dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 95 z 146
Pokaż wyniki od 1.881 do 1.900 z 2905
  1. #1881
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    "Ażeby osiągnąć zamierzony efekt korzystając z osuszacza należy;
    - w osuszanym pomieszczeniu ograniczyć napływ powietrza zewnętrznego, w obecnym czasie nasyconego wilgocią. Inaczej - uszczelnić gdzie się da.
    - zainstalować dostępnego rodzaju wentylatory-rki, które wzmogą ruch powietrza.
    - przydałoby się trochę ciepła, które poprawia efektywność osuszania.
    Reasumując: ruch ciepłego powietrza o niskiej wilgotności względnej omywając powierzchnię posadzki zbiera z niej cząsteczki wilgoci, które z kolei kondensują się w osuszaczu. W tej sytuacji na powierzchni posadzki i w jej górnej części powstaje niższe ciśnienie pary wodnej co powoduje przenikanie wilgoci z dolnej części posadzki powodując po pewnym czasie jej zrównoważenie. Czas kiedy nastąpi to zrównoważenie zależy od wilgotności i ruchu powietrza nad posadzką oraz jego temperatury.
    Rozważ te zależności a wówczas w odpowiednio krótkim czasie osiągniesz pożądany efekt."
    To pisałem Ci 6 czerwca, odpisz na ile dostosowałeś się do tych zaleceń a wówczas odniosę się do efektywności oraz czasu suszenia /jeden tydzień to zbyt krótko/. Jeszcze istotne pytanie, czy uniemożliwiłeś napływ powietrza kanałami kominka ? Na zewnątrz jest bardzo wilgotno. Podaj parametry tzn. wilgotność i temperaturę w pomieszczeniu. Pozdrawiam.

  2. #1882
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar konisko
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    "Ażeby osiągnąć zamierzony efekt korzystając z osuszacza należy;
    - w osuszanym pomieszczeniu ograniczyć napływ powietrza zewnętrznego, w obecnym czasie nasyconego wilgocią. Inaczej - uszczelnić gdzie się da.
    - zainstalować dostępnego rodzaju wentylatory-rki, które wzmogą ruch powietrza.
    - przydałoby się trochę ciepła, które poprawia efektywność osuszania.
    Reasumując: ruch ciepłego powietrza o niskiej wilgotności względnej omywając powierzchnię posadzki zbiera z niej cząsteczki wilgoci, które z kolei kondensują się w osuszaczu. W tej sytuacji na powierzchni posadzki i w jej górnej części powstaje niższe ciśnienie pary wodnej co powoduje przenikanie wilgoci z dolnej części posadzki powodując po pewnym czasie jej zrównoważenie. Czas kiedy nastąpi to zrównoważenie zależy od wilgotności i ruchu powietrza nad posadzką oraz jego temperatury.
    Rozważ te zależności a wówczas w odpowiednio krótkim czasie osiągniesz pożądany efekt."
    To pisałem Ci 6 czerwca, odpisz na ile dostosowałeś się do tych zaleceń a wówczas odniosę się do efektywności oraz czasu suszenia /jeden tydzień to zbyt krótko/. Jeszcze istotne pytanie, czy uniemożliwiłeś napływ powietrza kanałami kominka ? Na zewnątrz jest bardzo wilgotno. Podaj parametry tzn. wilgotność i temperaturę w pomieszczeniu. Pozdrawiam.
    Witam !
    Robiłem jak było zalecene, osuszanie potem wietrzenie z 10-15 minut i dalej osuszacze pracowały, dodatkowo paliłem w kominku 2 dni jak miałem czas.
    Powietrze do kominka idze z zewnatrz ale jak sie na palilo zamykalem przepustnice.
    Wentylatorow wspomagajacych nie stosowałem, wentylacja mechaniczna wylaczona.
    Temperatura w srodku okolo 23-24 stopnie, wilogtnosc nie wiem, nie mam urzadzenia do pomiaru.
    Znajomy byl i po sprawdzeniu wylewki stwierdzil, ze jest tak zwarta i "mocna" ze przewodzenia wilogoci jest bardzo malo i jej wyschniecie stoi pod znakiem zapytania....wiec drewno moge sobie wybic z glowy
    I co to teraz z tym robic....?, jutro pomiar CM...ale mam mieszane uczucia.
    Pozdr.

  3. #1883
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Zbyt wiele porad wprowadziło nieład w Twoim postępowaniu przy osuszaniu. Musisz zrozumieć istotę osuszania pomieszczeń przy zastosowaniu osuszaczy. Jeśli po osuszeniu powietrza w pomieszczeniu zacząłeś je wietrzyć to efektywność Twojej pracy jest żadna.
    Każdą posadzkę można wysuszyć, a mając do dyspozycji dwa osuszacze można zrobić to dosyć szybko i skutecznie.
    Ponadto, jeżeli masz lub masz możliwość wypożyczenia typowej polerki do podłóg, do przy pomocy dysku z grubszego papieru ściernego oczyść powierzchnię posadzki z cementowego nalotu. Pozwoli to na bardziej efektywne "oddychanie" wylewki a w pożniejszym czasie korzystnie wpłynie na przyczepność kleju do posadzki. Poza tym moje wcześniejsze rady są ciągle aktualne. Wczytaj się w nie i staraj się je zrozumieć. W razie czego, zanim cokolwiek zrobisz to najpierw zapytaj. Posadzka to nie koszula i czas jej schnięcia jest znacznie dłuższy. Powodzenia.

  4. #1884
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    jest tak jak najczęściej się dzieje. Sztuczne osuszanie tak osuszaczami jak i wygrzewanie podkładu ogrzewanego na nie wiele się zda! najczęściej są nie dosuszone. Czyli nie osiagają wilgotności równoważnej. Dlaczego tak się dzieje w ogóle a szczególnie przy podkładach z tak ogromną ilością porów jak przypuszczam - to zbyt dużo pisania. Dwa tygodnie osuszania to jest dopiero początek. Po miesiącu można ewentualnie sprawdzić poziom zawilgocenia podkładu. Przy osuszaczach trzymasz okna i drzwi zamknięte. Osuszacze ściągają wilgoć ze wszystkiego co jest możliwe. Próba chłonności dowodzi wyraźnie, że masz niechłonny podkład. Miałeś odkuć młotkiem wierzchnią skorupę podkładu i tam też dla porównania nalać wody. Stwierdziłbyś, że odkryte miejsce jest zbyt chłonne a obok nieodkryte -co już wiesz-nie chłonne! Musisz w pierwszym rzędzie usunąć naskórek twardzieli z niego. Najlepiej specjalistycznym sprzętem-frezarką. Frezarki można ustawiać na grubość frezowania. Powinieneś zdjąć 2-3mm. Możesz spróbować również maszyną jednotalerzową z zamontowaną tarczą do frezowania betonu. Trzymanie miesiącami osuszaczy jest bezsensu. W twoim przypadku musisz wyciągnąć wodę z całego przekroju podkładu a szczególnie tę zalegającą na dnie. Nie mogę znaleźć twojej odpowiedzi na moje pytanie jaki to był rodzaj cementu chyba CEM II B-M czy tak? Jezeli parkieciarz mierzy GANN'em to wiedz, że zmierzy tylko do 3-4cm w głąb. Wszelkie zbrojenia zafałszują wynik. Czy do cementu dodano jakiegoś plastyfikatora?
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  5. #1885
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar konisko
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    . Nie mogę znaleźć twojej odpowiedzi na moje pytanie jaki to był rodzaj cementu chyba CEM II B-M czy tak? Jezeli parkieciarz mierzy GANN'em to wiedz, że zmierzy tylko do 3-4cm w głąb. Wszelkie zbrojenia zafałszują wynik. Czy do cementu dodano jakiegoś plastyfikatora?

    Rodzaj cementu Ozarow CEM II/B-V 32,5 R.
    Grubosc wylewki okolo 4,5-5cm.
    Plastyfikatorów nie było dodawanych, ale po wylewkach robione byly tynki i potem wszystko czyszczone szczotka druciana na szlifierce (powierzchnia jest gladziutka).
    Dziś może zmierzymy CM jak kolega wezmie, tylko nie wiem czy sens jest....
    Pozdr.

  6. #1886
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał konisko Zobacz post
    Rodzaj cementu Ozarow CEM II/B-V 32,5 R.
    Grubosc wylewki okolo 4,5-5cm.
    Plastyfikatorów nie było dodawanych, ale po wylewkach robione byly tynki i potem wszystko czyszczone szczotka druciana na szlifierce (powierzchnia jest gladziutka).
    Dziś może zmierzymy CM jak kolega wezmie, tylko nie wiem czy sens jest....
    Pozdr.
    Prześlij na mój adres ok. 20 dkg betonu wykutego z pełnego przekroju posadzki. Tylko grubsze kawałki bez drobnicy, pobrane z najmniej nasłonecznionego miejsca 0,5m od ściany. Bezpośrednio po wykuciu, kawałki betonu zapakuj bardzo szczenie w folię /próbki owiń kilkukrotnie/. Po dokładnym zbadaniu zawartości wody oraz chłonności betonu opiszę Ci czy posadzka nadaje się do montażu,a jeśli nie to co robić, żeby się nadawała. Twój koszt to tylko koszt wysyłki. Adres znajdziesz na www. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Parkiet ; 16-06-2010 o 20:18 Powód: korekta tekstu

  7. #1887
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar konisko
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    Prześlij na mój adres ok. 20 dkg betonu wykutego z pełnego przekroju posadzki. Tylko grubsze kawałki bez drobnicy, pobrane z najmniej nasłonecznionego miejsca 0,5m od ściany. Bezpośrednio po wykuciu, kawałki betonu zapakuj bardzo szczenie w folię /próbki owiń kilkukrotnie/. Po dokładnym zbadaniu zawartości wody oraz chłonności betonu opiszę Ci czy posadzka nadaje się do montażu,a jeśli nie to co robić, żeby się nie nadawała. Twój koszt to tylko koszt wysyłki. Adres znajdziesz na www. Pozdrawiam.
    Wielkie dzieki, zaraz skocze wykonac probke - jak dla CM (kucie reczne itd...)
    Pozdr.

  8. #1888
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał konisko Zobacz post
    Rodzaj cementu Ozarow CEM II/B-V 32,5 R.
    Grubosc wylewki okolo 4,5-5cm.
    Plastyfikatorów nie było dodawanych, ale po wylewkach robione byly tynki i potem wszystko czyszczone szczotka druciana na szlifierce (powierzchnia jest gladziutka).
    Dziś może zmierzymy CM jak kolega wezmie, tylko nie wiem czy sens jest....
    Pozdr.
    Twoja wylewka powinna wykazać 1,1CM%. Pomiary powinieneś dokonać w kilku miejscach niestety nie da się CM-ką. Gładka powierzchnia jest jak dla mnie zawsze podejrzana. Powinna być szorstka normalnie chłonna bez utwardzonej powierzchni.
    Wsiąkanie wody dłużej niż 1minutę dyskwalifikuje podkład cementowy.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  9. #1889
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    Prześlij na mój adres ok. 20 dkg betonu wykutego z pełnego przekroju posadzki. Tylko grubsze kawałki bez drobnicy, pobrane z najmniej nasłonecznionego miejsca 0,5m od ściany. Bezpośrednio po wykuciu, kawałki betonu zapakuj bardzo szczenie w folię /próbki owiń kilkukrotnie/. Po dokładnym zbadaniu zawartości wody oraz chłonności betonu opiszę Ci czy posadzka nadaje się do montażu,a jeśli nie to co robić, żeby się nadawała. Twój koszt to tylko koszt wysyłki. Adres znajdziesz na www. Pozdrawiam.
    Warto zrobić pomiar w temperaturze 42C a następnie w 60C i na koniec w 105C.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  10. #1890
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał konisko Zobacz post
    Wielkie dzieki, zaraz skocze wykonac probke - jak dla CM (kucie reczne itd...)
    Pozdr.
    Podaję telefon do kontaktu: 503 046 143 Tadeusz Wożniak. Pozdrawiam.

  11. #1891

    Domyślnie

    Przy wylewce z miksokreta o grubości 6 cm na powierzchni 30 m2 ile powinno się zużyć cementu kasy 1. Mi wykonawca podał ilość 200 kg, ale ze wzorów znalezionych na tym forum wyszło mi 500kg. Podobno jak słabsza proporcja to łatwiej im zacierać ale mocno cierpi wytrzymałość (twardość) wylewki. I kto ma rację?

  12. #1892

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    Podłoga skrzypi czy chrzęści pod nogami? Czym fachowiec mył grunt i czym następnie kleił? Czy była mierzona wilgotność podłoża przez wykucie próbki betonu lub jakim przyrządem mierzono? Jak była wilgotność? Czy na powierzchni podłoża stwierdzono cienką warstewkę twardzieli? Czy podłoże było robione miksokretem i zacierane? Czy między klepkami widać szczelinki? Czy między posadzką a ścianą byłuy dylatacje i jakie szerokie i czy były wyczyszczone przed założeniem listew? Jest możliwość naprawienia posadzki ale niestety tylko wtedy jeżeli będą spełnione niektóre warunki.
    Tak więc po dwóch tyg. nieobecności na forum i w domu parkiet w jednym miescu wstał razem z klejem i częścią posadzki. Doszedł do szczeliny dylatacyjnej między gresem i parkietem, po czym jak nie miał możliwości już dalej iść to wstał. Na całej powierzchni parkietu widać wyraźne "łódkowanie" Chyba już nic z tego nie będzie. Pytanie co robić dalej, aby ten proces nie postepował. Grzać, wietrzyć, osuszać pomieszczenia? Dla przykładu: parkiet położony na szerokości około 90 cm pomiędzy ścianą a gresem zyskał na szerokości około 2 cm. Jedna 7 cm klepka zmierzona w tej chwili ma 7,3 cm.

    A odpowiadając na pytania Jarekkur'a;
    - podłoga chrzęści
    - fachowiec mył grun rozpuszczalnikiem FE 124, po czym gruntował tym samym czyli UZIN PE420
    - wilgotność podłoża mierzona higrometrem chyba elektronicznym (taki plastikowy z metalową kulką na górze)
    - niestety nie wiem co to jest twardziel, wiec nie wiem czy była mierzona (raczej nie)
    - podłoże robione mixokretem, zacierane
    - między klepkami nie widać szczelinek
    - były dylatacje około 5-8 mm, teraz w niektórych miejscach już ich nie ma

    Z góry dziękuję, jeżeli ktoś jeszcze się zainteresuje tematem i zechce podpowiedzieć, czy jest jeszcze ratunek dla tego parkietu.

  13. #1893
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał tribal Zobacz post
    Przy wylewce z miksokreta o grubości 6 cm na powierzchni 30 m2 ile powinno się zużyć cementu kasy 1. Mi wykonawca podał ilość 200 kg, ale ze wzorów znalezionych na tym forum wyszło mi 500kg. Podobno jak słabsza proporcja to łatwiej im zacierać ale mocno cierpi wytrzymałość (twardość) wylewki. I kto ma rację?
    Modelowym przykładem receptury posadzki służącej do wykonania posadzki pod każdą podłogę z drewna jest beton wykonany z mieszanki czystego kruszywa w ilości 1,04 m3 w proporcjach: piasek 0-2 ok.45% i żwir 2-4 ok 55% /w tym do kilkunastu % nadziarna 4-8/. Drugim składnikiem jest zaczyn z cementu /najlepiej CEM I 42.5 / w ilości 350 kg/m3 oraz wody w ilości ok.140 l /w/c 0,4/ z jednoprocentowym udziałem superplastyfikatora.

    Odpowiadając na pytanie: 30m2 posadzki grubości 6 cm to 1,8m3 masy betonowej x 350kg na 1m3 = 630kg.

    Należy wiedzieć nieznacznie mniejsza ilość cementu lub niższa jego klasa /32.5/ nie ma tak dużego wpływu na jakość betonu jaką może mieć kiepska jakość kruszywa /bardzo drobna frakcja w przeważającej części/ oraz nadmierna ilość wody. Jakość zagęszczenia i końcowego zatarcia ma też tu swoje znaczenie. Pamiętaj o pielęgnaci po ułożeniu.Pozdrawiam.

  14. #1894
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agee Zobacz post
    Tak więc po dwóch tyg. nieobecności na forum i w domu parkiet w jednym miescu wstał razem z klejem i częścią posadzki. Doszedł do szczeliny dylatacyjnej między gresem i parkietem, po czym jak nie miał możliwości już dalej iść to wstał. Na całej powierzchni parkietu widać wyraźne "łódkowanie" Chyba już nic z tego nie będzie. Pytanie co robić dalej, aby ten proces nie postepował. Grzać, wietrzyć, osuszać pomieszczenia? Dla przykładu: parkiet położony na szerokości około 90 cm pomiędzy ścianą a gresem zyskał na szerokości około 2 cm. Jedna 7 cm klepka zmierzona w tej chwili ma 7,3 cm.

    A odpowiadając na pytania Jarekkur'a;
    - podłoga chrzęści
    - fachowiec mył grun rozpuszczalnikiem FE 124, po czym gruntował tym samym czyli UZIN PE420
    - wilgotność podłoża mierzona higrometrem chyba elektronicznym (taki plastikowy z metalową kulką na górze)
    - niestety nie wiem co to jest twardziel, wiec nie wiem czy była mierzona (raczej nie)
    - podłoże robione mixokretem, zacierane
    - między klepkami nie widać szczelinek
    - były dylatacje około 5-8 mm, teraz w niektórych miejscach już ich nie ma

    Z góry dziękuję, jeżeli ktoś jeszcze się zainteresuje tematem i zechce podpowiedzieć, czy jest jeszcze ratunek dla tego parkietu.
    Dla rzeczowej podpowiedzi w sprawie Twojej podłogi niezbędne są :
    - aktualna wilgotność posadzki betonowej
    - podobnie wilgotność desek
    - średnie z ostatnich kilkunasu dni parametry mikroklimatu otaczającego felerną podłogę tzn.temperatura oraz wilgotność powietrza.
    Bez tych danych trudno będzie ustalić przyczyny a jeszcze trudniej znależć sensowne rozwiązanie w zakresie naprawy podłogi. Najbardziej pomocna będzie bezpośrednia ocena rzeczoznawcy lub fachowca posiadającego zespół urządzeń pomiarowych. Pozdrawiam.

  15. #1895
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    Wsiąkanie wody dłużej niż 1minutę dyskwalifikuje podkład cementowy.
    Mam100% przekonanie, że po przeszlifowaniu powierzchni posadzki powinno być odwrotnie, czyli niska nasiąkliwość = wysoka jakość betonu. Dlaczego od razu dyskwalifikacja ? Czy możesz uzasadnić przedstawioną przez Siebie powyższą zależność w zakresie nasiąkliwości podłoża. Pozdrawiam.

  16. #1896
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agee Zobacz post
    Tak więc po dwóch tyg. nieobecności na forum i w domu parkiet w jednym miescu wstał razem z klejem i częścią posadzki. Doszedł do szczeliny dylatacyjnej między gresem i parkietem, po czym jak nie miał możliwości już dalej iść to wstał. Na całej powierzchni parkietu widać wyraźne "łódkowanie" Chyba już nic z tego nie będzie. Pytanie co robić dalej, aby ten proces nie postepował. Grzać, wietrzyć, osuszać pomieszczenia? Dla przykładu: parkiet położony na szerokości około 90 cm pomiędzy ścianą a gresem zyskał na szerokości około 2 cm. Jedna 7 cm klepka zmierzona w tej chwili ma 7,3 cm.

    A odpowiadając na pytania Jarekkur'a;
    - podłoga chrzęści
    - fachowiec mył grun rozpuszczalnikiem FE 124, po czym gruntował tym samym czyli UZIN PE420
    - wilgotność podłoża mierzona higrometrem chyba elektronicznym (taki plastikowy z metalową kulką na górze)
    - niestety nie wiem co to jest twardziel, wiec nie wiem czy była mierzona (raczej nie)
    - podłoże robione mixokretem, zacierane
    - między klepkami nie widać szczelinek
    - były dylatacje około 5-8 mm, teraz w niektórych miejscach już ich nie ma

    Z góry dziękuję, jeżeli ktoś jeszcze się zainteresuje tematem i zechce podpowiedzieć, czy jest jeszcze ratunek dla tego parkietu.
    Podkład cementowy masz grubości około 5-6cm. Mierzona wilgotność GANN Compact Hydromette mierzy 3cm w porywach do 4cm w głąb wylewki. Podkład z miksokreta zacierany ma na powierzchni twardy naskórek o grubości maksymalnie 0,5mm. Ten twardy naskórek na powierzchni wylewki został oderwany od głębszych warstw. Mozna to określić jako wadę ukrytą samej wylewki. Parkieciarz testując taką wylewkę rysikiem stwierdza, że jest bardzo twarda a więc dobra. Niestety jak pokazał twój przypadek i setki podobnych jest zupełnie inaczej. Wylewka jest twarda tylko na grubości maks. 0,5mm a pod spodem jest często piaskownica. Dylatacje 5-8mm są zbyt waśkie. Powinny mieć 10mm plus 1mm za każdy metr szerokości pomieszczenia np szerokość pomieszczenia 5m to dylatacja powinna mieć 15mm. Bład parkieciarza zbyt wilgotne podłoże i zbyt wąskie dylatacje. Fuszerka wylewkarza. Ratunku nie ma. Jeżeli nawet wysuszysz to parkiet jest do zdjęcia. Inaczej się rozjedzie. Bez rzeczoznawcy się nie obejdzie. Jak znam życie zwalane będzie na zbyt wielką wilgotność na zewnątrz co oczywiście mogłoby mieć wpływ gdyby wilgotnosć 75-80% trwała tygodniami (6-. Posadzka parkietowa musi leżeć na wylewce nawet wtedy gdy przyjmie dodatkowe 5% wilgotności. Jaką wilgotność ma w tej chwili drewno? Chrzęszczenie pod parkietem to właśnie efekt oderwania się tej tzw. twardzieli. jak zdejmiesz parkiet to pod spodem będzie przyklejona cienka warstwa 0,3mm wylewki. Ważne też jak został wyklejony parkiet to znaczy w ilu procentach deszczułki są pokryte klejem?
    Ostatnio edytowane przez jarekkur ; 17-06-2010 o 22:19 Powód: bład
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  17. #1897
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    mam na myśli te podkłady cementowe, które spotykam na co dzień z miksokreta zacierane na zabój. To one są niechłonne. Rozlanie wody np. 5ml na takiej zatartej warstwie wyjątkowo twardego i kruchego naskórka powoduje, że woda stoi kilkanaście minut i wcześniej wyparuje niż zostanie wchłonięta. Wystarczy obok delikatnie usunąć twardziel i rozlać 5ml wody. Woda zostaje wchłonięta w ciągu kilkunastu sekund najczęściej do 20-30sek. Chłonność podłoża jest bardzo istotna w pracach parkieciarskich. Na niechłonnym podłożu stosowanie gruntów jest przeznaczonych do podkładów cementowych, które z reguły uważane są (słusznie- te dobrze wykonane) za chłonne, moze doprowadzić do nieszczęścia. Z gruntu wyparują rozpuszczalniki pozostawiając na powierzchni błonę powodując,że taka powierzchnia nie posiada adhezji.
    Prawidłowo wykonany jastrych z odpowiednia ziarnistością piasku i stosunkiem w/c a także pielęgnacją nie będzie wykazywał tych problemów.
    Pod taką twardzielą jest warstwa o wartości na ścinanie dochodząca do dużo poniżej 0,8N/mm2 często 0,4N/mm. Wiadomo ,że poniżej 0,8N/mm2 są problemy z naprawą (wzmocnienie) takiej wylewki. To właśnie spotkało Agee. Poza tym taka twardziel, która powstaje w ciagu pierwszych 14 dni jest tak zwarta, że utrudnia wysychanie podkładu. Stąd często zdziwienie, że jastrych ma wiecej niż pół roku było ogrzewane a nadal jest wilgotny. Do tego jeszcze problemy z CEM II. Zawód parkieciarza jest wyjątkowo trudny i ryzykowny.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  18. #1898
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Podnoszenie się drewnianej podłogi czy też długo utrzymująca się wilgotność wylewki to skopana izolacja od gruntu. Pomijając, że drewno (panel też) na mokrym leżeć nie będzie to dobrze to naprawić. Jak dom ciągnie wodę to grzyb i ogólnie zdrowe nie jest.
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

  19. #1899
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    mam na myśli te podkłady cementowe, które spotykam na co dzień z miksokreta zacierane na zabój. To one są niechłonne. Rozlanie wody np. 5ml na takiej zatartej warstwie wyjątkowo twardego i kruchego naskórka powoduje, że woda stoi kilkanaście minut i wcześniej wyparuje niż zostanie wchłonięta. Wystarczy obok delikatnie usunąć twardziel i rozlać 5ml wody. Woda zostaje wchłonięta w ciągu kilkunastu sekund najczęściej do 20-30sek. Chłonność podłoża jest bardzo istotna w pracach parkieciarskich. Na niechłonnym podłożu stosowanie gruntów jest przeznaczonych do podkładów cementowych, które z reguły uważane są (słusznie- te dobrze wykonane) za chłonne, moze doprowadzić do nieszczęścia. Z gruntu wyparują rozpuszczalniki pozostawiając na powierzchni błonę powodując,że taka powierzchnia nie posiada adhezji.
    Prawidłowo wykonany jastrych z odpowiednia ziarnistością piasku i stosunkiem w/c a także pielęgnacją nie będzie wykazywał tych problemów.
    Pod taką twardzielą jest warstwa o wartości na ścinanie dochodząca do dużo poniżej 0,8N/mm2 często 0,4N/mm. Wiadomo ,że poniżej 0,8N/mm2 są problemy z naprawą (wzmocnienie) takiej wylewki. To właśnie spotkało Agee. Poza tym taka twardziel, która powstaje w ciagu pierwszych 14 dni jest tak zwarta, że utrudnia wysychanie podkładu. Stąd często zdziwienie, że jastrych ma wiecej niż pół roku było ogrzewane a nadal jest wilgotny. Do tego jeszcze problemy z CEM II. Zawód parkieciarza jest wyjątkowo trudny i ryzykowny.
    Moim zdaniem, chcąc prawidłowo określić właściwości posadzek z udziałem cementu należy rozróżnić wylewki betonowe o wylewek cementowych.
    Te pierwsze charakteryzują się określoną wytrzymałością wynikającą z receptury i techniki wykonania. Tu nasiąkliwość jest pochodną zwartości betonu a wynikającą z jego wytrzymałości.
    Natomiast wylewki cementowe traktować należy jako zaprawę cementową o właściwościach wypełniająco-wyrównujących. Tu wytrzymałość i cechy pochodne schodzą na dalszy plan.
    Tak na marginesie, wiele firm oferuje wylewki cementowe wykonywane Miksokretem, i takie posadzki wykonuje, również z przeznaczeniem pod klejone podłogi???????

    Wszelkiego rodzaju grunty pod kleje służące do klejenia podłóg drewnianych należy traktować jako środek zaradczy, którego zastosowanie wynika z niewłaściwego wykonania posadzki betonowej lub w przypadku posadzki czy wylewki cementowej. Spoina klejowa ma najwyższą wytrzymałość w przypadku bezpośredniego kontaktu z powierzchnią dobrej klasy betonu. Pozdrawiam.

  20. #1900
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał fredi07 Zobacz post
    Podnoszenie się drewnianej podłogi czy też długo utrzymująca się wilgotność wylewki to skopana izolacja od gruntu. Pomijając, że drewno (panel też) na mokrym leżeć nie będzie to dobrze to naprawić. Jak dom ciągnie wodę to grzyb i ogólnie zdrowe nie jest.
    Słuszna uwaga, praktycznie od tego trzeba zacząć. Pozdrawiam.

Strona 95 z 146

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony