dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 126
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2506
  1. #1

    Domyślnie Polskie Pompy Ciepła - Ecopower

    Witam,
    Stoje przed wyborem pompy ciepla. Czy ktos uzywa pompy Ecopower? Czy polskie pompy ciepla sa cos warte?

    Roznica w cenie jest dosc znaczna. Instalacja pompy Ecopower bedzie pewnie o polowe tansza niz Nibe czy Danfoss.

    Prosze o jakas rade, bo na inne pompy sie raczej nie zdecyduje (zbyt duzy koszt). Waham sie miedzy tania pompa polska, albo kotlem gazowym najpierw na LPG, a jak bedzie gazociag (2-3 lata) to GZ.

    Pozdrawiam
    Kuba

  2. #2

    Domyślnie

    hej hej, no naprawde nikt nie ma doswiadczen z tymi pompami?
    moze chociaz ktos cos slyszal?

  3. #3

    Domyślnie Re: Polskie Pompy Ciepła - Ecopower

    Cytat Napisał v460
    ......
    Roznica w cenie jest dosc znaczna. Instalacja pompy Ecopower bedzie pewnie o polowe tansza niz ..........
    Jak to pewnie ?
    Za cennikiem (ceny netto) -
    Ecopower B9 o mocy grzewczej 9kW -cena 9200zł (goła pompa)
    Kompletna instalacja pompa Ecopower B9 + kolektor ziemny poziomy +kotłownia co/cwu już od 26000zł
    Czyli brutto od 31 tys. za PC glikolową + do tego trzeba dodać montaż
    Pozdrawiam - Piotr

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał v460
    hej hej, no naprawde nikt nie ma doswiadczen z tymi pompami?
    moze chociaz ktos cos slyszal?
    Jakiś czas temu interesowałem się tymi pompami : http://www.ppcpompy.pl/ .
    Zrezygnowałem z jednego powodu - nie potrafili zapewnić serwisu w mojej miejscowości. Poza tym uważam, że nie ustępują one większości pomp "zachodniej" produkcji.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK
    Jakiś czas temu interesowałem się tymi pompami : http://www.ppcpompy.pl/ .
    Zrezygnowałem z jednego powodu - nie potrafili zapewnić serwisu w mojej miejscowości. Poza tym uważam, że nie ustępują one większości pomp "zachodniej" produkcji.
    U mnie co prawda az tak tanio by nie wyszlo (chce pompe ok. 16kW i do tego kolektor pionowy), ale mimo wszystko i tak jest znacznie taniej niz "markowe" zagraniczne rozwiazania.
    Byc moze na cos takiego sie zdecyduje. Koszt takiej pompy wart jest ryzyka. Jesli sie nie sprawdzi, za pare lat pompe wymienie.

    Jak policzylem koszty alternatywnego rozwiazania (najpierw LPG - instalacja ok. 7000, potem zmiana na GZ - ok. 4000, piec z podlaczeniem, przewodami kominowymi etc. ok. 15000, do tego solary ok. 11000). Wychodzi niewiele wiecej niz polska pompa ciepla. Jesli mialbym uzywac LPG przez rok, dwa, trzy (do momentu, kiedy mozliwe bedzie podlaczenie GZ) to roznica w ogole znika.
    Gdyby od razu byla mozliwosc podlaczenia GZ, chyba bym nie kombinowal...

    Pozdrawiam
    Kuba

  6. #6

    Domyślnie

    Podciągam temat. Obecnie to jedne z najtańszych pomp ciepła na polskim rynku - pytanie - czy również najgorsze? Proszę użytkowników tych pomp lub osoby, które się z nimi zetknęły o wszelkie informacje. Myślę, że będą one istotne nie tylko dla mnie ale także dla innych forumowiczów, którzy stoją przed dylematem - jaka pompę ciepła wybrać. Poza tym - pompa produkowana w Polsce- jeśli byłaby rzeczywiście dobrze skonstruowana, a więc bezawaryjna to myślę, że trzeba wspierać naszych producentów, a niekoniecznie zagranicznych...
    Będę wdzięczny za wszelkie opinie na temat firmy produkującej te pompy oraz samych pomp.
    Pozdrowienia

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sledz98

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Lębork
    Kod pocztowy
    84-300
    Posty
    213

    Domyślnie

    Sprawa jest jedna - prawie wszyscy producenci pomp ciepła daja 2 lata gwarancji. Skoro nie widać różnicy po co przepłacać? Ja niedługo podpisuję umowę z Ecopol System (http://www.ecopol-system.pl/). Ryzyk fizyk, ale kto nie ryzykuje ten w k..lu nie siedzi.
    170m2 użytkowej, 190 po podłodze. CO i CWU: Pompa ciepła Zirius M2-9
    Zużycie energii PC: 09-2010 - 369kWh, 10-2010 - 530kWh, 11-2010 - 590kWh, 12-2010 - 1019kWh, 01-2011 - 876kWh, 02-2011 - 868kWh, 03-2011 - 626kWh, 04-2011 - 300kWh, 05-2011 - 156kWh, 06-2011 - 155kWh, 07-2011 - 87kWh, 08-2011 - 85kWh, 09-2011 - 92kWh, 10-2011 - 306kWh, 11-2011 - 527kWh, 12-2011 - 727kWh, 01-2012 - 724kWh, 02-2012 - 974kWh, 03-2012 - 639kWh, 04-2012 - 510kWh. 05-07-2012 - 576kWh; 08-11.2012 - 1169kWh.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał sledz98
    Sprawa jest jedna - prawie wszyscy producenci pomp ciepła daja 2 lata gwarancji. Skoro nie widać różnicy po co przepłacać? Ja niedługo podpisuję umowę z Ecopol System (http://www.ecopol-system.pl/). Ryzyk fizyk, ale kto nie ryzykuje ten w k..lu nie siedzi.
    A czy mógłbyś napisać ile będzie Cię kosztowała ta pompa łącznie z wszelkimi instalacjami i czy instaluje Ci ją dystrybutor regionalny ze Słupska (czy wykonuje równiez podłogówkę i jak wyglądała sprawa z projektem)?

  9. #9

    Domyślnie

    Podciągam temat - czy nikt nie ma zainstalowanych polskich pomp ciepła typu właśnie Ecopower (czyli PPC pompy ciepła) czy Ecopol-system lub innych? Podzielcie się opiniami z potencjalnymi nabywcami
    Pozdrowienia dla wszystkich

  10. #10

    Domyślnie

    Witam,

    Rozmawiałem z szefem firmy ecopol-system chyba miesiąc temu i na pytanie gdzie można obejrzeć gotową instalację i ewentualnie porozmawiać z użytkownikiem ich urządzenia usłyszałem że właśnie będą instalować PIERWSZĄ i jak skończą to będzie można zobaczyć.

    Byłem też u użytkownika pompy Ecopower i chyba jednak wybiorę droższą ale bardziej sprawdzoną i z dłuższą gwarancją pompę IVT. Sam użytkownik był zadowolony z urządzenia ale ja czepialski jestem i nie pasowały mi dźwięki jakie dochodziły podczas pracy. Coś wpadało w wibracje (rezonans) ale odpowiedź że chyba coś jest niedokręcone (powiedział to producent urządzenia) jest dla mnie niedopuszczalna.

    Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    co sie stało ze stroną ppcpompy.pl? nie ma juz?
    pojawia sie cos innego, nie widze tam polskich pomp....

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz961
    co sie stało ze stroną ppcpompy.pl? nie ma juz?
    pojawia sie cos innego, nie widze tam polskich pomp....
    Jest.
    Podaję link do strony :

    http://www.ppcpompy.eu/622.html

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pinok
    Witam,

    Rozmawiałem z szefem firmy ecopol-system chyba miesiąc temu i na pytanie gdzie można obejrzeć gotową instalację i ewentualnie porozmawiać z użytkownikiem ich urządzenia usłyszałem że właśnie będą instalować PIERWSZĄ i jak skończą to będzie można zobaczyć.

    Byłem też u użytkownika pompy Ecopower i chyba jednak wybiorę droższą ale bardziej sprawdzoną i z dłuższą gwarancją pompę IVT. Sam użytkownik był zadowolony z urządzenia ale ja czepialski jestem i nie pasowały mi dźwięki jakie dochodziły podczas pracy. Coś wpadało w wibracje (rezonans) ale odpowiedź że chyba coś jest niedokręcone (powiedział to producent urządzenia) jest dla mnie niedopuszczalna.

    Pozdrawiam
    Jeśli coś wpadało w wibracje i ten użytkownik pytał w serwisie otrzymując taką odpowiedź to co? - serwis się u niego nie pojawił? czy pojawił się i nie umiał rozwiązać problemu? Bardzo mnie interesuje ten temat - czy można prosić o więcej informacji?

  14. #14

    Domyślnie

    Problem w tym że ja byłem z szefem firmy w domu klienta, który już ma taką pompę zainstalowaną i to od szefa/producenta taką informację usłyszałem.

    Jest jeszcze sprawa sterownika, w IVT (i chyba w innych szwedzkich też) można odczytać takie informacje jak np. godziny przepracowane, godziny ile czasu grzało samo cwu ile co itd.. a niestety w ecopower jest unwersalny sterownik Frisco zaadaptowany tylko na potrzeby PC.

  15. #15

    Domyślnie

    No to rzeczywiście jeśli sterownik nie umożliwia odczytania tak podstawowych danych to jest kiepski. Ale z drugiej strony różnica w cenie jest spora - z chęcią obejrzałbym taką instalację i zapoznał się ze sterownikiem. A gdzie oglądałeś tę instalację?

  16. #16

    Domyślnie

    http://www.frisko.pl/kategoria.php?p...eplnych&idk=25

    Sterownik RX77, jest tez instrukcja można zobaczyć jakie ma możliwości.
    Instalację oglądałem w Ostrowcu Św.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pinok
    http://www.frisko.pl/kategoria.php?p...eplnych&idk=25

    Sterownik RX77, jest tez instrukcja można zobaczyć jakie ma możliwości.
    Instalację oglądałem w Ostrowcu Św.
    No do Ostrowca mam mały kawałeczek...

  18. #18

    Domyślnie

    Cześć,
    no to ja chyba będę tym pierwszym z Ecopol-System. Jestem po dolnym źródle. Podłogówkę będą robić w czerwcu, pompę montować pewnie w lipcu. Terminy mi odjechały bo jestem w plecy z elektryką i tynkami. Jak już będzie po to zdam relację. Pan Marek z Ecopol-System widać że się stara, jesteśmy w stałym kontakcie. W sumie rekuperacja to nie jego działka ale tu też ustaliliśmy co i jak, bo będzie rekupertor z wężownicą do której można podłączyć jeden obieg z podłogówki i trzeba odprowadzić kondensat. Samej pompy jeszcze nie widziałem, napewno nie wygląda tak "atrakcyjnie" jak zagraniczne ale podzespoły te same. W domu będą dwa obiegi, osobna regulacja temperatury na dole i na poddaszu. Będziemy starali się tak ustawić układ, żeby pompa jak najwięcej pracowała w II taryfie. Początkowo miał być zbiornik buforowy, ale w końcu go nie robimy (sama podłogówka będzie buforem)
    To tak na szybko, jak będzie zobaczymy.

    Pozdrawiam - Daniel

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał TypeR
    Cześć,
    no to ja chyba będę tym pierwszym z Ecopol-System. Jestem po dolnym źródle. Podłogówkę będą robić w czerwcu, pompę montować pewnie w lipcu. Terminy mi odjechały bo jestem w plecy z elektryką i tynkami. Jak już będzie po to zdam relację. Pan Marek z Ecopol-System widać że się stara, jesteśmy w stałym kontakcie. W sumie rekuperacja to nie jego działka ale tu też ustaliliśmy co i jak, bo będzie rekupertor z wężownicą do której można podłączyć jeden obieg z podłogówki i trzeba odprowadzić kondensat. Samej pompy jeszcze nie widziałem, napewno nie wygląda tak "atrakcyjnie" jak zagraniczne ale podzespoły te same. W domu będą dwa obiegi, osobna regulacja temperatury na dole i na poddaszu. Będziemy starali się tak ustawić układ, żeby pompa jak najwięcej pracowała w II taryfie. Początkowo miał być zbiornik buforowy, ale w końcu go nie robimy (sama podłogówka będzie buforem)
    To tak na szybko, jak będzie zobaczymy.

    Pozdrawiam - Daniel
    Daniel
    A więc życzymy powodzenia i brawo za odwagę dla pioniera Z niecierpliwością czekam na Twoje spostrzeżenia i informacje - na pewno się bardzo przydadzą!

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ipietak

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK
    Cytat Napisał v460
    hej hej, no naprawde nikt nie ma doswiadczen z tymi pompami?
    moze chociaz ktos cos slyszal?
    Jakiś czas temu interesowałem się tymi pompami : http://www.ppcpompy.pl/ .
    Zrezygnowałem z jednego powodu - nie potrafili zapewnić serwisu w mojej miejscowości. Poza tym uważam, że nie ustępują one większości pomp "zachodniej" produkcji.
    Witam po długiej przerwie
    Mam pompę PPC 10kW zamontowana jesienią 2008 i tak w skali 10pkt

    Awaryjność - na razie 10 pkt
    Jakość i podzespoły urządzenia - 10 pkt
    Estetyka urządzenia - 5
    Hałas - teraz 8, przed dotarciem dałbym 4
    Łatwość sterowania - to zależy bo na moim oryginalnym sterowniku (z ubogiej wersji pompy) pomiar był co godzinę co dla mnie było za mało. Zamontowałem dodatkowe czujniki, przekaźniki itp i jest OK.
    Montaż kotłowni - zmusiłem P. Jarka do montażu mojego zbiornika co spowodowało niestety potem sporo przeróbek - ogrzewanie CWU przez wymiennik i pompę było pomysłem do bani. Zmieniłem na 380l z mamką 120l i jest dobrze.
    Kontakt z producentem, słowność, terminowość - 5

    Dolne źródło - robiłem sam i nie ruszyła jedna nitka - 5 pkt ;( fuksem mój grunt jest bardzo dobry i nie brakuje wydajności)
    Temp max. CWU - 45-48 stopni - za mało na wannę więc osoby chcące z niej korzystać powinny sobie zamontować dod. przepływowy ogrzewacz wody do kranu wannowego.

    W domu 100% podłogówka - współpracuje super - w mrozy woda w podł 32 stopnie

    Po kilku modyfikacjach i samodzielnej konstrukcji sterowania pompa działa OK, urządzenie mogę polecić bez zastrzeżeń - dokładnie dopytajcie sterownik i zbiornik CWU żeby potem nie było niedomówień.
    Pozdrawiam
    Igor

Strona 1 z 126

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony