dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1967 z 2205
Pokaż wyniki od 39.321 do 39.340 z 44087
  1. #39321
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    718

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalck81 Zobacz post
    Z zasłyszanych ciekawostek, kolega mówił ostatnio, że znalazł w domu rodzinnym taka starą około stuletnią książkę o dzieciach i ich chowaniu, i ponoś jest tam napisane, że jak urodzi się dziecko w domu, to warto trochę nagrzać dom.... do ok 16*C
    Bo jeszcze na początku wieku XX nawet u książąt angielskich temperaturę 16* uważano za luksusową , takie czasy ( a może tacy ludzie ) wtedy byli

  2. #39322
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    718

    Domyślnie

    Cytat Napisał scrabie Zobacz post
    A to niby czemu jak dziecko jest to trzeba mieć 23.5 stopnia?
    Za grudzień taryfa I 190kWh Taryfa II 1004 kWh
    zeszły rok taryfa I 380kWh taryfa II 1000 kWh
    Generalnie u mnie taniej w tym roku
    Tak jakoś ludzie powszechnie twierdzą ( i co gorsza robią) że jak małe dziecko w domu to temperatura do góry , a później mają tego konsekwencje .

  3. #39323
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Bo jeszcze na początku wieku XX nawet u książąt angielskich temperaturę 16* uważano za luksusową , takie czasy ( a może tacy ludzie ) wtedy byli
    Cytat Napisał michalck81 Zobacz post
    Z zasłyszanych ciekawostek, kolega mówił ostatnio, że znalazł w domu rodzinnym taka starą około stuletnią książkę o dzieciach i ich chowaniu, i ponoś jest tam napisane, że jak urodzi się dziecko w domu, to warto trochę nagrzać dom.... do ok 16*C
    Cytat Napisał scrabie Zobacz post
    A to niby czemu jak dziecko jest to trzeba mieć 23.5 stopnia?
    Za grudzień taryfa I 190kWh Taryfa II 1004 kWh
    zeszły rok taryfa I 380kWh taryfa II 1000 kWh
    Generalnie u mnie taniej w tym roku
    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Tak jakoś ludzie powszechnie twierdzą ( i co gorsza robią) że jak małe dziecko w domu to temperatura do góry , a później mają tego konsekwencje .
    Jesteśmy bardzo dalecy od tego żeby dziecku robić w domu tropiki ale.....
    Musieliśmy zmienić plany bo tydzień w szpitalu z temperaturą 24-25* żeby mamy mogły chodzić porozbierane, zaowocował przymusem podniesienia temp. w domu żeby maluchowi nie zafundować od razu 21,5* w częsci dziennej i 19* w sypialni (do takich temperatur zejdziemy przez cały styczeń bo tak jest dla nas komfortowo). 6* różnicy w ciągu 40minut to spory szok dla takiego maluszka. Do wszystkiego należy podejść z rozsądkiem.
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  4. #39324
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Tak jakoś ludzie powszechnie twierdzą ( i co gorsza robią) że jak małe dziecko w domu to temperatura do góry , a później mają tego konsekwencje .
    A masz dzieci?

  5. #39325

    Domyślnie

    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    A masz dzieci?
    Ja mam 3-kę i z doświadczeń własnych wiem, że wygrzewanie rozsądne nie jest. Optimum to 20-22'C. Oczywiście niemowlę bliżej górnych barier . Co do doświadczeń, to miałem okazję mieszkać z 1 synem w budynku gdzie temperatury zimą nie rozpieszczały (nocami nawet po 17'C dzień około 20). Dzieciak jest zdrowy i nic go nie bierze poważniejszego. Drugi syn był wygrzewany w temperaturach około 23-24'C (większość czasu u teściów) i ciągłe problemy z chorobami. Trzecie dziecko które generalnie przebywa w domu z żoną temperatury średnie dobowe od 20,5-22'C i jest ok.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  6. #39326

    Domyślnie

    Cytat Napisał eprom Zobacz post
    Jaki masz kocioł, że możesz ręcznie ustawiać moc? Mój kospel sam dobiera odpowiednią i nie mam wpływu, jedynie mogę obserwować jak skacze, 12kw, 4kw, 8kw.
    Mam kombinację z dodatkowym przekaźnikiem, który najpierw załącza jedną grzałkę, później dopiero drugą - trzecia na emeryturze.

  7. #39327
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    A masz dzieci?
    ja mam dwoje - w mieszkaniu mieliśmy około 20-21 normalnie, obie córki spały na dworze do około 3 lat po 2-3 godziny nawet w zimę przy mrozach - dopóki nie poszły do zerówki nie wiedzieliśmy co to zaziębienie, teraz mamy w domu maksimum 22* i tez nie narzekamy..

    Jak już wszyscy podsumowują - Do 1.01 poszło od poczatku sezonu na CO (bez CWU) 3058kWh - zeszły sezon 2760 kWh - różnica taka że w kilku pomieszczeniach od około miesiąca podniosłem temperatury o 0.2* (wtedy co pytałem o różnice w zuzyciu) - no i było chłodniej..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  8. #39328
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ciupaq

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Stare Faszczyce
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    106

    Domyślnie

    U mnie w grudniu na nCO poszło 947 kWh.
    CWU 347 kWh (ale święta bez kagańca na taryfy, 24h chodziło).

  9. #39329
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    U mnie za grudzień:
    CO:
    - klima 155kWh
    - podłogówka w salonie 38kWh

    jeden raz włączyłem ogrzewanie podłogowe w pokoju dzieci - poszło kilka kWh
    no i łazienka, której nie mam opomiarowanej.

    CWU 284kWh
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  10. #39330
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    U mnie za grudzień:
    CO:
    - klima 155kWh
    - podłogówka w salonie 38kWh
    Elfir możesz teraz łaskawie skasować swój dopisek do tytułu wątku?

  11. #39331
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    U mnie licznik CO stanął na 7000kWh startował w październiku z 4600kWh. Od początku sezonu 2400kWh z czego połowa w Grudniu. W grudniu nie używaliśmy klimy i jeden ze sterowników wariował- zawieszał się. Mieliśmy cieplutkie podłogi w salonie
    CWU już nie spisuję 8 - 9 kWh na dobę.
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  12. #39332
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Elfir możesz teraz łaskawie skasować swój dopisek do tytułu wątku?
    A po co ...?
    Przecież klima to dla rekreacji i nie ma COPu ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  13. #39333
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    A po co ...?
    Przecież klima to dla rekreacji i nie ma COPu ...
    Klima chłodziła, jak przegrzałem podłogówką
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  14. #39334

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Klima chłodziła, jak przegrzałem podłogówką
    Poważnie? Ja w domach o super izolacjach nie polecam dużej akumulacji w podłodze znam przypadki z USA gdzie podlogowka tego typu robiła niemałe problemy z przegrzaniem zimą. Nawet ostatnio też ktoś o tym pisał gdzieś na jakiejś stronie.

  15. #39335
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Poważnie? Ja w domach o super izolacjach nie polecam dużej akumulacji w podłodze znam przypadki z USA gdzie podlogowka tego typu robiła niemałe problemy z przegrzaniem zimą. Nawet ostatnio też ktoś o tym pisał gdzieś na jakiejś stronie.
    Jak do tematu podchodzi się nogami ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  16. #39336
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    718

    Domyślnie

    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    A masz dzieci?
    Dwoje , 6 lat i 21 lat , chowane w normalnych ( nie podwyższanych ) temperaturach , zgodnie z zaleceniami lekarza rodzinnego ( tego samego od
    22 lat) Okazy zdrowia były i są .

  17. #39337
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Gratuluję! Muszę zacząć hartować rodzinę na 20oC
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  18. #39338
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Proponuję całkiem przestać grzać ...
    Będzie zdrowo , ekologicznie i ekonomicznie ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  19. #39339

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Proponuję całkiem przestać grzać ...
    Będzie zdrowo , ekologicznie i ekonomicznie ...
    Tak najlepiej.

    Tymczasem: http://www.money.pl/gospodarka/wiado...0,2227581.html
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  20. #39340
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    U mnie kable 430kWh w taniej i klimatyzator 170 kWh w różnej.

Strona 1967 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony