dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 603 z 2205
Pokaż wyniki od 12.041 do 12.060 z 44087
  1. #12041
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No chyba,że wprowadzisz "odwrotną" wentylację jaśka lub nydara
    Czujnik w kazdym pokoju...jedynie po to żeby był i po to,że one mają tylko 3,5kW.

    a na czym polega ta odwrotna wentylacja?
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  2. #12042
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar alpak
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    60
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    102

    Domyślnie

    No dobra, a co z moimi plastikowymi mocowaczami? Mogą być czy nie bardzo?

  3. #12043
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar alpak
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    60
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Przecież można zastosować siatkę zbrojeniową taką jak:

    http://allegro.pl/siatka-mata-15x15-...606318270.html
    nie jest wcale taka droga
    Dzięki. Ja oczywiście sprawdzałam profesjonalną do podłogowego elektrycznego . Hmmm...

  4. #12044
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A co Ty i czym chcesz sterować ?
    Wahania dobowe temperatury w domu energooszczędnym z reku z uwagi na dużą akumulację wszystkiego i małe straty ciepła to 0,5-1st.C.
    Zapomnij,że nastawisz sobie w sypialni 18st.C i tak będzie.Reku zrobi swoje.
    a co w okresach przejściowych? nie przegrzejesz?

    chodzi Ci o to, ze reku i tak uśredni temperaturę we wszystkich pomieszczeniach w domu?

    to gdzie tu zaleta niecentralnego sterowania, o którym pisze pan Lobo?
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  5. #12045
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar alpak
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    60
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hipka Zobacz post
    myślę, że tutaj bezwładność tej masy betonu może być zbyt duża i trudna do wysterowania a u pana Arturro to już w ogóle - wystarczy hebel on-off włączany w pazdzierniku a wyłączany w marcu

    gdzie leży złoty środek?
    Ja robię ogrzewanie podłogowe elektryczne akumulacyjne, więc jak nie będzie odpowiedniej masy betonu to w czym będzie się akumulować? Co do zasady ten rodzaj ogrzewania ma dużą bezwładność i już. Poza tym jak napisali koledzy zmiany temperatur raczej będą niewielkie przy takich ociepleniach jak mamy.

  6. #12046
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    chodzi o usuwanie przegrzanego (znacznie cieplejszego) powietrza spod sufitu w pomieszczeniach użytkowych - każdą instalację należy traktować indywidualnie - w pomieszczeniach może być równolegle i nawiew i wyciąg
    chodzi o zrobienie WM na wzór WG - kiedyś powietrze wpadało w każdym pomieszczeniu przez nieszczelne okna i wyciągane było przez kratkę pod sufitem w kominie wentylacyjnym

  7. #12047
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał alpak Zobacz post
    Ja robię ogrzewanie podłogowe elektryczne akumulacyjne, więc jak nie będzie odpowiedniej masy betonu to w czym będzie się akumulować? Co do zasady ten rodzaj ogrzewania ma dużą bezwładność i już. Poza tym jak napisali koledzy zmiany temperatur raczej będą niewielkie przy takich ociepleniach jak mamy.
    no tak ale wydaje mi się, że taka masa betonu działać będzie w cyklu 48h a nie godzinnym typu 13-15 czy 4h wizyta gosci

    moze się okazać, że wtedy będziesz otwierać okno
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  8. #12048
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar alpak
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    60
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    102

    Domyślnie

    No i wątek towarzyski wrócił do źródeł czyli prądu. Jest pięknie

  9. #12049
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Słuchajcie Lobo to daleko zajedziecie
    Oczywiście,że reku uśredni temperaturę w domu.
    Nie centralne ogrzewanie jest jedynie wtedy gdy mamy kable lub matę w kleju bezpośrednio pod kaflami z reakcją natychmiastową.
    Kable w wylewce mają dużą bezwładność i zmiany temperatury rzedu 0,5st.C(!) odczujemy po paru godzinach a nie minutach.

    I dlatego tak ważny jest odpowiednio ustawiony czujnik pokojowy w połączeniu z podłogowym.
    czyli Ty Arturo nastawiasz sie swiadomie na załadowanie ciepłem płyty i uzupełnianiem strat energii przez dom czyli wystarczy Ci tak naprawdę jeden termostat z czujką - no właśnie - jaką ? podłogową czy powietrzną?

    ZARAZ ZARAZ

    ale pan Jasio pisal wczesniej, ze u niego termostat czuje, kiedy gotuje wodę w czajniku czy upiecze coś w kuchni i odcina

    czyli Jasio ma kable w kleju? ze tak szybko to reaguje?
    Ostatnio edytowane przez Hippek ; 27-09-2012 o 22:07
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  10. #12050
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał alpak Zobacz post
    No i wątek towarzyski wrócił do źródeł czyli prądu. Jest pięknie
    ja się tylko przedstawiałam, jeśli o mnie mowa
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  11. #12051
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    dziękuję za wyjaśnienia - oczywiściee z czajnikiem i jasiem przesadziłąm, ale chodziło o ideę;

    Arturo, też mi się wydaje, że umieszczanie kabli akumulacyjnie a superhiperextrasterowanie każdym pomieszczeniem przy pomocy wypaśnych systemów rzeczy jedno drugiemu. Muszę poczytać o matach wobec tego.

    dzis się kładę z głową pełną przemyśleń - do jutra Pany!
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  12. #12052
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dokładnie tak,czujnik będzie jeden, pokojowo-podłogowy z priorytetem pokoju
    W akumulacji nie ma sensu kombinowania a co jasiek i Lobo mówią i twierdzą to traktuję z przymróżeniem oka.
    Są tacy co wierzą w akumulację bezwładnościowo-niecentralną i odwróconą wentylację ale poczekamy na efekty
    Artur...
    jedna podstawowa sprawa ...
    my mieszkamy w naszych domach już od jakiegoś czasu ... ( ja siedem sezonów ...)
    nigdy nie mieszkałeś w domu z ogrzewaniem kablami, swój dom też masz jeszcze w proszku a wiesz wszystko lepiej od nas...
    ( o tym że twój system grzewczy ma tylko tyle wspólnego z kablami że jest w podłodze to nawet nie wspomnę ... )
    Hipka
    zastanów się dwa razy czy chcesz teorii czy praktyki ...

  13. #12053
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post

    Jasiek nie piszę dalej ale sterownik pokojowy wraca do swoich stałych ustawień po paru lub minutach jak czajnik się wyłączy lub zakończy się pieczenie.

    Nie sądzisz chyba,że w przypadku gotowania wody w czajniku podłoga zagrzeje się o pare stopni odłączając czujnik podłogowy ?
    chcesz się przekonać to zapraszam ...

    gdzie ja pisze że używam czujników podłogowych jako priorytet ...???

  14. #12054
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Oczywiście,że reku uśredni temperaturę w domu.

    Kable w wylewce mają dużą bezwładność i zmiany temperatury rzedu 0,5st.C(!) odczujemy po paru godzinach a nie minutach.
    żebyś się nie zdziwił z tym reku ...

    1* na ok. 1,5 godz. w przeciętny zimowy dzień...

  15. #12055
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Zapewne 2m3 posadzki betonowej w pokoju nagrzanej przez kable do temperatury ok.30st.C będzie się szybciej wychładzało niż nagrzane do tej temperatury przez wodną podłogówkę.Przy kablach wychłodzenie tej masy betonu nastąpi po paru minutach a przy wodnej podłogówce po paru godzinach.
    Zapewne reakcja na odcięcie czujnika pokojowego przy kablach przebiegnie zdecydowanie gwałtowniej niż reakcja sterownika pokojowego przy wodnej podłogówce.
    Zapewne temperatura w pomieszczeniu szybciej spadnie w przypadku kabli niż w przypadku wodnej podłogówki
    Żeby to stwierdzić w rzeczywistości trzeba mieć kable w podłodze zamiast wiedzy z podstaw fizyki...
    Sorki,ale nie pisz takich bredni.
    Wylej sobie kostkę 1m3 betonu postaw ją w pomieszczeniu o temp.23st.C ogrzej ją raz kablami raz wodą do temperatury 30st.C i podaj wynik po jakim czasie temperatura tej kostki spadnie o 1st.C i tak samo po jakim czasie temperatura pomieszczenia spadnie o 1st.C
    Artur ...
    ja w swoim domu już dawno mieszkam ...

    powiedz mi jaki niby miałbym interes w pisaniu głupot ...
    tak samo jak Lobo i inni którzy mieszkają w takich domach ...

  16. #12056
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał alpak Zobacz post
    No dobra, a co z moimi plastikowymi mocowaczami? Mogą być czy nie bardzo?
    U mnie są plastikowe mocowania do siatki zbrojeniowej - wklejałam wcześniej zdjęcie. Grubość wylewki w moim przypadku to 8cm.

  17. #12057
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dlategoi czekam na potwierdzenie teorii,że przy kablach 2m3 betonu wychłodzą się szybciej po reakcji czujnika pokojowego niż w przypadku wodnej podłogówki.
    Potwierdzasz ?
    wiesz co, ja swoim ogrzewaniem mogę sterować zwykłym zegarem z dokładnością do dziesiątych części stopnia...
    zakres temperatury podłogi ma niewiele wspólnego z temperaturą pomieszczenia...
    dlatego właśnie nie da się nią poprawnie sterować czujnikiem w podłodze ...
    każdy z takim ogrzewaniem to potwierdzi

  18. #12058

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ja mam 33cm płyty grzewczej i 20cm styro pod nią
    Płyta grzewcza - trochę gruba, znasz jej ciężar, jak zachowa się styropian pod takim obciążeniem? Załóżmy że z braku prądu przez kilka dni płyta się wychłodzi i będziesz musiał ją dogrzać o kilka *C - jak myślisz ile czasu to zajmie?
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Przy kablach wychłodzenie tej masy betonu nastąpi po paru minutach a przy wodnej podłogówce po paru godzinach.
    Co dzisiaj paliłeś???
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 28-09-2012 o 08:38
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  19. #12059
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Rzuć zapytanie do jaśka,ogólnie rzecz biorąc w pomieszczeniach czystych typu salony sypialnie ma być wg nich nie nawiew a wyciąg a nawiew jedynie na korytarzach lub na klatce schodowej
    My daliśmy do skontrolowania i poprawek projekt WM bezpośrednie firmie Bartosz . Projekt mąż robił sam - pomagał nam Lobo i dokładnie w projekcie było tak, że w salonie dał wyciągi. Wyobraź sobie, że firma Bartosz w naszym przypadku potwierdziła tą ich teorię.

  20. #12060
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał tutli_putli Zobacz post
    Wyobraź sobie, że firma Bartosz w naszym przypadku potwierdziła tą ich teorię.
    a więc jednak coś jest na rzeczy ...

Strona 603 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony