dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 28
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 559
  1. #1

    Domyślnie Oto moj domek Kometa-Co sądzicie ..?

    Witam wszystkich serdecznie
    Oto nasz domek "KOMETA"
    Projekt znalazłem tu: http://www.dobredomy.pl/?id_project=50







    Staramy sie robic tak jak jest w projekcie i nic nie zmieniac Bo taki nam sie własnie podoba

    Zdjecia bede dodawal jak mi czas na to pozwoli

    Zaczynamy

















    Pierwszy etap zakończony







    Jutro beda dalsze fotki
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie Nastepna partia zdjec

    Pierwsze cegły









    A tu dozorca budowy czyli Ja






  3. #3

  4. #4

    Domyślnie kolejne







    A tu juz dach






















    Prosze o komentarze
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie Kometa

    Witam
    Gratuluję postępów! Miło patrzeć jak rośnie Twoja Kometa. Ja obecnie jestem na etapie zbrojenia stropu, może w tym tygodniu uda się zakończyć ten etap.
    Z tym trzymaniem się projektu pierwotnego to trochę chyba nie tak... Ale jest to dom, który fajnie można przerabiać. Szkoda, że tak mało osób pojawia się na forum, które go buduje, bo można uniknąć wielu błędów. My powiększyliśmy łazienkę przy sypialni, oczywiście zmieniliśmy więźbę na tradycyjną i kąt 30st, strop terriva.
    U Ciebie jest chyba kąt większy i podniesiona ścianka kolankowa o jakieś 30 cm, z czego wnioskuję, że poddasze będzie użytkowe. Fajne rozwiązanie z drugim słupem z tyłu budynku. Mój majster podchodzi do tych słupów jak pies do jeża. Może jak mu pokażę te zdjęcia to się przekona. Powiększyliśmy wejście z tarasu na 180 cm i również rozważamy zmianę drzwi z sypialni na okno.
    Jakie planujesz ogrzewanie?

    Pozdrawiam
    Tomek

  6. #6

    Domyślnie kolejne fotki z oknami

    Miło ze ktos tez buduje KOMETE i czekam na Twoje zdjecia (mój imienniku) Ja zbyt duzo nie zmieniłem ale człowiek dopiero po fakcie wie co mogłby zrobic inaczej ale ogolnie jestesmy zadowoleni Osobiscie załuje ze nie powiekszyłem kotłowni bo jest bardzo mała Do podniesienia poddasza przekonał mnie moj majster choc narazie poddasza nie bede uzytkował (ale w przyszłosci napewno tak ) Jak pewnie zauwazyles drzwi w sypialni zmieniłem na okno i poszerzyłem drzwi garazowe o kilka cm Zamiast stropu mam "płyte " Powiekszyłem tez okrągłe okno w garazu bo były kłopoty ze znalezieniem tak małego
    Okna zamowilismy z oknoplusa i bardzo sobie chwale ta firme
















  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    no nie nie powiem odwazna decyzja z niebieska blacha ale oceniac bede jak bedzie koniec narazie mi sie podoba
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  8. #8

    Domyślnie

    Ale odważny daszek Super wygląda. Piękna bryła domu.

    Pozdrawiam serdecznie
    1

  9. #9

    Domyślnie

    a jaki bedzie kolor elewacji do tego niebieskiego dachu?

  10. #10

    Domyślnie

    domek piękny ale tu aż proszą się białe okna do tego daszku.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał kgasiorowska
    a jaki bedzie kolor elewacji do tego niebieskiego dachu?
    Kolor elewacji bedzie jasno kremowy a dół elewacji planuje zrobic w kolorze ciepłego brązu lub w kamieniu A wy co byscie doradzili ??!!

    Dach jest odwazny ale nam osobiscie sie podoba Teraz jestesmy punktem odniesienia dla całej wsi bo jest tylko jeden niebieski dach

  12. #12

    Domyślnie

    Fajniutki domek, ciekawa bryła i bardzo funkcjonalnie rozmieszczone pokoje.
    No a dach - robi wrażenie

    Jasny krem do takiego dachu będzie najlepszy - jeden odważny kolor to max... To tak jak z makijażem kobiety: mocne oczy, delikatne usta albo na odwrót

    Trzeba pomyśleć nad dołem elewacji - może pod kolor okien?!?

    Trzymamy kciuki za dalsze budowanie...

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maja W.
    Fajniutki domek, ciekawa bryła i bardzo funkcjonalnie rozmieszczone pokoje.
    No a dach - robi wrażenie

    Jasny krem do takiego dachu będzie najlepszy - jeden odważny kolor to max... To tak jak z makijażem kobiety: mocne oczy, delikatne usta albo na odwrót

    Trzeba pomyśleć nad dołem elewacji - może pod kolor okien?!?

    Trzymamy kciuki za dalsze budowanie...
    Dzieki Maju

    Dolna czesc elewacji chcemy zrobic w kamieniu Jak widac na zdjeciu dolna czesc jest w kolorze jasnego kremu


    i tą wlasnie czesc chcemy w kamieniu a elewacja w kolorze jasny krem.

  14. #14

    Domyślnie szambo ekologiczne czy kanalizacja?

    witam, właśnie jestem na etapie kanalizacji i
    mam dylemat co wybrać szambo ekologiczne czy kanalizacje? jak myślicie co jest lepsze i wygodniejsze i jaka jest kwestia utrzymania szamba ekologicznego? czy ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat? (wspomnę żę działka jest terenem lekko podmokłym).

    Wielkie dzięki za info.

    pozdro.

  15. #15

    Domyślnie

    Witam

    Napisz, które firmy rozpatrujesz do zamontowania POŚia. Mam nadzieję, że chodzi ci o te bezdrenażowe bo jak sam napisałeś dość mokro jest u ciebie. Na forum jest cała masa tematów dotyczących tego problemu ja sama mam POŚia bezdrenażowego ale tylko dlatego, że w mojej wiosce nie przewiduje sie kanalizacji.

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar justka9
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie Jaki koszt

    Piękny ten domek i dlatego z mężem też sie nad nim zastanawiamy. Możesz napisać jaki jest koszt jego budowy tzn. stan surowy zamknięty. Bez kosztów działki. I ogólnie jakoch materiałów używałes. Z góry dzięki.

  17. #17

    Domyślnie Re: Jaki koszt

    Cytat Napisał justka9
    Piękny ten domek i dlatego z mężem też sie nad nim zastanawiamy. Możesz napisać jaki jest koszt jego budowy tzn. stan surowy zamknięty. Bez kosztów działki. I ogólnie jakoch materiałów używałes. Z góry dzięki.
    Witam,
    koszt na dzień dzisiejszy czyli stan surowy zamknięty ( brak bramy garażowej) to około 200 tyś, złotych.
    Na mojej działce teren jest lekko podmokły i musieliśmy zrobić płytę fundamentową z podwójnym zbrojeniem i na tym fundamenty i znowu beton więc dużo poszło w ziemie około 42 tyś, przy zwykłych fundamentach wychodzi połowe taniej. Ściany z pustaka max29, kominy "schiedel", dach kryliśmy blachodachówką szweckiej firmy, okna z okno plus i jak do tej pory jesteśmy zadowoleni. Jeśli się zdecydujesz na budowę tego domku to odrazu polecam powiększenia kotłowni, bo jest zbyt mała i nie funkcjonalna.
    Jesli masz jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem.
    pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał chopinetka
    Witam

    Napisz, które firmy rozpatrujesz do zamontowania POŚia. Mam nadzieję, że chodzi ci o te bezdrenażowe bo jak sam napisałeś dość mokro jest u ciebie. Na forum jest cała masa tematów dotyczących tego problemu ja sama mam POŚia bezdrenażowego ale tylko dlatego, że w mojej wiosce nie przewiduje sie kanalizacji.

    pozdrawiam
    Dzięki Bardzo
    zdecydowalismy sie na kanalizację, będą nam zakładać w kwietniu więc niema co kombinować pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał polski00012
    Cytat Napisał chopinetka
    Witam

    Napisz, które firmy rozpatrujesz do zamontowania POŚia. Mam nadzieję, że chodzi ci o te bezdrenażowe bo jak sam napisałeś dość mokro jest u ciebie. Na forum jest cała masa tematów dotyczących tego problemu ja sama mam POŚia bezdrenażowego ale tylko dlatego, że w mojej wiosce nie przewiduje sie kanalizacji.

    pozdrawiam
    Dzięki Bardzo
    zdecydowalismy sie na kanalizację, będą nam zakładać w kwietniu więc niema co kombinować pozdrawiam
    Jestem pewna, że to dobry wybór.Ach i zapomniałam napisać, że masz piękny dom. Na pewno będę tu zaglądać
    powodzenia
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  20. #20

    Domyślnie

    Wielkie dzieki Chopinetko Tylko sie zastanawiam gdzie są Twoje fotki ??
    Pozdrowionka

Strona 1 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony