dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 239 z 2205
Pokaż wyniki od 4.761 do 4.780 z 44087
  1. #4761
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post

    Jak wcześniej pisałem od 27.09 do 27.10 poszło mi 130 kWh (po 0,3 zł) na ogrzewanie i 54 kWh na CWU.
    O drewnie i kominku nie mam już siły pisać.

    A ile u Ciebie ??
    Od początku sezonu grzewczego do dzisiaj, poszło mi 412kWh w taniej i 26 w drogiej taryfie. Temperatury w domu w okolicach 22,5 stopnia. Z tego jakieś 80-90kWh na CWU

  2. #4762
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    najbardziej podrożała PB i ON ale jakoś nie widzę mini samochodów i rowerów tylko SUV-y z 3.0 pod maską co z tego że ON skoro i tak średnio dychę wyżłopie
    tak jest z całą tą ekologią...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #4763
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Bezsens. Ogzrewanie elektryczne ma tylko dwie zalety:
    1. niki koszt inwestycyjny.
    2. Niecentralność
    Inyych zalet nie ma. To co Ty proponujesz jest pozbyciem się jedynych pozytywnych cech tego rodzaju ogzrewania. W takim wypadku od razu dopiąć do tego PC.
    Jaki niski koszt inwestycyjny? Kosztuje tyle samo co rurki i kociołek.
    Centralność w wypadku wodnej podłogówki to zaleta. Woda przeniesie mi troszkę energii z pomieszczeń nasłonecznionych do tych nienasłonecznionych, kabelki już nie.

  4. #4764

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Jaki niski koszt inwestycyjny? Kosztuje tyle samo co rurki i kociołek.
    Centralność w wypadku wodnej podłogówki to zaleta. Woda przeniesie mi troszkę energii z pomieszczeń nasłonecznionych do tych nienasłonecznionych, kabelki już nie.
    To troszke to moze byc za malo zeby decydowac na korzysc danego systemu. Poza tym to troche nie uczciwe zarzucac systemowi niecentralnemu ze nie przenosi ciepla pomiedzy pomieszczeniami ;P

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  5. #4765
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAFI@RAFI

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    POZNAŃ
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    To może przypomnę od czego zaczęło się bicie piany.



    Przypomniałem tylko Marcinowi, że PC prócz CO daje mam tanią CWU, więc przy wielodzietnej rodzinie, nawet w tym przypadku może to być opłacalne.
    No ale jak Marcin wyliczył 1600zł rocznie to żadna oszczędność i różnica w nakładach na PC (ja nie widzę żadnej różnicy) nigdy się nie zwróci.
    Tyle i tylko tyle.

    Kładźcie rurki, zawsze będziecie mieli pole manewru. Inaczej możecie się obudzić z ręką w nocniku.
    Liwko jestem z tobą
    bo sam tak planuje

  6. #4766
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    To troszke to moze byc za malo zeby decydowac na korzysc danego systemu. Poza tym to troche nie uczciwe zarzucac systemowi niecentralnemu ze nie przenosi ciepla pomiedzy pomieszczeniami ;P

    Pozdrawiam
    A niby jak kable mają przenieść to ciepło?

  7. #4767
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Jaki niski koszt inwestycyjny? Kosztuje tyle samo co rurki i kociołek.
    Centralność w wypadku wodnej podłogówki to zaleta. Woda przeniesie mi troszkę energii z pomieszczeń nasłonecznionych do tych nienasłonecznionych, kabelki już nie.
    czy ty w ogóle wiesz o jakich ilościach energii mówisz ?
    centralność to też wada
    jak zaświeci słoneczko to kabel poprzez sterownik natychmiast przestanie pobierać energię a woda stopniowo ( bezwładność podłogówki )zacznie zmniejszać oddawanie energii...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  8. #4768
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    jak zaświeci słoneczko to kabel poprzez sterownik natychmiast przestanie pobierać energię
    -a podłoga wychłodzi się za parę godzin jak słoneczka już nie będzie
    A zanim dogrzeje to minie także kilka godzin.

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    a woda stopniowo ( bezwładność podłogówki )zacznie zmniejszać oddawanie energii...
    No i o to chodzi,wg wielkich na forum podłoga nie odda tyle ciepła ile ma w sobie zakumulowane.tzw samoregulacyjność podłogówki
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 14-11-2011 o 10:11

  9. #4769
    Banned
    Arius Adolf Nowak

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-143
    Dzielnica
    Grunewald
    Posty
    29

    Wink Energia: bez energii.

    Cytat Napisał piotrp1 Zobacz post
    Witam
    Przyznam że nie czytałem całego wątku, bo jest zbyt długi, a i widać niezłe jest tutaj boksowanie.
    Co do cen prądu:

    Do 2030 r. nastąpi wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną, w stosunku do roku 2009, o ok. 43 proc., zaś produkcja energii elektrycznej wzrośnie o ok. 38 proc
    Ceny energii elektrycznej do 2030 roku wzrosną do 380 zł/MWh ze 195 zł/MWh w 2009 roku - napisała w odpowiedzi na interpelację poselską wiceminister gospodarki, Hanna Trojanowska.
    "Prognozowane ceny energii elektrycznej na rynku hurtowym znacząco wzrosną: ze 194,8 zł/MWh w 2009 r. do ok. 380 zł/MWh w roku 2030 (...). Zasadniczy wzrost cen nastąpi w latach 2013-2022 - głównie ze względu na rosnący udział kosztu uprawnień do emisji CO2 w kosztach wytwarzania. Po roku 2022 ceny energii się stabilizują, na co główny wpływ będą miały nowe źródła niskoemisyjne - elektrownie jądrowe" - napisała Trojanowska w odpowiedzi na interpelację poselską.

    Trojanowska oceniła, że w perspektywie 2030 r. nastąpi wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną, w stosunku do roku 2009, o ok. 43 proc., zaś produkcja energii elektrycznej wzrośnie o ok. 38 proc.

    Podane prognozy uzyskano na podstawie wykonanej na zlecenie Ministerstwa Gospodarki w 2011 r. "Aktualizacji prognozy zapotrzebowania na energię i paliwa do roku 2030". Analizę wykonała Agencja Rynku Energii.

    "W sektorze energetycznym wciąż będą dominować paliwa węglowe" - dodała


    Oczywiście ceny innych paliw też będą rosły. Problem w tym że my energię produkujemy z węgla co niesie za sobą duże koszty. Kolejna sprawa to że już bodajże od 2020 roku każdy nowo budowany dom będzie musiał wytwarzać energię, która będzie bilansowała zapotrzebowanie domu oraz będzie wpompowywana do sieci gdy dom jej nie będzie potrzebował.
    Po pierwsze, za 20 lat węgla w naszym kraju już nie będzie ze wzgl na rabunkowe wydobycie obecnie ( każdy Ślązak to potwierdzi).
    Po drugie, ceny energii elektr. ustabilizują się już za rok, ok 70-80% wyżej niż obecnie (bez uwzgl. wskaźnika hyperinflacji).
    Pierwsze podwyżki juz za 1.5 mca, ok 15%.
    Po trzecie, a jaka to technologia umożliwi produkcję samoistną prądu przez dom?

  10. #4770
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAFI@RAFI

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    POZNAŃ
    Posty
    159

    Domyślnie

    A od kiedy słońce swieci w nocy???
    jak kabelki to akumulacja , jak akumulacja to II teryfa ,a jak II taryfa to raczej noc

  11. #4771
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAFI@RAFI Zobacz post
    A od kiedy słońce swieci w nocy???
    jak kabelki to akumulacja , jak akumulacja to II teryfa ,a jak II taryfa to raczej noc
    Dokładnie.
    Poza tym kable są jeśli nie droższą to taką samą kosztowo inwestycją niż wodna podłogówka.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 14-11-2011 o 10:15

  12. #4772
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAFI@RAFI Zobacz post
    A od kiedy słońce swieci w nocy???
    jak kabelki to akumulacja , jak akumulacja to II teryfa ,a jak II taryfa to raczej noc
    jak byś po obserwował sterowniki w moim domu to to byś sie wszystkiego dowiedział
    wodne to nie akumulacja ?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  13. #4773

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arius Adolf Nowak Zobacz post
    Po pierwsze, za 20 lat węgla w naszym kraju już nie będzie ze wzgl na rabunkowe wydobycie obecnie ( każdy Ślązak to potwierdzi).
    Po drugie, ceny energii elektr. ustabilizują się już za rok, ok 70-80% wyżej niż obecnie (bez uwzgl. wskaźnika hyperinflacji).
    Pierwsze podwyżki juz za 1.5 mca, ok 15%.
    Po trzecie, a jaka to technologia umożliwi produkcję samoistną prądu przez dom?
    Samoistna moze nie, natomiast sprawnosc pomp powinna sie jescze poprawiac, ich cena malec, wiec dostepnosc COP w okolicy 2.7 bedzie bardziej powszechna

    Albo sie jakies geotermy pojawia, chociaz do Torunia mam za daleko

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  14. #4774
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Jeżeli przyjmiemy jako początek sezonu 01.10.2011 r., to do 12.11.2011 r. poszło mi ok. 330 kWh na ogrzewanie i ok. 90 kWh na CWU (to ostatnie i w taniej i w drogiej).
    Temp. zadana 21 C (ażeby ją utrzymać MUSIAŁEM napalić w kominku może 3-4 razy, pozostałe rozpalenia to rozpusta termiczna).
    Czyli niemal identycznie, ale ty masz PC do CWU.

  15. #4775
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    jak byś po obserwował sterowniki w moim domu to to byś sie wszystkiego dowiedział
    wodne to nie akumulacja ?
    Jedno i drugie akumulujemy w tanich godzinach.

  16. #4776
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Miałem kilka wycen na wodną podłogówkę. Wyceny oscylowały wokół 100zł./m2
    Tylko proszę mi nie pisać, że chcieli mnie okraść lub że samemu można taniej.
    Zgoda,kable też tyle kosztują
    Marcinowi wyszły ok.10tys.zł i kładł sam,jakby miał doliczyć montaż przez firmę to by wyszło drożej niż wodna podłogówka

    W moim przypadku same kable to ok.6-7tys.zł(Elektra)+8szt regulatorów+montaż,120m2,ok.13kW.
    Wodna podłogówka-piec 2,5tys.zł+rurki 700mb 1,8tys.zł+rozdzielacz-1tys.zł+pierdoły 0,5tys.zł+montaż.
    Gdzie tu widać "taniość" kabli ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 14-11-2011 o 10:46

  17. #4777
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    u mnie przy PC, od od 1.10 do dzisiaj w sumie 511kwh, z tego około 220kwh CWU, czyli na CO 291kwh (CO tylko w taniej taryfie)
    Jako że CWU grzeje się tez w drogiej, to mam 79,2% zużycia w taniej taryfie. Temperatura zadana 22,5C
    1 raz rozpusta klimatyczno-termincza w kominku
    cieniasy....
    ja od 1.10 do dzisiaj na CO i CWU 1290 kwh

    dodam że praktycznie bez palenia w kominku bo żona raz przepaliła trzy drypki przy sobocie i ja raz trzy drypki dla testu
    Ostatnio edytowane przez jasiek71 ; 14-11-2011 o 11:30
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  18. #4778
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Zgoda,kable też tyle kosztują
    Marcinowi wyszły ok.10tys.zł i kładł sam,jakby miał doliczyć montaż przez firmę to by wyszło drożej niż wodna podłogówka
    W moim przypadku same kable to ok.6tys.zł(Elektra)+8szt regulatorów+montaż,120m2,ok.13kW.
    Marcin znacznie przewymiarował bez potrzeby, można znacznie taniej
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  19. #4779

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Jeżeli przyjmiemy jako początek sezonu 01.10.2011 r., to do 12.11.2011 r. poszło mi ok. 330 kWh na ogrzewanie i ok. 90 kWh na CWU (to ostatnie i w taniej i w drogiej).
    Październik + 12 dni listopada to ok. 12% zużycia w sezonie.
    Twoje 330 kWh/0,12 = 2.750 kWh/sezon
    2.750 kWh/142 = 19 kWh/m2*rok.
    Masz dom <2-litrowy? Wydawało mi się, że 5-6-litrowy.

    Chyba wypadałoby zatem podać ile kWh uzyskałeś z drewna.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  20. #4780
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Jaki niski koszt inwestycyjny? Kosztuje tyle samo co rurki i kociołek.
    Centralność w wypadku wodnej podłogówki to zaleta. Woda przeniesie mi troszkę energii z pomieszczeń nasłonecznionych do tych nienasłonecznionych, kabelki już nie.
    Tu się zgodzę, koszty czy kable czy rurki jest podobny. Powiedziałbym ze przy kablach nawet wyższy a to z tej przyczyny ze to system niecentralny ( to mi sie akurat podoba) i w każdym pokoju powinien być sterownik.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


Strona 239 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony