dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2006 z 2205
Pokaż wyniki od 40.101 do 40.120 z 44087
  1. #40101
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Ale Miłoszowi właśnie o to chodziło przy odniesieniu do mojego domu...
    Tak, tylko wielu forumowiczów myśli, że wystarczy zrobić izolacje 30/30/50 i grzejąc czystym prądem (nieważne gdzie dom stoi) zapłacimy 1000pln za 150m2 za sezon.
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  2. #40102

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    Mrozy wracają na wschód Europy. Te Wasze minusy jakieś dziwne na windyty.com opolszczyzna jest już na plusie
    Ja napisałem to co termometr pokazywał. Jak rano o 7:15 jechałem samochodem, to pokazał mi -7,5*C.

  3. #40103
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Ja napisałem to co termometr pokazywał. Jak rano o 7:15 jechałem samochodem, to pokazał mi -7,5*C.
    Wieczorem napisz ile stopni było w dzień...
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  4. #40104
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Przeliczyłem koszty i wyszło mi, że gdybym zamiast grzania prądem poszedł w pc, to na izolacji, wentylacji, oknach itp. oszczędził bym 16 tyś. Za te pieniądze gruntowej pompy bym nie założył, a i wentylacji mechanicznej by nie było, natomiast pompa powietrzna przy gorszej izolacji i braku WM nie dała by żadnych oszczędności, tylko większe skomplikowanie układu.

  5. #40105
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    eprom

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-402
    Posty
    244
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja sobie liczę w ten sposób: przy obecnym ociepleniu i wentylacji płacę za sezon 2500zł, jakby zamontował pc gruntową musiałbym wydać co najmniej 40tys, płaciłbym wtedy za sezon pewnie 800 zł, więc roczna oszczędność 1800 zł, także zwrot po 25 latach, więc jak dla mnie się nie kalkuluje.

  6. #40106

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    Wieczorem napisz ile stopni było w dzień...
    Przed chwilą jechałem samochodem. Jak wsiadałem na słońcu było 20,5*C Jak wysiadałem "tylko" 4,5*C.

  7. #40107
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Przed chwilą jechałem samochodem. Jak wsiadałem na słońcu było 20,5*C Jak wysiadałem "tylko" 4,5*C.
    U mnie jest teraz "0".
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  8. #40108
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    W moim rejonie jeszcze -2*
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  9. #40109
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał indiii Zobacz post
    Przemek, ty dales 10W? bo bede mial 117m uzytkowej i tez sie zastanawiam nad ta moca kabla
    To prawie tak samo jak u mnie, większość to kable 10W/m i dają radę

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    W moim rejonie nie ma przerw dwu dniowych, ale jak by była, to do córki do bloku się przeniosę albo biokominek odpalę.
    A ciekawe co reszta z tego wątku zrobi przez dwa dni bez prądu.
    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Ja też zawsze jestem w taniej taryfie. Piszesz, że bez grzania spadnie ci o 1 strona po 13 godzinach. A jak prądu nie będzie 2 dni? To takie zabezpieczenie, które wcale nie jest bezpieczne.


    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    Tak, to i ja mogę potwierdzić, stąd moje zdziwienie, że podaje nie sprawdzone liczby.
    Teraz, gdy jest na dworze jest około -8 sprawdzałem jak szybko się wychładza mój budynek. Nagrzewając go do 23 stopni po 2 dniach nie grzania miałem +18
    U mnie po około 28 godzinach temperatura o troszkę ponad 1* spadła.. trzeba pamiętać że przy braku prądu nie działają np. pompy obiegowe, ale też nie działa wentylacja mechaniczna, przez co budynek wolniej się wychładza


    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    ja nie miałem problemów z przegrzewaniem. wystarczy chronić okna przed nadmiarem słońca, w dzień wentylacja przez wymiennik, w nocy bypass + uchylenie niektórych okien. w zimie dom pociągnął 23 kWh/m2
    w lato przez wymiennik WM leci w dzień? czemu?

    Cytat Napisał maxyma Zobacz post
    zle sie wyraziłem.
    Dom jest posadowiony na płycie fundamentowej.
    10cm ocieplenia jest pod płytą i na płycie pod wylewka jest kolejne 10cm

    Pozdrawiam
    Ja mam pod płytą 20cm i wylewkę na płycie, kable dają radę

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    Zapomniales o jeszcze jednym swoim argumencie- wg. Ciebie jak wielokrotnie pisales na gazie oszukuja. Dowodow jeszcze nie pokazales ale pewnie podobnie jak z OZC spojzales/ powachales gazu i juz wiedziales
    dopóki płaciło się za m3 gazu było przynajmniej przejrzyście, teraz jest w kWh i przeliczniki co miesiąc inne więc mętne te rozliczenia..

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Według mnie to jest temat rzeka...
    Za duża grubość to problem z precyzją sterowania ogrzewaniem ...
    Za mała grubość to większa nerwowość układu i częściowa praca w drogim prądzie...
    ee.. bezwładność większa i tyle..

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Przy grubej posadzce histereza musi być praktycznie zerowa, a tego nie ma w żadnym sterowniku.
    Poza tym przy cienkiej wylewce jest łatwiej ją nagrzać, więc rano może być ciepło w stopy. To przyjemne.
    ja mam ustawione teraz 0.1* i wystarczy zupełnie:


    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    Są sterowniki z histerezą 0,1 stopnia i to powinno wystarczyć.

    Przy grubszej wylewce źródło ogrzewania powinno mieć większą moc, wtedy szybciej nagrzeje.

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Dlatego właśnie steruję zegarkiem i myślę o sterowniku adaptacyjnym - najlepiej z pobieraniem prognozy pogody z internetu.
    Mam pogodę w sterowniku:



    łącznie z prognoza, masz pomysł na jakiś algorytm?




    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Echhhh...
    0,1* histerezy
    Sterowniki impulsowe...
    Sterowanie pogodowe...
    Śmiało...
    Lecimy na Marsa...

    Tylko po co...?
    Wiem...
    Udowodnić że się da ...

    Panowie histereza 0,2* dla pomieszczeń i 0,4* dla podłogi to już jest problem z taktowaniem a co dopiero 0,1* ...
    I dalej nie wiem po co ...?
    jaki problem jest z taktowaniem przy histerezie 0,1* ?

    proszę, liczba załączeń przekaźników w rozdzielni odkiedy ogrzewanie działa - mieszkamy już prawie 3 lata:


    Cytat Napisał Konrad Podgórski Zobacz post
    Co ja biedny pocznę z płytą grzewczą 20cm
    to co ja, będziesz zadowolony i nie będziesz grzebał w sterowaniu

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Przy moim domu i moich kablach histereza 0,2* powoduje częste załączania ogrzewania...
    Tak samo jak 0,4* dla podłogi...
    Musiałem podnieść na 0,4* i 0,6* ...
    Oczywiście można było to olać tyle że po roku sterowniki do wymiany z powodu zużycia przekaźników...
    ponawiam pytanie, dlaczego do wymiany, przykładowy pokój - przez 2,5 sezonu 1359 razy przekaźnik się włączył, przy histerezie najpierw 0.2 a potem 0.1 :



    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    To jak najlepiej ustawić histerezę (kabli) w podłodze o dużej akumulacji na 0,4* czy nawet 0,8*. Jak zauważyłeś u mnie będzie bardzo duża ogólna akumulacja i nie wiem jak do tego podejść.
    [....]
    Czy założyć kaganiec godzinowy i stałą histerezę np.0,6*czy może mniejszą 0,4*. A może zmniejszyć pojemność posadzek do np. 16 kWh i to będzie łatwiejsze do opanowania.
    u mnie jak wyżej, akumulacja potężna bo płyta 20cm nie odcięta od wylewki (wylewka około 8cm, kable na siatkach w wylewce czyli raczej 2-3cm od spodu wylewki) do tego silka 24cm a działówki też silka 12cm. Ustawiona histereza 0.1*, i kaganiec na tanią taryfę.. i tyle..

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    Imho przy grzaniu akumulacyjnym, dwutaryfowości tylko układy dualne - jeśli chcemy mieć komfort.
    Wersja nr 2 to bufor ciepła. Ani piekne, ani małe ale skuteczne...
    To zależy co kto rozumie przez komfort?
    temperatury u mnie:


    dla mnie zajebiste, nawet osobiście dla mnie za ciepło troszkę

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    A kto coś pisze o domach które już stoją...??
    Na dzień dzisiejszy jak ktoś ma zamiar się budować to naprawdę szkoda zawracać sobie doopę jakimiś wymyślnymi i skomplikowanymi instalacjami...
    Wystarczy że będzie prąd z sieci fotowoltaika na dachu i licznik dwukierunkowy...
    Robisz ogrzewanie na kablach, bojler elektryczny i masz full wypas bez patrzenia na jakieś taryfy i inne pierdoły...
    Ustawiasz sobie to co ci tam pasuje i kiedy ci pasuje ...
    Koszt całkowity inwestycji na praktycznie tym samym poziomie a rachunki praktycznie nie istnieją co w przypadku tego samego domu z PC i tak pociągnie za sobą kilka tys zł w skali roku...
    Dokładnie tak..

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Pokaż mi taki dach w zwyczajnym niewielkim domu, który jest idealnie ustawiony do PV i na którym zmiesci się 10kW

    U mnie (a stoi idealnie) zmieści się co najwyżej 6-7kW.
    ja mam dach gdzie połać ma 8x14m bez żadnego okna - dachówka ceramiczna, więźba policzona że jeszcze panele uniesie, południowo-zachodnia strona

    ile paneli na tym wejdzie?

    Cytat Napisał eprom Zobacz post
    Ja sobie liczę w ten sposób: przy obecnym ociepleniu i wentylacji płacę za sezon 2500zł, jakby zamontował pc gruntową musiałbym wydać co najmniej 40tys, płaciłbym wtedy za sezon pewnie 800 zł, więc roczna oszczędność 1800 zł, także zwrot po 25 latach, więc jak dla mnie się nie kalkuluje.
    i dobrze liczysz, na teraz od początku sezonu na CO wydam 1492 zł (brutto ze wszystkim), na CWU od września 250zł (sezon 450zł).. po co kombinować..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  10. #40110
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Artur litości...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  11. #40111
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Co do PV fsjn idea jednak:
    Powiedzmy że zakładam sobie ładną elektrownię taką która da mi mi te 8000-9000kwh(zapewni to gdzieś 60-70% na CO i bytowe) ładuję kupę kasy i nagle zmienia się prawo i już nie mogę traktować sieci jak akumulatora wtedy zostaję z ręką w nocniku.
    Są odpowiednie urządzenia ( watt router...) które postarają się aby maksymalnie wykorzystać to co produkuje elektrownia na dachu...
    Trzeba naprawdę nie chcieć ...

    Ostatnio dzwoni do mnie kolega (świeżo upieczony posiadacz 4,5kWp ...) i pyta co zrobić bo mu panele fotowoltaiczne pchają w sieć prawie 4kW a nie ma jeszcze licznikia dwukiernkowego...
    Ja mu na to że niech włączy ze dwie farelkę w domu...
    A on ..., A po co...?, Przecież będę wieczorem palił w piecu...
    Ostatnio edytowane przez jasiek71 ; 15-02-2017 o 16:41
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  12. #40112
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Artur jesteś w stanie określić ile kosztowałaby (pi razy drzwi) instalacja takiego sterownika z materiałem. Załóżmy że odpowiednie okablowanie masz sprowadzone w jedno miejsce a w pomieszczeniach są zamontowane kable, czujnik powietrza i czujnik w podłodze i wyprowadzone na ścianę do puszki z zasilaniem. 11 obwodów. Do tego powiedzmy możliwość rozbudowy do obsługi jakichś podstawowych urządzeń w domu - rolety, oświetlenie zewnętrzne, wentylacja. To wszystko. Bez inteligencji dla całej chałupy.
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  13. #40113

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    Tak, tylko wielu forumowiczów myśli, że wystarczy zrobić izolacje 30/30/50 i grzejąc czystym prądem (nieważne gdzie dom stoi) zapłacimy 1000pln za 150m2 za sezon.
    To się tyczy raczej domów bliżej 100m2, dla 150 to bym już przewidywał 1500 zł co i tak zweryfikuje region budowy.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  14. #40114
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Artur litości...
    a konkretniej, że co "litości" ?
    bijecie pianę o grubościach wylewek, kablach, sterownikach, histerezach.. że przekaźniki szlag trafi za rok.. i nagle wskakuję w wątek po paru latach mieszkania i złośliwie mam grubą płytę fundamentową o zajebistej akumulacji, opomiarowane mam wszystko, łącznie z ilością załączeń tychże przekaźników, mam podliczniki na CO i CWU, grzeję tylko kablami, mam pokazane wszystkie temperatury i co? nie pasuję do teorii ? bo nie bardzo wiem co "litości".. co za różnica jaki sterownik - ciepło jest głupie i nie wie co nim steruje, kabel grzeje albo nie i tyle samo ciepła wydzieli niezależnie od sterowania.

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    Artur jesteś w stanie określić ile kosztowałaby (pi razy drzwi) instalacja takiego sterownika z materiałem. Załóżmy że odpowiednie okablowanie masz sprowadzone w jedno miejsce a w pomieszczeniach są zamontowane kable, czujnik powietrza i czujnik w podłodze i wyprowadzone na ścianę do puszki z zasilaniem. 11 obwodów. Do tego powiedzmy możliwość rozbudowy do obsługi jakichś podstawowych urządzeń w domu - rolety, oświetlenie zewnętrzne, wentylacja. To wszystko. Bez inteligencji dla całej chałupy.
    Teraz z głowy Ci nie powiem bo zalezy jak sterowane(w sensie czy panel dotykowy, co jeszcze miałoby być, jakie czujki temperatury itp.
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  15. #40115
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    a konkretniej, że co "litości" ?
    bijecie pianę o grubościach wylewek, kablach, sterownikach, histerezach.. że przekaźniki szlag trafi za rok.. i nagle wskakuję w wątek po paru latach mieszkania i złośliwie mam grubą płytę fundamentową o zajebistej akumulacji, opomiarowane mam wszystko, łącznie z ilością załączeń tychże przekaźników, mam podliczniki na CO i CWU, grzeję tylko kablami, mam pokazane wszystkie temperatury i co? nie pasuję do teorii ? bo nie bardzo wiem co "litości".. co za różnica jaki sterownik - ciepło jest głupie i nie wie co nim steruje, kabel grzeje albo nie i tyle samo ciepła wydzieli niezależnie od sterowania.



    Teraz z głowy Ci nie powiem bo zalezy jak sterowane(w sensie czy panel dotykowy, co jeszcze miałoby być, jakie czujki temperatury itp.
    Wyluzuj...
    Ja napisałem " litości" tylko dlatego że można dostać "doopościsku" czy tam "ślinotoku" jak się patrzy na te twoje bajerki...

    A to że tobie jakoś tam działa w określony sposób to wcale nie znaczy że u wszystkich będzie tak samo ...

    Co do taktowania sterowania to jak dla mnie wkoorwiające jest jak mi kilka razy na godzinę pyka bo temperatura podłogi zmieni się o 0,4* ...
    Co do wypalenia styków to było bardziej w przenośni bo ja zdaję sobie sprawę że przekaźnik wytrzyma ok 100tys cykli a więc przy takim pykaniu powinien wytrzymać kilkanaście/ kilkadziesiąt lat...
    Ustawiłem podłogę na 0,6* i częstotliwość pykania spadła o połowę..., to nie apteka...
    Dezaktywuję funkcję minimalnej temperatury podłogi to będzie pykało dwa razy na dobę i też będzie ok...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  16. #40116

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    a konkretniej, że co "litości" ?
    bijecie pianę o grubościach wylewek, kablach, sterownikach, histerezach.. że przekaźniki szlag trafi za rok.. i nagle wskakuję w wątek po paru latach mieszkania i złośliwie mam grubą płytę fundamentową o zajebistej akumulacji, opomiarowane mam wszystko, łącznie z ilością załączeń tychże przekaźników, mam podliczniki na CO i CWU, grzeję tylko kablami, mam pokazane wszystkie temperatury i co? nie pasuję do teorii ? bo nie bardzo wiem co "litości".. co za różnica jaki sterownik - ciepło jest głupie i nie wie co nim steruje, kabel grzeje albo nie i tyle samo ciepła wydzieli niezależnie od sterowania.



    Teraz z głowy Ci nie powiem bo zalezy jak sterowane(w sensie czy panel dotykowy, co jeszcze miałoby być, jakie czujki temperatury itp.
    pieknie to wyglada. tez mnie ciekawi koszt takiego sterowania. dotykowe - jak szalec to szalec


    dostalem oferte z into i mam z devi pierwsi na 10w kablach drudzy na 18w. pierwsi najlepsze sterowniki od nich po 200zl ale bez centralki ladnej pieknej jak w Devi. Devi na kablach 18w. Cena---kurtyna---- taka sama kwota.
    Jednym slowem 10W kabli trzeba dac wiecej niz 18w. przez co cena za kable wyszla wyzsza a roznica w cenie sterowania pokryla roznice ceny kabli.
    slabo to widze.

    Z Elektry nie odpisuja. Jutro ich pomecze telefonicznie.

    Sa jeszcze jakies firmy warte uwagi?

  17. #40117

    Domyślnie

    Cytat Napisał indiii Zobacz post
    pieknie to wyglada. tez mnie ciekawi koszt takiego sterowania. dotykowe - jak szalec to szalec


    dostalem oferte z into i mam z devi pierwsi na 10w kablach drudzy na 18w. pierwsi najlepsze sterowniki od nich po 200zl ale bez centralki ladnej pieknej jak w Devi. Devi na kablach 18w. Cena---kurtyna---- taka sama kwota.
    Jednym slowem 10W kabli trzeba dac wiecej niz 18w. przez co cena za kable wyszla wyzsza a roznica w cenie sterowania pokryla roznice ceny kabli.
    slabo to widze.

    Z Elektry nie odpisuja. Jutro ich pomecze telefonicznie.

    Sa jeszcze jakies firmy warte uwagi?
    Jak pisałeś prosto do elektry to możesz poczekać inna sprawa że tanio bezpośrednio od nich to nie będzie...
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  18. #40118

    Domyślnie

    Cytat Napisał indiii Zobacz post

    Sa jeszcze jakies firmy warte uwagi?
    z 3 by się jeszcze znalazły ale cenowo to wszystko krąży wokół siebie.
    A co do centralnego wyświetlacza ...
    Dobry system grzania to taki o którego istnieniu po pewnym czasie się zapomina.

  19. #40119
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Wątpię aby ktoś to wycenił i chciał zrobić...
    Każdy srutututu jakie to proste..., Tu dallasik tam skrętka..., jakieś Andruino czy coś tam ..., coś tam..., A jak przychodzi co do czego to nie ma czasu , nie wie ile kosztowało itd, itp ...
    Podchodziłem kilka razy do tego tematu ale jakoś wszystkim nie po drodze ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  20. #40120
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    z 3 by się jeszcze znalazły ale cenowo to wszystko krąży wokół siebie.
    Tylko każdy jak go zapytać to nie wie ile kosztuje...
    Więc jak by nie było cena krąży wokół siebie...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

Strona 2006 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony