dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 216 z 2205
Pokaż wyniki od 4.301 do 4.320 z 44087
  1. #4301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Doliczyłeś akcyzę? Mi według rachunku wychodzi 0,29.
    cenę energii liczymy z faktury i wynosi ona dokładnie
    zapłaciłem/zużyłem
    w zużyłem przy G12 sumujemy WT i NT - każde inne wyliczenie jest obarczone błędem i zaniża wynik ponieważ nie zawiera opłat stałych jak również haraczu płaconego dostawcy (wyższa cena WT od G11) w droższej taryfie.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  2. #4302
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Bez opłat stałych II taryfa w Enea wynosi 0,1942 zł/kWh. Z wszystkimi opłatami(z rachunku) 0,29.

  3. #4303

    Domyślnie

    Mam problem, jesli ktos to jeszcze czyta to prosze o pomoc.
    To pierwszy sezon grzewczy w nowym domu. Mam ogrzewanie tylko elektryczne. Legalett plyty fundamentowej z 2 grzalkami łącznie 8 kW. Piec elektryczny Kospel 24 kW ze sterowaniem pogodowym, zasobnik i Solary Biawar, kaloryfery z termostatami Danfoss Living (programowalne).
    Zasobnik biawar z 2 wężownicami, dolna solar, górna c.o.. Mam problem z tym aby grzejniki grzały. Najpierw wyczaiłem, że zawór trójdrogowy nie puszczał c.o., Nastawiłem do ręcznie na otwarty i puscił. Potem przyszły temp. dodatnie w dzien do plus 14st. i system się wychłodził (termostaty na 21st. temp. max. na piecu 24 st.). Temp. w pokojach spadły do 20/21 st. dałem termostaty wyżej i nic, ale grzeje tylko kaloryfer w garażu bez żadnego termostau (pomieszczenie obok). Kaloryfery odpowietrzone, piec nastawiłem na auto, pompa c.o. praca ciągła, C.O. temp. dzienna max. 27~st. przez 24 h, cwu 42 st. przez 24h, temp. zewn. 15 st.. Piec podgrzewa co. w zależnosci od temp. zewn. od 42 do 61 stopni i grzałki ciągle cos pobierają. Termostaty ustawiłem na 25st. i nic.

  4. #4304

    Domyślnie

    jesionek ja leszczu puki co to nie pomogę, ale próbuj to sporo mocnych jest niech się wykażą

  5. #4305
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dorianmk

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Kod pocztowy
    97-225
    Posty
    32

    Domyślnie

    Witam doszedłem dopiero do 80 strony ale wszystko przemawia za ogrzewaniem prądem.Dzięki wszystkim piszącym w tym wątku. Domek chatka II mg-projekt trochę powiększona 65na 74m2 urzytkowej netto około 100m2. Na dole salon łazienka kuchnia i dobudówka(wiatrołap i kotłownia która zostania gospodarczym). Wysłałem już zapytania do firmy Elektrom o dobór kabli grzewczych i urządzeń pozostałych:sterowników, podgrzewacza wody. Chciałem dać piece akumulacyjne na górze dwie sypialnie i mata w łazience 1,5m2, ale będzie kominek z rozprowadzeniem grawitacyjnym do sypialni, w który zamierzam sporo palić(tereny leśne, tanie i łatwodostępne drewno, nawet ze swojego lasu). Czy lepiej dać konwektory bo piece jak rozładują i napalę w kominku będzie sałna? Czy da się je powiązać z paleniem by było ekonomicznie? Czy są konwektory z włącznikiem czasowym bo paląc w kominku trochę ciepła będzie i mogłyby się załączyć gdy pomieszczenie się wychłodzi np o 1 w nocy? Czy akumulację też dać we wiatrołapie i pom.gospodarczym? Na górze podłoga akumulacyjna odpada bo stop drewniany belkowy. Mam teścia hydraulika, który elektryczność odradza to dam się wykazać rozprowadzi rurki w razie niemca jak prąd nie wypali ze względu na koszty. Chociaż sądząc po Waszych postach będzie taniaj niż w bloku(opłaty woda,ogrzewanie,prąd 450-550zł miesiąc). Co myślicie o takim podgrzewaczu?
    http://www.ogrzewanie-elektryczne.pl...tis-p-186.html zaproponowano mi w firmie. Na wyliczenia jakie kable ile i po ile czekam.

  6. #4306
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tzn czy ogrzewanie dać w wiatrołapie? A czemu nie?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #4307
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorianmk Zobacz post
    Co myślicie o takim podgrzewaczu?
    http://www.ogrzewanie-elektryczne.pl...tis-p-186.html zaproponowano mi w firmie. Na wyliczenia jakie kable ile i po ile czekam.
    2300zł za bojler 100l ??? Szok

  8. #4308
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no faktycznie, trochę drogawo.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  9. #4309
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał greyhawk Zobacz post
    właśnie! jak to w końcu działa?
    na innym forum trafiłem na patent z buforami na zamówienie lub "tymi ręcami" a tu trafiłem na dzieło Piczmana.
    On grzeje wodę do chyba 80C węglem, w środku jest jakaś wężownica... nie znam się na tym, ale efekt mi się bardzo podoba(poza tym węglem ... jak to w końcu działa? w zbiorniku jest cwu a w wężownicy woda do co?
    Piczmana zabawka to bufor robiony na zamówienie, prostopadłościan z umieszczoną wewnątrz wężownicą do cwu. Piecem grzeje 1000l wody w buforze a w wężownicy ogrzewa się przepływowo bieząca ciepła woda użytkowa. W sezonie grzewczym woda z bufora zasila ogrzewanie podłogowe. Taki układ pozwala na palenie co kilka dni, wszystko w zalezności od wspołczynników przenikania ciepła a także od liczby mieszkańców.

  10. #4310
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    [QUOTE=autorus;4958769]1. Po co ma wypływać woda 75st? wystarczy ok 30.
    2. Na dodatek potem wraca woda do pieca o temp ok 30st i piec ja musi podgrzać o 45st.
    A nie lepiej zrobić jak najmniejszą różnice temperatur? Dla kilku grzejników demolujesz cały układ, tak na to patrze.[/Ale chyba różnica temperatór nic nie zmienia. Bo ilość oddanej energi jest ważna. Przy założeniu że na 24 h potrzeba nam np 10 kw by utrzymać zadane 21st to nie istotnym jest to czy bedzie grzejnik się nagrzewał do 70 st 3 razy w ciagu dnia czy bedzie pracował cały dzień z niższą temp energi odda tyle samo. Z wyższą temp łatwo jest przesadzić i zrobić by było cieplej. Co się przełoży na większa różnice z zewnętrzną temp.I wieksze straty. Woda w buforze ma np 80c a mieszalnik ja podgrzewa ciepłem z bufora i miesza z woda z obiegu . Podczas pracy pompy grzałki nie musza pracować. Strata energi dla bufora na 1000 l 75/80st powinno być w granicach 6 st na 24h . Od samego stania. Bufor w ten sposób będzie grzał pomieszczenie swoje i reku Tylko czy to tak będzie działać.(?) Ale chyba musi być osobny obieg by muc grzac tylko np parter.

  11. #4311
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Doliczyłeś akcyzę? Mi według rachunku wychodzi 0,29.

  12. #4312
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej.K Zobacz post
    Ale chyba różnica temperatór nic nie zmienia. Bo ilość oddanej energi jest ważna. Przy założeniu że na 24 h potrzeba nam np 10 kw by utrzymać zadane 21st to nie istotnym jest to czy bedzie grzejnik się nagrzewał do 70 st 3 razy w ciagu dnia czy bedzie pracował cały dzień z niższą temp energi odda tyle samo. Z wyższą temp łatwo jest przesadzić i zrobić by było cieplej. Co się przełoży na większa różnice z zewnętrzną temp.I wieksze straty. Woda w buforze ma np 80c a mieszalnik ja podgrzewa ciepłem z bufora i miesza z woda z obiegu . Podczas pracy pompy grzałki nie musza pracować. Strata energi dla bufora na 1000 l 75/80st powinno być w granicach 6 st na 24h . Od samego stania. Bufor w ten sposób będzie grzał pomieszczenie swoje i reku Tylko czy to tak będzie działać.(?) Ale chyba musi być osobny obieg by muc grzac tylko np parter.
    Oj myślisz się i to bardzo
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  13. #4313
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Oj myślisz się i to bardzo
    Z czym?

  14. #4314
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dorianmk

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Kod pocztowy
    97-225
    Posty
    32

    Domyślnie

    Ten podgrzewacz faktycznie wydawał mi się drogi, ale podobno z wyzszej półki, tylko ja szukam z ekonomicznie uzasadnionego przedziału a te jego bajery mnie nie przekonują.Stąd pytanie, bo może ma coś super poza ceną. Czy zwykły bojler za 7-8 stówek też nagrzeje się w II taryfie i trochę to ciepło potrzyma, ktoś pisał że 24godzi i leci jeszcze ciepła?Czy ten hiper boiler może mniej prądu będzie brał piszą że w podtrzymaniu 0,66kW.

  15. #4315
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorianmk Zobacz post
    Ten podgrzewacz faktycznie wydawał mi się drogi, ale podobno z wyzszej półki, tylko ja szukam z ekonomicznie uzasadnionego przedziału a te jego bajery mnie nie przekonują.Stąd pytanie, bo może ma coś super poza ceną. Czy zwykły bojler za 7-8 stówek też nagrzeje się w II taryfie i trochę to ciepło potrzyma, ktoś pisał że 24godzi i leci jeszcze ciepła?Czy ten hiper boiler może mniej prądu będzie brał piszą że w podtrzymaniu 0,66kW.
    Powinienes wiedzieć ile ciepła potrzebujesz na ogrzewanie by nie było za mało zwykły boiler wystarczy tylko do większego trzeba zakupic mocniejszą grzałkę ja przewiduję jakąś w przedziale 8- 10 kw

  16. #4316
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Jeśli ktoś chce zasilać podłogówkę wodą z grzejników to chyba jest debilem. Przy hydrauliku to nawet nie stał

  17. #4317
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no to była rzeczowa odpowiedz

  18. #4318
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej.K Zobacz post
    no to była rzeczowa odpowiedz
    Bo tak się nie da, bo tak się nie robi, bo to jest do dupy i działać NIE MA PRAWA!!!!! Ale o tym powinien wiedzieć hydraulik a nie proponować klientowi. Klient ma prawo nie wiedzieć

  19. #4319
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej.K Zobacz post
    no to była rzeczowa odpowiedz
    Czasami trzeba prosto z mostu żeby trafiło do odbiorcy.
    naprawdę tylko człowiek o zerowym pojęciu o systemach grzewczych może dać na podłogówkę taką temperaturę wody jak na grzejniki.
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  20. #4320

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Bez opłat stałych II taryfa w Enea wynosi 0,1942 zł/kWh. Z wszystkimi opłatami(z rachunku) 0,29.
    Ok, oczywiście nie wspominasz o tym, że w droższej taryfie płacisz dostawcy haracz (chodzi o różnicę pomiędzy droższą taryfą G12 i G11). Czy nie uważasz, że to również cena prądu??? Zatem czy rzeczywiście poniesiony koszt prądu to w/w 29gr/kWh??? Uważam, że podliczając uczciwie koszt energii powinno się część tego haraczu dodać do kosztu ogrzewania, zatem poniesionym kosztem jest wyliczona średnia w sposób wcześniej podany z faktury.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

Strona 216 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony