dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2007 z 2205
Pokaż wyniki od 40.121 do 40.140 z 44087
  1. #40121

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Wątpię aby ktoś to wycenił i chciał zrobić...
    Każdy srutututu jakie to proste..., Tu dallasik tam skrętka..., jakieś Andruino czy coś tam ..., coś tam..., A jak przychodzi co do czego to nie ma czasu , nie wie ile kosztowało itd, itp ...
    Podchodziłem kilka razy do tego tematu ale jakoś wszystkim nie po drodze ...
    Dokładnie tak jest. Korzystałem z forum tematycznego, było kilku chętnych, ale każdy miał inną wizję, inny termin i inną cenę. W efekcie mam tylko prymitywny prototyp nigdy nie dokończony, a szkoda.

    Skłaniam się ku fibaro, bo wśród dystrybutorów dużo jest takich, którzy przy okazji sprzedaży coś tam mogą dorobić bo im to się opłaci.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  2. #40122
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Dokładnie tak jest. Korzystałem z forum tematycznego, było kilku chętnych, ale każdy miał inną wizję, inny termin i inną cenę. W efekcie mam tylko prymitywny prototyp nigdy nie dokończony, a szkoda.

    Skłaniam się ku fibaro, bo wśród dystrybutorów dużo jest takich, którzy przy okazji sprzedaży coś tam mogą dorobić bo im to się opłaci.
    Ale za ile Fibaro...?
    Każda pierdołka to cena z kosmosu...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #40123

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Tylko każdy jak go zapytać to nie wie ile kosztuje...
    Więc jak by nie było cena krąży wokół siebie...
    No sorry ale nie wyobrazam sobie wkuwać cen.

  4. #40124
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    No sorry ale nie wyobrazam sobie wkuwać cen.
    Coś tam zrobiłeś..., zapłaciłeś za to i nie wiesz ile ...?

    Chodzi o przybliżony rząd wielkości...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  5. #40125

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Coś tam zrobiłeś..., zapłaciłeś za to i nie wiesz ile ...?

    Chodzi o przybliżony rząd wielkości...
    Jasiek, Arduino z czujnikami, przekaźnikami i innymi duperelami kupisz ponizej 1000 zł, do tego gdzieś zapisać dane, zaprogramować i liczyć, że to co stworzyliśmy będzie działać.

    Systemem zleconym nie wyobrażam sobie zamknąć tego poniżej 4-5 k.

    Co do fibaro to zależy co chcesz robić - jak napiszesz do dowolnego sprzedawcy to Ci odpiszą co jest możliwe i za ile, ale za 5k można już mieć niezły zestaw do monitorowania i sterowania ogrzewaniem/wentylacją na podstawie temperatury/wilgotności.

    Edit: Nie wyobrażam sobie opierać grzania domu na bazie Arduino szytego dla mnie "po godzinach".

    Ani to gwarancji, ani pewności że za 2,3 lata znajdę mojego wykonawcę, itd. Oszczędzać 1k czy 2k na sterowaniu nie ma sensu (w skali czasu życia budynku).
    Ostatnio edytowane przez miloszenko ; 15-02-2017 o 18:56
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  6. #40126

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Coś tam zrobiłeś..., zapłaciłeś za to i nie wiesz ile ...?

    Chodzi o przybliżony rząd wielkości...
    Przeważnie średnia. A srednia cene za 1 kw podawałem na watku system grzewczy 10-15.

    a zresztą , można mówić jedynie o rozpiętości cenowej .
    te same klocki mogą kosztować naprawdę różnie
    Ostatnio edytowane przez noname2 ; 15-02-2017 o 18:57

  7. #40127
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Jasiek, Arduino z czujnikami, przekaźnikami i innymi duperelami kupisz ponizej 1000 zł, do tego gdzieś zapisać dane, zaprogramować i liczyć, że to co stworzyliśmy będzie działać.

    Systemem zleconym nie wyobrażam sobie zamknąć tego poniżej 4-5 k.

    Co do fibaro to zależy co chcesz robić - jak napiszesz do dowolnego sprzedawcy to Ci odpiszą co jest możliwe i za ile, ale za 5k można już mieć niezły zestaw do monitorowania i sterowania ogrzewaniem/wentylacją na podstawie temperatury/wilgotności.
    Miłosz ja wiem za ile co można kupić...
    Rozwalają mnie tylko odpowiedzi ludzi którzy coś tam zrobili a nie wiedzą za ile...

    Co z tego że wiem ile kosztują zabawki do jakiegoś układu skoro się na tym nie znam i dla mnie są tylko jakimiś tam elementami...
    Jak bym się znał to nie było by problemu oszacować ile czasu pochłonie poskładanie wszystkiego do kupy i uruchomienie...

    Może jestem głupi ale wydaje mi się że całe to ustrojstwo jest jakimś tabletem z programem połączonym ze skrętką na której jest połączona armia dallasów i jakiejś szynie z przekaźnikami wykonawczymi...
    Jak ktoś ma napisany program do tego i mu działa to raczej nie jest chyba problemem zrobić kopiuj/ wklej do następnego tableta i uwiązać go do instalacji...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  8. #40128

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Jasiek, Arduino z czujnikami, przekaźnikami i innymi duperelami kupisz ponizej 1000 zł, do tego gdzieś zapisać dane, zaprogramować i liczyć, że to co stworzyliśmy będzie działać.

    Systemem zleconym nie wyobrażam sobie zamknąć tego poniżej 4-5 k.

    Co do fibaro to zależy co chcesz robić - jak napiszesz do dowolnego sprzedawcy to Ci odpiszą co jest możliwe i za ile, ale za 5k można już mieć niezły zestaw do monitorowania i sterowania ogrzewaniem/wentylacją na podstawie temperatury/wilgotności.

    Edit: Nie wyobrażam sobie opierać grzania domu na bazie Arduino szytego dla mnie "po godzinach".

    Ani to gwarancji, ani pewności że za 2,3 lata znajdę mojego wykonawcę, itd. Oszczędzać 1k czy 2k na sterowaniu nie ma sensu (w skali czasu życia budynku).
    Ktoś mi ostatnio wspominał że przez satela można sterować ogrzewaniem. Można się podpiąć . Ale ja mam uprawnienia tylko do 1,5 V Ewentualnie baterie w pilocie mogę wymienić.

  9. #40129
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dred1975

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    178

    Domyślnie

    Jakby kogoś interesowały sterownik Warmup 3iE to mam jeszcze 3 szt (używane)

    Możecie napisać jak u was wychodzi obecny sezon grzewczy względem poprzedniego?

  10. #40130

    Domyślnie

    Jak na razie 15% wiecej. Temp podniesiona w domu , w stosunku do poprzedniego o 1 C..

  11. #40131
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dred1975

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    Jak na razie 15% wiecej. Temp podniesiona w domu , w stosunku do poprzedniego o 1 C..
    A możesz to wyrazić w kWh rozbite na poszczególne miesiące będę wdzięczny.Jakie trzymasz temp w domu?

  12. #40132

    Domyślnie

    Cytat Napisał dred1975 Zobacz post
    A możesz to wyrazić w kWh rozbite na poszczególne miesiące będę wdzięczny.Jakie trzymasz temp w domu?
    Okolo 1 k kw wiecej. Temp 23, histereza 0,2. Na miesiace nie da rady. Wklepywalem w tel, wypieprzylo dane albo cos nadpisalem albo poszli do lasu.

  13. #40133

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Jak pisałeś prosto do elektry to możesz poczekać inna sprawa że tanio bezpośrednio od nich to nie będzie...
    pisalem do lokalnego sprzedawcy. czyli wamup fibaro i andruino- jesli ktos mi to posklada bo ja sie za to nie zabiore- nie umiem

  14. #40134
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Też mi się wydawało że to Arduino takie proste. Leżało, leżało, ostatecznie musiałem na szybko podłogę podłączyć, to wepchalem gniazda w puszki, w nie powtykalem przekaźniki, a z drugiej strony skręciłem to razem i podłączyłem do zasilacza 12V wpietego w zegar za dychę. Myślałem że to będzie wymagało dużo przestawiania, ale jest na tyle bezproblemowe, że zwyczajnie tak zostało.
    Klocki mam, robiłem próbę na jednym dallasie, nawet sterowanie przez neta działało i wyświetlanie temperatury, ale to faktycznie wymaga więcej czasu niż pieniędzy, a ja niestety nie mam ostatnio żadnego z powyższych.

    Można też dołożyć jednego eurostera.
    Ostatnio edytowane przez Przemek Kardyś ; 15-02-2017 o 21:16

  15. #40135
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał dred1975 Zobacz post
    Jakby kogoś interesowały sterownik Warmup 3iE to mam jeszcze 3 szt (używane)

    Możecie napisać jak u was wychodzi obecny sezon grzewczy względem poprzedniego?
    Miałeś jakieś problemy, że je wymieniłeś? To są 3ie?

  16. #40136
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    powiem tak, moje sterowanie ale wszystkim w domu jakby tak policzyć to około 5-6 tysięcy, ale uprzedzając to nie tylko ogrzwanie ale też sterownik rekuperatora, 230V i LED, gniazd elektycznych, odczyt temperatur, sterowanie przez www i panel dotykowy (sam panel to około 1400zł), integracja z satelem, wszystko zrobione na przemysłowym sterowniku PLC (na raspi czy arduino chyba bym się nie odważył) - PLC ani razu się nie zawiesił, działa non stop w rozdzielni, do tego zapasowa jednostka centralna PLC na półce, jakby co (typu piorun) to podmieniam prawie z marszu.. i sporo automatyków będących na rynku to ogarnie.. nie jakieś autorskie patenty.. to niestety kosztuje ale dlatego napisałem, że ciężko wycenić tylko część sterującą ogrzewaniem.. bo jak wycenić że np. jak kontaktron (od alarmu) w oknie będzie otwarty to sterownik z satela zczyta i wyłączy grzanie w tym pomieszczeniu..
    w zasadzie to popatrzę czy jest na rynku coś co możnaby wykorzystać do pomarów temperatury i w miarę kompleksowe sterowanie.. w sumie to niekoniecznie musi być jakiś zewnętrzny panel, może coś z jednym wyświetlaczem lcd dla wszystkich ustawień.
    tyle że ja nie robię tego zarobkowo więc ciężko o np. rabaty w hurtowniach a te mogą sięgać 50%..
    co do Satela (tu można powiedzieć że na tym zarabiam - nie zakładam bezpośrednio ale pracuję w firmie która m.in. to robi) i sterowania ogrzewaniem to osobiście uważam, że nie należy łączyć tych systemów.. znaczy alarm to alarm, nie mówię że się nie da ale podłączanie czujek temp. i ustawienie tego może być wysoce upierdliwe i znając satela nigdy nie wiadomo co w kolejnej wersji firmware będzie zmienione.
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  17. #40137
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał dred1975 Zobacz post
    Jakby kogoś interesowały sterownik Warmup 3iE to mam jeszcze 3 szt (używane)

    Możecie napisać jak u was wychodzi obecny sezon grzewczy względem poprzedniego?
    U mnie o ok 1000 kWh więcej...
    Jak na razie...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  18. #40138
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dred1975

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    Miałeś jakieś problemy, że je wymieniłeś? To są 3ie?
    Nie koniecznie problemy ale do paneli na podczerwień się nie nadają więc zostawiłem sobie tylko dwa do podłogi w łazience i kuchnia -przedpokój bo mam tam kable (dokładnie mate)

  19. #40139
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dred1975

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    U mnie o ok 1000 kWh więcej...
    Jak na razie...
    Ok ale poproszę trochę precyzyjniej bo nie wiem jak wyglądał u Ciebie poprzedni sezon

  20. #40140
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał dred1975 Zobacz post
    Ok ale poproszę trochę precyzyjniej bo nie wiem jak wyglądał u Ciebie poprzedni sezon
    Sezon obecny / poprzedni
    Wrzesień 167,55 kWh / 159,76 kWh
    Październik 958,22 / 992,54
    Listopad 1405,84 / 1238,53
    Grudzień 1777,96 / 1500,77
    Styczeń 2091,09 / 2049,94
    Luty ( do dzisiaj...) 854,95 / 680,85
    Razem 7255,61 / 6582,07
    Różnica 673,54 kWh ( wcześniej podałem tak na oko ... )

    Tak sobie jeszcze przypomniałem że do tego trzeba doliczyć pracę nagrzewnicy kanałowej którą zamontowałem 7,01,2017 i sobie pyka robiąc 30-35* na nawiewie a nie jest dodatkowo opomiarowana...
    Szacuję jej zużycie energii na ok 300-350kWh więc jak byk wyjdzie różnica ok 1000kWh względem poprzedniego roku...
    Ostatnio edytowane przez jasiek71 ; 16-02-2017 o 07:31
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

Strona 2007 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony