperaturę o 1 stopień. Mieszkam około 70km od wrocławia praktycznie w lini prostej na wschód. Od początku lutego mieszkają 2 osoby.

    Bufor służy tylko do grzania domu. Bojler jest osobno. Na CWU wg tego co widzę wyjdzie w lutym około 80zł
    do jakiej temperatury grzejesz bufor? wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (mój kolega ma nieizolowane kilka m rury z czerpni do reku przez grzane pomieszczenie niemal bez izolacji - traci na tym setki kWh)?

    mój dom w zeszłym roku spalił więcej niż obecnie, pomimo temperatury wewnątrz niższej o 5-6°C - głównie przez brak mieszkańców i drzwi do garażu.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  17. #37097

    Domyślnie

    Bufor grzeje w zależności od temperatur na zew. Obecnie do 60* + dogrzewa się 2h Między 13.00 a 15.00. W większe mrozy do 80*. Wentylacja bez odzysku ciepła.

    Jest jakaś mała szansa że ten sezon jako pierwszy sezon grzewczy jest droższy niż np drugi sezon w takich samych warunkach?

  18. #37098
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Devilman123 Zobacz post
    Bufor grzeje w zależności od temperatur na zew. Obecnie do 60* + dogrzewa się 2h Między 13.00 a 15.00. W większe mrozy do 80*. Wentylacja bez odzysku ciepła.

    Jest jakaś mała szansa że ten sezon jako pierwszy sezon grzewczy jest droższy niż np drugi sezon w takich samych warunkach?
    Wentylacja ci rozwala wszystko ...
    Jak chcesz się bawić w grube izolację to zacznijmy od WM z rekuperatorem ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  19. #37099
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Devilman123 Zobacz post
    Bufor grzeje w zależności od temperatur na zew. Obecnie do 60* + dogrzewa się 2h Między 13.00 a 15.00. W większe mrozy do 80*. Wentylacja bez odzysku ciepła.

    Jest jakaś mała szansa że ten sezon jako pierwszy sezon grzewczy jest droższy niż np drugi sezon w takich samych warunkach?
    A możesz zdradzić ile ten system ogrzewania i CWU bez podłogówki Cię kosztował ?

  20. #37100

    Domyślnie

    Oczywiscie że mogę tyle że tak na szybko ciężko mi podać dokładniejszą kwotę. Całość z buforem i bojlerem 15 tys. ( Za robociznę nie płaciłem nic) Od tego trzebaby odjąć ( w przybliżeniu) 2 tys za rurki, 2 tys rozdzielacz to tak na szybko..

Strona 1855 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony