dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1989 z 2205
Pokaż wyniki od 39.761 do 39.780 z 44087
  1. #39761
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    U mnie za listopad i grudzień przyszło 800zł.
    Mniej niż za dwa miesiące w lecie jak miałem taryfę G11.
    U mnie za cały 2016r wyszło 5412,81 zł
    G12 w PGE ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  2. #39762
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    Na moje wyczucie:
    Gdybym ustawił temperaturę posadzki na 22,5 to w pomieszczeniu miałby minimum jeden stopień mniej czyli 21-21,5. Oczywiście piszę przy temp. w okolicach zera tak jak teraz. Ciekaw jestem tego pomiaru. Sam zrobię test w weekend i ustawię temp. posadzki na 26 zobaczymy co będzie się działo w domu
    Podziel się wrażeniami Jestem bardzo ciekaw.

  3. #39763
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Jak mierzycie temp. podlogi ? Powierzchni czy czujnik zatopiony glebiej ? Warto by to podawac.
    Zaryzykowałem i czujnik podłogowy umieściłem w kawałkach PEX-a.pomiędzy rurkami podłogówki.

  4. #39764

    Domyślnie

    Temperatury jakie trzymasz kolego Barth3z?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  5. #39765
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Temperatury jakie trzymasz kolego Barth3z?
    22oC
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  6. #39766
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    22oC
    Taaa...
    Chyba w salonie...
    Sam napisałeś że w sypialniach masz mniej ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  7. #39767
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    W kuchni Pod warunkiem, że chodzi klima.

    Oczywiście żartuje. Utrzymuje takie temperatury jakie zapewniają mu komfort.
    Pozdrawiam
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  8. #39768
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    No i wygląda mi na to, że dogrzewanie klimą wcale się nie opłaca ze względu na drogi prąd.
    No i to mi podsunęło pomysł aby baniak od CWU obejrzeć z izolacji i wsadzić w większy baniak i go zaizolować. Potem dodać wentylator i mamy akumulacyjną nagrzewnicę kanalową. Praca na tej samej wodzie oznacza praktycznie bezawaryjność, nie licząc grzałki i wentylatora.

  9. #39769
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Taaa...
    Chyba w salonie...
    Sam napisałeś że w sypialniach masz mniej ...
    W sypialni - jednej. A w łazience 23oC.
    Co w tym złego co napisałem ?
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  10. #39770

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    No i wygląda mi na to, że dogrzewanie klimą wcale się nie opłaca ze względu na drogi prąd.
    No i to mi podsunęło pomysł aby baniak od CWU obejrzeć z izolacji i wsadzić w większy baniak i go zaizolować. Potem dodać wentylator i mamy akumulacyjną nagrzewnicę kanalową. Praca na tej samej wodzie oznacza praktycznie bezawaryjność, nie licząc grzałki i wentylatora.
    Ja pierdykam taki dom to eksperyment 2.0 .Przydało by się dostać te baniaki za darmo .A ja mam taki pomysł zbiornik do cwu z możliwością wkręcenia grzałki i wężownicą i nagrzewnica wodna (może są kanałowe) .

  11. #39771
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał funky_koval Zobacz post
    A ja mam taki pomysł zbiornik do cwu z możliwością wkręcenia grzałki i wężownicą i nagrzewnica wodna (może są kanałowe) .
    I jeśli nagrzewnica jest wyżej niż baniak to można zasilać grawitacyjnie
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  12. #39772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    No i wygląda mi na to, że dogrzewanie klimą wcale się nie opłaca ze względu na drogi prąd.
    No i to mi podsunęło pomysł aby baniak od CWU obejrzeć z izolacji i wsadzić w większy baniak i go zaizolować. Potem dodać wentylator i mamy akumulacyjną nagrzewnicę kanalową. Praca na tej samej wodzie oznacza praktycznie bezawaryjność, nie licząc grzałki i wentylatora.
    Nie bardzo rozumiem co oznacza zwrot "na tej samej wodzie"? Bo już nie wiem co chcesz zrobić...

  13. #39773
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar chemical
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Brzeźnica k. Dębicy
    Kod pocztowy
    39-207
    Posty
    399

    Domyślnie

    Ja płacę w rozliczeniu 6-miesięcznym (mniejsze opłaty stałe), rachunek za wszystko nco, cwu, wentylacje, bytowy 148zł / miesiąc, rozliczeniowy ostatni miesiąc 161zł, czyli średnio 150zł/miesiąc rocznie będzie 1800zł. Teraz dostałem niższe prognozy o parę zeta. No ale malutki dom i tylko 2os.
    Adoptowana parterówka z241, EAh=15kWh/(m2rok), Pu=97m2.
    Dziennik/nocnik:http://forum.muratordom.pl/showthrea...84#post7346184
    Komentarze: http://forum.muratordom.pl/showthrea...80#post7346180

  14. #39774
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Że nie zgnije, podobnie jak stare instalacje co. Woda się odgazuje i nie trzeba nawet anody zmieniać.
    Ale to pomysł dla zupełnie odjechanych. Tyle, że może zadziałać.

  15. #39775
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    W kuchni Pod warunkiem, że chodzi klima.

    Oczywiście żartuje. Utrzymuje takie temperatury jakie zapewniają mu komfort.
    Pozdrawiam
    Te 22oC to temp. jaką mam nastawioną na klimie. Przy takiej nastawie klima dogrzewa do ok. 23oC i wyłącza się, ponieważ nie potrafi zejść z modulacją niżej. Włącza się znów przy ok. 22oC. Klima i podłogówka załączają się razem o 13:00 i pracują do 15:00. Klima, mimo, że nie ma kagańca od 15:00 praktycznie nie włącza się do 20:00 - 21:00.

    PS. Dziwne te żarty.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  16. #39776
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar chemical
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Brzeźnica k. Dębicy
    Kod pocztowy
    39-207
    Posty
    399

    Domyślnie

    Moje zdanie takie :
    Sama klima mało komfortowa w mroźne dni, jak jest powyżej 0 jak teraz, kable wystarczą w łazience
    Same kable dają radę (od 2 tygodni tylko kable u mnie chodzą, i jeszcze parę tygodni to potrwa), brakuje natomiast szybkiego dogrzania na żądanie ! Same kable nie ochłodzą domu lecie.
    A kable + klima jak może być gorsza od samych kabli ? kwestia rozsądnego ustawienia, to, że split dmucha w salonie, a niby nie dochodzi do sypialni, to nie znaczy, że tam nie można ustawić kabli każdy ustawia jak mu pasuje, nie ma z tym kłopotu.
    Ja najczęściej zamykałem drzwi do sypialni, żeby mi nie dowiewało ! (szczególnie w słoneczne dni)
    Adoptowana parterówka z241, EAh=15kWh/(m2rok), Pu=97m2.
    Dziennik/nocnik:http://forum.muratordom.pl/showthrea...84#post7346184
    Komentarze: http://forum.muratordom.pl/showthrea...80#post7346180

  17. #39777
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dred1975

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Wykładzinę połóż.

    Przyszedł rachunek za dwa miesiące. Razem 1107zl. Spoko.
    U mnie za 2 miesiące wyszło 808zł wszystko czyli co ,cwu,reku i bytowy.

  18. #39778
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał chemical Zobacz post
    Moje zdanie takie :
    Sama klima mało komfortowa w mroźne dni, jak jest powyżej 0 jak teraz, kable wystarczą w łazience
    Same kable dają radę (od 2 tygodni tylko kable u mnie chodzą, i jeszcze parę tygodni to potrwa), brakuje natomiast szybkiego dogrzania na żądanie ! Same kable nie ochłodzą domu lecie.
    A kable + klima jak może być gorsza od samych kabli ? kwestia rozsądnego ustawienia, to, że split dmucha w salonie, a niby nie dochodzi do sypialni, to nie znaczy, że tam nie można ustawić kabli każdy ustawia jak mu pasuje, nie ma z tym kłopotu.
    Ja najczęściej zamykałem drzwi do sypialni, żeby mi nie dowiewało ! (szczególnie w słoneczne dni)
    Potwierdzam!
    Kwestia mądrego ustawienia.
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  19. #39779
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Przemo, moje maile masz w spam ?
    Się robi.

    EDYCJA:

    Znaczy się... spokojnie.
    Ostatnio edytowane przez Przemek Kardyś ; 02-02-2017 o 18:07

  20. #39780

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    No i wygląda mi na to, że dogrzewanie klimą wcale się nie opłaca ze względu na drogi prąd.
    No i to mi podsunęło pomysł aby baniak od CWU obejrzeć z izolacji i wsadzić w większy baniak i go zaizolować. Potem dodać wentylator i mamy akumulacyjną nagrzewnicę kanalową. Praca na tej samej wodzie oznacza praktycznie bezawaryjność, nie licząc grzałki i wentylatora.
    Najwyraźniej nie wszystkim. Ale z tym baniakiem możesz próbować lubię eksperymenty.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

Strona 1989 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony