dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 213 z 2205
Pokaż wyniki od 4.241 do 4.260 z 44087
  1. #4241
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asbe
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Kawęczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    354

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Koniec żartów, dzisiaj odpalam kominek. Temperatura rano to 19,5 stopnia. Czytam wątki o różnych metodach ogrzewania, i taka temperatura nie jest niczym szczególnym przy sposobie grzania gazem, dla nas to już jest zimno.
    A mógłbyś oświecić mnie, dlaczego dla tych od gazu to jest normalne, a dla nas nie - czy chodzi o to, że przy grzaniu prądem nie można zbytnio wychłodzić budynku, czy też o coś zupełnie innego.
    Na marginesie - bardzo podoba mi się Twoja podłoga woodentic; czy kolor jaki jest na zdjęciu jest w miarę rzeczywisty? czy ten woodentic ma fakturę, czy jest gładki - jeszcze nie widziałam na żywo, będę szukała w mojej okolicy jakiejś wystawki.

  2. #4242
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał asbe Zobacz post
    A mógłbyś oświecić mnie, dlaczego dla tych od gazu to jest normalne, a dla nas nie - czy chodzi o to, że przy grzaniu prądem nie można zbytnio wychłodzić budynku, czy też o coś zupełnie innego.
    Na marginesie - bardzo podoba mi się Twoja podłoga woodentic; czy kolor jaki jest na zdjęciu jest w miarę rzeczywisty? czy ten woodentic ma fakturę, czy jest gładki - jeszcze nie widziałam na żywo, będę szukała w mojej okolicy jakiejś wystawki.
    Jak ktoś buduje dom by grzać prądem zazwyczaj dobrze go ociepla i rachunki nie bolą. Przy gazie ocieplenie jest zazwyczaj standardowe a cena gazu z kosztami przesyłu jest już spora, więc odbijają sobie najczęściej na temperaturze. Tak to ja sobie tłumaczę
    Woodentic ochra w rzeczywistości jest nieco jaśniejszy. Ma delikatną strukturę. W tej cenie, nie ma moim zdaniem nic ładniejszego. Ludzie nabierają się niemal za każdym razem bo myślą, że to decha albo panele

  3. #4243
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asbe
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Kawęczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    354

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    Ja wypowiedz Liwko zrozumiałem następująco - grzanie gazem jest drogie (takie argumenty kiedyś często spotykało się w dyskusjach węgiel vs gaz) więc temperatury utrzymywane w domu są zwykle niższe - z oszczędnośći. Ja się z tym nie zgadzam, chłodniej mają tylko ci co oszczędząją i obniżają temperaturę. Równie dobrze można powiedzieć, że ci co grzeją prądem mają 20C w domu, bo grzanie prądem jest drogie.
    Przyznam, że ja też mam zamiar dołączyć do tych, u których grzanie prądem nie będzie jednak takie drogie. Mam nadzieję, że dzięki moim GURU z tego forum będzie to możliwe.

  4. #4244
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    Ja wypowiedz Liwko zrozumiałem następująco - grzanie gazem jest drogie (takie argumenty kiedyś często spotykało się w dyskusjach węgiel vs gaz) więc temperatury utrzymywane w domu są zwykle niższe - z oszczędnośći. Ja się z tym nie zgadzam, chłodniej mają tylko ci co oszczędząją i obniżają temperaturę. Równie dobrze można powiedzieć, że ci co grzeją prądem mają 20C w domu, bo grzanie prądem jest drogie.
    Ale czy oni oszczędzają ze stratą na komforcie, czy im takie temperatury po prostu odpowiadają? Niby komfort to sprawa indywidualna, ale ja przez cały rok poruszam się po domu w krótkim rękawku i nie wyobrażam sobie by miało być inaczej. 21 przy podłogówcwe to odczuwalna 23. 19 to dla mnie Syberia.

  5. #4245
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asbe
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Kawęczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    354

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Jak ktoś buduje dom by grzać prądem zazwyczaj dobrze go ociepla i rachunki nie bolą. Przy gazie ocieplenie jest zazwyczaj standardowe a cena gazu z kosztami przesyłu jest już spora, więc odbijają sobie najczęściej na temperaturze. Tak to ja sobie tłumaczę
    Woodentic ochra w rzeczywistości jest nieco jaśniejszy. Ma delikatną strukturę. W tej cenie, nie ma moim zdaniem nic ładniejszego. Ludzie nabierają się niemal za każdym razem bo myślą, że to decha albo panele
    Też chciałabym mieć taką podłogę. Mam tylko obawy, czy uda mi się znaleźć dobrego fachowca do ułożenia, bo zdaję się, że tu jest pies pogrzebany - czytałam inne wątki na ten temat. Boję się też, czy trafię na dobra partię - niby przed odbiorem należy to sprawdzić, ale w praktyce to jak sprawdzić całe np. 130m2. - planuję zakup przez internet, bo tu chyba można uzyskać najlepszą cenę.

  6. #4246
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał asbe Zobacz post
    Też chciałabym mieć taką podłogę. Mam tylko obawy, czy uda mi się znaleźć dobrego fachowca do ułożenia, bo zdaję się, że tu jest pies pogrzebany - czytałam inne wątki na ten temat. Boję się też, czy trafię na dobra partię - niby przed odbiorem należy to sprawdzić, ale w praktyce to jak sprawdzić całe np. 130m2. - planuję zakup przez internet, bo tu chyba można uzyskać najlepszą cenę.
    Trochę zaśmiecamy temat, ale nie taki diabeł straszny jak go malują. Byle trzymać się instrukcji ze strony Paradyża.

  7. #4247

    Domyślnie

    Witam znawców tematu. Chciałbym Was zapytać co myślicie o grzaniu tego domu http://www.mtmstyl.pl/projekt-bachus_5/ prądem (chodzi o grzejniki akumulacyjne w przeważającej częsci oraz kable grzejne w kuchni i łazienkach). Jak myślicie warto czy można pójść prędzej z torbami? Na chwile obecną: ściany zewn. porotherm 25cm+10cm styropianu+ porotherm 12cm/14cm -nie pamiętam dokładnie, okna takie sobie bo 2szybowe ideal intertec 4000.

  8. #4248
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał asbe Zobacz post
    całe np. 130m2.
    masz zamiar cały dom wyłożyć płytkami?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  9. #4249
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asbe
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Kawęczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    354

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    masz zamiar cały dom wyłożyć płytkami?
    No tak, a dlaczego pytasz? Będę miała ogrzewanie podłogowe, więc chyba gres będzie ok. Dom parterowy.

  10. #4250
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asbe
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Kawęczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    354

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    wystarczy podłączyć zwykły podgrzewacz przepływowy na wyjściu ciepłej wody z bojlera
    jasiek71 - a czy ma sens i czy jest wykonalne zamontowanie takiego podgrzewacza przepływowego do podgrzewacza zintegrowanego z pompą ciepła - http://www.hewalex.pl/oferta/podgrze...c38-2w300.html. Tak sobie myślę, że fajnie byłoby mieć taki Hewalex, bo dość dużo tej ciepłej wody się u mnie zużywa. Latem to byłaby chyba duża oszczędność, choć z drugiej strony, jak ta pompa ciepła nie będzie nadążała grzać, to i tak podgrzewacz przepływowy będzie zjadał prąd. Może to przekombinowałam, zwłaszcza, że już na starcie (koszty zakupu) trudno nazwać to oszczędnością. Z drugiej strony poza oszczędnością prądu zależy mi też na komforcie. Nie cierpię, jak mi brakuje ciepłej wody - zawsze trafia na mnie

  11. #4251
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał asbe Zobacz post
    No tak, a dlaczego pytasz? Będę miała ogrzewanie podłogowe, więc chyba gres będzie ok. Dom parterowy.
    u mnie cały dół domu jest w płytkach, ale po tych kilku latach mieszkania średnio zaczyna nam się podobać
    we wszystkich sypialniach mam wykładziny dywanowe a z ogrzewaniem nie ma najmniejszego kłopotu
    co do pompy ciepła..., jeżeli zużywacie dużo wody to ma jakiś sens ale bez przepływowego podgrzewacza bo to się mija z celem
    dla przypomnienia czym większy zbiornik tym większe straty dobowe, jeżeli nie zużywacie dużo ciepłej wody to lepiej mniejszy bojler i grzanie w taniej taryfie
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  12. #4252
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Panowie, ale w lato takie płytki moim zdaniem sa nie przyjemne. Mam kilka m2 w kuchni i zimne okropnie. A może się mylę?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  13. #4253
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asbe
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Kawęczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    354

    Domyślnie

    Ja chyba jednak zrobię płytki w całym domu (coś drewnopodobnego - myślę o woodentic), ponieważ mam zwierzątka, które tak wychowałam, że włażą wszędzie, gdzie tylko są otwarte drzwi. Wykładzina w sypialniach jest bardzo przyjemna, ale ze względu na to, że jednak chłonie zapachy (psie), chyba raczej się nie zdecyduję. Ze względów oszczędnościowych może zrobię tam panele, chociaż trochę się obawiam, czy podłogówka pod panelami zadziała, zwłaszcza, że sypialnie nie są duże (mała powierzchnia grzania).

  14. #4254
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    no dobra. Odpaliłem kominek. 2 razy. Wczoraj i przedwczoraj. Temperatura 21 stopni przed paleniem ale jakoś tak mało przyjemnie.
    Suchy jesion daje bardzo ładną wizję ognia. Trochę tesknilo mi się do kominka.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  15. #4255
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asbe
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Kawęczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    354

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Panowie, ale w lato takie płytki moim zdaniem sa nie przyjemne. Mam kilka m2 w kuchni i zimne okropnie. A może się mylę?
    Ale za to jakie przyjemne w sezonie grzewczym (który trwa raczej ponad pół roku).

  16. #4256

    Domyślnie

    coulignon, na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy
    Ja też się przyznam - chciałem puścić trochę kWh w podłogę dziś w nocy. Nastawiłem sterownik. Noc była niespokojna. Rano okazało się dlaczego - zapomniałem włączyć piec
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  17. #4257
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    A w cztery litery, dzisiaj odpalam PC. Wczoraj odpaliłem pierwszy raz kominek i było nawet przyjemnie, ale jak zobaczyłem 16-to dniową prognozę, to dla idei nie będę się codziennie zamęczał.

    http://www.pogodynka.pl/polska/16dni/poznan_poznan
    Ostatnio edytowane przez Liwko ; 11-10-2011 o 10:46

  18. #4258
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał asbe Zobacz post
    Ale za to jakie przyjemne w sezonie grzewczym (który trwa raczej ponad pół roku).
    Hm, a może ktoś jeszcze by napisał jakie są jego odczucia i czy teraz zrobił by jednak parkiet itd? U mnie w założeniu będzie beton szlifowany, oczywiście łatwiej by było mi zrobić ten beton na całej podłodze ale się takiego rozwiązania obawiam.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  19. #4259
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Płytki maja więcej plusów niż minusów. Jedynie w sypialniach sobie ich nie wyobrażam. Latem laczki i po kłopocie.

  20. #4260
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    coulignon, na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy
    Ja też się przyznam - chciałem puścić trochę kWh w podłogę dziś w nocy. Nastawiłem sterownik. Noc była niespokojna. Rano okazało się dlaczego - zapomniałem włączyć piec
    ja mam cały czas sterowniki na czuwaniu i coś tam się w tych kilowatach od jakiegoś czasu dzieje, na koniec miesiąca pomiary w dzienniku
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

Strona 213 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony